زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا میکرونیدلینگ به ریزش مو و تقویت مو کمک می کند؟

آیا میکرونیدلینگ به ریزش مو و تقویت مو کمک می کند؟

آیا میکرونیدلینگ به ریزش مو و تقویت مو کمک می کند؟

ریزش مو می تواند یک بیماری جدی باشد ، مهم است که دلایل ریزش مو را درک کنید و سپس به دنبال درمان حرفه ای برای جلوگیری از ریزش مو باشید تا نتایج قابل مشاهده را ببینید.

امروزه میکرونیدلینگ روشی برای جوانسازی و زیبایی است و به دلیل فوایدی که برای جوانسازی و کلاژن سازی پوست دارد شناخته شده است، اما با توجه به نتایج مطالعات زیادی، مشخص شد که درمان ریزش مو با دستگاه میکرونیدلینگ یک روش بی‌خطر و امیدوارکننده در تحریک مو برای مردان و زنان است.

میکرونیدلینگ موی سر

میکرونیدلینگ موی سر چیست؟

فرآیند میکرونیدلینگ شامل سوزن‌های بسیار کوچک است که باعث ایجاد منافذی در سطح درم می‌شود و در نتیجه برای بهبود زخم تولیدکلاژن و الاستین افزایش می یابد. درمان های میکرونیدلینگ پوست شامل بهبود خطوط و چین و چروک های ظریف، اسکار آکنه، جای زخم های جراحی، منافذ باز پوست و موارد دیگر است.

با گذشت سال ها و تحقیقات بیشتر در مورد میکرونیدلینگ مو، این درمان از نظر پزشکی اثبات شده است و در میکرونیدلینگ موی سر، نفوذ مواد قوی به مزودرم به عملکرد نیدل دستگاه میکرونیدلینگ بستگی دارد که مواد مغذی را مستقیماً به فولیکول مو می‌رساند و باعث جوان‌ سازی پوست سر و رشد مجدد مو می‌شود.

چرا دستگاه epn نسبت به میکرونیدلینگ های دیگر تاثیر بیشتری در تقویت و رشد مو دارد؟

در حالی که انواع مختلفی از محصولات میکرونیدلینگ وجود دارد، همه آنها یک ویژگی کلیدی دارند ( آنها حاوی تعدادی سوزن کوچک و نازک هستند) باید توجه کنید برخی از میکرونیدلینگ ها دارای سوزن هایی  آنقدر کوتاه هستند که فقط با بالاترین لایه پوست که عمدتاً پوست خشک و مرده است، تماس می گیرند.

سایر محصولات دارای سوزن های طولانی تری هستند که به پوست نفوذ کرده و به لایه های عمیق تری می رسند که دارای سلول های زنده، اعصاب و رگ های خونی هستند. برخی دیگر ممکن است دستی باشند مانند درمارولر ، به این معنی که با دست کار می کنند، که کنترلی بر روی آن وجود ندارد.

دستگاه میکرونیدلینگ epn جدیدترین درمان ترمیم مو است که ترکیبی از دو تکنولوژی، میکرونیدلینگ و الکتروپوریشن. اگر شما قصد راه اندازی کلینیک زیبایی را دارید بایستی این نکات را جهت خرید دستگاه مطمئن در نظر بگیرید.

توسط دستگاه میکرونیدلینگ epn نیدل های ظریف و کوچک به‌طور دقیق وارد لایه‌های پوست می شود و با القای انرژی الکتروپوریشن باعث میشود تا مواد مغذی، مواد معدنی و مواد دارویی به عمق مورد نظر نفوذ کند. در میکرونیدلینگ epn عمق نفوذ نیدل و انرژی الکتروپوریشن را میتوان به دلخواه تنظیم کرد.

در پاسخ به این سوراخ‌های کوچک، بدن شروع به تولید عوامل شیمیایی می‌کند که باعث تحریک فولیکول ها و رشد مو می‌شوند. این کار را با تحریک جریان خون، افزایش جذب مواد مغذی سلولی، تنظیم افزایشی فاکتور رشد فیبروبلاست انجام می دهد و نتایج بهتری را در زمان کمتر تضمین و رشد موهای جدید را تقویت می کند.  

مزایای میکرونیدلینگ EPN برای جوانسازی صورت و ترمیم مو به شرح زیر است:

مزایای میکرونیدلینگ EPN برای جوانسازی صورت و ترمیم مو

 1. نفوذ عمیق تر مواد مغذی.
 2. رشد کلاژن را تحریک و فیبروبلاست ها را تقویت می کند.
 3. الاستین و کلاژن تولید می کند.
 4. رشد مو را سریع تر می کند.
 5. باعث تقویت مو می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز میکرونیدلینگ مو

فرآیند میکرونیدلینگ مو سر با دستگاه epn روند حرکت مو از فاز تلوژن به فاز آناژن(مرحله رشد مو) را تشویق می کند، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که در درمان های بعدی درصد بیشتری از فولیکول های مو در مرحله آناژن داشته باشیم و به جلسات بعدی اجازه می دهد تا بر تقویت و ضخیم شدن موها تمرکزکند.

از نظر بالینی، ترمیم مو از طریق میکرونیدلینگ یک درمان بسیار موثر و همچنین بسیار مقرون به صرفه است. زمان درمان کوتاه است و توصیه می شود یک دوره بین 5 تا 10 جلسه درمانی با فواصل 1 تا 2 هفته داشته باشید و مشتریان نتایج طولانی مدت دریافت خواهند کرد.

مزایای میکرونیدلینگ برای کاهش ریزش مو

 •  ایجاد مسیر مستقیم به لایه درم جهت اعمال مواد مغذی رشد مو

دستگاه میکرونیدلینگ epn توسط انرژی الکتروپوریشن یک سیستم تحویل بهبودیافته است که اجازه می دهد یک مسیر مستقیم و فیزیکی در عمق لایه درم پوست شما ایجاد شود. ویتامین ها، سرم ها یا عصاره های گیاهی با دقت بیشتر و هدفمند به فولیکول های مو رساند و نتایج بهتری به دست آورد.

 • فولیکول های مو را تحریک می کند

 میکرونیدلینگ به تحریک فولیکول‌های مو با سوزن‌های ریز کمک می‌کند و باعث تحریک فاکتورهای رشد از کراتینوسیت‌ها می‌شود که در تقویت مو  و رشد مجدد مو بسیار مهم هستند.

 • ایمن، بدون درد و قابل اعتماد

در مقایسه با درمان تهاجمی و جراحی برای طاسی و نازک شدن مو، میکرونیدلینگ مو یک راه حل پیشرفته است که تجربه ای ایمن و بدون درد را تضمین می کند. این کار از طریق سوراخ کنترل شده در پوست انجام می شود. همچنین می تواند درمانی باشد و هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند.

 • تقویت ایمنی پوست سر

میکرونیدلینگ مو علاوه بر تقویت رشد مجدد مو و جوانسازی فولیکول های مو، می تواند جوانسازی کلی پوست سر شما را نیز فراهم کند.

 • کاهش التهاب پوست سر

برخی از انواع التهاب پوست سر عبارتند از خارش پوست سر،این وضعیت می تواند ناشی از شوره سر، پسوریازیس یا فولیکولیت باشد، ایجاد خارش پوست سر که در آن فولیکول های مو به شدت آسیب دیده و ملتهب می شوند. میکرونیدلینگ موی سر به طور موثری خطر التهاب پوست سر را از طریق تقویت درمانی پوست سر کاهش می دهد و محیطی سالم برای رشد مو حفظ می کند.

عوارض میکرونیدلینگ بر روی سر

عوارض میکرونیدلینگ بر روی سر

میکرونیدلینگ با دستگاه epn دوران نقاهت بسیار پایینی دارد و تنها ممکن است موارد زیر مشاهده شود:

 • کبودی
 • تراوش از زخم ها
 • سرخی
 • ورم
 • همچنین این خطر وجود دارد که زخم های ناشی از سوزن ها زخمی شوند.
 • این ناحیه ممکن است تا چند روز پس از عمل قرمز و ملتهب باشد، بهتر است از دستکاری ناحیه درمان شده اجتناب کنید.

میکرونیدلینگ از روشهای ایمن برای درمان ریزش مو می باشد اما انجام آن به همه افراد توصیه نمیشود و باید با پزشک مشورت نمایید برای نمونه افرادی که مدت طولانی است موهای خود را از دست داده اند نمیتوانند از میکرونیدلینگ استفاده کنند.

معمولا قبل از انجام درمان میکرونیدلینگ مو، پزشک یک جلسه مشاوره برایتان تنظیم می‌کند. او در این جلسه تمام نکات و توصیه های قبل از میکرونیدلینگ را برایتان توضیح می‌دهد. 

در درمان ریزش مو با میکرونیدلینگ توصیه میشود که تنها توسط پزشک انجام گیرد، شما نمی توانید بارها و بارها روی پوست سر بروید زیرا ممکن است باعث آسیب بیشتر و احتمالاً عفونت شوید.

کلام آخر:

میکرونیدلینگ مو می تواند در درمان ریزش مو یا مشکلات نازک شدن مو برای مردان و زنان در هر سنی موثر باشد و به عنوان یک جایگزین کم تهاجمی برای تقویت رشد مجدد مو و رفع نگرانی های مو، یک درمان عالی و مقرون به صرفه است که می تواند موهای سالم تری را در کوتاه ترین زمان به شما بدهد.

تنها نکته مهم در زمینه انجام میکرونیدلینگ مو سر، استفاده از دستگاهی مطمئن و ایمن، با تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر میکرونیدلینگ ها میباشد. ما به شما اولین تکنولوژی میکرونیدلینگ با انرژی الکتروپوریشن جهان به نام  دستگاه الکترونیدلینگ epn محصول شرکت یونسانگ کره جنوبی را پیشنهاد میکنیم. جهت خواندن مقالات بیشتر می توانید مقالات مختلفی را در بلاگ محیا تجهیز مطالعه کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود