زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

معایب و مزایای شیرآلات توکار

معایب و مزایای شیرآلات توکار

معایب و مزایای شیرآلات توکار

با گسترش استفاده از شیرآلات مدرن، مزایا و معایب شیرآلات توکار نیز مورد توجه کسانی قرار گرفته است که قصد تغییر و تحول اساسی در آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی خود دارند.

شیرآلات توکار از نظر زیبایی و از سلف سنتی خود یعنی شیرهای روکار، چندپله بالاتر است. با این حال زیبایی تنها مزیت شیرآلات توکار نیست و البته همه وجود این شیرآلات نیز مزیت نیست و معایبی هم دارد.

شیرآلاتی با سر و شکل مدرن

به نظر می رسد که در لیست مزایا و معایب شیرآلات توکار، مزیت ها بیشتر به چشم می خورند؛ از تین جمله مزیت ها می توان به طراحی‌ روزآمد اشاره کرد.

در حقیقت طراحی مینیمال و مدرن این نوع شیرآلات نه تنها به حفظ فضای خانه کمک می کند، بلکه سر و شکلی مدرن هم به فضای آن می بخشد. این موضوع در معماری‌ خانه‌ های نوسازی‌ امتیاز بالایی محسوب می شود.

دیواری بر سر راه شیرآلات توکار

حالا که یکی از مزایای شیرآلات توکار را گفتیم، بد نیست یک عیب را هم در این میان اشاره کنیم تا تعادلی برقرار بشود! شیرآلات توکار نیاز به ضخامت خاصی از دیوار دارند و بر روی هر دیواری نمی توان آن را اجرا کرد.

بنابراین به همین سادگی نیست که به فرض شیرآلات روکار را بردارید و جای آن نوع توکار را نصب کنید. در لیست مزایا و معایب شیرآلات توکار این مورد یکی از نقاط ضعف آن شناسایی می شود.

دست بالای شیرآلات توکار در موارد بهداشتی

در امور بهداشتی می توان گفت که به کارگیری شیرآلات توکار سراسر مزیت است؛ در نظر بگیرید که در نوع روکار به ویژه در سرویس های بهداشتی تمام سطح شیرآلات لمس می شود که سبب سهولت در انتقال آلودگی ها خواهد شد.

اما در نوع توکار به دلیل اینکه تنها سر شیرها از دیوار بیرون است، امکان انتقال آلودگی های محیطی نیز به حداقل رسیده و همچنین نظافت و تمیزکاری شیرها نیز آسان تر خواهد بود.

هزینه شیرآلات توکار

هزینه بالا در طراحی و اجرا

اما در کنار مزیت بهداشتی بودن باید این نکته را در نظر بگیرید که اجرای شیرآلات توکار در ساختمان گران خواهد بود؛ در حقیقت انجام تغییر و تحولات اساسی بر دیوار نیازمند صرف هزیته های بالا است.

صرف با این است که این شیرآلات بر روی خانه های نوساز نصب شوند، اما اگر قرار است شیرآلات توکار روی خانه های در حال بازسازی نصب شود، بهتر است پیش از آغاز فرایند تصمیم را در این باره بگیریم تا همه چیز کامل پیش برود.

بهینه سازی فضا با شیرآلات توکار

اینکه شیرآلات توکار واقعا به صرفه است یا خیر امری نسبی بوده و بستگی دارد به میزان بودجه ای که شما می خواهید برای ساختمان تان خرج کنید.

از دیگر مزایا و معایب شیرآلات توکار می توان به عامل بهینه سازی فضا اشاره کرد؛ با توجه به کوچک بودن حمام و دستشویی در ساختمان های امروزی، اینکه سیستم لوله درون دیوار قرار بگیرد، خودش یک مزیت در حفظ فضا است.

بنابراین استفاده از سیستم شیرآلات توکار فضای کم‌تری را در محیط آشپزخانه، سرویس بهداشتی و یا حمام اشغال می کند. علاوه بر این مورد دیگر اثری از خراب‌کاری لوله‌کش‌ ها در بالای سینک یا کنار توالت به چشم نمی خورد.

شیرآلات توکار

از کیفیت غافل نشوید

به دلیل نوع ماهیت شیرآلات توکار، استفاده از اتصالات نامرغوب سبب نم پس دادن به دیوارها می شود و تعمیرات آن بسیار سخت و هزینه بر خواهد بود.

این نکته بسیار مهم است که فارغ از مزایا و معایب شیرآلات توکار اگر تصمیم بر استفاده از این محصول گرفته اید، حتما جنس با کیفیت انتخاب کنید تا ضمن بهره گیری از زیبایی محیطی، سلامت ساختمان تان نیز برای سالیان متمادی تضمین باشد.

نکته پایانی

برای انتخاب شیرآلات بهداشتی متناسب با دکوراسیون می توانید به فروشگاه اینترنتی مدرن ساختمان مراجعه نمایید.

قابل توجه است که کلیه محصولات این فروشگاه همگی از انواع با کیفیت ساخت شرکت های خارجی و داخلی هستند که با قیمت های شرکتی به مشتریان عرضه می شود.

شما می توانید با ثبت سفارش اینترنتی محصول خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن درب منزل با بسته بندی ایمن تحویل بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود