زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

زاویه سازی صورت با تزریق ژل چگونه است؟

زاویه سازی صورت با تزریق ژل چگونه است؟

زاویه سازی صورت با تزریق ژل چگونه است؟

یکی از بهترین راهکارها برای بهبود انحنای سطحی یا کانتور صورت، تزریق ژل است. تزریق ژل علاوه بر کم تهاجمی بودن نسبت به سایر روش های زاویه سازی صورت، تاثیرات جوان سازی نیز دارد. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی چگونگی تزریق ژل به منظور زاویه سازی صورت و مزایا و معایب آن بپردازیم. پس از شما زیباجویان عزیز می خواهیم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

زاویه سازی فک چیست؟

زاویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود ناهنجاری های موجود در فک و یا زیباسازی آن منجر می شود. این ناهنجاری ها می تواند به علت کمبود اسکلت، گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. در واقع هدف از زاویه سازی فک و صورت، بازگردانی حجم از دست رفته آن یا رفع اختلالات مادرزادی می باشد. حتی می توان انتظار از بین رفتن چین و چروک های موجود در نواحی گونه و صورت را نیز داشت.

یکی از روش های زاویه سازی فک و صورت، تزریق ژل می باشد. بدین صورت که ژل به درون بافت نرم صورت تزریق می شود تا باعث برجسته سازی برخی اجزای صورت مثل چانه یا گونه ها، به تعادل رسیدن انحنای اجزای صورت، جبران حجم از دست رفته چربی ها در زیر پوست، از بین بردن چین و چروک ها و شکاف های پوستی گردد. همچنین به کمک زاویه سازی فک می توان مرز بین صورت و گردن را بهبود بخشید تا غبغب یا افتادگی چانه به چشم نیاید. با استفاده از زاویه سازی چانه، می توان آن را ظریف تر و باریک تر نشان داد.

چگونگی و مراحل زاویه سازی صورت با تزریق ژل

کلینیک تخصصی تزریق ژل رویان سلامت، بهترین کلینیک تزریق ژل در تهران است که با استفاده از مدرن ترین روش ها و برخورداری از بهترین پزشکان، اقدام به زاویه سازی فک و صورت می کند.

مراحل کلی زاویه سازی فک با استفاده از تزریق ژل عبارتند از:

 • ابتدا محل مورد نظر با استفاده از کرم های بی حسی موضعی حاوی لیدوکائین سر می شود، تا درد حاصل از ورود سوزن به صورت حس نشود.
 • قبل از انجام فرآیند تزریق، صورت به طور کامل از طرف پزشک کانتور می شود تا با انجام زاویه سازی، عیوب صورت پوشانده شود.
 • سپس ژل مورد نظر به زیر پوست و در نواحی مشخص تزریق می شود.

زاویه فک با تزریق چربی

زاویه سازی فک و صورت با استفاده از تزریق ژل

ژل ها نوعی فیلر هستند که در آزمایشگاه ساخته می شوند ولی عناصر موجود در آنها داخل پوست موجودند. به طور مثال یکی از عناصر موجود در فیلر های ژل، کلاژن می باشد که وظیفه آبرسانی به پوست را دارد. این ماده به صورت طبیعی در بدن، قبل از سنین میانسالی، تولید می شود. یکی از معروف ترین آنها، ژل اسید هیالورونیک است. این ژل مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا می باشد.

تزریق ژل به منظور زاویه سازی صورت، در ناحیه چانه و فک و در قسمت آرواره اثر گذار خواهد بود. بسته به حجم نیاز، در جلسات اول بین ۳ تا ۴ سی سی فیلر اسید هیالورونیک به صورت تزریق می شود. این ژل، ۹ تا ۱۲ ماه زیر پوست می ماند و سپس جذب می شود. بهترین زمان برای ترمیم ژل های تزریقی بعد از ماه ششم می باشد؛ با این حال این زمان می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. بهتر است از قبل، نسبت به زمان ترمیم ژل تزریقی آگاه باشید و به موقع برای آن اقدام کنید.

مزایای تزریق ژل به منظور زاویه سازی

مزایای تزریق ژل به منظور زاویه سازی فک و چانه عبارتند از:

 • زاویه سازی فک با تزریق ژل، روشی غیرتهاجمی است که دوران نقاهت ندارد.
 • روش های تزریق ژل می توانند دائمی یا موقت باشند.
 • در صورت تزریق ژل، نتایج برگشت پذیرند و می توان با تزریق آنزیم نتایج را به حالت اول برگرداند.
 • مقرون به صرفه تر است و دیگر با مسائلی همچون پانسمان ها و دوری طولانی مدت از محل کار مواجه نخواهیم بود.

نوع فیلرهای مورد استفاده برای زاویه سازی با تزریق ژل

بهترین ژل ها برای زاویه سازی چانه و فک، ژل های ساخته شده از هیالورونیک اسید هستند. هیالورونیک اسید ماده‌ای است که به طور طبیعی در بافت همبند پوست وجود دارد و به بافت پوست حجم می بخشد. هیالورونیک اسید می تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود آب جذب کند و همین قابلیت باعث شده که توان حجم دهی بالایی داشته باشد. از ژل های هیالورونیک اسیدی مختلفی می توانیم برای زاویه سازی فک استفاده کنیم ولی ژل ژوویدرم ولوما تنها فیلری است که برای تزریق در ناحیه چانه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید شده است. ماندگاری ژل ژوویدرم ولوما تقریبا ۲ سال است و در این مدت هیالورونیک اسید موجود در ژل به مرور جذب پوست می شود. علت اعتبار ژل ژوویدرم ولوما آن است که این ژل، به خوبی شکل استخوانی فک و چانه را حفظ می کند و مانند سایر ژل ها، دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی نیست.

از ژل های ساخت دیگر شرکت ها و برندها مانند رستیلین، بلوترو و سایر ژل های هیالورونیک اسیدی داخلی و خارجی نیز می توان برای زاویه سازی فک استفاده نمود. این ژل ها معمولا هزینه‌ی کمتری دارند ولی از نظر قوام، بافت و میزان ماندگاری نسبت به ژوویدرم ولوما ضعیف تر هستند.

یکی دیگر از ژل هایی که متخصصان برای زاویه سازی فک و چانه از آن استفاده می کنند، ژل رادیسه است. ژل رادیسه از ماده ای به نام کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته شده که به طور طبیعی در استخوان ها وجود دارد. کلسیم هیدروکسی آپاتیت نسبت به هیالورونیک اسید قوام و ساختار محکم تری دارد. ژل رادیسه بیشتر از این که حالت ژلی داشته باشد، حالت نیمه جامد دارد؛ برای همین بهتر می تواند ظاهر استخوان های فک و چانه را تقلید کند. کلسیم هیدروکسی آپاتیت مانند هیالورونیک اسید، به مرور جذب پوست می شود و یک ژل موقتی است و ماندگاری آن نیز در حدود یک سال است.

ژل رادیسه و سایر ژل های ساخته شده از کلسیم هیدروکسی آپاتیت دو مشکل جدی دارند:

 • اگر از نتایج تزریق ژل های هیالورونیک اسید راضی نباشید، با تزریق آنزیم هیالورونیداز می توان شرایط را به حالت اول بازگرداند. ولی در مورد ژل های هیدروکسی آپاتیت نمی توانیم چنین کاری کنیم و باید صبر کنید تا صورت شما به مرور به حالت اول بازگردد.
 • احتمال بروز عوارض جانبی ژل های هیدروکسی آپاتیت حدود ۳ درصد است که نسبت به ژل های هیالورونیک اسیدی بالاتر است. به همین دلایل، همچنان ترجیح بسیاری از متخصصان استفاده از ژل های هیالورونیک اسیدی است.

یکی دیگر از راهکارها این است که به طور همزمان از ژل های هیالورونیک اسیدی و کلسیم هیدروکسی آپاتیت استفاده کنیم. به این صورت که به دلیل محکم تر بودن کلسیم هیدروکسی آپاتیت، آن را در عمق پوست و روی استخوان تزریق کنیم. سپس یک لایه‌ ژل هیالورونیک اسیدی به صورت سطحی تر در پوست تزریق ‌کنیم تا پوست را برجسته تر کند.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که سازمان FDA زاویه سازی فک و برجسته کردن چانه با استفاده از تزریق سیلیکون های دائمی را به هیچ عنوان توصیه نمی کند، زیرا می توانند باعث عوارض جانبی شدید شوند و خارج کردنشان از زیر پوست بسیار دشوار است. در کلینیک رویان سلامت که بهترین مرکز تزریق ژل در تهران است، از بهترین مدل های ژل موجود در بازار با بیشترین سازگاری با پوست شما استفاده می شود.

نمونه زاویه سازی با تزریق چربی

تکنیک تزریق ژل

نکته مهم دیگر در خصوص تزریق ژل، تکنیک تزریق می باشد. تکنیک تزریق شامل مواردی مانند مشخص کردن محل های مناسب تزریق ژل، روش صحیح برای وارد کردن ابزار تزریق به پوست، حرکت صحیح سوزن یا میکروکانولا در زیر پوست، شکل دهی و پخش کردن صحیح ژل در زیر پوست، تزریق میزان کافی از ژل و … است. انجام صحیح هرکدام از این موارد برای رسیدن به نتایج دلخواه، ضروری است.

میکروکانولا، تکنولوژی جدید تزریق ژل است که مزایای زیر را به همراه دارد:

 • عدم درد،
 • عدم خون ریزی،
 • تحریک کلاژن و کمک به جوان سازی پوست،
 • کاهش تعداد دفعات تزریق،
 •  عدم پارگی مویرگ های زیر پوست.

شما می توانید تزریق ژل به منظور زاویه سازی فک و صورت را با اطمینان خاطر، به کلینیک رویان سلامت بسپارید. کلینیک رویان سلامت، بهترین مرکز تزریق ژل در تهران می باشد. مرکز زیبایی رویان سلامت، با ارائه خدمات تخصصی در زمینه انواع روش های زیبایی و جوان سازی مانند تزریق ژل و چربی، تزریق بوتاکس، کاشت مو، پاکسازی و جوانسازی پوست، جراحی های لاغری، لیفت ابرو و ... در کشور پیشتاز است. متخصصان این مرکز با ارائه مشاوره ، بهترین روش های درمانی را به بیماران معرفی کرده و سپس به درمان آنها اقدام می نمایند.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود