زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ماچا، انتی اکسیدانی برای سلامتی

ماچا، انتی اکسیدانی برای سلامتی

ماچا، انتی اکسیدانی برای سلامتی

کمتر کسی است که این روزها از خواص چای سبز نشنیده باشد. بسیاری از مردم برای لاغری و یا افزایش سلامتی و انرژی، چای سبز را جایگزین چای معمولی خود کرده اند و روزانه یک تا دو لیوان از آن را می نوشند. حال اگر بگوییم که هر چه در مورد خواص سلامتی بخش چای سبز شنیده اید را می توانید با پودر سبز ماچا، چندین برابرش را به دست بیاورید، چه می گویید؟

ماچا، در اصل همان چای است با این تفاوت که برای تهیه آن از روش متفاوتی بهره برده می شود. مثلا این نوع چایی چند هفته قبل از برداشت در سایبان قرار می گیرند تا از تابش مستقیم نور خورشید به آن جلوگیری شود و به این ترتیب برگ های آن کلروفیل بیشتری تولید کنند. در نهایت نیز برای فرآوری آن برگ های سبز چیده شده، بخارپز و خشک و پودر می شوند. به این ترتیب چای سبز ماچا، به دست می آید.

چای سبز ماچا، با آنکه ذاتا همان چای سبز معمولی است ولی با این روش طعم و خواص کاملا متفاوتی پیدا می کند. همانطور که چای سیاه نیز همان چای سبز است ولی هم طعم و هم خواص متفاوتی دارد. هم موضوع در مورد انواع پودر سبز ماچا موجود در بازار وجود دارد. برخی از آنها، طعم قویتر و خواص بیشتری از بقیه دارند و در واقع درجه بندی های متفاوتی از آن وجود دارد. یکی از بهترین و مشهورترین تولید کنندگان ماچا در جهان، ماچا ماتسوتی است. این ماچا در بخشی از کشور ژاپن تولید می شود و با شیوه های سنتی فرآوری می شوند و طعم بسیار قوی و خاصی را برای مصرف کنندگانش به ارمغان می آورد.

ماچا ماتسوتی

یکی از خوبیهای ماچا این است که لازم نیست حتما آنرا به عنوان یک چای مصرف کنید. این پودر سبز در فرهنگ ژاپنی یک طعم دهنده و ادویه قوی شناخته می شود و انواع غذاها و نوشیدنی ها را با آن تهیه می کنند. انواع لاته، کوکی و شیرینی از جمله چیزهایی است که با ماچا تهیه  می شود.

ماچا، سرشار از آنتی اکسیدان است که ثابت شده است که می تواند  در پیشگیری از سرطان و دیگر بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و عروقی مفید باشد. علاوه بر این آمینو اسید ال-تیانین در ماچا باعث می شود تا سطح استرس کاهش پیدا کند. کاتچین موجود آن نیز می تواند کلسترول بد بدن را کاهش دهد. دیابتی ها نیز با استفاده از ماچا می توانند سطح قند خون خود را کنترل کنند.

چای سبز ماچا

ماچا با کالری تقریبا صفر، سوخت و ساز بدن را فوق العاده بالا می برد و بازدهی فعالیت های فیزیکی که منجر به سوختن چربی می شود را افزایش می دهد و موجب گرمازایی بدن می شود. به این ترتیب می تواند در کاهش وزن بدن موثر باشد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود