زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معرفی بهترین روش‌های پیکرتراشی باسن و بازو برای لاغری و زیبایی

معرفی بهترین روش‌های پیکرتراشی باسن و بازو برای لاغری و زیبایی

معرفی بهترین روش‌های پیکرتراشی باسن و بازو برای لاغری و زیبایی

افراد برای اینکه لاغرتر به نظر برسند و با به تناسب اندام‌ایده‌آل خود برسند، پیکرتراشی یا کانتورینگ بدن را انتخاب می‌کنند. افزایش سن، اضافه وزن و چاقی زیاد، عدم نتیجه‌گیری از رژیم‌های سخت و انجام تمرینان ورزشی طاق‌فرسا، تجمه رسوبات چربی در لایه زیر پوست موجب شده تا افراد برای دستیابی به ظاهر مناسب و اندام مورد نظر خود به سمت عمل‌های زیبایی مانند پیکرتراشی روی آورند.

پیکرتراشی

پیکرتراشی یا کانتورینگ در نواحی مختلفی از بدن که چربی اضافه در بافت زیرین پوست جمع شده باشد و هم چنین دچار پوست شل شده و افتاده باشد، توسط جراح متخصص انجام می‌شود. علاوه بر این با کمک پیکرتراشی می‌توانید در ناحیه مشخص شده، مقدار پوست اضافه‌ای که در اثر کاهش وزن شدید و یا اضافه وزن بالا دچار افتادگی یا شل شدگی شده باشد را از بین برده و خطوط صاف را به منظور تغییر شکل و بهبود ظاهر آن ناحیه ایجاد کنید.

کانتورینگ بدن یا پیکرتراشی در قسمت‌های مختلف مانند صورت، بازو، شکم، پهلو، باسن، قسمت‌های داخلی و خارجی ران‌ها، ساق پا و... می‌تواند انجام شود. تکنیک‌های مختلفی در پیکرتراشی با استفاده از تجهیزات پیشرفته طبق نظر پزشک معالج و میزان بافت چربی در افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

معرفی روش پیکرتراشی باسن

پیکرتراشی باسن یکی از شیوه‌های ایجاد تناسب اندام در افراد است که موجب از بین رفتن بافت چربی اضافه در ناحیه مورد نظر می‌شود. پیکرتراشی یا کانتورینگ باسن به سه روش لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت باسن انجام می‌شود که در ادامه هر یک از شیوه‌ها را توضیح خواهیم داد.

 1. پیکرتراشی باسن با لیپوساکشن:

 یکی از قدیمی‌ترین و شناخته شده‌ترین شیوه‌های پیکرتراشی است که با استفاده از یک میله باریک به نام کانولا و از طریق سوراخ کوچک ایجاد شده در ناحیه مورد نظر، بافت چربی اضافه به سمت بیرون مکیده می‌شود.

 1. پیکرتراشی باسن با لیپوماتیک:

این روش مشابه با تکنیک لیپوساکشن از میله کانولا به منظور تخلیه رسوبات اضافی چربی استفاده می‌شود. با این تفاوت که در این روش به دلیل استفاده از فناوری و تجهیزات پیشرفته، بافت چربی به همراه ارتعاشات ایجاد شده توسط کانولا و حرارت، گرم شده و جدا می‌شود.

 1. پیکرتراشی باسن با لیفت:

این تکنیک که با نام لیفت باسن بریزیلی نیز شناخته می‌شود در واقع با هدف از بین بردن چربی و پوست اضافه در ناحیه باسن انجام می‌شود. بافت برش داده شده به سمت بالا حرکت و کشیده می‌شود که فرم و ظاهر زیبایی را به باسن می‌بخشد.

معرفی مزایای روش‌های پیکرتراشی باسن

هر یک از روش‌های مورد استفاده در پیکرتراشی باسن دارای مزایای است. پیکرتراشی باسن با لیپوساکشن با خارج نمودن مقدار مشخصی از بافت چربی اضافه موجب کاهش حجم و ایجاد تغییر در فرم و ظاهر باسن می‌شود.

پیکرتراشی باسن

در پیکرتراشی باسن با لیپوماتیک، به دلیل زنده بودن بافت چربی تخلیه شده از لایه زیرین پوست، می‌تواند از آن در تزریق چربی به نواحی دیگر بدن مانند سینه، صورت و... استفاده نمود. علاوه بر این دوره نقاهت و مراقبتی کوتاه‌تری را نسبت به سایر روش‌ها خواهد داشت. تشکیل سطح صاف و یکنواخت یکی دیگر از مزایای لیپوماتیک باسن است. هم چنین بیمار در این روش با عوارض و خطرات کمتری مواجه می‌شود.

لیفت باسن موجب افزایش حجم و ایجاد ظاهر و فرم مناسب به باسن می‌شود. این تکنیک با استفاده از چربی‌های اضافه به دست آمده از لیپوماتیک از نواحی دیگر بدن می‌تواند به صورت تزریقی انجام شود. یکی از شرایط اصلی در انجام این عمل جراحی، داشتن چربی موضعی در ناحیه شکم، ران و پهلو‌ها است.

یکی دیگر از روش‌های لیفت باسن، ایجاد برش و حرکت دادن بافت به سمت بالا است که با این کار پوست اضافه و سلولیت‌های موجود در ناحیه باسن از بین خواهند رفت.

معرفی روش پیکرتراشی بازو

همانند سایر روش‌های پیکرتراشی، ایجاد کانتورینگ در ناحیه بازو، به سه روش لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت انجام می‌شود.

پیکرتراشی بازو

 1. پیکرتراشی بازو با لیپوساکشن:

این تکنیک به منظور حذف بافت چربی اضافه توسط میله باریک کانولا و از طریق سوراخ کوچکی انجام می‌شود.

 1. پیکرتراشی بازو با لیپوماتیک:

در این روش از طریق ایجاد گرما و ارتعاشات لازم به بافت چربی لایه زیرین پوست، مقدار رسوبات چربی تجمع یافته در ناحیه بازو به سمت بیرون مکش می‌شوند.

 1. پیکرتراشی بازو با لیفت:

 یکی از روش‌های برطرف کردن افتادگی و شل شدن پوست ناحیه بازو است.

معرفی مزایای روش‌های پیکرتراشی بازو

پیکرتراشی بازو با استفاده از تکنیک‌های مختلف متناسب با میزان چربی تجمع یافته زیر لایه پوست و درخواست بیمار پس از انجام معاینات توسط پزشک معالج انجام می‌شود.

لیپوساکشن بازو موجب کاهش حجم و میزان سلول‌های چربی اضافه در ناحیه بازو می‌شود که از قدیمی‌ترین شیوه‌های انجام است. در روش لیپوماتیک بازو به دلیل استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته میزان عوارض، دوره نقاهت و مراقبت پس از عمل بسیار کمتر و کوتاه‌تر از سیار روش‌ها است. به نظر می‌رسد شیوه پیکرتراشی بازو با لیپوماتیک بهترین گزینه برای عمل جراحی باشد.

لیفت بازو موجب کاهش افتادگی بیش از حد پوست به سمت پایین شده، با ایجاد خطوط صاف، بافت حمایتی زیرین بازو را مشخص می‌کند و هم چنین موجب کاهش چربی موضعی در ناحیه بازو می‌شود.

روش های پیکرتراشی

نتیجه‌گیری

پیکرتراشی یکی از تکنیک‌های رسیدن به تناسب اندام و‌ایده‌آل است که در صورت انتخاب یک مرکز درمانی معتبر می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی آن را انجام دهید.

مرکز درمانی کلینیک ماه در محیطی کاملاً بهداشتی با استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته و بهره‌مندی از کادر پزشکی مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات پزشکی در قالب انواع عمل‌های جراحی زیبایی از جمله پیکرتراشی و کانتورینگ بدن است.

شما می‌توانید با مراجعه حضوری به کلینیک ماه و دریافت مشاوره از پزشک معالج با خیال آسوده و با قیمتی مناسب، تناسب اندام خود را به ما بسپارید. مراقبین بهداشت و تیم حرفه‌ای پزشکی ما به شما کمک می‌کنند تا با کمترین میزان عوارض و دوره نقاهت کوتاه‌تر با رضایت خاطر از مجموعه ما یاد کنید.

هم چنین می‌توانید به صورت غیر حضوری و آنلاین، ضمن ارسال تصاویر مربوط به ناحیه مورد نظر و مشخصات اولیه شامل جنسیت، سن و وزن خود از دریافت مشاوره پزشکی ما بهره‌مند شوید.

 • آدرس: تهران، خیابان پاسداران، خیابان اختیاریه جنوبی، پلاک 1
 • اینستاگرام: @mah.laser.surgery
 • شماره تماس در پیام رسان واتساپ: 091297225917
  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود