زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

رازهای پنهان در قلب جنوب؛ دیدنی های ناشناخته و جذاب چابهار

رازهای پنهان در قلب جنوب؛ دیدنی های ناشناخته و جذاب چابهار

رازهای پنهان در قلب جنوب؛ دیدنی های ناشناخته و جذاب چابهار

زمانی که با تور چابهار لحظه آخر و یا به صورت خانوادگی با اتومبیل شخصی به این بندر جنوبی زیبا سفر می‌کنید، مسلما بازدید از جاذبه‌های گردشگری آن مهم‌ترین بخش سفر شماست. چابهار بندری زیبا است که خود به تنهایی نیمی از جاذبه‌های گردشگری جنوب کشور را به خود اختصاص می‌دهد.

شناخت و کاوش در دیدنی های ناشناخته و جذاب چابهار می‌تواند مسافرت شما را دوبرابر لذت‌بخش کند. برای شروع نیاز به یک نقشه راه دارید تا بتوانید در میان این همه جاذبه، بهترین آن‌ها ‌را مشاهده کنید و زمان‌بندی مناسبی داشته باشید. برخی از مهم‌ترین دیدنی های ناشناخته چابهار شامل لیست زیر است:

 • موزه محلی چابهار
 • ساحل صخره‌ای چابهار
 • کوه گل‌ افشان
 • تلگرافخانه انگلیسی ها
 • کوه‌های مریخی یا کوه‌های مینیاتوری چابهار
 • تالاب لیپار یا تالاب صورتی
 • بندر گواتر (خلیج گواتر)
 • درخت مکرزن (انجیر معابد)
 • کلبه غواصی چابهار
 • جنگل حرا
 • روستای تیس
 • گورستان جن ها
 • قلعه پرتغالی ها
 • غارهای بان مسیتی
 • و...

در ادامه برخی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری ناشناخته و جذاب چابهار را از بین لیست بالا به طور دقیق معرفی می‌کنیم. برای مشاهده جاذبه‌های گردشگری چابهار عبارت «جاهای دیدنی چابهار لحظه آخر» را در گوگل سرچ کرده و با کلیک روی سایت لحظه آخر لیست کامل آن را مشاهده کنید.

موزه محلی چابهار؛ مربوط به دوران قاجار

یکی از دیدنی های محبوب چابهار، موزه محلی آن است که نسبتا ناشناخته بوده و کمتر کسی آنجا را می‌شناسد و در سفر خود به چابهار از آن دیدن می‌کند. این موزه در سال 1389 ساخته شده است و خود ساختمان موزه یک بنای قدیمی مربوط به دوره قاجار است. آثاری که در این موزه نگهداری می‌شود شامل سه دوره مختلف پیش از تاریخ، دوره تاریخی معین و دوره تاریخ معاصر است. از دیگر قسمت‌های این موزه می‌توان به بخش مردم‌شناسی آن اشاره کرد که با درست کردن ماکت از سبک زندگی و پوشش محلی، سعی شده است تا فرهنگ و آداب و رسوم مردم چابهار به مردم نمایش داده شود.

ساحل صخره‌ای چابهار (ساحل دریا بزرگ)

چابهار بندری زیباست که در کرانه دریا مکران و اقیانوس هند قرار گرفته است. در واقع از جمله مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری چابهار سواحل آن است که در میان آن‌ها ‌شاهد ساحل صخره‌ای زیبای چابهار هستیم. در این ساحل می‌توانید در آرامش کامل از تماشی منظره زیبا و موج‌های خروشان لذت ببرید. ورزش بادهای موسمی، جز و مد و آبی بی‌کران دریای این ساحل همگی منظره‌ای زیبا و دل‌نشین را در این بندر به ارمغان آورده است.

تلگرافخانه انگلیسی‌ها ‌(تلگرافخانه چابهار)

تلگرافخانه انگلیسی ها، یکی از جاذبه‌های مهم و نسبتا ناشناخته چابهار است که در آثار ملی ایران ثبت شده است. این ساختمان قدمتی طولانی داشته و مربوط به دوره قاجار است. این ساختمان از آجر، سنگ، سفال، الوار چوبی و... ساخته شده است که دارای سایبان و رواق‌های سرتاسری زیبایی است. در حال حاضر این تلگرافخانه، محلی محبوب برای بازدید گردشگران است. توصیه می‌کنیم در تور چابهار لحظه آخر حتما از این جاذبه دیدن کنید.

کوه‌های مریخی چابهار ( کوه‌های مینیاتوری)

کوه‌های مریخی چابهار ( کوه‌های مینیاتوری)

از دیگر جاذبه‌های دیدنی و تقریبا ناشناخته در چابهار، رشته‌ کوه‌هایی به نام کوه‌های مریخی هستند که در فاصله 50 کیلومتری چابهار قرار گرفته است. این کوه‌ها ‌یکی از بی‌نظیرترین جاذبه‌های گردشگری چابهار اس. شکل این کوه‌ها ‌به همراه شیارهای ظریف آن، ظاهری عجیب و زیبا به آن بخشیده است گویی این کوه‌ها ‌متعلق به یک سیاره دیگر هستند. چشم‌انداز این کوه‌ها ‌دریای زیبای چابهار است. در این کوه‌ها ‌فسیل‌های زیادی دیده می‌شود که نمایانگر این است که این رشته کوه در گذشته زیر آب بوده است. اطلاعات بیشتر در مورد کوه‌های مریخی چابهار را در وبلاگ گردشگری لحظه آخر کسب کنید.

تالاب لیپار (تالاب صورتی)

توصیه می‌کنیم در تور چابهار، بازدید از تالار لیپار را فراموش نکنید. این تالاب در فاصله 15 کیلومتری از ناحیه شرق چابهار قرار گرفته است. از جمله شگفتی‌های این تالاب آب صورتی رنگ آن است که نمایی زیبا و فوق‌العاده را به نمایش می‌گذارد. آب‌های کرانه دریای مکران سبب شده است تا پوشش گیاهی خاص و زیبا در اطراف آن دیده شود. 46 گونه جلبک دریایی و درخت‌های بلوک، مهم‌ترین پوشش گیاهی زیبا در این منطقه است. از طرفی باید گفت این تالاب، زیستگاه جانورهای خاص و کمیاب مانند 30 گونه پلانکتون و 85 نوع ماهی است.

بندر گواتر ( خلیج گواتر)

از دیگر دیدنی های جذاب چابهار می‌توان به خلیج گواتر اشاره کرد. این بندر نقطه پایانی چابهار است و از جمله رازهای این بندر این است که شما تنها با نیم ساعت قایق‌سواری می‌توانید به پاکستان برسید و در مسیر از آب‌های اقیانوس هند و دشت‌های وسیع و سرسبز لذت ببرید. از جمله چشم‌اندازهای زیبا و دیدنی این بندر می‌توان به صخره‌های عظیم در کنار ساحل اشاره کرد. این بندر ناگفته‌های زیادی برای بیان کردن دارد. جنگل‌های بکری در اطراف آن دیده می‌شوند که بخش مهمی از آن‌ها ‌جنگل حرا است. تنوع و پوشش گیاهی در این بند وجود دارد که در کمتر جایی می‌توانید ببینید. در این منطقه بیش از 40 نوع پرنده وجود دارد و شکار در آن ممنوع است. با مراجعه به وبلاگ گردشگری لحظه آخر در مورد خلج گواتر چابهار بیشتر بخوانید

درخت مکرزن (انجیر معابد)

بدون شک یکی از رازهای پنهان در قلب جنوب و دیدنی های ناشناخته و عجیب چابهار، به درخت مکرزن تعلق دارد. این درخت درختی کهن است که در اصل گیاه آن متعلق به کشور هند است. درخت مکرزن بیش از 1 قرن است که در چابهار قرار دارد و دارای ریشه‌ای مستحکم و بدنه‌ای قطور است. در صورتی که در فصل بهار از این درخت زیبا دیدن کنید، می‌توانید از طعم میوه‌های لذیذ آن نهایت لذت را ببرید.

جنگل حرا چابهار؛ با درختان دریایی

جنگل حرا چابهار؛ با درختان دریایی

اگر تا به حال به جنگل حرا چابهار نرفته‌اید، توصیه می‌کنیم حتما سری به آن جا بزنید. این جنگل چشم‌اندازی زیبا و فوق‌العاده داشته و در جاده چابهار گواتر قرار گرفته است. بخش اعظمی از این جاده که در دل جنگل است همیشه سبز و زیباست. درخت‌های این جنگل اغلب در آب فرورفته‌اند و به همین علت به آن‌ها ‌درختان دریایی نیز گفته می‌شود. این جنگل از پوشش گیاهی و گونه‌های جانوری کمیاب مثل انواع لاک‌پشت، دلفین، مرغان دریایی و... برخوردار است.

گورستان جن‌ها؛ اسرارآمیز و عجیب

گورستان جن‌ها ‌یکی از جاذبه‌های گردشگری رازآلود و شگفت‌انگیز در چابهار است. بسیاری از مردم محلی چابهار معتقد هستند که این گورستان را جن‌ها ‌و یا موجودات غیرانسانی ساخته‌اند. برخی دیگر می‌گویند شب‌ها ‌از این گورستان صدای شیون و گریه و زاری می‌آید. این باورها ناشی از اشکال عجیب قبرها در این منطقه است چرا که قبرهای این منطقه هیچ شباهتی به قبرستان‌های معمولی و حتی باستانی ندارد. هیچ سنگ قبر و یا کتیبه‌ای در این گورستان مشاهده نمی‌شود همچنین اندازه قبرها اصلاً شبیه به ابعاد انسان عادی نیست.

تور چابهار لحظه آخر و بازدید از اماکن گردشگری در قلب جنوب

با خرید تور چابهار لحظه آخر می‌توانید از بیشتر اماکن و جاذبه‌های گردشگری این منطقه و حتی دیدنی‌های ناشناخته آن لذت ببرید. اگر قصد سفر به چابهار را دارید در سایت لحظه آخر می‌توانید انواع تور چابهار به همراه قیمت و امکانات را مشاهده نمایید و به صورت آنلاین ثبت‌نام کنید. با بهترین قیمت به چابهار سفر کنید و تجربه‌ای بی‌نظیر را رغم بزنید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود