زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه محیط اداری را به سبک مدرن دکوراسیون نماییم؟

چگونه محیط اداری را به سبک مدرن دکوراسیون نماییم؟

چگونه محیط اداری را به سبک مدرن دکوراسیون نماییم؟

چند سالی است که سبک مدرن در تجهیزات لوازم اداری و دکوراسیون داخلی ادارات جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است. دلیل این امر شیک بودن و ارزان بودن این سبک دکوراسیون است. طراحی دکوراسیون اداری مدرن خبری از تزئینات گران قیمت نیست و شرکت‌ها می‌توانند با توجه به بودجه مالی که برای دکوراسیون داخلی خود در نظر داشته‌اند، شیک‌ترین محیط را فراهم کنند؛ اما ببینیم سبک مدرن چه ویژگی‌هایی دارد :

دکوراسیون اداری مدرن چیست؟

دکوراسیون اداری محل کار خود را می‌توان بر اساس دو سبک مدرن و کلاسیک تغییر دارد. سبک مدرن امروزه نسبت به سبک کلاسیک پرطرفدارتر بوده و مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد؛ زیرا در این سبک سادگی و زیبایی در کنار هم قرار می‌گیرند و در نتیجه به زندگی مدرن امروزی شباهت بیشتری دارد. در دکوراسیون اداری شیک و مدرن از معیارهای مختلفی مانند مبلمان، رنگ‌آمیزی محیط، نورپردازی و ... به بهترین شکل کمک گرفته می‌شود.

ویژگی دکوراسیون اداری مدرن

در حال حاضر سبک مدرن توانسته در محیط‌های خانگی، اداری و ... جای خود را باز کند. علت آن نیز ویژگی‌هایی است که دارد و این ویژگی‌های عبارت‌اند از:

سادگی در طراحی

در این سبک خبری از شلوغی‌ها و زرق و برق در طراحی وجود ندارد. طراحی مبلمان، میز اداری و سایر لوازم به بهترین و ساده‌ترین شکل انجام شده و در نتیجه زیبایی و مدرنیته بیشتری در فضا دیده می‌شود.

قابل اجرا در تمامی فضاها

این سبک دکوراسیون را می‌توان حتی در فضاهای کوچک و محدود نیز پیاده کرد؛ زیرا اندازه و ابعاد تمامی لوازم اداری قابل تغییر بوده و به دلیل عدم استفاده از تجملات در ساخت آن‌ها، فضای کمتری را اشغال می‌کنند. برای فضاهای بزرگ‌تر نیز طراح می‌تواند به راحتی طرح‌های خود را پیاده نماید.

قابل صرفه بودن

دکوراسیون اداری مدرن به عنوان دکوراسیون اداری ارزان نیز شناخته می‌شود؛ زیرا طراحی‌های انجام شده ساده هستند و نیاز به پرداخت هزینه برای طراحی‌های تجملاتی و یا با کار دست نداریم. متریال استفاده شده در ساخت تمامی اجزا از ام‌دی‌اف، شیشه یا فلز است که نسبت به چوب قیمت پایین‌تری دارند. با این حال زیبایی بیشتری در لوازم دیده می‌شود و محیطی شاد و آرام را فراهم می‌کند.

میز و مبلمان اداری ضروری‌ترین لوازم دکوراسیون اداری مدرن

در محیط‌های اداری استفاده از مبل اداری، میز و صندلی اداری و میز پیشخوان بانکی و لوازم مربوط به این فضا از ضروری‌ترین وسایلی هستند که باید تهیه شوند؛ زیرا راحتی کارمندان و مراجعین باعث می‌شود تا راندمان کار بالاتر رفته و در نتیجه جلب اعتماد بین کارکنان و مدیران ایجاد می‌شود. طراحان بازسازی و دکوراسیون اداری مانند taav.ir در این فضا از پارتیشن دکوراسیون اداری مدرن که برای جدا کردن فضاهایی که بزرگ هستند و البته نیازی به جداسازی کامل ندارند، استفاده می‌کنند. با این کار از فضاهای اداری به بهترین شکل ممکن استفاده شده در زمان غیر نیاز می‌توان این پارتیشن‌ها را برداشته و فضا را بزرگ‌تر کرد. مبلمان دکوراسیون اداری مدرن معمولاً ساده بوده و طراحی بسیار مختصری دارد، ولی در عین حال مدرن و زیبا به نظر می‌رسد.

میز و مبلمان اداری

مبلمان، میز و صندلی را بر اساس نیاز می‌توان تهیه کرد. مبلمان و میز مدیریتی با میز و صندلی مربوط به کارکنان کمی متفاوت‌تر است و برای انتخاب مبلمان اداری برای اتاق انتظار نیز فاکتورهای دیگری از جمله راحتی، مقاومت و استحکام و ... در نظر گرفته می‌شود. اکسسوری و کمد و سلف اداری نیز از جمله لوازم پرکاربرد و ضروری برای محیط‌های اداری است که فضا را بهتر و زیباتر نشان می‌دهند. استفاده از گلدان‌های طبیعی می‌تواند باعث تلطیف فضای اداری و ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی در بین کارمندان و مراجعین شود. معمولاً متریال شیشه و ام‌دی‌اف در طراحی و ساخت لوازم دکوراسیون اداری مدرن دیده می‌شود که باعث تفکیک این سبک با سایر سبک‌ها می‌شوند.

مزایای اجرای سبک مدرن در دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن مزایای زیادی را به همراه دارد که این مزایا عبارت‌اند از:

مبلمان اداری ساده و زیبا

در این سبک از مبلمان اداری اعم از میز و صندلی اداری به بهترین شکل استفاده می‌شود. سادگی طراحی باعث شده تا بتوان انواع مختلفی و ابعاد متفاوتی از این محصولات را در فضاهای محدود بکار گرفت. در این سبک تجملات کنار گذاشته شده و در نتیجه سادگی باعث می‌شود تا به ابزار کاربردی‌تر نگاه شود.

نورپردازی در سبک مدرن

معمولاً فضاهای کوچک ممکن است نور کافی دریافت نکنند و یا محل کار به گونه‌ای باشد که نور وارد محیط نشود. در سبک مدرن سعی می‌شود تا از نورپردازی به بهترین نحو کمک گرفته شود. استفاده از چراغ‌های تزئینی، لوسترهای لوکس و شیک، آباژورها در این محیط‌ها بیشتر به چشم می‌خورد. در طراحی این لوازم نیز مدرنیته وارد شده و طرح‌های خاص و به روز و متفاوت پیاده می‌شود.

استفاده از پارتیشن‌بندی شیشه‌ای

معمولاً در فضاهایی که سبک مدرن اجرا می‌شود، از پارتیشن‌های موقت و شیشه‌ای استفاده می‌شود؛ بنابراین فضای کارکنان در دکوراسیون به سبک اداری مدرن به فضای بازی که در این سبک بیشتر به آن تاکید می‌شود نزدیک‌تر است.

رنگ در طراحی دکوراسیون اداری به سبک مدرن

در سبک مدرن معمولاً از رنگ‌های روشن و خنثی بیشترین استفاده شده و در نتیجه محیطی روشن و دلباز را در اختیار دارید. رنگ‌های طوسی و سفید در این سبک طرافداران بیشتری دارد و در رنگ‌آمیزی دیوارها، سقف و ... بکار گرفته می‌شود.

تفاوت دکوراسیون اداری مدرن و کلاسیک

این دو سبک به صورت کاملاً متمایز از یکدیگر شناخته می‌شوند. در سبک کلاسیک بیشتر از متریال چوب در ساخت لوازم اداری از جمله مبلمان، میز و صندلی، پارتیشن اداری و ... استفاده می‌شود، در صورتی که در سبک مدرن کمتر از چوب و بیشتر از ام‌دی‌اف کمک گرفته می‌شود. در سبک کلاسیک، رنگ‌آمیزی بیشتر به سمت رنگ‌های تیره و گرم تمایل دارد، ولی در سبک مدرن رنگ‌های خنثی و روشن نقش مهم‌تری در رنگ‌آمیزی دارد. در دکوراسیون اداری کلاسیک طراحی‌های بسیار شلوغ، تجملاتی و پر زرق و برق هستند، ولی سبک مدرن بیشتر به سمت سادگی در طراحی و پرهیز از این فاکتورها پیش می‌رود. سبک کلاسیک از نظر اقتصادی نیاز به بودجه بیشتری داشته و برای پیاده‌سازی آن به فضای نسبتاً بزرگی نیاز داریم. در صورتی که سبک مدرن بیشتر به نفع مشتری بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر است.

بازسازی اداری مدرن

طراحی دکوراسیون و اجرای بازسازی اداری حرفه‌ای

در خرید دکوراسیون اداری برای سبک مدرن باید سعی شود از مجموعه‌هایی کمک گرفت که به صورت حرفه‌ای این کار را انجام می‌دهند. مجموعه تاو دکور https://taav.ir/ و sdofficedesign.com به عنوان یکی از این مراکز می‌تواند در زمینه طراحی، ساخت و پیاده‌سازی این سبک همراه خوبی برای مشتریان باشد.

سبک مدرن با اینکه ساده بوده و نیازی به استفاده از کار دست یا منبت‌کاری‌های شلوغ مانند سبک کلاسیک ندارد، ولی همین سادگی نیز باید اصولی و حرفه‌ای انجام شود تا زیبایی را به همراه داشته باشد؛ بنابراین بهتر است به شرکت طراح دکوراسیون اداری همانند شرکت تاو دکور در این زمینه مراجعه و مشاوره‌های لازم را قبل از اجرا بگیرید

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود