زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رنگ بندی کامل کابینت نئو کلاسیک 2023

رنگ بندی کامل کابینت نئو کلاسیک 2023

رنگ بندی کامل کابینت نئو کلاسیک 2023

کابینت های نئوکلاسیک سبک جدید و به روزی از کابینت های آشپزخانه کلاسیک به شمار می آیند که دارای طرح ساده تری در مقایسه با کابینت کلاسیک هستند؛ اما از ویژگی های کابینت های مدرن نیز بهره می برند.

معمولاً کابینت های نئوکلاسیک بر اساس چهارچوب اصلی کابینت های کلاسیک ساخته می شوند که دارای رنگبندی های مختلف و زیادی هستند. رنگبندی کامل کابینت نئوکلاسیک در کابینت بازار وجود دارد که می توان با در نظر گرفتن دکوراسیون موجود و فضای مورد نظر، اقدام به طراحی و نصب آن ها کرد. 

تفاوت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

 یکی از سوالات مهمی که معمولاً ذهن بسیاری از مشتریان را مشغول می ‌کند این است که تفاوت کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک در چیست؟ به طور کلی می توان گفت کابینت های کلاسیک از نظر ظاهری شلوغ تر از کابینت‌ های کلاسیک هستند. کابینت های نئوکلاسیک دارای ظاهری ساده و مینیمال بوده و قیمت کابینت نئوکلاسیک با توجه به کیفیت آن متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، در این نوع از کابینت ها معمولاً از رنگ های پوششی استفاده می شود. طراحی ساده تر در مقایسه با سبک کابینت و اجرای سریع تر از مزایای استفاده از کابینت های نئوکلاسیک به شمار می آید. تمیز کردن راحت تر و طراحی مدرن تر یکی دیگر از تفاوت های کابینت های کلاسیک و نئوکلاسیک است. 

رنگ کابینت نئوکلاسیک

رنگ کابینت نئوکلاسیک در کابینت بازار

در حال حاضر بسیاری از طراحان برای نصب کابینت های مورد نیاز از کابینت ممبران جدید یا کابینت نئوکلاسیک استفاده می کنند. در کابینت های نئوکلاسیک معمولاً شاهد رنگ های ملایم و سرد هستیم. به عنوان مثال در رنگبندی کامل کابینت نئوکلاسیک در کابینت بازار می توانیم رنگ هایی مانند سفید، شیری، کرم و طوسی را مشاهده کنیم، اما باید توجه داشته باشید که انتخاب رنگ به عوامل مختلف و  متنوعی بستگی دارد.

برخی از این عوامل شامل متراژ، وسایل آشپزخانه، نور و دکور خانه است. در صورتی که فضای کوچکی دارید پیشنهاد می شود تا از رنگ های روشن استفاده کنید چرا که با استفاده از این رنگ ها فضای آشپزخانه بزرگ تر دیده می شود اما در فضاهای بزرگ تر می ‌توانید از هر طیف رنگی استفاده نمایید. به طور کلی می ‌توان گفت در انتخاب رنگ کابینت های نئوکلاسیک محدودیتی وجود نخواهد داشت. بر اساس دکوراسیون داخلی آشپزخانه و رنگبندی آن می توان رنگ دلخواه را انتخاب نمود.

بهترین رنگ کابینت آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

 انتخاب رنگ در قیمت و کیفیت کابینت تاثیرگذار خواهد بود. پیش از انتخاب نوع رنگ حتماً در رابطه با انواع رنگ های کابینت نئوکلاسیک اطلاعات کافی به دست بیاورید. علاوه بر این، ببینید که طرفدار رنگ چوب طبیعی هستید یا رنگ های پوششی را انتخاب می کنید. رنگ های قهوه ای مانند فندقی و گردویی در دسته رنگ های خود رنگ و شفاف قرار می گیرند اما رنگ های پوششی کاملا سطح چوب و روی کار را می پوشانند و دارای دامنه گسترده تری هستند.

در صورتی که از رنگ های پوششی استفاده می کنید کیفیت چوب و روکش زیرکار اهمیت زیادی نخواهد داشت. به همین دلیل می توان از ام دی اف خام رنگ شده جهت ساخت کابینت با رنگ پوششی استفاده کرد. در صورتی که به رنگ طبیعی چوب علاقه مند هستید حتماً نیاز است تا از ام دی اف روکش شده و رنگ ‌های شفاف استفاده نمایید. بهترین رنگ های کابینت در حال حاضر رنگ سفید، طوسی، سبز تیره، خاکستری و قهوه ای است.

کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

انواع کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک با در نظر گرفتن متریال به کار رفته در ساخت به دو دسته کلی تقسیم می شود. برای ساخت این کابینت ها دو متریال چوب یا ام دی اف استفاده می شود. نحوه ساخت و برش هایی که بر روی آن ها انجام می‌ شود، معمولاً یکسان است. در صورتی که برای ساخت این نوع از کابینت ها از چوب استفاده شود، احتیاجی به استفاده از روکش نیست و مغزی یا متریال پس از آماده شدن رنگ می شود. اگر از ام دی اف برای ساخت این کابینت ها استفاده می کنید، پس از آماده سازی باید اقدام به روکش کابینت نمایید. 

نکته مهم و حائز اهمیت این است که تفاوت استفاده از متریال چوب و ام دی اف در ساخت کابینت نئوکلاسیک در ماندگاری و افزایش طول عمر آن ها است. در صورتی که در زمان ساخت کابینت نئوکلاسیک از متریال چوب استفاده کنید باید هزینه بالاتری را پرداخت نمایید، اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که مغزی چوب معمولاً دارای ماندگاری و طول عمر بیشتری در مقایسه با ام دی اف است اما تنوع رنگ بندی مغزی ام دی اف در کابینت های نئوکلاسیک بیشتر خواهد بود. در این مدل از کابینت ها طیف وسیعی از رنگ را می توانید انتخاب کنید. 

کلام پایانی

یکی از کابینت هایی که در حال حاضر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای کیفیت بالایی نیز است، کابینت نئوکلاسیک نام دارد. استفاده از کابینت های نئوکلاسیک مزایای بسیار زیادی را خواهد داشت. به عنوان مثال این کابینت ها در مقایسه با کابینت های کلاسیک، مدرن تر و به روز تر هستند و رنگبندی کاملی دارند. رنگبندی کامل کابینت نئوکلاسیک در کابینت بازار باعث شده تا بتوان با توجه به انواع دکوراسیون خانه و آشپزخانه از آن ها استفاده کرد.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود