زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رنگ مو ترند 2023

کلینیک هیلدا

رنگ مو ترند 2023

رنگ مو ترند 2023

تغییرات کوچکی مثل کوتاه‌کردن موها یا حتی یک تغییر ساده در نحوه بستن آن‌ها می‌تواند ظاهر ما را از این رو‌ به آن رو کند؛ اما شاید هیچ‌چیز به اندازه تغییر رنگ مو نتواند جانی دوباره به چهره ما بدهد. در سال ۲۰۲۳ رنگ موهای جذاب، شاد و متنوعی ترند شده‌اند. رنگ‌هایی که می‌توانند علاوه بر تغییر چهره، تغییری هم در استایل ما ایجاد کنند.

رنگ موهای ترند سال ۲۰۲۳ از نگاه استایلیست‌ها

بهترین استایلیست‌های رنگ موی جهان، امسال چه رنگ مویی را به شما پیشنهاد می‌کنند؟ این لیست منتخبی از جذاب ترین رنگ موهای ترندی در سال 2023 است. در نظر داشته باشید که بعضی از این رنگ‌ها فانتزی هستند و بعضی دیگر نیاز به پایه دکلره بالا دارند. به همین دلیل برای اجرا و داشتن این رنگ موها بهتر است از رنگ موهای باکیفیت کمک بگیرید و برای آسیب کمتر انواع مختلف رنگ مو بدون آمونیاک را استفاده کنید؛ نکته دیگر اینکه اگر در مورد رنگ مو هیچ اطلاعی ندارید، به آرایشگر مجرب و حرفه ای مراجعه کنید.

قرمز مسی؛ رنگ گرم آشنا

رنگ «ویوا مجنتا» (Viva Magenta) که یکی از تناژهای زیبای رنگ قرمز است، امسال به‌عنوان رنگ سال از طرف موسسه «پنتون» شناخته شده است. پس عجیب نیست که ترکیب‌های مختلف رنگ موی قرمز هم در سال ۲۰۲۳ ترند شود. یکی از این ترکیب‌های منحصربه‌فرد رنگ آشنای «قرمز مسی» است. اگر موهایتان بلوند است احتمالاً این رنگ انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. همچنین اگر موهای قهوه‌ای و خرمایی تیره دارید و دلتان می‌خواهد تغییر جدیدی در چهره خود ایجاد کنید؛ اما علاقه‌ای هم ندارید موهایتان را خیلی روشن یا خیلی تیره کنید، می‌توانید از قرمز مسی برای ایجاد تغییر استفاده کنید.

قهوه‌ای قارچی؛ برای عاشقان رنگ مو کاراملی!

رنگ قهوه‌ای قارچی چیزی بین رنگ مو کاراملی و شکلاتی تیره است. این رنگ سرد یکی از ترکیبات رنگی قهوه‌ای روشن است و استفاده از آن هم بیشتر در فصول سرد سال ترند می‌شود. هرچه رنگ پوستتان تیره‌تر باشد، با استفاده از این رنگ مو زیباتر می‌شوید؛ اما اگر پوست روشن‌تری دارید، شاید لازم باشد با استفاده از یک میک‌آپ با رنگ‌های گرم‌تر، اثر سردی رنگ موی خود را بپوشانید.

رنگ مو کاراملی

رنگ موی شاتوتی؛ بنفش جذاب

رنگ بنفش شاتوتی (Cola Cherry)  همان رنگ موی شرابی است که همه ما می‌شناسیم و امسال جای خود را در آرایشگاه‌ها حسابی باز کرده است. اگر رنگ پوست کمی تیره یا سبزه‌ای دارید، این رنگ مو انتخاب مناسبی برای شماست. همچنین اگر قبلاً رنگ مو کاراملی یا شکلاتی گذاشته‌اید، به کمک رنگ قرمز می‌توانید موهایتان را به رنگ بنفش شاتوتی درآورید.

رنگ رز گلد هلویی

رنگ رز گلد یکی از رنگ‌های محبوب سال گذشته بود. امسال خواهر دوقلوی این رنگ یعنی «رزگلد هلویی» به بازار آمده و حسابی دل خانم‌ها را برده است. رز گلد هلویی را می‌توان نوعی رنگ قرمز مسی پاستلی دانست. اگر پایه رنگ موی بلوند یا قهوه‌ای خیلی روشن دارید استفاده از این ترکیب رنگ مو برایتان مناسب خواهد بود.

البته فراموش نکنید که رساندن رنگ موهای تیره به پایه روشن برای استفاده از رز گلد هلویی شاید انتخاب خوبی نباشد؛ چرا که هم در درازمدت موهایتان آسیب زیادی می‌بینند و هم رزگلد هلویی جزو رنگ‌های فانتزی است که به‌راحتی پاک می‌شود. (اگر می‌خواهید موهایتان کمتر آسیب ببینند توصیه می‌شود از رنگ مو بدون آمونیاک استفاده کنید.)

بژ عسلی؛ انتخاب تیلور سوئیفت

رنگ بژ عسلی در سال ۲۰۲۳ به‌عنوان یکی از بهترین رنگ‌های موی بلوند شناخته شده است. این رنگ مو (که امسال در مراسم‌های مختلفی تیلور سوئیفت را با آن دیده‌ایم.) طرفداران زیادی پیدا کرده است. یکی از دلایل محبوبیت بژ عسلی این است که ظاهر بسیار طبیعی دارد و روی انواع موها هم قابل‌اجراست.

مرواریدی روشن

رنگ موی مرواریدی روشن از جمله رنگ‌های جادویی و درخشانی است که در سال ۲۰۲۳ محبوب شده است. استفاده از این رنگ مو به شما کمک می‌کند تا ظاهر درخشان‌تری داشته باشید. اگر پایه رنگ موی بلوند یا پلاتینی دارید، می‌توانید به کمک رنگ‌هایی مثل بنفش، بلوند قارچی یا صدفی موهایتان را به رنگ مرواریدی روشن درآورید.

رنگ موی پیکابو

مدل‌های رنگ موی پیکابو

رنگ‌کردن مو با روش پیکابو (مونلایت) هم امسال ترند شده است. در این مدل رنگ، موهای اطراف ریشه‌ها، پشت گردن یا گوش‌ها رنگ می‌شوند. برای رنگ‌کردن مو به روش پیکابو می‌توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید: از انواع رنگ‌های فانتزی گرفته تا بلوند و شکلاتی. رنگ موی پیکابو به‌خاطر طیف رنگی زیبایی که به موها می‌دهد جذابیت زیادی به‌خصوص برای دختران نوجوان و جوان دارد. ویژگی این مدل رنگ مو این است که برای رنگ موها دستتان باز است؛ خصوصا اگر از رنگ موی فانتزی استفاده ‌می‌کنید.

رنگ موی جمینی

مدل رنگ موی جمینی(دوقلو) یا ماربلی امسال روی موهای خیلی از سلبریتی‌ها مثل «بیلی ایلیش» دیده شده است. در این مدل رنگ مو از دو یا چند رنگ موی متضاد استفاده می‌شود. رنگ موهای جمینی شخصیت سرحال و سرزنده شما را به‌خوبی نشان می‌دهند.

انواع بلوند؛ از توت‌فرنگی تا کرم کره ای

یکی دیگر از ترندهای رنگ مویی امسال، بلوند توت‌فرنگی است. این رنگ ترکیبی از بلوند مسی و بلوند عسلی بوده و برای افرادی که تناژ رنگ موی قرمز دارند و می‌خواهند موهای خود را روشن‌تر کنند، بسیار مناسب است. اگر می‌خواهید رنگ صورتی موهایتان روشن‌تر شود باید کمی قرمز خیلی روشن به رنگ اضافه کنید. رنگ موی بلوند توت‌فرنگی خیلی زود پاک می‌شود و به رنگ بلوند می‌زند.
یکی دیگر از رنگ موهای ترندی امسال، بلوند باربی است. تناژ طلایی در رنگ بلوند باربی بیشتر از بلوندهای معمول یخی یا پلاتینی است که می‌شناسیم.

استفاده از رنگ موی بلوند کرم کره‌ای بیشتر در ماه‌های سرد سال کاربرد دارد. این رنگ مو روشن‌ترین تناژ ممکن از رنگ طلایی است. رنگ کرم کره‌ای برای افرادی که رنگ پوست آن‌ها نه تیره و نه خیلی روشن است، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

قهوه‌ای - مسی لوکس و همچنین قهوه ای با هایلایت روشن

ترکیب‌های مختلف رنگ مسی امسال طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. یکی از این ترکیب‌های پرطرفدار «قهوه‌ای - مسی» است. برای اینکه موهایتان را به رنگ قهوه‌ای مسی درآورید باید موهایتان را قهوه‌ای کرده و سپس روی آن‌ها را هایلایت مسی یا مسی طلایی کنید.
در مدل موی دوم و ترکیب رنگ هایلایت دار، اما باید رنگ موهایتان را قهوه‌ای تیره یک‌دست کرده و بعد روی آن را بالیاژ روشن کنید. این مدل رنگ مو ترکیبی از رنگ قهوه‌ای با هایلایت بلوند یا کاراملی است. این مدل هم طیف گسترده ای از رنگ را در اختیارتان قرار می‌دهد، به خصوص اینکه رنگ کاراملی یکی از رنگ‌های طیف‌دارمحسوب می‌شود و بازه رنگی از کمرنگ تا پررنگ دارد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود