زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

فیزیوتراپی در کلینیک و منزل چه فوایدی دارد؟

فیزیوتراپی در کلینیک و منزل چه فوایدی دارد؟

فیزیوتراپی در کلینیک و منزل چه فوایدی دارد؟

برای بسیاری از افراد در رابطه با فواید فیزیوتراپی و تاثیرات آن بر سلامت سوال به وجود می آید. در این متن شما می توانید پاسخ این پرسش ها را پیدا کنید و اطلاعات کافی در رابطه با تاثیر و کاربرد فیزیوتراپی بر درمان آسیب دیدگی ها و بیماری ها پیدا کنید.

از آنجایی که فیزیوتراپی یک روند درمانی مهم است و نقش اساسی در درمان فرد دچار عارضه دارد باید زیر فیزیوتراپیست متخصص و مجرب صورت بگیرد. زیرا انجام اموری مانند تشخیص و بررسی آسیب دیدگی، برنامه ریزی درمانی و تحت نظر گرفتن در طول دوران درمان باید زیر نظر کادر درمانی تحصیل کرده صورت بگیرد.

فیزیوتراپی یکی از کم ریسک ترین و کم هزینه ترین شیوه برای درمان بسیاری از آسیب دیدگی ها است که ممکن است برای هر فردی از جامعه با هر شغلی پیش بیایید. فیزیوتراپیست ها روشی را مفید تر و بهینه تر می دانند که با بهره بردن از آن بتوان انواع مخلتفی از عارضه ها را به بهترین شکل ممکن بهبود بخشید.

درمان افراد به وسیله فیزیوتراپی محدودیت سنی ندارد و تمامی افراد که دچار انواعی از عارضه های جسمانی مانند بیماری، شکستگی استخوان، آسیب عضلانی و غیره هستند، می توانند از این روش بهره مند شوند و سلامت خود را به دست بیاورند. پزشکان بسیاری از افراد به نزد فیزیوتراپیست مجرب ارجاع می دهند تا فرد بتواند روند درمان را به صورت کامل و در یک بازه زمانی استاندارد طی کند.

مزایای فیزیوتراپی چیست

از آنجایی که این روش یک شیوه نوین درمانی محسوب می شود، شامل مزایای می باشد که در شیوه های درمانی دیگر قابل مشاهده نیستند.

1. بهبود قدرت:

تقویت کردن عضله ها به تسکین و کاهش درد کمک می کند، از همین رو در فیزیوتراپی یکی از اهداف مدنظر تقویت و افزایش توانایی عضلات می باشد.

2. بهبود دامنه حرکتی مفاصل:

در مواقعی که فرد نیاز به افزایش دامنه حرکت مفاصل داشته باشد مانند سفتی پس از شکستگی، فرد تمرینات ویژه ای را دریافت خواهد کرد تا بتواند موجب تقویت دامنه حرکتی مفصل دچار عارضه شود.

3. کاهش درد و التهاب:

به غیر مصرف دارو های مختلف که می توانند موجب کاهش درد و التهاب شوند، اما یکی از راه های بدون عوارض فیزیوتراپی است.

4. تصحیح حالت بدن:

یکی از فواید فیزیوتراپی آموزش نحوه صحیح وضعیت جسمانی در هر حالتی به افراد می باشد.

5. افزایش کیفیت زندگی بیمار سکته مغزی:

فیزیوتراپی افراد دچار به سکته مغزی یکی از ضروری ترین مراحل درمان این افراد را شامل می شود. اگر بیمار تحت نظر کادردرمانی مجرب باشد می تواند به صورت کامل سلامت خود را به دست بیاورد.

6. بهبود هماهنگی:

در برخی از بیماری ها از قبیل ام اس، پارکینسون لازم است توانایی هماهنگی جسمانی فرد با افزایش پیدا کند.

7. افزایش عملکرد قلبی تنفسی:

فیزیوتراپ ها با ارائه تمرینات تمریناتی تنفسی و اندام ها می توانند موجب تقویت عملکرد قلبی تنفسی شوند.

8. حفظ کردن امور زندگی روزانه:

فیزیوتراپیست ها در برخی از بیماری ها مانند آرتریتروماتوئید، سکته مغزی و آسیب نخاعی تلاش می کنند تا بتوانند با تحت نظر گرفتن فرد، به تصحیح امور زندگی فرد کمک کنند.

9. بهبود آسیب دیدگی های ورزشی:

در برخی از ورزشکاران ممکن است آسیب هایی رخ مانند عارضه منیسک، روتاتور کاف، پیچ خوردگی رخ دهد.

10. توانبخشی افراد دچار سرطان:

از مزایای فیزیوتراپی می توان به توانبخشی برای بیماران سرطانی جهت تقویت قدرت عضلات و ریه اشاره کرد.

11. کلاس ارگونومیک:

بسیاری از افرادی که در هنگام کار تحرک جسمانی زیادی ندارند و بیشتر پشت میز نشین هستند. باید در کلاس های ارگونومیک تحت نظر فیزیوتراپیست حضور داشته باشند و به خوبی به توصیه ها و تمرینات عمل کنند.

12. بهبود وضعیت بعد و قبل از جراحی:

در برخی از جراحی ها مانند تعویض زانو، پیوند کلیه و غیره لازم است افراد خدمات فیزیوتراپی را دریافت کنند.

فواید فیزیوتراپی در منزل

فواید فیزیوتراپی در منزل چیست؟

انجام خدمات فیزیوتراپی در منزل فرد صورت گیرد نسبت به حضوری مزایایی بیشتری دارد. برخی از این فواید شامل موارد ذیل می شود:

 1. وجود فرصت جهت بررسی دلیل عارضه

در بین بسیاری از افرادی که دچار آسیب دیدگی های جسمانی هستند مشاهده شده است که در عادت های حرکتی و کاری خود اشتباهاتی را مرتکب می شوند. که به دلیل عدم آگاهی و رعایت نکردن نحوه صحیح زندگی،  در گذر زمان مبتلا به انواع عارضه های حرکتی و جسمانی می شوند.

با حضور فیزیوتراپ متخصص و مجرب در منزل فرد امکان بررسی امکانات و شرایط منزل فرد وجود دارد. در این شرایط با بررسی موقعیت زندگی و وضعیت جسمانی فرد، برنامه تمریناتی و اصلاحات حرکتی ارائه می شود. تا فرد علاوه بر بهبود دچار آسیب دیدگی های دیگری نشود. به عنوان مثال ممکن است نحوه نشستن فرد در هنگام کار با رایانه به شکل استاندارد نباشد و موجب صدمه دیدن گردن و ستون فقرات شود. در این شرایط فیزیوتراپیست جهت جلوگیری از بروز عوارض ناشی از این رفتار حرکتی، اقدام به اصلاح طرز نشستن فرد می کند.

2. صرفه جویی در زمان

از مزایای فیزیوتراپی در منزل می توان به هماهنگ بودن برنامه زندگی و برنامه درمانی اشاره کرد. برنامه درمانی در منزل با توجه به برنامه ریزی مشترک بیمار و کادردرمانی شکل می گیرد و تلاش می شود این برنامه با روند زندگی فرد همخوانی داشته باشد. در نتیجه فرد تحت درمان در زمان خود صرفه جویی می کند و از بازه زمانی فیزیوتراپی خسته و زده نمی شود. استفاده از این خدمات که توسط مرکز توانبخشی ایرانیان تحت نظر کادری مجرب و آموزش دیده ارائه می شود، برای افرادی که قصد دارند در برنامه ریزی زندگی شخصی خود دچار مشکل نشوند توصیه می شود.

3. یادگیری حرکات تمرینی در منزل

بسیاری از تمرینات که نیاز به تکرار و تمرین فراوان دارند، باید در منزل نیز انجام شوند. در برخی از این تمرینات لازم است بیمار یک همراه در زمان تمرین در منزل داشته باشد. در صورت مراجعه فیزیوتراپیست به منزل فرد دچار عارضه، آموزش های لازم را به خانواده و نزدیکان فرد منتقل می کند تا نزدیکان بتوانند در زمان انجام تمرینات به فرد کمک کنند و موجب تسریع روند درمانی شوند.

حضور فیزیوتراپ به صورت حضوری در منزل فرد باعث می شود در ارائه برنامه تمرینی و آموزش آن دقت بیشتری به کار گرفته شود. همچنین وضعیت و موقعیت زندگی نیز سنجیده می شود تا بتوان با دقت فرد را تحت نظر و درمان گرفت.

4. امکان داشتن استراحتی بهتر پس از جلسات درمانی

گذراندن مراحل فیزیوتراپی برای بسیاری از افراد ممکن است خسته کننده و دردآور باشد. و لازم باشد فرد پس از هر جلسه استراحت کافی و به اندازه داشته باشد تا بتواند سریع تر بهبود یابد و بازیابی انرژی بیشتری برای جلسات بعدی داشته باشد. با این کار عضلات و اندام ها بهتر ریکاوری می شوند. یکی مهمترین فواید فیزیوتراپی در منزل همین مسئله می باشد. فرد به دلیل حضور در منزل شخصی خود با یک محیط آشنا و راحت سر و کار دارد. از همین جهت درمان سریع تر و با کیفیت تر پیش می رود.

5. ارائه خدمات فیزیوتراپی به صورت خصوصی

مرکز توانبخشی ایرانیان یک فیزیوتراپیست مجرب و تحصیل کرده را جهت درمان به منزل فرد ارسال می کند تا درمان به صورت خصوصی و متمرکز شکل بگیرد. در این مواقع تمرکز و انرژی در زمان درمان فقط بر روی یک بیمار خواهد بود. بر همین اساس فرد به زودتر بهبود می یابد.

مزایای فیزیوتراپی و توانبخشی

چرا باید از خدمات فیزیوتراپی در منزل در تهران استفاده کنیم؟

در شهر تهران یکی از معضلات موجود آلودگی هوا و ترافیک می باشد. در چنین شرایطی همه بیماران به خصوص سالمندان توانایی مراجعه به مراکز درمانی و کلینک ها به صورت حضوری را نخواهند داشت و در صورت مراجعه ممکن است اوضاع جسمانی آنها بدتر شود. راهکار این مسئله فیزیوتراپی در منزل است که توسط توانبخشی در تمامی نقاط تهران در طول شبانه روز با بهترین متخصصین و تجهیزات ممکن ارائه می شود.

کیفیت این خدمات در تمامی نقاط شهر تهران یکسان است و هیچ تفاوتی از نظر کادردرمانی و کیفیت درمان  در مناقط مختلف وجود ندارد. خمات فیزیوتراپی در منزل بدون محدودیت زمانی و مکانی در شهر تهران قابل دسترسی تمامی افراد می باشد. اگر بیماران دچار هر نوعی از آسیب دیدگی ها با هر زمینه ای باشند می توانند تحت نظر کادر درمانی مجرب و آموزش دیده مرکز توانبخشی ایرانیان قرار گرفته و یک روند درمانی آسان و بدون سختی را پشت سر بگذارند.

در صورتی که در تهران یا کرج زندگی می کنید و نیاز به دریافت راهنمایی و مشاوره بیشتر در رابطه با فواید فیزیوتراپی دارید. یا قصد دارید این خدمات را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کنید، می توانید با مشاوران مرکز توانبخشی ایرانیان  ۰۲۱۲۸۴۲۲۹۶۹ تماس بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود