زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا استفاده از ضد آفتاب قبل از آرایش لازم است؟

آیا استفاده از ضد آفتاب قبل از آرایش لازم است؟

آیا استفاده از ضد آفتاب قبل از آرایش لازم است؟

بسیاری از افراد سعی می‌کنند در زیرسازی آرایش خود،به نحوی از محصولات SPF دار استفاده کنند تا علاوه بر زیباسازی صورتشان، پوست خود را نیز در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کنند؛ اما باید بگوییم متاسفانه این مواد نمی‌توانند به اندازه‌‌ کافی مراقب پوست شما باشند.

چراکه کرم‌های ضدآفتاب به‌صورت تخصصی برای محافظت از انواع مختلف پوست در مقابل نور خرشید ساخته می‌شوند و تأثیر غیرقابل مقایسه‌ای در محافظت از پوست دارند. پس چه کنیم؟ آیا می‌شود در کنار آرایش، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کرد؟ آیا در صورت استفاده از ضد آفتاب در کنار آرایش، ظاهر پوستمان سنگین و چندلایه به نظر نمی‌رسد؟

ما در ادامه نوشته به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم و سعی می‌کنیم با بیان چند ترفند درباره انتخاب و استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب، این دغدغه‌ها را برای همیشه از میان برداریم. پس همراه ما باشید.

ضدآفتاب های محبوب برند بایودرما

آیا استفاده از ضد آفتاب در زیر آرایش کاربرد دارد؟

شک نداشته باشید که استفاده از ضد آفتاب زیر آرایش بسیار اثربخش است؛ اما باید در کنارش حواستان به انتخاب و خرید بهترین کرم ضد آفتاب مناسب نوع پوست خودتان هم باشد. شما می‌توانید با استفاده از انواع کرم ضدآفتاب یا کرم مرطوب کننده دارای SPFیک لایه اضافی برای حفاظت در برابر خورشید قبل از آرایش برای پوست خود ایجاد کنید.

فقط باید دقت کنید که کرم ضدآفتاب انتخابی شما سبک و فاقد چربی باشد تا پوست شما سنگین و چندلایه نشود. همچنین به خاطر داشته باشید که روی کرم ضد آفتاب خود پرایمر هم بزنید. با این اقدام پوست شما طبیعی‌تر و یک‌دست‌تر خواهد بود. مثلاً ضدآفتاب سان سیف دارای ترکیبات عالی برای اثربخشی این موضوع است.

آیا برای حفاظت از پوست SPF موجود در مواد زیرساز آرایشی کافی است؟

پوشانندگی پوست از مهم‌ترین وظایف مواد زیرساز آرایش است. حال ممکن است برخی از این مواد پوشاننده در ترکیبات خود تا حدی قابلیت حفاظت از پوست را داشته باشند؛ اما این مقدار از SPF در مواد زیرساز قابل مقایسه با انواع کرم ضد آفتاب در محافظت از پوست نیست. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از ضدآفتاب در زیرساز پوست خود استفاده کنید.

همچنین بهتر است میان استفاده از کرم ضد آفتاب و آرایش‌کردن صورت چند دقیقه صبر کنید تا ترکیبات کرم به‌خوبی جذب پوست شوند. فقط فراموش نکنید که حتی اگر بهترین ضدآفتاب‌ها مانند ضدآفتاب های محبوب برند بایودرما یا برند محبوب ایرانی مانند ضدآفتاب لافارر در مو تن رو را خریده باشید، باز هم باید در مصرف آن سخاوتمند باشید.

ترفند‌هایی برای استفاده از ضد آفتاب در کنار آرایش

زدن ضد آفتاب

برای استفاده از ضدآفتاب قبل از آرایش، مقداری از آن را روی پوست تمیز صورت و گردن بزنید و حسابی ماساژ دهید. سعی کنید روی بخش‌های اصلی پوست که بیشتری آسیب را می‌بینند مانند پیشانی، محل رویش مو، گوشه‌های گونه و فک تمرکز کنید و حتی در صورت لزوم، دو بار به این قسمت‌ها ضد آفتاب بزنید. بهتر است این حرکت را از مرکز صورت شروع نکنید؛ چراکه ممکن است باقی قسمت‌ها را از قلم بیاندازید.

استفاده از پرایمر

برای داشتن آرایشی ماندگار و جذاب، پیشنهاد می‌کنیم از پرایمر بعد از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

استفاده از مرطوب‌کننده رنگی SPFدار

برای آن دسته از افراد که پوست حساسی دارند، مرطوب‌کننده های رنگی با SPF بهترین گزینه است. همچنین می‌توانید سراغ BB کرم‌ها بروید.

استفاده از کرم پودر SPF دار

اگر تحت هیچ شرایطی حاضر به استفاده از مرطوب‌کننده های رنگی یا کرم‌های BB نیستید، بهتر است همان کرم پودرهای SPF دار را برگزینید. به این صورت که تمام قسمت‌های صورت و گردن را با کرم پودر بپوشانید.

استفاده از اسپری های تثبت کننده آرایش

یکی دیگر از بهترین گزینه‌ها برای استفاده از ضد آفتاب در کنار مواد آرایشی، اسپری های تثبیت کننده آرایش SPF دار هستند. با کمک این اسپری‌ها می‌توانید ضمن جلوگیری از ریزش مواد آرایشی، محافظ خوبی در برابر اشعه‌های مضر خورشید نیز روی پوست‌تان داشته باشید. برای استفاده از این نوع اسپری‌ها نیز می‌توانید حین زیرسازی یا پس از پایان آرایش اقدام کنید.

چگونه روی آرایش، ضد آفتاب بزنیم؟

بسیاری از ما می‌دانیم که یک قانون مهم در استفاده از کرم ضد آفتاب وجود دارد. آن هم این است که باید هر ۲ تا نهایتاً ۳ ساعت یک بار، ضد آفتاب را تمدید کنیم. حال این پرسش به‌وجود می‌آید که با وجود آرایش روی صورت، چگونه می‌توان ضد آفتاب را تجدید کرد؟

ضدآفتاب لافارر در مو تن رو

استفاده از ضد آفتاب پودری

یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده از ضدآفتاب روی آرایش، ضد آفتاب های پودری هستند. این نوع ضدآفتاب هیچ آسیبی به آرایش نمی‌زنند و آرایش را لکه‌دار نمی‌کنند. طریقه استفاده از آن نیز به این شکل است که یک برس پهن آرایشی را داخل ضد آفتاب پودری فرو ببرید و سپس به‌آرامی روی آرایش بکشید. اغلب این ضد آفتاب‌ها خاصیت ضد آب دارند و نه‌تنها ظاهر آرایش را خراب نمی‌کنند، بلکه جلوه‌ای جذاب نیز به آن می‌بخشند. همچنین در روزهای گرم تابستان، عرق و چربی صورت جذب می‌کنند تا جذابیت صورتمان حفظ شود.

استفاده از اسپری ضد آفتاب

یکی دیگر از ضد آفتاب های پرکاربرد بعد از آرایش، اسپری‌های ضد آفتاب است. البته نباید از این اسپری‌ها انتظار پوششی به اندازه لوسیون‌ها و کرم‌های ضد آفتاب را داشت. به همین دلیل باید در حین استفاده حجم بیشتری را اسپری کنید. با این حرکت تمام قسمت‌های پوست، پوشانده می‌شود؛ فقط دقت کنید تا زمانی که اسپری خشک نشده است، نباید صورت را لمس کنید.

استفاده از پنکیک SPF دار

پنکیک‌های دارای ترکیبات SPF یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توانید در آرایش خود استفاده کنید. این پنکیک‌ها با چسبندگی لازم روی صورت و محافظت نسبی از پوست در برابر پرتو های خورشید، آرایش شما را مات و جذاب‌تر می‌کنند.

سخن آخر

فروشگاه اینترنتی مو تن رو تنوعی گسترده از انواع کرم‌های ضدآفتاب با کیفیت را با  SPFهای گوناگون و با  را ارائه می‌کند تا با توجه به نیازمندی و سطح بودجه خود گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید. جدیدترین محصولات برندهای معتبر و مرغوبی مانند آردن، مای، سان سیف، الارو و مدیسان در این سایت لوازم آرایشی مو ‌تن ‌رو عرضه می‌شوند.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود