زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نقش سایت در راه اندازی استارتاپ چیست؟

نقش سایت در راه اندازی استارتاپ چیست؟

نقش سایت در راه اندازی استارتاپ چیست؟

در هر مطلبی که درباره طراحی سایت می‌خوانید، به این موضوع اشاره‌شده است که برای راه‌اندازی یک استارتاپ نیاز است که حتما اقدام به‌ طراحی سایت کرد، و طبیعتا امکان ندارد که شما اسم آنلاین بودن را بر کسب‌و‌کار خود بگذارید اما سایت و یا پیج و کانالی در بستر اینترنت در‌این‌میان نباشد.

از‌آنجا‌که امروزه همه با این موضوع آشنایی دارند و می‌دانند که سایت چه کارکردی در‌ فروش و ارائه خدمات دارد، پس بهتر است در این مطلب به جای آنکه خیلی کلیشه‌ای و تکراری به مبحث طراحی سایت برای راه‌اندازی استارتاپ بپردازیم، از مزایای آن صحبت کرده و ببینیم چگونه می‌شود به پیشرفت کسب درآمد آنلاین با سایت کمک کرد.

کسب درآمد آنلاین با سایت

استارتاپ به چه نوع فعالیتی گفته می‌شود؟

تاکنون درباره فروش محصولات و یا ارائه خدمات در بستر اینترنت، تعاریف زیادی ارائه‌شده است. از معتبرترین سایت‌های جهانی تا سایت‌هایی که در‌زمینه طراحی سایت و تبلیغات کسب‌و‌کار فعالیت می کنند، بر این باور‌اند که استارتاپ عبارت است از، هرگونه کسب درآمدی که از طریق اینترنت صورت می‌گیرد. حال این فعالیت می‌تواند از طریق ارائه خدمات مختلف و یا فروش کالاهای متنوع باشد.

اما در یک تعریف کلی و جامع استارتاپ و یا تجارت الکترونیک، به‌نوعی از فعالیت اقتصادی گفته می‌شود که در آن خرید، فروش، مبادله کالا، ارائه خدمات و اطلاعات، از طریق شبکه‌های کامپیوتری و در بستر اینترنت انجام می‌شود. اما اینکه از این عبارت بسیار زیاد استفاده شد، به جهت رشد سریع فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بود که سبب شد کسب‌و‌کارهای سنتی از آن حالت قدیمی خارج‌شده و با بهره‌مندی از فرصت‌های جدید و استفاده از مدل‌های جدید کسب‌و‌کار بتوانند، شرایط بهتری را برای خود فراهم کرده و کسب‌و‌کار خود را به‌تمامی مشتریان و کاربران معرفی نمایند.

دلایل راه اندازی استارتاپ

به چه دلیل بهتر است استارتاپ راه‌اندازی کنیم؟

همان‌طور‌که پیشتر هم اشاره کردیم، گسترش بستر اینترنت سبب شد تا بسیاری از کسب‌و‌کارها به سمت آنلاین شدن روی آورده و بر اساس مهارت و تخصصی که دارند بتوانند به کسب درآمد آنلاین با سایت و سایر پلتفرم‌های مجازی بپردازند. در ادامه ما به دلایلی اشاره خواهیم کرد که چنانچه شما در حوزه کاری خود اقدام به شروع یک استارتاپ کنید، حتما در آن موفق خواهید شد:

 • با راه‌اندازی استارتاپ ایده‌های جدیدی برای کار به ذهن شما می‌رسد.
 • وقتی می‌بینید روش‌های جدید شما‌را به نتایج خوبی می‌رسانند، به‌کار خود علاقه بیشتری پیدا خواهید کرد.
 • با راه‌اندازی یک استارتاپ می‌توانید، به افراد و دور و نزدیک خود خدماتی را ارائه نمایید.
 • زمان بیشتری برای پشتیبانی از محصولات و خدمات خود خواهید داشت.
 • برنامه‌ریزی هدفمندی در پیش خواهید گرفت و پس از این می‌توانید برای آینده فعالیت کاری خود برنامه ریزی نمایید.

آیا با یک سایت ساده می‌توان کسب درآمد کرد؟

برای داشتن یک استارتاپ موفق، حتما لازم نیست سایت پیچیده و خاصی را راه‌اندازی نمایید. بلکه با طراحی یک سایت ساده و تنها با توجه به مهارت و تخصصی که دارید می‌توانید، به کسب در‌آمد بپردازید. برای این امر کافی است تبلیغات صحیحی از کسب‌و‌کار خود ارائه دهید و یا به تبلیغات برای دیگران بپردازید. این راه یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد آنلاین با سایت است.

ایجاد کسب و کار آنلاین با استفاده از سایت و شبکه‌های اجتماعی

مسیر دیگری که می‌تواند به شما کمک نماید به کسب درآمد برسید، راه‌اندازی یک سایت در کنار استفاده از برخی شبکه‌های اجتماعی است، زیرا این دو در کنار هم می‌توانند سبب شناسانده شدن بهتر و رونق یافتن یکدیگر شوند.

چند نوع استارتاپ وجود دارد؟

در‌حال‌حاضر از‌طریق اینترنتی می‌توان کسب‌و‌کارهای بسیاری را راه‌اندازی کرد، به‌طوری‌که فعالان این حوزه آن‌ها را به گروه عمده تقسیم‌بندی می‌کنند. ما در ادامه به چند نمونه کسب و کار آنلاین اشاره خواهیم کرد:

 • فروش انواع کالاها
 • خرید انواع کالاها به‌خصوص کالاهای دست‌دوم و فروش آن‌ها
 • حراج انواع کالاها و محصولات
 • ایجاد اجتماعات آنلاین
 • ارائه کسب و کارهای اینترنتی تبلیغاتی
 • ارائه خدمات تخصصی به مشتریان و کاربران اعم از تعمیرات و ..
 • راه‌اندازی سایت‌های خبری، آموزشی و هنری و ...
 • طراحی و ساخت انواع نرم‌افزارها و ارائه آن‌ها
 • سرمایه‌گذاری‌های مشترک و یا همکاری در فروش
 • ایمیل مارکتینگ

انواع کسب و کار آنلاین

کدام نوع کسب و کار آنلاین بهتر است؟

منظور ما از پرسش بالا این است که گاهی می‌توان به کسب درآمد آنلاین با سایت پرداخت و گاهی لازم است در کنار سایت حتما کسب‌و‌کار فیزیکی هم وجود داشته باشد تا بتوان سودآوری بالایی از آن به‌دست آورد. ما در ادامه این بخش به این مطلب اشاره خواهیم کرد که این دو چه تفاوتی با‌هم دارند.

استارتاپ بدون وجود کسب‌و‌کار فیزیکی

در دنیا خیلی از کسب‌و‌کارهای اینترنتی، بدون آنکه در کنار آن‌ها کسب‌و‌کاری فیزیکی وجود داشته باشد، توانسته‌اند به موفقیت‌های بالایی دست یابند به‌عنوان‌مثال سایت‌هایی مانند آمازون، Ebay، جزو این دسته فعالیت‌های آنلاین به‌ شمار می‌آیند که از آغاز فعالیت خود به‌مرور توانستند در بین کاربران و مشتریان جایگاه ویژه‌ای پیدا کنند. اما در ایران به موفق‌ترین نمونه‌ای که از‌این‌دست می‌توان اشاره کرد، دیجی کالا است.

این نوع کسب‌و‌کارها به‌ دلیل نداشتن فروشگاه و یا فضایی فیزیکی امکان گسترش بیشتری داشته و می‌توانند خدمات و محصولات خود را به سرتاسر دنیا نیز ارائه دهند.

استارتاپ همراه با کسب و کار فیزیکی

نوع دیگری از کسب و کار نیز وجود دارد که نه تنها می‌تواند خدمات و یا فروش محصولات خود را به صورت حضوری در اختیار مشتریان و کاربران قرار دهد، بلکه در کنار آن با راه‌اندازی سایت فضایی فراهم شده تا بتوان به کاربرانی که دسترسی آسانی به فروشگاه حضوری و فیزیکی ندارند خدمات مورد نیاز را ارائه کرد. به این ترتیب علاوه بر اینکه می‌توانید اعتماد و اطمینان مشتری را جلب نمایید بلکه می‌توانید به کسب درآمد آنلاین با سایت ارتقای بیشتری ببخشید و به سود بالایی دست یابید.

پایان‌بندی

یک کسب‌ و کار برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ، باید حتما وارد عرصه اینترنت شده و بدین شکل توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش درآمد مربوط راه‌اندازی سایت می‌شود. مجموعه رویال کد با تیم متخصص و مجرب خود می‌تواند در این زمینه به شما کمک کرده و بهترین خدمات طراحی سایت برای برای‌تان به ارمغان بیاورد. 

منبع: https://royalcode.ir

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (1)
  1. ثریا در 1 شهریور 1401
   مقاله خیلی خوب بود، نکات ارزشمندی رو گفتید
   پاسخ