زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

لیست رده سنی فیلم ها و سریال ها

مسترچوبی

لیست رده سنی فیلم ها و سریال ها

لیست رده سنی فیلم ها و سریال ها

ممکن است هنگامی که درباره فیلم یا سریالی جستجو می‌کنید، به حروفی برخورد کنید که برای توضیح رده سنی جلوی فیلم نوشته شده است، در سایت IMDb نیز برای رده سنی فیلم‌ها و سریال‌ها از این حروف استفاده شده است. در ادامه این رده‌بندی‌ها را خدمتتان معرفی می‌کنیم تا هنگام انتخاب فیلم یا سریال از آنها بهره بگیرید.

رده‌سنی فیلم و سریال چیست؟

حتما آن حرف‌های انگلیسی را دیده‌اید که روی کاور سی‌دی‌ها یا در صفحه‌ی معرفی فیلم‌ها یا سریال‌ها در بعضی وب‌سایت‌ها نوشته شده‌اند. آن حرف‌ها در واقع درجه‌بندی فیلم یا سریال بر اساس سن مناسب مخاطب هستند.

رده‌سنی فیلم و سریال

رده‌بندی سنی فیلم‌ها و سریال‌ها توسط انجمن فیلم سینمایی آمریكا (MPAA) مشخص می‌شود و به افراد مخصوصاً والدین کمک می‌کند تا فیلم‌ها یا سریال‌های متناسب با شرایط سنی افراد ببینده را انتخاب کنند. هر سریالی از نظر دیالوگ، اتفاقات روی صحنه و... شرایط متفاوتی دارد. به همین دلیل برای هر سریالی رده‌سنی مشخص می‌شود و ما هم در معرفی سریال‌ها، رده‌سنی آن‌ها را مشخص کرده‌ایم. اما این حروف‌ها چه معنی دارند؟

رده‌سنی فیلم‌ها

بطور کلی 5 رده‌سنی برای فیلم‌ها تعریف شده است که در ادامه توضیح داده‌ایم:

رده G (عمومی)

مخفف General Audience به معنی تماشاگران عمومی است که همه سنین قادر به تماشای این فیلم‌ها می‌باشند و به این معنی است که فیلم چیزی را شامل نمی‌شود و حتی خطری برای بچه‌های جوان هم ندارد.

رده PG

مخفف Parental Guidance Suggested به معنی تصمیم‌گیری با والدین است که ممکن است مواردی برای بچه‌ها مناسب نباشد، و به این معنی است که والدین ممکن است دوست نداشته باشند بچه‌های جوانشان این سری فیلم‌ها را ببینند و ممکن است مسئله‌ای هم نداشته باشد.

رده PG-13

مخفف Parents Strongly Cautioned به معنی تذکر قاطع به والدین است که بعضی موارد برای بچه‌های زیر ۱۳ سال نامناسب است و والدین باید برای اجازه دادن به بچه‌های جوان‌ترشان به دیدن این فیلم‌ها دقت نمایند. این فیلم‌ها حاوی خشونت، آمیزش و برهنگی نیستند؛ فقط حاوی مقداری صحنه عشقی معمول و مواد مخدر می‌باشند.

رده R

مخفف Restricted-Under 17 به معنی بچه‌های زیر ۱۷ سال باید با والدین همراه باشند یا شخص بزرگتری سرپرست آنها باشد و به این معنی است که هیئت تشخیص داده است که موارد این فیلم‌ها برای بزرگ‌سالان است و والدین بیشتر از فرزندانشان ترغیب می‌شوند که این فیلم‌ها را ببینند. همچنین ممکن است رتبه R به معنی‌های دیگری باشد، فیلم حاوی کلمات رکیک، خشونت، آمیزش و نمایش استعمال مواد مخدر است.

رده NC-17

مخفف No One 17 and Under Admitted به معنی هیچ شخص ۱۷ سال و زیر ۱۷ سال قادر به تماشای این نوع فیلم‌ها نمی‌باشد، ممکن است فیلم حاوی مناظر واضح آمیزش یا کلمات ناخوشایند یا خشونت زیاد یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد که فیلم مستهجن و ضد اخلاقی است.

رده‌سنی سریال‌ها

سریال‌ها 6 رده‌سنی دارند که در ادامه توضیح داده‌ایم:

رده TV-Y

این رتبه مخصوص کودکان است و برنامه‌هایی را پخش می‌کنند که همه کودکان با همه سنین می‌توانند این برنامه‌ها را تماشا کنند این برنامه‌ها بیشتر برای یادگیری مورد استفاده قرار می‌گیرند و محدودیت خاصی ندارد.

رده TV-Y7

این رتبه‌بندی شبکه برای افراد بالای ۷ سال را در بر می‌گیرد این رتبه برای استعداد یابی کودکان بالاتر از ۷ سال مورد بازدید قرار می‌گیرد و این برنامه‌ها می‌توانند استعداد کودکان را افزایش یا آنها را معرفی کنند.

رده TV-G

این رتبه‌بندی برای تمامی سنین است و همه می‌توانند با این رتبه برنامه‌ها را نظاره کنند این شبکه‌ها امتیاز این را دارند که همه خانواده در کنار هم بدون محدودیت خاصی برنامه‌های تلویزیون را ببینند.

رده TV-PG

این رتبه از برنامه‌ها می‌تواند برای کودکان با سنین پایین مناسب نباشد خانواده می‌تواند با صلاح دید خود این برنامه‌ها را برای کودکان خود به نمایش درآورند قوانین این برنامه‌ها عبارتند از: بدون ناسزا یا بسیار خفیف بدون روابط جنسی یا روابط جنسی بسیار کم و در نهایت نداشتن گفتگوی خشن.

رده TV-14

این برنامه‌ها برای کودکان زیر ۱۴ سال مناسب نیستند و خانواده‌ها این برنامه‌ها را برای آنها مجاز نمی‌دانند. گاهی ممکن است بعضی از صحنه‌ها برای کودکان زیر ۱۴ مناسب نباشند در این صورت از این رتبه‌بندی استفاده می‌شوند.

رده TV-MA

این سری از برنامه‌ها برای سنین پایین ۱۷ مناسب نیستند در این سری شبکه‌ها روابط جنسی به صورت محدود و در بعضی مواقع برهنگی دیده می‌شود ولی به صورت کامل اعمال نمی‌شوند.

در ادامه این دسته‌بندی‌ها ممکن است حروف زیر بیاید که دلیل این رده داده شده را مشخص کند:

 • دارای دیالوگ‌های‌های خشن (D)
 • دارای ناسزا و توهین (L)
 • دارای صحنه‌های جنسی و آمیزشی (S)
 • دارای خشونت و خونریزی (V)

این توضیح بیشتر زمانی کارایی که دارد که شما به عنوان والدین، مشکلی با دیدن خشونت توسط فرزندتان نداشته باشید اما دوست نداشته باشید که فرزندتان صحنه‌های جنسی را مشاهده کند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (43)
  1. انوشه در 23 اسفند 1401
   سلام من ۱۳ سالمه می تونم سریال اخرین بازمانده از ما را ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 28 اسفند 1401

    سلام، برای سریال The Last of Us رده TV-MA ثبت شده است که یعنی این سری از برنامه‌ها برای سنین پایین ۱۷ مناسب نیستند.

    پاسخ
  2. John Marston در 21 اسفند 1401
   این چرت و پرتا چیه میگید بابا هرچی دوس دارید ببینید متسفانه خانواده میگن یه بوس هم توش باشه بده و اینا الان همه ی دبیرستان ما Breaking Bad رو تا آخر دیدن هیچکدومشون نه متا آمفتامین میکشن نه علف همه هم آدمای خوب و باحال هستن
   اینکه یکی میگه نه فلان سریالو نبینید اینو نبینید اونو نبینید داره چرت میگه هرچی دوس داشتید ببینید به شرطی که جنبشو داشته باشید
   پاسخ
  3. AL در 29 دی 1401
   محدودیت سنی نه تنها احترام به شخصیت انسان نیست بلکه حتی توهین به درک و عقل انسان است از نظر علمی و منطقی واقعا در 7 سال چه اتفاقی می افتد دقیقا دارید به آدم میگید شما نفهمید چند سال دیگه می فهمید درحالی که این رده بندی ها قادر به فهم تکمیل عقل در هر نفر نیستند واقعا کدام بزرگسالی ( بالای ۱۸) می خواهد به من بگه که از من بیشتر می‌فهمه آیا واقعا درک، علم ، از من بیشتره قطعا نه البته فیلم دارای محتوای غیر اخلاقی برای همه توصیه نمی شود.
   هیچ توهینی از این بزرگتر نیست که بخواهید عقل کسی را زیر سوال ببرید
   اگر کمی انتقاد پذیر باشید نظرم نمایش می دید، ممنون .
   پاسخ
   1. دوست در 19 بهمن 1401
    سلام احساسات و شخصیت یا بهتره بگیم ناخودآگاه انسان از کودکی در حال تکامل است تا به یک پختگی برسه قبل از این مرحله بهتره مطالب مناسب سن خود را ببیند تا دچار مشکلات هیجانی و بیماری های مرتبط با روان نشود و این نظر متخصصین و روانشناسان دنیا است و این نظریه پایه علمی دارد یعنی کنترل خشم و هیجان و قدرت تشخیص در سنین نوجوانی کمتر از بزرگسالی است.
    پاسخ
    1. AL در 21 بهمن 1401
     تاکنون برخلاف نظر شما خوشبختانه دچار چنین مشکلاتی نشدم . حداقل در اطراف متوجه ضعف قدرت تشخیص ، خشم و هیجان نسبت به فردی که بالای ۱۸ سال دارد نشدم اگه فرض کنیم که نظر روانشناسان و شما درسته (که من خیلی شک دارم یا می توانم بگم قبول ندارم) حداقل این سنین چگونه می توانند تعیین شده باشند ؟ و چگونه می توانند درست باشند ؟
     نکته : «دو فرض زیست شناسی بگیریم»
     اول :« اگر معیار های که شما گفتید (خشم هیجان و...) که ناخودآگاه هستند و چه خودآگاهی وراثتی نه باشند و بر اثر عوامل محیطی شکل گرفته باشند که به نظر من این طور است پس تکامل عقل نیز متفاوت است »
     دوم :« اگر معیار های شما وراثتی باشد ژنتیک هر فرد متفاوت است و در نتیجه همان طور که رنگ مو و چشم فرد متفاوت است تکامل عقل او نیز متفاوت»
     است پس در هر دو فرض چه ناخودآگاه وراثتی باشد چه نباشد تکامل عقل نیز متفاوت است
     به هر حال ممنون از پاسخ شما اگرچه به دلایل بالا من با نظر شما مخالفم 🙏
     پاسخ
   2. مهمان رویا در 25 اسفند 1401
    وقتی بزرگتر شدی از خودت ممنون خواهی شد که بعضی فیلم ها را ندیدی
    ربطی به تکامل عقل نداره
    بعضی چیز ها در ناخودآگاه آدم اثر میذاره و هر چه قدر جوان تر باشی زودتر تاثیر میگیری
    خلاصه که هر چیزی ارزش دیدن ندارد...
    پاسخ
   3. محمد در 28 اسفند 1401
    اکثر افراد بالای 18 سال به وضوح میتونن هیجان و بی منطقی سرشار تو این کامنت رو ببینن و تقریبا اکثر افراد این مدل تندخویی و احساس برتر بودن و علامه ی دهر بودن رو تو این سنین کودکی تجربه کردن
    ولی پسر گلم بذار یه چند سال بگذره و پخته تر شی ، تازه میفهمی که هیچی نیستی و اونایی که نصیحتت میکردن چقدر عاقل تر از تو بودن من خودم یادمه تقریبا 20 سالم که شده بود ، هر روز خودمو بخاطر افکار 16 17 سالگیم سرزنش میکردم و به خودم میگفتم چقدر کودکانه فکر میکردم 22 ساله که شدم ، از افکار 20 سالگیم پشیمون بودم
    سنت که بیشتر بشه میفهمی خیلی از محدودیت ها ،هنجارها ، نصیحت ها بی دلیل نیست و دلیلی داشته و صرفا این کودکی ماست که باعث میشه جلوش گارد بگیریم
    پاسخ
  4. مهمان متین در 21 دی 1401
   سلام من 12سالمع میتونم سریال ونزدی ببینم
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 21 دی 1401

    سلام، سریال Wednesday رده سنی TV-14 هستش و برای افراد زیر 14 سال مناسب نیست.

    پاسخ
   2. ۹۹۹۹ در 9 بهمن 1401
    میتونی چیز خاصی نداره خیلیم خوبه من ۱۳ سالمه نگاه کردم و چیزی ندیدم
    پاسخ
   3. مهمان امیر در 23 اسفند 1401
    هیچی نداره ولی توی این سن شاید از هاید بترسی 😁 میدونم تا الان کامل دیدیش
    پاسخ
  5. کوروش در 19 آذر 1401
   حالا اگه خودتون نظر بدین میتونم ببینم، ببخشید خیلی صحبت می کنم.
   پاسخ
  6. کوروش در 19 آذر 1401
   سلام ،عصر بخیر ببخشید من میخوام فیلم insidious 4 ببینم که ژانر ترسناکه ،خود من هم ۱۲ سالمه رده سنی فیلم pg-13اجازه اینو دارم که فیلمو ببینم.
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 19 آذر 1401

    سلام، اجازه‌اش دست خودتون هستش. رده سنی مشخص کرده که برای افراد بالای 13 سال مناسب هستش.

    پاسخ
   2. مهمان نرگس در 8 دی 1401
    فعلا این رو نبین تا 13 سالت بشه عزیزم..افرین به شما که حواست به فیلم دیدنت هست و فیلمی که مناسب سنت باشه میبینی.با این کار به شخضیت خودت احترام میزاری...وقنی سنت بیشتر شد بهتر متوجه میشی که چه خوب شد که فیلم مناسب سنت رو دیدی..میتونی راجب فیلم و اینها از معلمت هم بپرسی
    پاسخ
   3. ... در 6 بهمن 1401
    برو فیلم 365 روز رو ببین عشق کن این لوس بازی هارو بزار کنار
    پاسخ
    1. یک فرد رندوم در 6 فروردین 1402
     ۳۶۵ روز نه مناسب سن پاین ۱۸ سال است نه حتی برای ۱۸ سال به بالا ارزش دیدن دارد
     که واقعا جایزه تمشک حق این فیلمه
     امتیازش در imdb هر فیلمش کمتر میشه و فقط در حد بالاترین اولی است که ۳ از ۱۰ گرفته
     پاسخ
  7. مهمان ناشناس در 19 آذر 1401
   سلام ببخشید من ۱۳ سالمه و دارم وارد ۱۴ سال می شم می تونم everything everywhere all at once رو ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 19 آذر 1401

    سلام، خیر برای شما مناسب نیست. افراد بالای 17 سال می‌توانند این فیلم را مشاهده کنند. در داخل متن توضیحات مربوط به رده سنی R را بخوانید.

    پاسخ
  8. عرشیا رحیمی پور در 13 آذر 1401
   سلام من 20 روز دیگ وارد 17 سالگی میشم میتونم سریال The.Vampire.Diaries ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 17 آذر 1401

    سلام، رده سنی اعلام شده برای این سریال TV-14 هستش و برای افراد زیر 14 مناسب نیست.

    پاسخ
  9. Mhdy garebdwste در 25 آبان 1401
   رده سنی من 44سال هست و میخواستم بعضی از فیلمها را ببینم
   پاسخ
  10. رحیمی در 2 آبان 1401
   سلام خدمت شما من ۱۵ سالمه میتونم انیمه برسرک رو تماشا کنم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 3 آبان 1401

    سلام، برای این انیمه رده TV-MA مشخص کردند که برای سنین پایین ۱۷ مناسب نیست.

    پاسخ
  11. مهمان amir در 12 مهر 1401
   رده سنی c18 به چه معناست؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 17 مهر 1401

    سلام، چنین رده سنی وجود ندارد.

    پاسخ
  12. ررررر در 6 مهر 1401
   برو بابا هر فیلم و سریالی که خواستید رو از 11 سالگی به بعد ببینید من خودم 14 سالمه فیلم های غیر اخلاقی و حتی 10 برابر بد تر از اونها رو هم دیدم خیلی بیشتر از یک بزرگسال نمونه بگم فیلم 9 ترانه و دریمرز
   پاسخ
   1. jik در 5 اسفند 1401
    خب تو عقب مونده ای.
    چیزی که نباید ببینی رو دیدی افتخارش کجاست
    پاسخ
  13. انوشه در 1 مهر 1401
   سلام من ۱۳ ساله هستم می تونم ارباب حلقه های جدید که اسمش حلقه های قدرت هست را ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 2 مهر 1401

    سلام، دیدن این سریال برای افراد بالای 14 سال توصیه شده اما باتوجه به نزدیک بودن سن شما، می‌تونید ببینید.

    پاسخ
   2. ۱۲ در 28 دی 1401
    من ۹ سالم بود دیدم رده بندی سنی نه تنها احترام به شخصیت نیست بلکه توهینی به عقل و شعور شماست که واضح میگه مغز تون کامل نیست
    پاسخ
    1. 12 در 21 بهمن 1401
     انصافاً الان این ۳تا منفی یعنی چی 🤔 حقیقت رو گفتم از مسائل روانشناسی بی پایه که بگذریم این فیلم که از نظر من یکی از شاهکار های سینما است چه موردی دارد که فردی تا ۱۴ سالگی صبر کند
     پاسخ
  14. مهمان فاطمه در 22 شهریور 1401
   سلام خسته نباشید.من 13 سالمه .میتونم سریال ما همه مردیم و friends رو ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 22 شهریور 1401

    سلام، برای زیر 17 سال مناسب نیستند.

    پاسخ
  15. meilika در 18 مرداد 1401
   سلام من 13 سالمه میتونم سریال gelsin hayat bildiği gibi رو ببینم ؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 18 مرداد 1401

    سلام، اطلاعی از محتوای این سریال ترکی نداریم.

    بخش‌هایی از آخرین قسمتش رو بصورت آنلاین دیدیم و بنظر براتون مناسب هستش.

    پاسخ
    1. meilika در 18 مرداد 1401
     خیلی ممنونم یه سوال دیگه ای هم داشتم میتونم سریال duy beni رو ببینم؟ به فارسی میشه سریال بشنو منو هست
     پاسخ
     1. مجله زوم لایف
      مجله زوم لایف در 18 مرداد 1401

      برای خیلی از سریال های ترکی رده‌سنی مشخص نکردن و فقط با دیدن سریال میشه متوجه شد.

      دیدن سریال Duy Beni رو به شما پیشنهاد نمی‌کنیم اما دیدن یا ندیدن یک سریال تماماً به خودتون بستگی داره.

      پاسخ
    2. سلام در 8 بهمن 1401
     کمی طولانی است ولی اگر کمی به فکر خودمون و خانواده باشیم وقت برای خواندن میگذاریم...
     این خوبه شما به فکر اطلاع رسانی به مردم هستید.
     ولی نکته ای هست که آیا مخاطبی که از شما سوال می پرسه و شما جواب میدهید،آیا به عواقبش فکر کردید؟
     با کدام ذهن و معلومات جواب میدهید؟
     ذهنی که در غرب غرق شده؟و قوانین فقط همون قوانین است که البته باید دانش را از هر کجا که هست بگیری ولی کدوم دانش؟
     دانشی که اهل بیت به ما می‌دهند این علم نافع است و باید همه چیز را بر پایه و با ترازوی علم اهل بیت علیهم‌السلام سنجید.

     شما سوال مخاطب را میگیرید و در ادامه با دانش خود می‌سنجید و سپس تحلیل میکنید و جواب را ارایه میدهید.

     سریال ترکی که پیشنهاد به دیدن آن به مخاطب میکنید،بر چه پایه ای ساخته شده؟ایا برای پرورش روح انسان است که آدم رو برای منظوری که خلق شده در اون مسیر قرار بده؟
     یا نه خوی حیوانی گری را در انسان تقویت کنه ( منظور از حیوان،همان حیوان ناطق است. که میتوان با نفس خودتان را به سمت ملکوت سوق بدهی یا به سمت قهر دوزخ).

     شما ببینید محتوای که این سریالهای ترکی به مخاطب عرضه می‌کنه( این برای نمونه بود ) چیست؟

     شما به ازای هر جواب که میدهید قیامت مسئولید به ازای هر لایک یا دیسلایک!

     ببخشید طولانی شد.
     پاسخ
  16. Engineer در 15 مرداد 1401
   بابا هرچی میخواین نگاه کنین میاین اینجا میگین گیم آف ترونز یا چی ببینم
   برین هرچی دوست دارین نگاه کنین
   اما اینجا برای خودتون میگن واقعاً فیلم های دارای صحنه‌ های آمیزش جنسی برای زیر ۱۷ سال مناسب نیست چون خیلی کوچیکین مگر اینکه بلوغتون زود رس بوده باشه و خیلی بیشتر به سنتون بخوره مثلاً من خودم ۱۶ سالگیم از قد و هیکل و ریش و زور دوتا ۲۵ ساله رو حریف بودم الان ۲۰ سالمه
   میخوام بگم مسائل جنسی زیر ۱۷ سال خوب نیست از درس زدتون میکنه حالا من که خدارو شکر درس خون بودم و هستم و یکی از بهترین دانشگاه ها قبول شدم و مهندسی مکانیک میخونم
   اما از من به شما کوچیکترا نصیحت اگر زیر ۱۷ سالین خواهشاً مسائل جنسی رو تماشا کنید واقعا خوب نیست.
   پاسخ
  17. بنده خدا در 5 مرداد 1401
   سلام ببخشید من ۱۴ سالمه میخواستم بدونم میتونم سریال سمساری جاودان رو ببینم
   پاسخ
   1. مجید حسین زاده
    مجید حسین زاده در 6 مرداد 1401

    سلام، متاسفانه این سریال رو ندیدم و جایی هم درباره رده‌سنی سریال Immortal Samsara توضیحی ندادن.

    ممکنه سایر دوستانی که دیدن به این سوال شما پاسخ بدن.

    پاسخ
   2. مهمان عزیز در 8 بهمن 1401
    نه گلم نبین. همه چیز که مسایل ج ن س ی نیست،خیلی چیزهای دیگر را در ظاهر زیبا جلوه می‌دهد که ذهن ما را عوض کنند
    پاسخ
  18. امیرحسین در 28 تیر 1401
   سلام من ۱۵ سالمه میخواستم بدونم، میتونم سریال گیم آف ترونز و ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 28 تیر 1401

    سلام، خیر مناسب سن شما نیست.

    پاسخ
  19. ... در 27 تیر 1401
   ببخشید یه سوال دیگه هم دارم.
   بیشتر فیلم ها و سریال هایی که رده سنیشون بالای 14 ساله یکسری صحنه بوسه دارن.
   میخواستم بدونم این صحنه ها برای من که 15 سالمه مناسبن؟
   چون من میخوام اگه این صحنه ها برام مشکلی ندارن بدون سانسور ببینم.
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 27 تیر 1401

    سلام، رده‌سنی فیلم‌ها براساس استانداردهایی مشخص شده که شاید در کشور ما قابل قبول نباشد. به عنوان مثال دیدن یک صحنه بوسه اتفاق عادی است اما در ایران حتی بالای 20 سال است!!!

    فرهنگ جامعه و محدودیت‌های بسیاری زیادی که وجود دارد روی انتخاب فیلم بسیار تعیین کننده است. چون استاندراد تربیتی خاصی در کشورمان وجود ندارد حتی دیدن یک صحنه بوسه هم می‌تواند اتفاق بزرگی باشد!

    آنهایی که باید تصمیم بگیرند، رده‌سنی فیلم را مشخص کردند. در ادامه خودتان باید تصمیم بگیرید که آیا فیلم بدون سانسور را ببینید یا خیر.

    پاسخ
  20. ... در 26 تیر 1401
   من 15 سالمه میتونم نسخه اصلی سریال تئوری بیگ بنگ رو ببینم؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 27 تیر 1401

    سلام، بله می‌تونید ببینید.

    پاسخ
  21. مهسا در 21 تیر 1401
   سلام ببخشید من 15 سالم هست ایا می تونم سریال لوسیفر رو تماشا کنم
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 21 تیر 1401

    سلام، رده‌سنی سریال لوسیفر TV-14 هستش و برای افراد زیر 14 سال توصیه نشده است.

    پاسخ
  22. ن در 26 اردیبهشت 1401
   من 14 سالم تموم شده و داخل 15 هستم میتونم رده TV-14 رو ببینم دیگه؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 26 اردیبهشت 1401

    سلام، بله

    پاسخ
   2. دوست در 8 خرداد 1401
    شما حتی میتونی TV-MA رو هم ببینی
    پاسخ
    1. مهمان نرگس در 8 دی 1401
     البته که نه!!!..مشکل شما چیه؟ نوجوون های فهمیده ای که اینجا اومدن تا حواسشون به اثر فیلم بر شکل گیری شحصیتشون باشه و فیلم های مناسب خود و شخضیت شون رو تماشا کنن. اونوقت شما سعی داری به اشتباه بندازیشون؟صد البته که نوجوونی که اینجاست گول نمیخوره و به فکر خودش هست
     پاسخ
  23. یه بنده خدایی در 1 اردیبهشت 1401
   سلام و وقت بخیر ممنون از مطلب خوبتون
   پاسخ
  24. آیدا فیروزی در 1 دی 1400
   رده سنی N A وجود داره؟
   و اگه آره، برای چه سنی مناسب هست؟
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 1 دی 1400

    سلام چنین رده‌سنی برای فیلم یا سریال وجود ندارد.

    پاسخ
   2. مهمان Reza در 10 مرداد 1401
    کلا N A مخفف Not Announced هست، به معنی
    اعلام نشده!
    پاسخ
  25. p در 16 مرداد 1400
   اینکه هر فیلم دارای جه درجه ی سنی هست رو کجا باید ببینیم؟ و اینکه اون 4 تا حرف رو همیشه کنار درجه ی سنی می‌نویسند؟
   پاسخ
   1. مجید حسین زاده
    مجید حسین زاده در 19 مرداد 1400

    بیشتر فیلم‌ها و سریال‌های خارجی رده سنی رو مشخص می‌کنند که می‌تونید در سایت imdb اسم فیلم یا سریال رو جستجو کنید.

    بعضی فیلم‌های ایرانی هم رده سنی رو با عدد مشخص می‌کنند مثلاً +13 و... که احتمالاً دیدید.

    4 حرف D, L, S, V فقط برای بعضی فیلم‌ها مشخص می‌کنند.

    پاسخ