زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

14 نکته مهم درباره سفر به اروپا

14 نکته مهم درباره سفر به اروپا

14 نکته مهم درباره سفر به اروپا

چیزی به شروع تعطیلات نوروزی نمانده است و اگر برنامه سفر به اروپا دارید این مطلب می تواند برای شما مفید باشد. با توجه به نزدیک شدن به پایان سال تورهای نوروزی زیادی توسط آژانس های مسافرتی پکیج می شوند. اگر قصد سفر با تورهای اروپایی دارید پیشنهاد می کنیم که 14 نکته مهم درباره سفر به اروپا را در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

اروپا از شرق تا غرب، ترکیبی از فرهنگ ها، زبان ها، میراث، معماری و سنت های گوناگون است. برداشته شدن مرزها در کشورهای اروپایی به معنی سفری آسان، ارزان تر و لذت بخش تر برای مسافران خواهد بود. اما به هر حال برای غنی تر کردن این تجربه خاص، نیاز به دانستن برخی نکات است که در این مطلب با شما در میان می گذاریم.

انتخاب زمان سفر

1. زمان مناسب سفر به اروپا

برای سفر به اروپا خوب است که در فصل‌ های خلوت‌ تر برنامه ریزی کنید. اروپا در فصل‌ شلوغ گردشگری می تواند یک تجربه ناخوشایند از شلوغی، صف های طولانی در پاریس و لندن یا حتی شهرهای کوچک تری چون آوینیون و ورونا باشد.

برای جلوگیری از این مشکل، توصیه می کنیم در ماه های ژوئن، ژوئیه و آگوست به آن فکر نکنید تا بتوانید جاذبه های ارزشمندی چون تابلوی مونالیزا و نمازخانه سیستین با شاهکار میکل آنژ را با خیال آسوده ببینید. علاوه بر آن، تابستان زمان سفرهای خود اهالی اروپا نیز به شمار رفته و اگر می خواهید یک تجربه واقعی و خوب داشته باشید، بهتر است در اوایل بهار یا در پائیز به این نقطه سفر کنید.

از فروشگاه های محلی خرید کنید

2. از فروشگاه های محلی خرید کنید

اگر به اروپا سفر می کنید سعی کنید به فروشگاه هایی بروید که محصولات خانگی را برای فروش عرضه می کنند. از مسیر شلوغ برج ایفل یا «گالری لافایت» دور شده و به کسب و کارهای کوچک تری مانند یک شیرینی فروشی خانوادگی یا مغازه ای در کنج که توسط یک زن و شوهر اداره می شود سر بزنید.

شما به اینجا آمده اید تا شهر را همانند یک محلی تجربه کنید؛ پس باید به نقاط کمتر توریستی هم سر زده یا حتی موقع ورود از سلام به زبان همان منطقه استفاده کنید! البته جدای از این، مغازه های خارج از خیابان اصلی معمولاً ارزان تر نیز هستند. اگر در رستوران ها عکس غذاها را نیز در منو دیدید، بدانید که آنجا بر روی جذب گردشگران تمرکز داشته و قیمت های بالاتری دارد. قبل از سفر بد نیست نام چند غذا به زبان مقصدتان را یاد بگیرید یا یک مترجم داشته باشید تا نیازی به منوهای عکس دار نباشد.

یادگیری زبان محلی

3. یادگیری زبان محلی

زبان محلی مقصدتان را یاد بگیرید! بد نیست قبل از سفر به اروپا چند جمله کاربردی به زبان مقصدتان را یاد بگیرید و اگر احساس راحتی کردید با استفاده از آن ها با مردم محلی ارتباط برقرار کنید. در اغلب موارد مردم از توریستی که تلاش می کند به زبان آن ها صحبت کند خوششان آمده و این کار را تحسین می کنند.

البته بهتر است قبل از استفاده از تلفظ ها مطمئن شده و کمی با کاربردهای عبارات آشنا شوید. بهترین چیزهایی که می توانید یاد بگیرید، عبارات و کلمات مربوط به احوالپرسی و تشکر است.

بیشتر در یک مکان بمانید

4. بیشتر در یک مکان بمانید

معمولاً اقامت طولانی تر در یک مکان به مدت یک هفته خیلی بهتر از سفر از این شهر به آن شهر است. با این کار نه تنها کمتر مجبور به باز و بسته کردن وسایل می شوید که شانس بیشتری برای آشنایی با محله و آدم ها را خواهید داشت. می توانید کافه ای جذاب پیدا کرده یا چند دوست خوب در آن حوالی پیدا کنید.

مانند محلی ها رفتار کنید

5. مانند محلی ها رفتار کنید

حتماً شما هم از اینکه به عنوان یک گردشگر از باقی جمعیت جدا شوید و به خاطر رفتار نامعقول در یک شرایط خاص به چشم بیایید خوشتان نمی آید؛ پس بهتر است ببینید مردم محلی چه کار می کنند و به همان ترتیب رفتار کنید.

برای مثال موقع بازدید از یک کلیسای ارتدوکسی از پوشیدن لباس های باز یا رنگ های تند خودداری کرده و قبل از سفر درباره آداب و رسوم آن منطقه اطلاعاتی به دست بیاورید تا پیشاپیش درباره برخی کدهای رفتاری آگاه باشید.

از ساعت کار مجموعه ها آگاه شوید

6. از ساعت کار مجموعه ها آگاه شوید

اروپایی ها استراحت بعد از ظهری و غذای میان روز خود را بسیار دوست دارند که معمولاً چند ساعتی هم طول می کشد. با این حساب ممکن است در ساعت 2 بعد از ظهر با یک باجه فروش بلیط یا اداره پست بسته روبه‌رو شوید! قبل از برنامه ریزی برای گردش روزانه حتماً این ساعات را در نظر بگیرید.

البته بد نیست از این موقعیت استفاده کرده و خودتان هم برای صرف یک ناهار مفصل و عالی به رستوران بروید. این کار به ویژه در شهر رم تجربه خاصی را رقم می زند.

از گذرگاه‌ های اصلی فاصله بگیرید

7. از گذرگاه‌ های اصلی فاصله بگیرید

درست است که در طی سفر به اروپا باید حتماً به برج ایفل سر زده یا جاذبه های معروف اصلی را تماشا کرد؛ اما بعد از این بازدیدها بهتر است در اکثر مواقع از خیابان های شلوغ اصلی دور شوید تا جاذبه هایی کمتر دیده شده و خلوت تر را پیدا کنید.

برای این کار می توانید از مردم محلی در کافه ها سوال کرده تا به شما مقاصد مورد علاقه‌ خود را پیشنهاد کنند. قطعاً ساکنین یک شهر بهتر از هر کسی می توانند در زمینه پیدا کردن بهترین کافه، رستوران یا جاذبه های دیگری چون اجراهای موسیقی زیرزمینی، محلی برای پیک نیک و غیره به شما کمک کنند.

در مرکز شهر اقامت کنید

8. در مرکز شهر اقامت کنید

شاید اقامت در یک هتل ارزان حومه شهری گزینه منطقی تری به نظر بیاید اما به ما اعتماد کنید؛ این گزینه همیشه آن قدرها هم درست نیست. وقتی به دنبال پیدا کردن بهترین گزینه های حمل و نقل، رستوران یا مناطق مسکونی هستید، دور بودن از مرکز شهر می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

جدای از آن، بد نیست کمی بیشتر خرج کرده و یک اقامتگاه متوسط در مرکز شهر یا نزدیک آن را رزرو کنید. با این کار می توانید دیدنی های اصلی، بهترین کافه و رستوران ها و جاذبه های دیگر را به راحتی پیدا کرده و وقت بیشتری برای گردش در شهر داشته باشید. همچنین با استفاده از مترو و اتوبوس، جا به جایی در شهر بسیار آسان تر می شود.

در شهرهای کوچک‌ تر اقامت کنید

9. در شهرهای کوچک‌ تر اقامت کنید

شهرهای بزرگی چون رم، پاریس، لندن و آمستردام می توانند به خاطر انبوه جمعیت گردشگران، معاشرت با مردم محلی را سخت تر کنند. با انتخاب شهرهای کوچک تر که گردشگران کمتری را به خود جذب می کنند، اما به وسیله سیستم حمل و نقل عمومی می توان از آنجا به قطب های اصلی مانند بارسلون، بولونیا و فلورانس دسترسی داشت، تجربه بهتری را رقم خواهید زد.

این شهرها معمولاً آرام تر و ساکت تر هستند و می توانید با فشاری کمتر از زمان خود لذت ببرید. در این مقاصد خانه ها و آپارتمان های زیادی برای اجاره وجود دارد.

با مردم حرف بزنید

10. با مردم حرف بزنید

اگر می توانید در سفر با مرم هر شهر حرف بزنید، قطعاً وقتی که با مردم صحبت کنید صمیمیت آنها را نسبت به خودتان بیشتر درک می کنید و می توانید با معاشرت با آن ها لذت خودتان از سفر را دو چندان کنید.

فروشندگان خیابانی، مغازه داران، مشتریان نوار، حتی افرادی که در محل اقامت شما هستند، لبخند می زنند و با صمیمیت رفتار می کنند. در این میان می توانید دوستانی برای خود پیدا کنید تا در سفرهای بعدی خود نیز با آن ها دیدار داشته باشید و شروع یک دوستی طولانی مدت باشد.

ارزانترین شهرهای اروپا

11. سفر به کشورهایی عضو یورو نیستند

سفر به اروپا هزینه های زیادی دارد، اما اگر بخواهید ارزان ترین شهرهای اروپا برای سفر را انتخاب کنید، می توانید به کشورهایی که عضو یورو نیستند را انتخاب کنید.

بلغارستان، جمهوری چک، رومانی، لهستان و مجارستانی همه کشورهای اروپایی جذاب با داستان منحصر به فرد خود هستند و نسبت به همسایگان اروپای غربی خود بسیار ارزان تر هستند.

خطوط هوایی

12. استفاده از خطوط هوایی ارزان قیمت

خطوط هوایی هزینه های زیادی دارد اما در اروپا شرکت های هواپیمایی مختلفی وجود دارد که در بعضی مسیرها، نرخ های بسیار خوبی دارند. به عنوان مثال شما می توانید از دوبلین تا ورشو، یا بارسلونا به آمستردام با کمتر از 100 دلار سفر کنید.

با قطار سفر کنید

13. با قطار سفر کنید

مردم اروپا قطار را خیلی دوست داشته و برای این علاقه دلیل خوبی هم دارند. سفر با قطار معمولاً راحت تر بوده و بسته به مقصد نهایی می تواند از سفر هوایی نیز آسان تر تمام شود. تقریباً هیچ صفی برای استفاده از قطار وجود نداشته و می توانید دقیقه ای قبل از عزیمت بلیط خود را تهیه کنید. البته بد نیست بدانید برخی سفرهای قطاری از سفر با هواپیما گران‌تر هستند! اما راحتی و فضای آزادی که در قطار دارید گاهی ارزش قیمت بالاتر را دارد.

تورهای پیاده روی شهری

14. تورهای پیاده روی شهری

در شهرهای محبوب، تورها و گشت و گذار های شهری زیادی وجود دارد! تورهای پیاده روی شهری مقدمه ای عالی برای آشنایی با فرهنگ محلی است.

برخی هتل ها تورهای پیاده روی رایگان را ارائه می دهند و اغلب آنها توسط دانشجویان اجرا می شوند و می توانند یک معرفی سرگرم کننده برای شهر میزبان جدید شما باشند. آنها شما را با داستان های محلی، درس های تاریخی آشنا می سازند.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (1)
  1. رضا نعیمی در 25 آبان 1397
    سلام، نکات خوبی بود، اما یک مورد رو هم خوبه که رعایت کنیم.
    در هنگام ورود به اتاق هتل، نوشیدنی ها پولی هستند و اگر استفاده کنید در پایان باید هزینه آنها را بپردازید.
    پاسخ