زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه چشم و ابرو خود را متناسب با هم آرایش کنیم؟

چگونه چشم و ابرو خود را متناسب با هم آرایش کنیم؟

چگونه چشم و ابرو خود را متناسب با هم آرایش کنیم؟

قبل از اینکه بدانیم چگونه باید چشم های خود را متناسب با ابروهایمان آرایش کنیم باید فکر کنیم این آرایش برای چه مکان یا چه مراسمی انجام می­­گیرد و تا چه حد می­توانیم از رنگ های شاین و اکلیلی و یا جیغ استفاده کنیم.

هر مکانی آرایش خاص خود را دارد و استفاده از آرایش غلیظ برای یک میهمانی ساده باعث توجه بیش از حد حاظرین به شما و زیر سوال رفتن شخصیتتان خواهد شد بنابراین ابتدا تعیین کنید برای چه محیطی آرایش می­کنید و سپس به ادامه توضیحات توجه کنید تا بتوانید از یک آرایش زیبا و متناسب با محیط روی صورتتان لذت ببرید.

فرم پلک خود را تعیین کنید

برای آن که بدانیم به طور کلی چه آرایشی مناسب چشم و ابروهای ماست دانستن و توجه به فرم پشت پلک یکی از مهمترین نکات آرایش چشممان خواهد بود که در اینجا به انواع مختلف آن اشاره شده است. برخی افراد پلک های افتاده و پف داری دارند که آرایش غلیظ روی این پلک ها بیشتر چشم را غیر عادی و ترسناک جلوه خواهد داد.

کسانی که پلک‌های افتاده دارند به دلیل این که پشت چشمشان زیاد معلوم نیست نمی­توانند از سایه های زیاد استفاده کنند و بهتر است به یک خط چشم باریک اکتفا کنند تا چشمانشان درشت تر و زیبا تر به نظر برسد و یا تا حد اندکی از آرایش های اروپایی با رنگ های nude استفاده کنند که پلک های پفدارشان کمتر به چشم بیاید. بسیاری از بازیگران معروف پلک هایی افتاده و یا پف دار دارند که این باعث زیباتر شدن چهره­شان هم شده است بنابراین اگر احساس می­کنید این یک ایراد است بهتر است سری به اینترنت بزنید تا از زیبایی خود مطمئن شوید.

اگر پشت پلک وسیع و بدون پفی دارید چشمان شما برای انواع آرایش چشم مناسب است و می­توانید از سایه های متناسب با رنگ چشمتان استفاده کنید و انواع مدل های خط چشم را روی پلک خود بکشید و چشمان شما درشت تر و خوش فرم تر به نظر خواهد رسید.

فاصله دو چشم و دو ابرو هم نکته بسیار مهمی است که در آرایش چشم تاثیر زیادی می­گذارد. فاصله کم چشم ها را به وسیله ی دم خط چشم می­شود تنظیم کرد. به این صورت که اگر چشم هایتان نزدیک به هم است اگر دم خط چشم را کمی بلند تر بکشید به گونه ای به نظر می­رسد که انگار چشمانتان حالت طبیعی دارد. دم خط چشم را کمی زخیم تر بکشید و در نظر داشته باشید نباید قسمت ابتدای چشمانتان را خط چشم بکشید تا چشمانتان به هم نزدیک به نظر نرسد.

فرم ابرو

چندین سال قبل ابروهای نازک و هشتی زیبایی خاصی داشت و مد بود اما اکنون ابروی طبیعی هر کس بدون اصلاح هم زیباست و در واقع مد به سمتی رفته که زیبایی هر فرد در طبیعی و نچرال بودن صورت آن خواهد بود. فرم ابروها تاثیر به­سزایی در درشتی و ریزی چشم دارد. به این صورت که اگر ابروهای پر و کمان مانند و بلندی داشته باشید حتی اگر چشمان ریزی هم داشته باشید می­توانید با آرایش صحیح چشمانتان را درشت تر نشان دهید. و یا اگر ابروهای کمی دارید اما استخوان ابروی شما بلند به نظر می­رسد می­توانید با آرایش ابرو به وسیله سایه ابرو پودری از برندهای آرایشی معتبر آن را بلندتر و در نتیجه چشمانتان را درشت تر کنید. ابروهای بلند از طرفی باعث می­شوند تاثیری چهره شما نافذتر و با شخصیت‌تر به نظر برسد.

سبک های مختلف آرایش چشم را بشناسید

پس از این که توانستید فرم چشمانتان را تعیین کنید می­توانید متوجه شوید کدام سبک آرایشی مناسب چشمانتان است. در ادامه به چند مدل آرایش چشم اشاره می­کنیم.

سایه ابرو پودری از برندهای آرایشی معتبر

آرایش چشم گربه ای

این سبک آرایش چشم طرفدار بسیار دارد و همچنین عمل چشم گربه ای هم از دیگر مواردیست که این روزها بسیار باب شده است. سبک آرایش چشم گربه ای با خط چشمی کشیده و ابروهایی تمیز به چشم هایی بیشتر می­آید که کمی حالت کشیدگی دارند و فاصله میان چشم و ابرویشان نرمال و یا کمی زیاد است. ابروهای بلند برای این مدل آرایش انتخاب مناسبی است.

آرایش اروپایی

آرایش اروپایی مناسب کسانی است که چهره های نسبتا استخوانی دارند و پشت پلک کمی دارند و یا پف پشت پلک ندارند. در این سبک بیشتر از سایه های نود و رنگ پوست یا صورتی روشن استفاده می­شود و کسانی که ابروهای نرمالی دارند هم می­توانند از این آرایش استفاده کنند و نیازی نیست حتما ابروهای پهنی داشته باشند.

آرایش چشم غلیظ

این سبک آرایش ها که اکنون طرفداری ندارد بیشتر برای کسانی مناسب است که فاصله چشم هایشان متناسب است و فاصله ابرو با چشم هایشان کمی زیاد است و در واقع پلک جای کار و سایه های سنگین و شاین و یا اکلیلی را دارد.

ابزار آرایشی مناسب چشم انواع قلم و پدهای نوک تیز

انواع قلمو ها و فرچه های ابرو

برای آن که آرایشی که انجام می­دهید متناسب با چهره تان باشد و جایی دچار ایراد نشود بهتر است از ابزارهای آرایشی مناسب آرایش چشم مانند انواع قلمو ها و فرچه های ابرو و پد های سایه استفاده کنید تا آرایش تمیزتری روی چشمتان داشته باشید.

ترکیب رنگ متناسب با چشم ها و پوست

بسیار مهم است آرایشی که می­کنید از نظر رنگی همخوانی بالایی با رنگ چشمتان و همچنین رنگ پوست و ابروهایتان داشته باشد در غیر این صورت چهره شما زیبایی خود را از دست می­دهد و چهره شما از حالت نرمال خارج می­شود.

اگر چشمان شما قهوه ای روشن و یا عسلی است و پوستی سفید دارید می­توانید از سایه های گرم و کمی پر رنگ استفاده کنید و همچنین خط چشم به صورتتان روح می­بخشد. در مورد لوازم آرایشی چشم و خصوصا سایه منع استفاده ای وجود ندارد به این دلیل که برخی رنگ های روشن شاید به پوستتان نیاید اما با ترکیب رنگ موها و یا لباستان همخوان باشد و یک چهره جدید را به شما بدهد.

چشم های آبی و روشن می­توانند از رنگ هایی مثل آبی تیره و یا مشکی و طوسی استفاده کنند تا چشمانشان بیشتر جلوه داشته باشد. در واقع استفاده از رنگ تیره چشم روشن را براق تر و زیباتر نشان می­دهد.

سایه ابروی شما باید متناسب با رنگ چشم باشد. جز در مواقعی که آرایش شما فانتزی و عروسکس است بهتر است از یک رنگ همسان با چشمتان با دو تا سه درجه تیرگی استفاده کنید. برند های آرایشی چون گلدن رز، اتود، هدی بیوتی و رولوشن علاوه بر سایه ابرو، سایه های چشم مایع و سایه های تکی کوچک با رنگ های مات یا جیغ، انواع سایه های پودری مات و سایه مدادی ساده روانه بازار کرده اند و بسیاری از مصرف کننده­گان از این محصولات برای استفاده روزمره خود استفاده می­کنند و رضایت بالایی را از استفاده از این محصولات از خود نشان داده اند.

اگر شما ابروی خود را تاتو کرده اید و به دنبال تنوع رنگی هستید و نمی­توانید از رنگ های فانتزی استفاده کنید بهتر است از یک سایه پودری نزدیک به تناژ ابروی خود استفاده کنید.

در آرایش چشم و ابرو همانطور که به آن اشاره شد رنگ چشم و پوست بسیار تعیین کننده است و بهترین را استفاده از رنگی همخوان با پوست و رنگ چشم است تا چشمان شما معصومیت خود را از دست ندهند و بد فرم به نظر نرسند.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود