زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چرا باید از نرم کننده لباس استفاده کنیم؟

چرا باید از نرم کننده لباس استفاده کنیم؟

چرا باید از نرم کننده لباس استفاده کنیم؟

برخی محصولات هستند که می‌توانند روند شستشوی لباس‌ها را بهبود دهند و حتی تاثیر زیادی روی افزایش طول عمر لباس و کیفیت آن دارند. نرم کننده حوله و لباس یکی از این محصولات است که توانایی نرم و لطیف کردن انواع پارچه دارد و می‌تواند از لباس‌های ما در برابر آسیبی که مواد شوینده می‌زنند، محافظت کند. اما برخی هنوز هم در مورد استفاده از این محصول شک دارند و خب نمی‌دانند که این محصول قرار است چه کمکی به آنها کند.

در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم و قصد داریم تا درباره مزایای استفاده از نرم کننده لباس صحبت کنیم و شما را بیشتر با این محصول معجزه‌آسا آشنا کنیم.

کارِ نرم کننده لباس چیست؟

نرم کننده محلولی است که قرار است انواع پارچه، لباس، حوله و ملحفه را نرم و لطیف کند. در واقع، نباید از نرم کنند انتظار داشته باشید که لباس را تمیز کند و لکه‌های آن را از بین ببرد.

در ساخت اکثر نرم کننده‌های لباس از اسیدهای چرب استفاده می‌شود که در نهایت روی بافت پارچه تاثیر می‌گذارد و حس شما از لمس کردن پارچه را بهتر می‌کند. اسیدهای چرب به‌راحتی به بافت پارچه نفوذ می‌کنند و خیلی سریع جذب پارچه می‌شوند و همین موضوع می‌تواند اتوکشی لباس و ملحفه را راحت‌تر کند. این ماده الکتریسیته ساکن و اصطکاک بین الیاف پارچه را نیز از بین می‌برد و در نهایت از لباس‌های شما در برابر آسیب محافظت می‌کند و حس نرم‌تری از لباس به شما می‌دهد.

در نهایت، با استفاده از نرم کننده باید با چین و چروک لباس، اصطکاک و زبری پارچه‌ها خداحافظی کنید. رایحه و بوی خوش نیز، یکی دیگر از مزایای نرم کننده است که در برخی از نرم کننده ماندگاری رایحه روی لباس و انواع پارچه بیشتر است و در برخی کمتر.

آیا استفاده از نرم کننده برای لباس مضر است؟

استفاده از نرم کننده

نرم کننده لباس به خودی خود بد نیست، اما قطعا، قبل از استفاده از این محصول باید از شرایط استفاده از آن و بایدها و نبایدهای آن آگاه شوید. پس از بررسی این نکات، برخی به این پی می‌برند که اصلا نیازی به استفاده از نرم کننده لباس ندارند. بنابراین، قبل از خرید و استفاده از نرم کننده حتما نکات زیر را در نظر بگیرید:

استفاده از نرم کننده برای پارچه‌های رطوبت‌گیر ایده‌آل نیست

نرم کننده پارچه را نباید برای لباس‌های ورزشی و یا سایر لباس‌هایی که رطوبت را از بین می‌برند، استفاده کرد. نرم کننده می‌تواند الیاف پارچه در این البسه را تجزیه کند.

این تاثیر نرم کننده روی برخی از لباس‌هایی که قرار است بین بدن و جریان هوای آزاد ارتباط برقرار کنند، بیشتر است. در واقع با از بین بردن توانایی برخی لباس‌ها در کشیدن رطوبت از پوست، راه تنفس بدن را مسدود خواهید کرد.

برخی نرم کننده‌ها می‌توانند پوست حساس را تحریک کنند

برخی نرم کننده‌های بسیار معطر می‌توانند پوست حساس را تحریک کنند و گزینه‌ای عالی برای افرادِ دارای حساسیت پوستی نیستند. این افراد باید سراغ محصولی بروند که فاقد عطر و رایحه است و یا اینکه کلا از خرید نرم کننده صرف‌نظر کنند.

برخی نرم کننده‌ها می‌توانند در طول زمان بر بافت پارچه تأثیر بگذارند

در حالی که بهترین نرم کننده‌های بازار می‌توانند ظاهری نرم و لطیف به پارچه بدهند و چین و چروک روی لباس‌ها را از بین ببرند، اما این موضوع در مورد تمام نرم کننده‌ها صدق نمی‌کند و استفاده مداوم از نرم کننده‌های بی‌کیفیت می‌تواند در طول زمان بر بافت پارچه تأثیر منفی بگذارد. این مدل نرم کننده‌ها، می‌توانند روی ظاهر پارچه تاثیر منفی بگذارند و به مرور زمان شاهد خواهید بود که لباس‌ها نرمی و لطافت خود را نیز از دست بدهند.

نحوه استفاده از نرم کننده لباس

نحوه استفاده از نرم کننده لباس

تا به اینجا مقاله درباره مزایای نرم کننده و مواردی که نباید از نرم کننده استفاده کرد، گفتیم. زمان آن رسیده که به طرز استفاده از نرم کننده لباس بپردازیم. نرم کننده را باید همیشه در زمان آبکشی به لباس‌ها اضافه کنید و از ریختن این محلول در زمان شستشو لبا‌س‌ها خودداری کنید. البته به این نکته نیز باید دقت کنید، که در زمان استفاده از هر محصولی باید دستورالعمل روی بسته را بخواهید و آن را دنبال کنید. اما برای بیشتر نرم کننده‌های لباس می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

مرحله 1: لباس‌ها را درون ماشین لباسشویی بریزید

لباس‌های خود را در ماشین لباسشویی قرار دهید و از قرار دادن پارچه‌ها و لباس‌هایی که استفاده از نرم کننده برای آنها خوب نیست، خودداری کنید. پارچه‌هایی که باید از قرار دادن آنها در ماشین لباسشویی اجتناب کنید عبارت‌اند از پارچه میکروفیبر، رطوبت گیر، مقاوم در برابر شعله و پارچه ضد آفتاب (UPF).

مرحله 2: نرم کننده را در محفظه مخصوص بریزید

اکثر ماشین‌های لباسشویی دارای یک محفظه برای نرم‌کننده هستند که می‌توانید در زمان مناسب، نرم کننده را درون آن بریزید. اگر ماشین لباسشویی شما این محفظه را ندارد، می‌توانید نرم کننده را به‌صورت دستی در زمان آبکشی اضافه کنید، چرا که زمان درست اضافه کردن مایع نرم کننده همین زمان است و اثرگذاری این محصول هنگام آبکشی بیشتر است. نرم کننده را باید طوری به فرآیند شستشو اضافه کنید که در آب حل شود تا لباس‌ها لک نشوند. همچنین، به این نکته دقت کنید که نباید نرم کننده را مستقیما روی هیچ پارچه‌ای بریزید. یک گزینه جایگزین دیگر برای استفاده از نرم کننده داخل ماشین لباسشویی، استفاده از توپک‌هایی است که می‌توانید داخل آن را با این محصول کنید.

به یاد داشته باشید که استفاده از نرم کننده لباس کاملا اختیاری است و زمانی که این محصول را به روند شستشو اضافه می‌کنید، لباس‌ها را نرم و خوشبو خواهید کرد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود