زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

روش های اخذ اقامت یونان

روش های اخذ اقامت یونان

روش های اخذ اقامت یونان

در حال حاضر، روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت یونان وجود دارند. یکی از رویکردهای رایج، اخذ اقامت از طریق اشتغال است. اگر شخصی از یک کارفرمای یونانی پیشنهاد شغلی دریافت کند، کارفرما می‌تواند از آن برای مهاجرت به یونان استفاده کند. از طرف دیگر، افراد می‌توانند با ایجاد کسب‌وکار شخصی خود در یونان یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات، به دنبال اقامت این کشور باشند.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان می‌تواند یک تجربه هیجان‌انگیز و تغییردهنده زندگی باشد. تاریخ غنی، مناظر خیره‌کننده و آب‌وهوای گرم مدیترانه‌ای، یونان را به مقصدی فریبنده برای مهاجران تبدیل کرده‌اند. یکی از دلایل اصلی انتخاب مردم برای کسب اقامت یونان سبک زندگی آرامی است که این کشور دارد. مردم یونان به خاطر صمیمیت و مهمان‌نوازی خود معروف هستند.

یونان هزینه زندگی نسبتا مقرون به صرفه‌ای را در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای اروپایی ارائه می‌دهد. هزینه مسکن، به‌ویژه در خارج از شهرهای بزرگ مانند آتن کاملا معقول است. همچنین مواد غذایی و رستوران‌ها نسبتا ارزان هستند. با این حال، صورتحساب‌های آب و برق، هزینه‌های حمل‌ونقل و درمان می‌توانند برای مهاجرانی که بودجه محدود دارند، چالش ایجاد کنند.

موانع زبانی و یافتن شغل ثابت می‌توانند برای مهاجران چالش‌برانگیز باشند. علیرغم این چالش‌ها، یونان فرهنگی پرجنب‌وجوش، مردم محلی دوستانه و تاریخی غنی دارد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

برنامه اقامت از طریق تمکن مالی (FIP) به افراد اجازه می‌دهد با نشان دادن سطح مشخصی از توانایی مالی، اقامت کشور یونان را دریافت کنند. این برنامه یک گزینه جذاب برای افرادی است که به دنبال بهره‌مندی از سیستم مالیاتی مطلوب کشور یونان و دسترسی به امتیازات مختلف اتحادیه اروپا (EU) هستند.

متقاضیان اخذ اقامت تمکن مالی یونان باید دارای سطح درآمد ثابت سالانه برای پوشش هزینه‌های زندگی خود و خانواده باشند تا بتوانند اقامت دو ساله دریافت کنند. حداقل درآمد لازم 2000 یورو در ماه است که در صورت همراهی فرد با خانواده، برای همسر به میزان 20 درصد و به ازای هر فرزند به میزان 15 درصد افزایش می‌یابد. این درآمد باید از طریق حقوق بازنشستگی در خارج از کشور، صورتحساب بانکی یا شواهد دیگر (بدون اشتغال یا انجام فعالیت اقتصادی مستقل در یونان) ثابت شود.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

یکی از مزایای اصلی اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی، انعطاف‌پذیری این برنامه مهاجرتی است. زیرا متقاضیان می‌توانند از تمام مزایای ساکن بودن مانند حق زندگی، کار و تحصیل در این کشور به طور همزمان برخوردار شوند. علاوه بر این، امکان دسترسی به منطقه شینگن را خواهند داشت که سفر بدون ویزا به 26 کشور اروپایی را ممکن می‌سازد.

اقامت یونان از طریق کار

دولت یونان طرحی را برای جذب استعدادهای خارجی و سرمایه‌گذاری در این کشور با ارائه مجوزهای اقامت کاری اجرا کرده است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای پیشنهاد شغلی از یونان هستند، می‌توانند برای مجوز کار که گام اولیه برای اخذ اقامت است، درخواست دهند.

پس از اعطای مجوز کار که معمولا برای یک دوره دو ساله اعطا می‌شود، فرد می‌تواند به طور قانونی در یونان زندگی و کار کند. این مجوز کار را می‌توان برای یک دوره سه ساله دیگر هم تمدید کرد.

اخذ اقامت یونان از طریق کار می‌تواند به اخذ اقامت طولانی‌مدت و درنهایت دائم منجر شود. اگر به مدت پنج سال به طور قانونی و مستمر در یونان زندگی و کار کرده باشید، می‌توانید برای اقامت طولانی‌مدت درخواست دهید. پس از 12 سال اقامت قانونی در یونان، واجد شرایط دریافت اقامت دائم این کشور خواهید بود.

بخش گردشگری یونان همیشه به دنبال افرادی است که به چندین زبان مسلط باشند و بتوانند خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهند. صنعت کشاورزی یونان هم برای برداشت محصول به کارگران فصلی متکی است. علاوه بر این، کادر درمان به‌ویژه در مناطق روستایی یونان تقاضای زیادی دارد.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک که به عنوان برنامه ویزای طلایی نیز شناخته می‌شود، به گزینه‌ای جذاب برای بسیاری از سرمایه‌گذاران تبدیل شده است. این ابتکار به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد با خرید املاک و مستغلات در یونان، اقامت این کشور و درنهایت شهروندی اروپا را دریافت کنند.

افراد با سرمایه‌گذاری حداقل 250 هزار یورو در ملک می‌توانند حق زندگی در یونان و مزایای متعدد دیگری مانند رفت و آمد آزاد در منطقه شینگن را به دست آورند. البته برنامه اخذ اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک در سال 2023 مورد بازنگری قرار گرفته است.

به موجب این قانون، حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید خانه در برخی شهرها از 250 هزار یورو به 500 هزار یورو افزایش یافت. این قانون در شهرهای آتن، تسالونیکی، میکونوس و سانتورینی یونان قابل اجرا است.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

با این حال، حفظ اقامت مستلزم گذراندن حداقل 183 روز در سال در یونان است که امکان دارد برای برخی افراد امکان‌پذیر نباشد. علی‌رغم این ملاحظات، اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک برای بسیاری از سرمایه‌گذاران به عنوان دروازه‌ای جذاب به اروپا و مزایای فراوان آن خواهد بود.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت کشور یونان از طریق سرمایه‌گذاری همان برنامه ویزای طلایی است که خرید خانه و سرمایه‌گذاری جزء زیرمجموعه‌های آن هستند. در این روش باید حداقل 400 هزار یورو را در اوراق قرضه دولتی، بورس، سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری املاک و صندوق‌های خطرپذیر سرمایه‌گذاری کنید. همچنین پول را می‌توان در شرکت‌هایی تزریق کرد که دفاتر مرکزی آن‌ها در یونان قرار دارد.

ویزای سرمایه‌گذاری در یونان به مدت پنج سال و با قابلیت تمدید ارائه می‌شود. از سال 2021، دیگر نیازی به بازدید حضوری از یونان برای شروع درخواست ویزای طلایی یا ویزای سرمایه‌گذاری یونان وجود ندارد. برای درخواست ویزای طلایی، علاوه بر ارائه 500 هزار یورو باید شرایط زیر را هم داشته باشید.

شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا با داشتن حداقل 18 سال سن و عدم سابقه کیفری می‌توانند با ارائه 400 هزار یورو اقامت یونان را دریافت کنند. خرید بیمه درمانی برای خود و خانواده و سلامت جسم، روان و شخصیت مناسب نیز از دیگر شرایط اخذ این نوع از اقامت هستند.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

یونان دارای فضای کسب‌وکار مطلوبی است که مزایای مختلفی را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌کند. اتباع خارجی با تاسیس یک شرکت در یونان می‌توانند تعهد خود را به سرمایه‌گذاری بلندمدت نشان دهند. امری که به نوبه خود ممکن است فرصتی برای درخواست اقامت ایجاد کند.

ثبت شرکت در یونان، امکان اخذ اقامت را از طریق برنامه ویزای سرمایه‌گذاری فراهم می‌کند. بر اساس این برنامه، افرادی که یک شرکت یونانی تاسیس کرده‌اند و معیارهای سرمایه‌گذاری خاصی را دارند، واجد شرایط اخذ اقامت هستند.

در مرحله اول، باید با رعایت کلیه الزامات قانونی و اداری، یک شرکت در یونان تاسیس کرد. این کار شامل انتخاب یک ساختار تجاری مناسب، ثبت شرکت در یونان و دریافت شماره شناسایی مالیاتی است. پس از آن می‌توان با نشان دادن فعالیت‌های تجاری و پتانسیل سرمایه‌گذاری شرکت در یونان، برای اقامت درخواست داد.

جمع‌بندی

در حال حاضر، اخذ اقامت یونان برای افراد با شرایط مختلف امکان‌پذیر است. افراد می‌توانند از طریق کار، سرمایه‌گذاری یا تمکن مالی به کشور یونان مهاجرت کنند. اقامت‌ها معمولا در ابتدای کار به مدت دو سال با امکان تمدید سه سال صادر می‌شوند. پس از پنج سال زندگی در یونان می‌توان اقامت بلندمدت دریافت کرد که درنهایت به اقامت دائم تبدیل خواهد شد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود