زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

پروتز مو یا مزوتراپی؟ کدام بهتر است؟

پروتز مو یا مزوتراپی؟ کدام بهتر است؟

پروتز مو یا مزوتراپی؟ کدام بهتر است؟

ریزش مو به دلیل بیماری، وراثت و بخصوص سبک زندگی ناسالم این روزها بسیار شایع شده است. روش‌های بسیاری برای درمان ریزش یا طاسی مو وجود دارد اما در ابتدا باید دلیل ریزش مو مشخص شود. برخی اوقات ریزش مو به دلیل کمبود مواد غذایی یا سبک زندگی ناسالم است و برخی اوقات به دلیل مشکلات هورمونی و ... مزوتراپی، پی آر پی، کاشت مو، استفاده از کلاهگیس و ... همگی از روش‌های رفع کم پشتی موها هستند. در این مقاله به بررسی و مقایسه دو روش مزوتراپی و پروتز مو میپردازیم.

دلایل ریزش مو چیست؟

ریزش مو دلایل مختلفی دارد. البته باید اشاره کنیم ریزش مو به صورت روزانه طبیعی است و هر فرد روزانه 100 تار موی خود را از دست می‌دهد که با موی جدید جایگزین میشود. اگر حس کردید ریزش موی شما شدید و غیر طبیعی شده است، موهای شما کم پشت شده یا بخشی از سرتان خالی از مو شده است باید سریعا به پزشک مراجعه کنید. قطعا درمان به موقع راحتتر و کم هزینه تر خواهد بود. در ادامه عمده دلایل ریزش مو را بررسی خواهیم کرد.

سبک زندگی نادرست

سبک زندگی نادرست از بزرگترین دلایل ریزش مو در زندگی انسان امروزی است. با ورزش، تغذیه درست از مواد غذایی سالم و متنوع، خواب کافی و به موقع و دوری از استرس تا حد زیادی می‌توانید جلوی ریزش و بسیاری از بیماری‌های دیگر را بگیرید. بهتر است یک روتین موی مناسب داشته باشید و از شامپو و ماسک موی مناسب هم استفاده کنید.

کمبود ویتامین

درست است که تغذیه نقش مهمی در داشتن موهایی زیبا و جلوگیری از ریزش مو دارد اما تعداد معدودی از افراد در جهان هستند که می‌توانند با یک تغذیه درست تمامی مواد مغذی مورد نیاز بدن را دریافت کنند. بهترین کار این است چکاپ‌های دوره‌ای را جدی بگیرید و در صورت کمبود ویتامین و ... مکمل مصرف کنید.

وراثت

بسیاری افراد به علت وراثت دچار ریزش مو می‌شوند. متاسفانه این نوع ریزش مو را با تغذیه و دارو نمی‌توان درمان کرد با این حال به کمک روش‌های درمانی می‌توان روند ریزش موی وراثتی را بسیار کند کرد و در صورت نیاز از روش کاشت مو استفاده کرد.

بیماری های مختلف

بیماری‌های مختلف نیز می‌توانند موجب ریزش موها شوند. برای مثال عدم تعادل هورمون‌های بدن سندرم تخمدان پلی کیستیک در خانم‌ها یا مشکلات تیروئید می‌تواند روی موها تاثیر بگذارد. در صورتی که ریزش موی شما به این دلایل باشد ابتدا باید بیماری درمان شده سپس به کمک دارو و مزوتراپی موها تقویت شوند.

مزوتراپی چیست؟

در مقاله‌ای از سایت ncbi.nlm.nih میخوانیم: مزوتراپی، یک تکنیک شامل تزریق داروها به طور مستقیم به پوست است که ابتدا توسط یک پزشک فرانسوی، دکتر میشل پیستور انجام شد. او ابتدا مواد را به صورت وریدی تزریق کرد تا بیمار مبتلا به آسم را درمان کند و متوجه شد که شنوایی بیمار بهبود یافته است. سپس شروع به آزمایش تزریق سطحی پروکائین برای علائم مختلف کرد و اصطلاح "مزوتراپی" را در سال 1976 استفاده کرد.

امروزه از مزوتراپی برای درمان ریزش مو و تقویت موهای ضعیف مو جهت رویش مجدد استفاده می‌شود. به این صورت که کوکتل را به صورت دوره‌ای به پوست سر و مستقیم به فولیکول‌های مو تزریق می‌کنند.

مزوتراپی مو

پروتز مو چیست؟

به نقل از مقاله پروتز مو در کلینیک صدف: "پروتز مو یکی از راه‌حل‌های رفع مشکلات مربوط به ریزش مو به شمار می‌رود. در این روش تارهای مصنوعی مو به ‌جای کاشت در پوست سر، روی پروتزهای نانویی که جنس ظریف و مشبکی دارند، قرار می‌گیرند. سپس این پروتز را با چسب مخصوصی روی پوست سر انسان و در نواحی طاس سر می‌چسبانند.

پروتز مو یک راه‌حل موقت اما با ظاهری طبیعی برای پوشش دادن قسمت‌های طاس سر است. پروتز مو از دو قسمت «بیس پروتز» و «موهای پروتز» تشکیل شده ‌است. بیس پروتز یک لایه توری مشبک بسیار ظریف است که با شبیه‌سازی پوست سر انسان ساخته شده و امکان تبادل هوا برای پوست سر را ایجاد می‌کند."

مزوتراپی بهتر است یا پروتز مو؟

هر دو روش در شرایط خاصی مفید و مناسب هستند. برای مثال برای فردی که دچار ریزش مو شده است و می‌خواهد از ریزش مو جلوگیری کند، یا برای فردی که به علت بیماری دچار ریزش مو شده و پس از درمان می‌خواهد موهای از دست رفته را دوباره به دست آورد و موهای خود را تقویت کند قطعا مزوتراپی بهترین گزینه است.

برای افرادی که دچار طاسی شده‌اند و با امتحان روش‌های مختلف جوابی نگرفته‌اند. کسانی که نمی‌توانند به هر دلیلی از کاشت مو استفاده کنند یا افرادی که به علت سرطان دچار ریزش مو شده‌اند پروتز مو و کلاهگیس می‌تواند انتخاب خوب و مناسبی باشد.

جمع بندی

هر روشی را که برای ترمیم و جلوگیری و درمان ریزش موی خود انتخاب می‌کنید مهم است زیر نظر یک پزشک متخصص و باتجربه و در یک کلینیک معتبر این کار را انجام دهید تا دلیل ریزش مو به درستی تشخیص داده شده، بهترین روش درمانی برایتان انتخاب شود و در نهایت بهترین خدمات را دریافت کنید.

در مقاله پیشرفته ترین کلینیک کاشت مو میخوانیم: " بهترین مرکز قطعا باید بهترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی را نیز داشته باشد. ادعای بهترین بودن بدون داشتن امکانات مناسب و پیشرفته بی پایه و اساس است. تجربه بالا در زمینه خدمات زیبایی با داشتن کادری متخصص و پزشکانی حاذق قطعا تاثیر مستقیم روی نتیجه عمل خواهد داشت. پزشک و کادر درمان رکن اساسی یک کلینیک هستند."

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود