زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بلفاروپلاستی بدون جراحی با لیزر

بلفاروپلاستی بدون جراحی با لیزر

بلفاروپلاستی بدون جراحی با لیزر

در حال حاضر به لطف پیشرفت علم پزشکی در حوزه زیبایی، کارهای مختلفی برای زیبایی صورت انجام می‌شود که عمل بلفاروستی یکی از آن‌ها به شمار می‌آید. گاهی برخی افراد دارای پف در ناحیه بالای پلک و یا زیر چشم‌ها هستند و این مورد می‌تواند چشم‌های آن‌ها را خسته، خواب آلود و یا عصبانی نشان دهد. در حالی که اکنون با استفاده از روش‌های جدید پزشکی می‌توان با جراحی پلک این مشکل را برطرف کرده و زیبایی را به چشم‌ها بازگرداند.

چنانچه تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید اطلاعات بیشتری در خصوص بلفاروپلاستی با لیزر و جراحی و همچنین روش انجام آن و همچنین هزینه بلفاروپلاستی ارائه خواهیم کرد که می‌تواند به انتخاب شما برای درمانی کارآمد کمک نماید.

بلفاروپلاستی به چه نوع جراحی گفته می‌شود؟

همان طور که پیشتر اشاره کردیم چشم‌ها یکی از اجزای مهم در چهره هر فردی به شمار می‌آید که زیبایی آن‌ها می‌تواند در کل چهره تاثیر بسزایی داشته باشد. بلفاروپلاستی در حال حاضر به عنوان روشی برای درمان افتادگی پلک، برداشتن پف و همچنین درمان پیری و چروک در این ناحیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در عمل جراحی پلک که توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد، ماهیچه و یا بعضا چربی‌هایی که ممکن است باعث ایجاد لکه و یا پف در اطراف چشم‌ها شوند را خارج نماید. این عمل جراحی یک بار انجام می‌شود و اغلب نیاز به ترمیم ندارد مگر آن که فرد از نتیجه نهایی رضایت نداشته باشد، که در این صورت می‌تواند عمل بلفاروپلاستی را تکرار نماید.

گاهی برای آن که نتیجه بهتر شود پزشک به بیمار پیشنهاد می‌کند تا در کنار بلفاروپلاستی از روش لیفت ابرو یا صورت نیز استفاده نماید تا نتیجه‌ای دلخواه به دست آید. البته درست است که این عمل جراحی یک عمل زیبایی به شمار می‌آید اما برای افرادی که افتادگی پلک و یا پف بالای آن میدان دیدشان را دستخوش تغییر کرده می‌تواند یک عمل درمانی مناسب به شمار آید. در حال حاضر بلفاروپلاستی با استفاده از لیزر نیز انجام می‌شود که روش آن با عمل جراحی پلک متفاوت است و ما در ادامه به بررسی بیشتر این روش خواهیم پرداخت.

عمل بلفاروپلاستی با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

پیشتر اشاره کردیم که عمل بلفاروپلاستی برای دو پلک بالا و پایین چشم‌ها می‌تواند انجام گیرد. در انجام عمل جراحی پلک فوقانی، پوست اضافی و ماهیچه و همچنین کیسه‌های چربی که خود را به صورت پف نشان می‌دهند برداشته شده و در این عمل به تشخیص پزشک از روش برش با چاقوی جراحی، لیزر یا امواج رادیویی استفاده می‌شود. این روش جراحی کمک می‌کند تا محدودیت دید رفع شده و چهره فرد حالت جوان‌تر و شادابی پیدا نماید.

در جراحی پلک با لیزر که یک روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود پزشک با استفاده از لیزر CO2 برشی را روی پلک ایجاد کرده و این ابزار کمک می‌کند تا در زمان جدا کردن بافت، آب‌بندی رگ‌های خونی نیز صورت گیرد و از خونریزی زیاد جلوگیری نماید. برخلاف انجام بلفاروپلاستی با عمل جراحی، استفاده از لیزر در این روش موجب می‎شود جراحی هر دو پلک تنها در مدت یک ساعت انجام گیرد.

اما نکته مهم در جراحی پلک آن است که چه روش بلفاروپلاستی سنتی و چه جراحی با لیزر انتخاب گردد، هر دو یک نتیجه را خواهند داشت. بنابراین فرد می‌تواند بر اساس خواست و سلیقه و همچنین هزینه بلفاروپلاستی جراحی سنتی یا لیزری را انتخاب نماید.

برای انجام عمل بلفاروپلاستی لازم است فرد پیش از عمل جهت مشاوره و معاینه دقیق به مطب پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نماید زیرا معاینه دقیق چشم جهت تشخیص و تعیین قدرت بینایی و همچنین بررسی وضعیت لایه اشکی و حرکات چشم واعصاب حرکتی آن و همچنین بررسی وضعیت قرینه بودن چشم‌ها و .. ضرورت دارد. همچنین اگر فرد دارای بیماری خاصی باشد و نیاز به مصرف دارو داشته باشد، باید این موارد با پزشک در میان گذاشته شود. همچنین پزشک از فرد می‌خواهد تا یکسری آزمایش‌ها را آماده نماید تا بتواند با توجه به آن‌ها پروسه عمل را با موفقیت به انجام رساند.

برای انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی بخصوص به روش لیزری نیازی به بستری شدن وجود ندارد و پروسه عمل در روش سنتی نهایتا در مدت یک ساعت و در روش جراحی در مدت 3 ساعت انجام می‌گیرد. لازم است پس از عمل جراحی، فرد مراقبت‌های پس از عمل را به خوبی انجام دهد تا نتیجه بسیار مطلوبی از بلفاروپلاستی به دست آورد. در ادامه به مراقبت‌هایی که پس از عمل باید انجام شود، خواهیم پرداخت.

 

عمل بلفاروپلاستی

چه مراقبت‌هایی پس از عمل بلفاروپلاستی لازم است؟

همیشه پس از انجام هر عمل جراحی به مراقبت‌هایی نیاز است تا عضوی که تحت عمل جراحی گرفته بتواند پس از دوران نقاهت کارکرد خود را مانند قبل ادامه دهد. در مورد انجام عمل‌های زیبایی هم همین ویژگی وجود دارد و مراقبت‌ها باید با حساسیت بالاتری انجام شود، زیرا در ناحیه چهره انجام عمل‌ها با ظرافت و حساسیت بالاتری انجام می‌شود و لازم است برای داشتن نتیجه مطلوب فرد توجه بسیاری به این موضوع داشته باشد.

 • پس از انجام عمل بلفاروپلاستی سنتی نیز محل برش و بخیه‌ها به پماد آغشته و چرب می‌شود و نیاز به استفاده از هیچ پانسمانی نیست.
 • با از دست رفتن حالت بی حسی فرد احساس می‌کند پلک‌ها حالت کشیدگی پیدا کرده‌اند که ممکن است منجر به درد خفیفی شود. در این شرایط فرد می‌تواند با استفاده از داروی مسکنی که پزشک تجویز می‌کند از میزان درد کم نماید.
 • اما چنانچه این درد شدت داشته باشد و یا بینایی کاهش پیدا کرده باشد لازم است فرد با پزشک خود تماس برقرار نماید. استفاده کردن از کمپرس سرد بین یک تا دو روز پس از عمل و نگداشتن سر رو به بالا کمک می‌کند تا از میزان ورم و کبودی محل عمل تا حد زیادی کاسته شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به پشت خوابیده و برای بالا آوردن سر از دو بالش استفاده نمایید.
 • پس از انجام بلفاروپلاستی ممکن است پلک‌ها دارای ترشحات خفیف و چسبنده‌ای باشند که این امر طبیعی است و استفاده از قطره‌های مناسب این ترشحات را کم خواهد کرد.
 • بخیه‌ها نیز 5 تا 7 روز پس از عمل برداشته شده و طبیعتا ورم پلک‌ها کمتر خواهد شد. اما در مورد بلفاروپلاستی با لیزر نیازی به مراقبت‌های زیاد و دوره نقاهت طولانی نخواهد بود. زیرا جای زخم و بخیه‌ای ندارد که نیاز به رسیدگی خاصی داشته باشد.

ممکن است این سوال برای بسیاری ایجاد شود که پس از بلفاروپلاستی چه زمانی می‌توانند به کارهای روزمره خود بپردازند؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت فرد پس از یک یا دو روز می‌تواند به تماشای تلویزیون و مطالعه بپردازد به شرط آن که سر به سمت پایین خم نگردد. پس از 5 تا 7 روز که بخیه‌ها برداشته شوند و محل زخم اتصال لازم را به دست آورد فرد می‌تواند به انجام فعالیت‌های شغلی خود بپردازد. همچنین هنگام خروج از خانه بهتر است از عینک آفتابی استفاده شود زیرا تا یک ماه پس از عمل، چشم‌ها نسبت به آفتاب، باد شدید و گرد و غبار حساس هستند و لازم است مراقبت‌های لازم در این خصوص انجام شود.

مزایای انجام بلفاروپلاستی با لیزر

 • از بین بردن پف بالای چشم و زیر چشم و زیبایی بیشتر چشم‌ها
 • افزایش میدان دید چشم‌ها برای افرادی که به طور ژنتیکی دارای پف پلک هستند.
 • افزایش میدان دید برای افرادی که به دلیل قرار گرفتن در سنین بالا دچار افتادگی پلک شده اند.
 • از بین رفتن کیست و پف ایجاد شده در زیر چشم
 • از بین رفتن پوست اضافی پلک پایینی

میزان هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

چنانچه قصد انجام عمل بلفاروپلاستی را دارید لازم است به این نکته توجه داشته باشید که به دلیل آن که جراحی پلک یک عمل زیبایی به شمار می‌آید، هزینه آن بسته به شهر، کلینیک و از همه مهم‌تر انتخاب پزشک متخصص و با تجربه می‌تواند تفاوت داشته باشد. بنابراین عواملی که بر هزینه بلفاروپلاستی تاثیرگذار است شامل موارد زیر می‌شود.

 • موقعیت قرارگیری کلینیک در شهر و منطقه‌ای که جراح در آن انجام می‌شود
 • میزان مهارت و تبحر جراح
 • انتخاب جراحی پلک پایین یا بالا
 • انتخاب روش بلفاروپلاستی سنتی یا لیزری
 • میزان پیچیدگی جراحی نسبت به سن، میزان پف و ..
 • انجام آزمایش‌های پیش از عمل
 • پرداخت هزینه‌های جانبی مانند تهیه دارو و ..

اما به طور متوسط برای عمل جراحی پلک می‌توان هزینه‌ای بین 5 تا 6 میلیون تومان برای پلک‌های بالا و یا پایین در نظر گرفت.

نکته مهم در انجام جراحی پلک آن است که شما حتما از مهارت پزشک متخصص مطمئن بوده و نمونه کارهای قبلی وی را مشاهده کرده باشید و تنها به دلیل قیمت ارزان‌تر، عمل بلفاروپلاستی را نزد پزشکانی که تبحر بالایی ندارند انجام ندهید. زیرا عوارضی که یک جراحی نادرست می‌تواند برای چشم‌های شما به وجود آورد اغلب غیرقابل جبران خواهد بود، بخصوص در مورد چشم‌ها که مهم‌ترین عضو چهره هر فردی به شمار می‌آید.

کلینیک تخصصی رویان

برای انجام هر یک از عمل‌های جراحی زیبایی لازم است در انتخاب پزشک، کلینیکی که جراحی در آن انجام می‌شود و همچنین تجهیزات و وسایلی که مورد استفاده قرار می‌گیرد اطلاعات لازم را به دست آورده و زمانی اقدام به عمل جراحی نمایید که بتوانید از نتیجه خوب آن مطمئن باشید. جراحی پلک یا عمل بلفاروپلاستی با لیزر که در این مطلب به بررسی آن پرداختیم نیز یکی از اعمال زیبایی به شمار می‌آید که بهتر است در انتخاب پزشک و کلینیک برای انجام این عمل تحقیقات لازم را به دست آورده و سپس چشم‌های خود را به  دستپزشک متخصص و حرفه‌ای بسپارید.

مجموعه کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و زیبایی رویان سلامت (آپاما) جزء بهترین کلینیک‌های ایران به شمار می‌آید که با بهره‌مند بودن از چند کلینیک منحصر بفرد در ایران و چند کشور همسایه توانسته خدمات متنوعی را در زمینه زیبایی به مشتریان و علاقمندان ارائه نماید. در کلینیک‌های رویان از بهترین مواد و به‌روزترین تجهیزات و دستگاه‌ها استفاده می‌شود و شما از نتیجه عمل مطمئن خواهید بود.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود