زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

جدیدترین مدل لباس بندری زنانه و ایده های عالی برای لباس بندری

جدیدترین مدل لباس بندری زنانه و ایده های عالی برای لباس بندری

جدیدترین مدل لباس بندری زنانه و ایده های عالی برای لباس بندری

شاید شما هم تا به حال به این فکر کرده باشید که : چگونه مثل سوپرمدل ها لباس بپوشیم؟ تا به حال متوجه شده اید که: چگونه مدل ها همیشه شگفت انگیز به نظر می رسند؟ البته ما در این مطلب قصد نداریم به بررسی سوپرمدلها بپردازیم. ما در ادامه میخواهیم درخصوص مدل های لباس محلی بندری مطالبی ذکر کنیم.

انواع مدل لباس بندری از جدید گرفته تا مدل لباس بندری نخی یا مدل لباس بندری کرپ حریر یا مدل لباس بندری با نوار را شامل می شود. شهرهای بندری در جنوب کشور اغلب از آب و هوای گرم و شرجی و گاهی مرطوب برخوردار هستند. همین مسئله بر نوع پوشش اهالی و ساکنان این منطقه تاثیر زیاد دارد. چراکه همانطور که میدانید: یکی از عوامل تاثیرگذار روی پوشش و لباس پوشیدن آب و هوا است.

در اغلب مدل های لباس بندری دیده میشود که: برای جلوگیری از گرما و خنک نگهداشتن بدن از لباس هایی با ضخامت پارچه کم استفاده می شود.

مدل لباس بندری جدید

آشنایی با پوشش محلی شهرهای جنوبی و انواع لباس بندری

زنان و دخترها در شهرهای بندری اغلب از پوشش لباس محلی استفاده می کنند که خاص منطقه خودشان است. در واقع مدلی که برای پوشیدن لباس استفاده می نمایند مدل لباس بندری است که اغلب نخی و در مدلها و طرح های جدید و قدیم وجود دارد. ما میخواهیم در ادامه شما را تا حدودی با زیباترین و جدیدترین مدل های لباس بندری آشنا کنیم . اگر به این موضوع علاقمند هستید ما راهمراهی کنید. امیدواریم این طرح ها و مدل های لباس بندری توجه شما را جلب کند و برایتان جذاب باشد.

انواع مدل لباس بندری از نخی و چین دار تا مدلهای جدید

همه مدل های لباس های بندری زنانه از طرح های زیبا و جذاب و متنوع و گوناگونی برخوردار هستند. اغلب این لباس ها با پارچه های خنک با ضخامت پارچه کم دوخته شده تا به خنک نگهداشتن دمای بدن کمک کند.  در انواع مدل های لباس محلی بندری دیده می شود که لباس ها همه در اندازه های بلند تا پاشنه کفش یا تا مچ پا و یا تا زیر زانو طراحی و دوخته می شوند که از لحاظ تنوع رنگ نیز تنوع بسیار زیادی دارند ضمن اینکه نوع مدل و طرح بر اساس هر یک از شهرها و مناطق بندر و نیز اندازه ها می تواند با هم فرق کند که این در نوع خودش باز جالب است.در کنار تماشای لباس های بندری دیدن مدل لباس مخمل ۲۰۱۹ شاید خالی از لطف نباشد.

انواع مدل لباس بندری یک نکته مشترک دارد و ان تنوع بالای طرح و رنگ و زیبایی طرح های آنها است. دربین رنگ های موجود اغلب زنان و دخترها ترجیح می دهند لباس خود را از بین رنگ های سبز یا صورتی یا بنف و یا آبی انتخاب نمایند. همین تنوع بالا مدل های لباس بندری را خاص و متفاوت کرده است. اگر شما هم علاقمند شده اید که از بین  مدل لباس بندری جدید  یک دست لباس برای خودتان انتخاب کنید و یک بار پوشیدن آن را تجربه کرده و این لباس محلی زیبا را بر تن خود امتحان کنید می توانید سری به فروشگاه های اینترنتی عرضه این لباس ها بزنید.

انواع مدل لباس بندری

انواع مدل لباس بندری با طرح های شیک و زیبا

در میان انواع مدل لباس بندری پیراهن کندوره محبوبیت و طرفداران زیادی میان زنان و دختران بندر دارد. لباس های بندری شباهت زیادی به لباس های هندی و پاکستانی دارد. همچنین در انواع طرح های پیراهن گون و کندوره و چینی توسط طراحان لباس محلی طراحی و توسط زنان خیاط مسلط به دوخت این نوع لباس ها دوخته می شود و برای فروش به بازار عرضه می گردد. مدل های پیراهن های کندوره بیشتر در شهرهای بندر عباس و بندر کنگ و بندر لنگه و بندر خمیر توسط زنان و دختران استفاده می شود.

طرح ها و مدل های لباس بندری مجلسی

لباس هایی که زنان و دختران بندری برای حضور در مهمانی ها و مجالس می پوشند دارای تزئینات زیاد و گوناگونی هست که آنها را بسیار جذاب و زیبا کرده است. اغلب این لباسها که زنان و دختران بندری در مراسمات و مجالس و مهمانی ها می پوشند تقریبا کامل پوشیده هستند و یک استایل متفاوتی ایجاد میکند. زنان و دختران بندری علاوه بر پوشیدن پیراهن های کوتاه یا بلند مجلسی شلوارهای زیبایی نیز می پوشند که نوع پوشش آنها را در میان انواع پوشش محلی خاص می کند. رنگ هایی که برای دوخت لباس بندری جدید استفاده می شود مانند مدل لباس تو خونه ای کره ای هم رنگ های تیره بوده و هم از رنگ های روشن استفاده می شود. برخی مواقع ترکیب رنگ ها از چند رنگ نیز جذابیت این لباس ها را بیشتر میکند.

مدل لباس بندری نخی

لباس زیبا و شیک بندری

در کل دنیا هر منطقه ای از لحاظ پوشش و لباس پوشیدن لباسهای مخصوص به خود را دارد. در کشور ما ایران در میان قومیت های مختلف در نقاط مختلف کشور کاملا با لباس های محلی نمایان است. لباس کردی و لباس لری و لباس ترکی و لباس بندری و ... از انواع مختلف لباس محلی مناطق مختلف کشور است. همه این انواع لباس دارای تنوع رنگ و طرح برای مجالس و مهمانی یا برای لباس راحتی هستند. استان هرمزگان و شهر بندرعباس یکی از شهرهایی است که دارای پوشش محلی خاص برای دختران و زنان در جنوب کشور است. این پوشش شامل پیراهن و شلوار و شال و روسری و لباس های تزئینی و چین دار و آستین کوتاه یا آستین بلند و... می شود.

 

یکی از مدل های لباس بندری که هنوز هم در استان هرمزگان محبوبیت دارد دارای نواردوزی هایی است که با چادرگلابتونی و برقع می پوشند. اگر شما هم به این نوع پوشش علاقمند شدید و می خواهید برای حتی یکبار و مدت کوتاهی حتی در خانه آن را امتحان کنید ما به شما پیشنهاد می دهیم که از طرح های ساده با نقش و نگارهای سوزن دوزی امتحان کنید.

انواع مدل لباس بندری زنانه و برقع

در طراحی و دوخت طرح های لباس های محلی زنان و دختران از هنرهای زری دوزی، ابریشم دوزی و نوار دوزی برای تزیین لباس ها استفاده می شود. از زیباترین لباس های محلی در ایران میتوان لباس های زنان لری و لباس زنان بلوچ، لباس های زنان بندرعباس و مازندرانی ها را نام برد. در پوشش لباس بندری از برقع (نقاب زنان بندری و هرمزگانی) به عنوان حجاب استفاده می شود.

سخن پایانی

در کشور ایران تنوع قومیت ها پوشش ها و لباس های متفاوت و گوناگونی ایجاد کرده و همین موضوع باعث شده است تا طراحان مد و لباس کشور براساس مناطق جغرافیایی کشور اقدام به طراحی مد و لباس و دوخت آن کنند. بندرعباس و استان هرمزگان که یکی از این مناطق است از لباس های محلی بندری خاص برخوردار است.این لباس ها که حاصل هنر دستان هنرمندان ایرانی است با فرهنگ و سنت کشورهایی نظیر هندوستان و پاکستان نیز مخلوط شده است. پوشیدن این لباس محلی می تواند تنوع خاص در پوشش شما ایجاد کند. برخی از زنان و دختران به علت علاقه به این نوع لباس ها ترجیح می دهند برای مثلا یک زمان کوتاه و یا گرفتن عکس یادگاری با آن ایجاد یک خاطره برای خود کنند.

اگر قصد انتخاب یکی از انواع مدل لباس های بندری کنید از آنجایی که تنوع بالایی وجود دارد میتوانید بر اساس سلیقه خودتان انتخاب کنید. اگر فقط برای عکس هنری قصد دارید این نوع لباس محلی را برتن کنید  پیشنهاد ما این است که از تن پوش هایی با طراحی و مدل اصیل تر انتخاب نمایید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود