زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

کاشت مو به روش SUPER FUE چیست و چطور انجام می شود؟

کاشت مو به روش SUPER FUE چیست و چطور انجام می شود؟

کاشت مو به روش SUPER FUE چیست و چطور انجام می شود؟

یکی از موثرترین اجزای چهره در زیبایی فرد موها هستند که بر عوامل زیادی تاثیرگذارند. از این رو افرادی که با ریزش مو مواجه می‌شوند به مرور زمان تغییر زیادی در ظاهر خود احساس می‌کنند و حتی ممکن است خودشان را جذاب ندانند. کاشت مو به روش Super FUE یکی از بهترین تکنیک‌های درمان طاسی مو است که از تجهیزات پیشرفته و نوین برای به دست آوردن بهترین نتیجه استفاده می‌کند. برای آشنایی بیشتر با مزایای این روش با ما همراه شوید.

کاشت مو به روش Super FUE چیست؟

کاشت مو به روش Super FUE جدیدترین روش کاشت مو است که با توسعه و بهبود خلاقانه تکنیک FUE یا همان کاشت مو به روش FIT به وجود آمده است. بنابراین این تکنیک نیز مثل FUE از استخراج فولیکول‌های مجزا بدون ایجاد برش و بخیه بهره می‌برد. البته در این تکنیک نوین از دستگاه‌ها و تجهیزات هوشمند و پیشرفته‌ای استفاده می‌شود که ظرافت و دقت بیشتری دارند. عمده تغییرات به وجود آمده در این روش مربوط به مرحله استخراج فولیکول و قبل از آن است. همچنین این روش توانسته سرعت پایین روش FUE را با دستگاه‌های الکترونیکی با ظرفیت بالا پوشش دهد.

کاشت مو به روش Super FUE چگونه انجام می‌شود؟

ایده پردازی کاشت مو به روش Super FUE به گونه‌ای انجام شده است که بتواند مسیر استخراج تا پیوند فولیکول‌ها را با بالاترین کیفیت و بیشترین دقت طی کند. در تکنیک سوپر اف یو ای تمام جوانب بررسی می‌شود تا زیباجو به بهترین نتیجه ممکن برسد. به طور خلاصه مراحل کاشت مو با این تکنیک شامل:

 معاینه و طراحی خط رویش مو

در جلسات اول مراجعه به پزشک، معاینه و بررسی انجام می‌شود تا وضعیت فرد به خوبی مشخص شود. تفاوت تکنیک Super FUE با سایر تکنیک‌ها این است که این مرحله با استفاده از دستگاه اسکن سه بعدی انجام می‌شود. در این مرحله وضعیت پوست از نظر رطوبت،‌ چربی، کشسانی، ضخامت و ... بررسی می‌شود. همچنین وضعیت بانک مو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، انتظارات فرد از کاشت مو و شرایط پزشکی فرد تحلیل می‌شود. با توجه به تمام این عوامل به کمک اسکن لیزری، بهترین خط رویش با طبیعی‌ترین حالت پیش بینی می‌شود.

استخراج فولیکول‌های مو

در این مرحله ابتدا ناحیه اهدا کننده مو ضد عفونی و بی حس می‌شود. البته در کاشت مو به روش Super FUE به جای تزریق ماده بی حسی با سرنگ، از دستگاه مخصوصی به این منظور استفاده می‌شود که عوارض قبلی و آسیب به فولیکول‌ها را ندارد.  همچنین از قبل با اسکن سه بعدی فولیکول‌های باکیفیت و مقاوم به ریزش شناسایی شده‌اند؛ به همین دلیل در این تکنیک تنها فولیکول‌های باکیفیت و سالم برداشت می‌شوند.

در تکنیک سوپر اف یو ای از دستگاه‌های اتوماتیک برای استخراج فولیکول‌ها استفاده می‌شود؛ این باعث می‌شود فولیکول‌ها با کمترین میزان آسیب برداشت می‌شود و سرعت برداشت 5 برابر بیشتر از تکنیک FUE است. محل تماس زیباجو با این دستگاه قسمت‌های یکبار مصرف است که باعث می‌شود تکنیک کاملا استریل باشد.

نگهداری و آماده سازی گرافت‌ها

در فاصله زمانی که بین مرحله استخراج فولیکول‌ها و پیوند آنها به ناحیه کاشت وجود دارد، باید فولیکول‌ها را نگهداری و برای کاشت آماده کرد. در این مرحله با فولیکول‌های برداشت شده زیر میکروسکوپ معاینه شده و از نظر سلامت تایید می‌شود. سپس این فولکیول‌ها در یک مایع مغذی و استریل و در دمای مناسب قرار می‌گیرد تا آسیب نبیند.

کاشت گرافت‌ها

در کاشت مو به روش Super FUE نیز از دستگاه‌های ایمپلنتر پیشرفته استفاده می‌شود که از دقت و ظرافت بالایی برخوردار هستند. این دستگاه فولیکول‌ها را با نهایت دقت و بدون آسیب به آنها به ناحیه گیرنده پیوند می‌زند. در این مرحله کانال باریکی متناسب با ضخامت گرافت‌ها در پوست ایجاد می‌شود  که قادر است بیشترین تراکم را با خط رویش طبیعی ایجاد کند.

مراحل کاشت موی طبیعی

کاندید مناسب

یکی از موثرترین عوامل در کسب نتایج ایده آل از کاشت مو، استفاده از بهترین روش ممکن است. کاشت مو به روش Super FUE لزوما برای هر فردی مناسب نیست. هر کسی که کاشت مو انجام می‌دهد می‌بایست متناسب با الگوی ریزش و شرایط خاص خود بهترین روش را انتخاب کند. به طور کلی افرادی با شرایط زیر کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش سوپر اف یو ای دارند:

 • حداقل سن مناسب برای کاشت مو خانم‌ها 18 سال و برای آقایان 25 است.
 • تنها افرادی که علت ریزش موی خود را برطرف کرده‌اند برای کاشت مو Super FUE مناسب‌اند.
 • افرادی که تحت تاثیر عوامل ارثی الگوی ریزش موی مردانه یا زنانه دارند.
 • افرادی که به دلیل سوختگی، اصابت ضربه شدید،‌ شکستگی و ... دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که تحت شیمی درمانی قرار گرفته‌اند و به همین دلیل دچار ریزش مو شده‌اند.
 • افرادی که به دلیل خشکی پوست یا هر دلیل دیگر نمی‌توانند از برداشت نواری استفاده کنند.
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های پوستی دچار ریزش مو شده‌اند.

مزایای روش Super FUE

کاشت مو به روش Super FUE به دلیل استفاده از جدیدترین تجهیزات مزایای بسیاری دارد که در ادامه به برخی از مهم‌ترین موارد آن اشاره می‌کنیم:

کم تهاجمی و بدون ایجاد اسکار

تکنیک سوپر اف یو ای مثل تمام روش‌های نوین کاشت مو حداقل تهاجم را داشته و جراحت قابل توجهی به پوست وارد نمی‌کند. بنابراین در این تکنیک خبری از درد، خونریزی، زخم و باقی ماندن محل اسکار نیست.

افزایش کیفیت فولیکول‌ها

در روش‌هایی مثل FUE مدت زمان برداشت فولیکول‌ها بسیار طولانی است و فولیکول‌ها زمان زیادی را در خارج از بدن هستند. به همین دلیل احتمال آسیب به فولیکول‌ها بیشتر است. اما در تکنیک Super FUE نه تنها بهترین فولیکول‌ها با اسکن لیزری انتخاب می‌شوند، بلکه با استفاده از تجهیزات اتوماتیک سرعت برداشت فولیکول تا 5 برابر بیشتر می‌شود. همچنین استفاده از ابزارهای دقیق و ظریف احتمال آسیب به فولیکول‌ها را به حداقل می‌رساند.

تراکم بالاتر

در کاشت مو به روش Super FUE امکان برداشت تعداد بالای گرافت‌ها در یک جلسه وجود دارد. به همین دلیل تراکم موی ایجاد شده در این روش بالاست و میزان رضایت از کاشت به حداکثر می‌رسد. از طرفی به دلیل طراحی خط رویش لیزری، نتایج کاشت مو به این روش کاملا طبیعی است و در مواردی اصلا مشخص نیست که فرد قبلا کاشت مو انجام داده است.

بهبود سریع‌تر با عوارض جانبی کمتر

کاشت مو به روش Super FUE نیز مثل هر روش زیبایی دیگری خطرات و عوارض احتمالی خود را دارد. اما در این تکنیک به دلیل استفاده از ابزارهای ظریف و همچنین کاهش تهاجم، عوارض جانبی بعد از عمل کاهش یافته و  دوران نقاهت سریع‌تر طی می‌شود. به همین دلیل مراقبت‌های بعد از کاشت مو با این روش ساده‌تر هستند و محدودیت‌های گسترده احتیاج نیست.

امکان برداشت موهای نازک‌تر

در روش‌های قدیمی‌تر مثل FUT امکان برداشت موهای نازک‌تر نیست؛ اما در در کاشت مو به روش Super FUE می‌توان از بیشترین ظرفیت بانک مو استفاده کرد. در این تکنیک افرادی که موهای نازک‌تری دارند می‌توانند به تراکم مورد نظر خود برسند و نتایج ایده آل کسب کنند.

بعد از کاشت مو به روش SUPER FUE

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد رعایت مراقبت‌های بعد از کاشت مو برای پیشگیری از عوارض و کسب بهترین نتایج ضروری است. مهم‌ترین نکات مراقبتی بعد از کاشت مو Super FUE شامل:

 • مصرف منظم داروهای تجویز شده پزشک به منظور کاهش درد و جلوگیری از ایجاد عفونت ضروری است.
 • بهتر است به صورت منظم برای معاینه به پزشک مراجعه کنید تا کیفیت رشد موها بررسی شود.
 • تا زمان اجازه پزشک از فعالیت سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • تا 3 روز از شستن موها خودداری کنید و طبق دستورالعمل پزشک این کار را انجام دهید.
 • برای شستشو مو از شوینده‌های تجویز شده پزشک استفاده کنید.
 • از قرارگیری در معرض نور خورشید اجتناب کنید.
 • حداقل تا 2 هفته از مصرف دخانیات و الکل اجتناب کنید.

توجه داشته باشید که مراقبت‌های بعد از کاشت مو علاوه بر پیشگیری از عوارض، از فولیکول‌های کاشته شده نیز مراقبت می‌کند. بنابراین برای حصول نتایج مطلوب بهتر است در رعایت توصیه‌های پزشک خود دقت کافی داشته باشید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود