زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

جوانسازی دور چشم با 5 روش کم عارضه

جوانسازی دور چشم با 5 روش کم عارضه

جوانسازی دور چشم با 5 روش کم عارضه

رفع افتادگی پلک بالا و پایین، رفع پف زیر چشم، رفع گودی و سیاهی، رفع چین‌وچروک و رفع تیرگی زیر چشم همگی عواملی است که برطرف‌شدنشان، باعث جوانسازی دور چشم و افزایش زیبایی آن می‌شود. پوست اطراف چشم‌هایمان بسیار نازک است و به‌سادگی با بالارفتن سن، درگیر چین‌وچروک می‌شود.

هرچه سن بالاتر می‌رود، مقدار چربی و بافت حمایت‌کننده پلک‌ها کاهش می‌یابد و همین امر باعث سست شدن پلک بالا، پف زیر چشم یا بروز خطوط پنجه کلاغی می‌شود. در ادامه با کم ‌عارضه‌ترین روش‌ها برای برطرف‌کردن این مشکلات آشنا می‌شویم.

پلاسماتراپی

یکی از روش‌های کم‌عارضه جوانسازی دور چشم، پلاسماتراپی است. در این روش، از چاقوی جراحی یا لیزر استفاده نمی‌شود؛ بنابراین خبری از عوارض قبل و بعد از عمل جراحی نیست. لیفت پلاسما چشم، از موثرترین روش‌های جایگزین بلفاروپلاستی (اصلاح پلک) است. در این روش، پوست اضافه چشم و چروک اطراف آن با روش تهاجمی از بین برده می‌شود.

یکی از مزایای این روش، اثرگذاری بالایش، در همان جلسه اول است که بدون نیاز به داروی بیهوشی و جراحی و تنها باکمک کرم‌های بی‌حسی انجام می‌شود. در این روش، فرد نیازی به استراحت نداشته و می‌تواند تمامی فعالیت‌های روزانه‌ خود را بدون فوت وقت از سر بگیرد. پلاسماتراپی در سفت شدن بافت پوست دور چرم، حذف کیسه‌های چربی و لیفت پلک بالا بسیار موثر است.

تزریق فیلر

یکی از بهترین روش‌های جوانسازی دور چشم و درمان گودی زیر آن، تزریق فیلر چشم است. این روش، از کم‌عارضه‌ترین روش‌ها برای پر کردن تمامی خطوط ریز دور چشم است. تزریق فیلر باعث افزایش رطوبت‌رسانی به پوست نازک و حساس دور چشم می‌شود. ماندگاری این روش، با توجه به سن، ژنتیک و عمق چین‌وچروک، بین 6 تا 12 ماه است و پس از آن، فرد نیاز به تزریق مجدد دارد.

البته باید در نظر داشته باشید که ممکن است به پیشنهاد پزشک، برای اثربخشی و نتیجه گیری بهتر، از تزریق فیلر گونه هم در کنار فیلر چشم، استفاده شود. اما این کار، بسته به نظر پزشک و متخصص زیبایی دارد. 

هدف تزریق فیلر به ناحیه زیر چشم

 • پرکردن خطوط پنجه‌ کلاغی: این خطوط در گوشه‌های خارجی چشم‌ها ایجاد می‌شوند. خندیدن و لبخند زدن در عمیق‌تر شدن آن‌ها بسیار موثر است.
 • ناحیه اشکی زیر چشم: آغاز سیاهی و تو رفتگی زیر چشم از گوشه داخلی چشم است که با بالارفتن سن، به سمت گونه حرکت می‌کند.
 • چین‌وچروک زیر چشم: بهترین و کم‌عارضه‌ترین روش برای برطرف کردن چین‌وچروک دور چشم، تزریق فیلر به این ناحیه است.

وقتی قرار است جوانسازی دور چشم را با تزریق فیلر انجام دهید، نواحی مشکل‌دار علامت‌گذاری شده و با مایع ضدعفونی‌کننده کاملا استریل می‌شوند. معمولا برای کم‌کردن درد، از کرم‌های بی‌حسی نیز استفاده می‌شود. معمولا چند دقیقه‌ای طول می‌کشد تا این کرم‌ها جذب پوست شده و اثر کنند. سپس فیلر، باکمک سوزن‌های کوچک و ظریف به نواحی علامت‌گذاری شده، تزریق می‌شود.

تزریق فیلر چشم

مزایای استفاده از فیلر برای جوان‌تر ساختن دور چشم

فیلر چشم یکی از بهترین راه‌ها برای رفع سیاهی دور چشم و از بین بردن خطوط ریز اطراف است که مزایای زیر را هم برای فرد دارد:

 • کمترین میزان تهاجم و عوارض؛
 • عدم نیاز به دوره نقاهت؛
 • رفع گودی زیر چشم؛
 • رفع چین‌وچروک چشم؛
 • جوانسازی چشم؛
 • حجیم شدن اطراف چشم‌ها.

آر-اف فرکشنال

یکی دیگر از روش‌های کم‌عارضه جوانسازی دور چشم، روش آر-اف فرکشنال (RF Fractional) است. آر-اف فرکشنال، دستگاه تایید شده توسط پزشکان است. با استفاده از لیزر فرکانس رادیویی بر روی پوست نازک و حساس دور چشم، باعث ایجاد تغییرات مثبت و چشمگیری در این قسمت می‌شود. این دستگاه، سلول‌های پوستی اطراف چشم را بازسازی و ترمیم کرده و بدین‌گونه بدون وارد کردن آسیب به لایه سطحی پوست، روی عمیق‌ترین لایه پوست اثر گذاشته و باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر چشم‌ها می‌شود. 

تنها عارضه این روش، مقداری قرمزی زیر پلک و دور چشم است که پس از چند روز خودبه‌خود برطرف می‌شود. دقت کنید انجام این روش، نیاز به پزشک مجرب و با مهارت بالا دارد و مهارت و تخصص وی، تضمین‌کننده نتیجه دلخواه است. تاثیر این روش، از لیزر فرکشنال کمتر است.

لیزر فرکشنال

یکی دیگر از روش‌های پیشرفته و کم‌عارضه جوانسازی صورت و دور چشم، استفاده از لیزر فرکشنال است. در برطرف‌کردن چین‌وچروک دور چشم و سفت شدن پوست حساس آن بسیار موثر عمل می‌کند. از این روش، می‌توان برای پیشگیری از ایجاد چین‌وچروک در قسمت‌های شل شده پوست استفاده کرد.

در این روش، با لایه‌برداری در سطح پوست و تحریک ناحیه درم، پوست را تحریک می‌کنند تا به میزان بیشتری کلاژن تولید کند. در نتیجه، باعث ازبین‌بردن هرگونه لک و تیرگی ناشی از افزایش سن و یا عوامل محیطی می‌شود. یکی از مزایای این روش این است که بیمار معمولا بعد از 2 تا 3 جلسه، شاهد افزایش استحکام و سفت‌تر شدن بافت پوست خود است. از عوارض این روش هم می‌توان به دلمه‌های ریز زیر چشم اشاره کرد که بین 3 تا 7 روز از بین می‌رود.

لیفت با نخ PDO

لیفت با نخ PDO

لیفت با نخ از دیگر روش‌های کم‌عارضه برای جوانسازی دور چشم است. در این روش، تغییرات نسبت به روش‌های گفته شده در بالا، محدودتر است؛ ولی به‌شدت طبیعی است. دوره نقاهت کم، هزینه مناسب و ریکاوری سریع، دلایلی است که تا این اندازه این روش را بین افراد محبوب ساخته است.

در این روش با کمک نخ‌های درمانی که تحت آخرین تکنولوژی روز دنیا عرضه می‌شود، بر روی پوست زیر چشم انجام می‌شود. به دلیل حساسیت بسیار زیاد، این فرایند باید زیر نظر پزشک متخصص و باتجربه و تحت شرایط کاملا استاندارد و استریل انجام شود.

نخ لیفت PDO چیست؟

یکی از بهترین روش‌ها برای لیفت صورت و لیفت دور چشم، استفاده از نخ PDO یا نخ لیفتینگ است که با وارد شدن به عمق لایه پوست، موجب تغییرات بافت آن می‌شود. در این روش، هیچ‌گونه جای زخم در صورت رخ نمی‌دهد و بیماران به کمترین زمان استراحت نیاز دارند.

انواع نخ‌های PDO

 • نخ‌های مونو یا دست اول: کارایی این نخ‌ها در جوانسازی دور چشم، بین 2 تا 3 سال است و باعث تحریک پوست به تولید کلاژن بیشتر می‌شود.
 • نخ‌های نسل دوم یا نخ‌های پرکننده: علاوه‌بر اثر تحریک‌کنندگی کلاژن، همچون فیلر خاصیت پُرکردن گودی زیر چشم را نیز دارند. قیمت این نخ‌ها، از نخ‌های مونو بیشتر است.
 • نخ‌های نسل سوم یا نخ‌های گاگ: این نخ‌ها، پیشرفته‌ترین نوع نخ‌های جوانساز به شمار می‌آیند که علاوه‌بر اثر جوانسازی و پرکنندگی، ‌می‌توانند پوست را به‌خوبی لیفت دهند.

مزیت‌های نخ PDO

برای بسیاری از بزرگسالانی که می‌خواهند بدون نیاز به جراحی، لیفت فوری دور چشم انجام دهند، استفاده از نخ‌ها بهترین گزینه است. مهم‌ترین مزیت نخ PDO آن است که هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود و آن‌قدر زیر پوست باقی می‌مانند تا نهایت جذب بدن شوند. باید بدانید این نخ‌ها از طریق یک سوزن یا کانول کوچک زیر پوست قرار می‌گیرند.

جمع بندی

به یاد داشته باشید مهم‌ترین اصل در جوانسازی دور چشم این است که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. پس بهتر است پیش از آنکه درگیر مشکلاتی از قبیل چین‌وچروک و گودی یا تیرگی اطراف چشم شوید، استفاده از کرم‌های دور چشم را از سن 20 سالگی آغاز کنید.

قدم دوم، استفاده از ضدآفتاب‌های مخصوص دور چشم و آشامیدن آب فراوان در طول روز است. پیشنهاد می‌کنیم از روغن‌های مفیدی مانند روغن آرگان برای دور چشم‌هایتان استفاده کنید. تاثیر آن روی پوست، فوق‌العاده است.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود