زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

کدام چمن مصنوعی بهتر است؟

کدام چمن مصنوعی بهتر است؟

کدام چمن مصنوعی بهتر است؟

نیاز به طبیعت و سرسبزی یک نیاز روحی و درونی است و آدمی ناخودآگاه از دیدن سرسبزی و طبیعت لذا برده و آرامش می‌گیرد. متأسفانه این روزها با توسعه شهرها و زندگی شهرنشینی، کمتر روی طبیعت را می‌بینیم. کمبود منابع آبی و محدودیت‌هایی از این دست نیز مزید بر علت شده که از داشتن طبیعت در اطراف خود محروم شویم.

با این وجود می‌توان از متریال‌های مصنوعی مثل چمن مصنوعی و دیوار سبز مصنوعی  ساخته دست بشر برای ایجاد جلوه‌های نمادین طبیعت بهره برد. به نظر شما چمن مصنوعی چیست؟

دقیقا یکی از این متریال‌ها است که ضمن ایجاد جلوه بصری زیبا، جنبه‌های کاربردی بسیاری را برای محیط‌های کاربری مختلف فراهم کرده است. از آن‌جا که چمن مصنوعی انواع مختلفی دارد، انتخاب بهترین نوع آن برای ارائه عمل‌کرد بهتر از اهمیت بسیاری برخوردار است. در ادامه راجع به این که چه جنسی از این محصول مناسب است، صحبت می‌کنیم.

خرید اینترنتی بهترین چمن مصنوعی

چمن مصنوعی چیست؟

قبل از هر چیزی، بهتر است به‌تعریف دقیقی از این نوع چمن برسیم. چمن‌های مصنوعی، محصولاتی تولید شده با الیاف مخصوص از جمله الیاف پلی پروپیلن و پلی اتیلن هستند که چمن‌های طبیعی را شبیه‌سازی می‌کنند‌. چمن‌های مصنوعی براساس نوع کاربری در دو دسته چمن ورزشی و چمن دکوراتیو جای می‌گیرند و کاربرد گسترده آن‌ها بر اساس همین تقسیم‌بندی مشخص می‌شود. این نوع از چمن‌ها حتی برای محیط داخلی ساختمان نیز قابل اجرا هستند.‌ همان‌طور که اشاره کردیم؛ جنس این محصول از مواد پلاستیکی بسیار باکیفیت است که در ساخت کف‌پوش‌ها نیز استفاده می‌شود.

در بین انواع پلاستیک به‌کار رفته در ساختار چمن‌های مصنوعی، نایلون، پلی اتیلن و پلی پروپیلن به‌ترتیب از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده و بیشترین استفاده را دارند‌. استفاده از انواع مختلف چمن‌های مصنوعی به‌جز مزیت چیز دیگری ندارد. از مزیت این محصول همین‌قدر بدانید که کاملا شبیه به چمن طبیعی است اما هیچ مراقبت و آبیاری نیاز ندارد.

قیمت چمن مصنوعی

با بررسی قیمت این محصول و فاکتورهای متعددی که در تعیین قیمت آن نقش دارند، می‌توان به پاسخ سوال« کدام یک از چمن‌های مصنوعی بهتر است؟» رسید.‌ طبیعتا برای تعیین قیمت این نوع چمن، باید فاکتورهای کیفی آن را بررسی کرد. شناخت کیفیت این محصول شما را به‌انتخاب درستی در خرید چمن می‌رساند‌‌. از فاکتورهای موثر در کیفیت این نوع چمن و در نهایت قیمت آن می‌توان به‌جنس چمن، ارتفاع آن و تراکم چمن، بکینگ چمن و بافت اشاره کرد.

هرچه استحکام الیاف چمن بیشتر و تراکم آن بالاتر باشد، کیفیت بهتری خواهد داشت. ارتفاع چمن با توجه به‌نوع کاربر آن، متفاوت است. مسلما ارتفاع چمن بر قیمت آن اثر می‌گذارد اما این که بگوییم هرچه ارتفاع چمن بیشتر باشد، کیفیت آن برتر است، صحیح نیست. در تعیین کیفیت، تراکم چمن‌های مصنوعی نقش پررنگ‌تری نسبت به ارتفاع آن‌ها دارد‌. هرچه تراکم چمن بیشتر باشد، دوام و ماندگاری آن بالاتر و قیمت آن گران‌تر است. چمن‌های متراکم در جنبه‌های دکوراتیو این محصول نیز اثر مثبت دارند.

چمن مصنوعی برای حیاط، روف گاردن، بالکن و زمین

در نظر داشته باشید هرچه ارتفاع و تراکم چمن‌ها بیشتر باشد، خاصیت ضد ضربه و ضد فشار درآن‌ها افزایش می‌یابد. این چمن‌ها برای محیط‌های پر رفت و آمد ایده‌آل هستند. به‌عنوان مثال چمن مصنوعی مدرسه به‌دلیل رفت‌و آمد بالا و کوبش و سایش، باید تراکم بالایی داشته باشد. در نتیجه قیمت آن نسبت به سایر چمن‌ها بیشتر است.

در مورد تأثیر جنس در قیمت چمن نیز باید بدانید که استفاده از نخ‌های مرغوب در ساخت این محصول طبیعتا بر ارزش چمن و قیمت آن می‌افزاید. استفاده از نخ‌های مرغوب در ساخت چمن، ویژگی‌های بسیاری به آن می‌بخشد. این نوع از چمن‌ها فاقد مواد شیمیایی و فلزات سمی و مضر هستند و هیچ نوع حساسیت پوستی و تنفسی ایجاد نمی‌کنند. با توجه به اهمیت استفاده از بهترین چمن مصنوعی مهد کودک در تأمین امنیت و سلامت کودکان، می‌توان این ویژگی‌ها را در چمن مناسب برای مهد کودک، جست و جو کرد. هرچند قیمت این نوع چمن گران‌تر است؛ اما به‌همان نسبت نیز ارزشمندتر است.

اگر هنگام خرید چمن مصنوعی به قسمت زیرین آن توجه کنید، متوجه پوششی خواهید شد که رنگ تیره‌تری نسبت به چمن دارد. این پوشش بکینگ نام دارد و الیاف چمن روی آن فیکس می‌شود‌. استحکام بکینگ در کیفیت و قیمت چمن تأثیر بسیاری دارد. نوع بافت چمن نیز از لحاظ تک بافت بودن و دوبافت بودن به‌عنوان عامل دیگری در قیمت‌گذاری این محصول شناخته می‌شود. چمن‌های دوبافت متراکم‌تر و گران‌تراند و جنبه کاربری آن‌ها بیشتر از جنبه‌های تزئینی است.

قیمت گرین وال مصنوعی گامان تزئین

گرین وال مصنوعی

ماده پایه در ساخت دیوار سبز مصنوعی پلی اتیلن است. جهت ساخت این دیوار پلی اتیلن به همراه سایر مواد افزودنی مورد نیاز ذوب شده و در قالب هایی قرار می گیرد. این قالب ها به شکل گل و برگ و بوته و پنل های سازنده دیوار می باشند. نحوه اتصال برگ و گل به پنل، پین هایی می باشد که روی آنها قرار گرفته است. در نهایت با وصل شدن پنل ها به یکدیگر و قرار گرفتن آنها روی دیوار ساختمان، دیوار سبز مصنوعی تکمیل می شود.

اگر در استفاده از چمن مصنوعی به‌دنبال فاکتورهای زیبایی و جلوه‌های بصری هستید، می‌توانید از گرین وال مصنوعی به‌عنوان یک مکمل دکوراتیو در کنار چمن‌های مصنوعی استفاده کنید. گرین وال یا همان دیوار سبز مصنوعی یک پوشش گیاهی سبز و یک متریال تزئینی است که این روزها در نمای بیرونی و دیوارهای داخلی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوار سبز مصنوعی از جنس پلی اتیلن بوده و از طریق پیاده سازی گیاهان مصنوعی بر روی سازه‌ای عمودی تشکیل می‌شود.

گرین وال مصنوعی براساس نحوه اجرا، در پنج دسته مختلف گرین وال مدولار، گرین پال شبکه‌ای، کابلی، نمد پلیمری و هیدوپونیک جای می‌گیرد.‌ استفاده از این پدیده زیبا به‌گسترش فضای سبزی شهری کمک بزرگی می‌کند‌‌ و می‌توان آن را جای‌گزین گل‌ها و گیاهان طبیعی کرد. ضمن این‌که می‌توان با استفاده از این متریال‌ها درکنار جنبه‌های زیبایی به بهینه‌سازی مصرف انرژی رسید. دیوار سبز با تنوع بالای طرح، نصب آسان، وزن سبک، جنبه حفاظتی و عایق بودن، نظافت آسان، قیمت خرید ارزان و عدم نیاز به نگهداری خاص انتخاب ایده آلی برای ایجاد فضای سبز است.

گامان تزئین جاوید

یکی از فاکتورهای بسیار مهم در قیمت خرید چمن‌ مصنوعی و گرین وال مصنوعی، برند آن و شرکت عرضه‌کننده آن است. شرکت گامان تزئین جاوید نماینده انحصاری برند ظریف مصور که شامل محصولات موکت و چمن مصنوعی است و هم‌چنین نماینده فروش چمن‌های مصنوعی آرتا، در حوزه فروش این محصولات، فعالیت دارد.

این شرکت بهترین و باکیفیت‌ترین انواع چمن و دیوار سبز مصنوعی را با قیمتی بسیار مناسب ،ارائه می‌دهد. مشاورین فروش گامان تزئین جاوید به‌شما کمک می‌کنند که بهترین چمن مصنوعی و گرین وال را متناسب با نیاز کاربری خود تهیه کرده و خرید سبز و پر از لذت را تجربه کنید. میزان رضایت‌مندی مشتریان بی‌شمار این شرکت، جلوه درخشانی به‌سابقه فعالیت آن بخشیده است.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود