زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

زمان مناسب برای عمل اسلیو معده

زمان مناسب برای عمل اسلیو معده

زمان مناسب برای عمل اسلیو معده

همانطور که می‌ دانید عمل اسلیو روشی دائمی برای کاهش وزن است، اما متخصصان زمان مناسب برای عمل اسلیو را موقعی می‌ دانند که bmi بدن شخص یا توده شاخص بدنی عددی غیر طبیعی و بالاتر از ۴۰ داشته باشد و نشان می‌ دهد که سلامت افراد به طور جدی در معرض خطر قرار دارد.

اما زمانی که پزشکان انجام عمل اسلیو را برای افراد الزامی می‌ دانند مراقبت‌ های اولیه انجام شده تا فرد با شرایط جسمانی مساعدی برای این تغییرات مهیا شود.

توجه کنید که اگر پزشک سلامت اعضای حساس بدن مانند قلب، کبد، کلیه و دیگر اندام‌ های داخلی را تایید نکند انجام عمل اسلیو را الزامی دانسته و افراد دارای اضافه وزن به واسطه این عمل تخصصی می‌ توانند در کنار کاهش وزن از سلامت خود مراقبت کنند.

شرایط لازم برای انجام عمل اسلیو معده

قطعاً تمامی کسانی که با اضافه وزن مواجه هستند کاندیدای مناسبی برای عمل اسلیو نخواهند بود و متخصصان طی بررسی‌ های تکمیلی مشخص خواهند کرد که آیا عمل اسلیو برای مراجعین مناسب است یا خیر.

مهمترین شرط لازم برای انجام عمل اسلیو شاخص توده بدنی بالاتر از حد نرمال است و اگر پزشک متوجه شود که به واسطه چاقی مفرط افراد با درد مفاصل، چربی خون و فشار خون و دیگر آسیب های جسمانی مواجه هستند انجام این عمل را حتمی می‌ دانند.

البته مهم است که علاوه بر تایید پزشک در مورد شاخص توده بدنی بالاتر از حد نرمال افراد بیماری زمینه‌ ای همچون دیابت نداشته باشند و دیگر آسیب‌ های جسمانی تحت کنترل باشند.

مزایای عمل اسلیو معده

مزیت های عمل اسلیو معده

بزرگترین مزیت عمل اسلیو معده  برای افرادی که با چاقی مفرط مواجه هستند کاهش وزن سریع و بدون بازگشت است، زمانی که متخصصان بخش عمده‌ ای از معده را جدا می‌ کنند بخش باقیمانده به دلیل ظرفیت محدودی که دارد گنجایش مشخصی برای انواع خوراکی‌ ها خواهد داشت و همین مسئله باعث میشود تا افراد تغییراتی محسوس را در رژیم غذایی خود به وجود آورده و پس از جراحی معده به سرعت شاهد کاهش وزن خواهند بود.

با انجام عمل اسلیو معده تمامی مراجعین از آسیب‌ های جسمانی و بیماری‌ های مختلف در امان خواهند بود و این لاغر شدن با این شیوه باعث میشود تا سایر ارگان‌ های بدن همچون قلب، کلیه، کبد و دیگر بخش‌ های حساس تحت فشار کمتری قرار گرفته و به مرور زمان با کاهش وزن شاهد رفع فشارهای مضاعف از مفاصل و استخوان‌ ها خواهید بود و همین روال باعث میشود تا سیستم حرکتی افراد بهبود پیدا کرده و با رفع آسیب‌ ها و دردهای جسمانی زندگی بهتری خواهند داشت.

معایب عمل اسلیو معده

تمامی متخصصان پیش از انجام عمل اسلیو معایب و عوارضی که ممکن است بعد از عمل برای افراد اتفاق بیفتد را برای آنها بازگو می‌ کنند، مهمترین عیب عمل اسلیو محدودتر شدن رژیم غذایی افراد است که این مسئله ممکن است فشار روانی را در مدت محدود برای فرد به همراه آورد.

البته بعد از عمل کمی درد طبیعی می‌ باشد اما مهم است مراقبت‌ هایی که بعد از عمل به فرد ارائه میشود را به دقت انجام داده تا مبادا اختلالی در سلامت فرد به وجود آید.

ناگفته نماند که بزرگترین عیب عمل اسلیو مربوط به داروی بیهوشی است که برای فرد تزریق میشود و تا از بین رفتن اثر آن ممکن است افراد حال چندان مساعدی نداشته باشند.

عوارض عمل اسلیو معده

یکی از بزرگترین عوارضی که پس از عمل اسلیو ممکن است برای تعداد محدودی از بیماران به وجود آید تطابق سیستم ایمنی بدن با وضعیت فعلی می‌ باشد، اگر سیستم ایمنی وضعیت موجود را پذیرفته باشد باعث میشود تا چربی سوزی با اختلال مواجه شده و افراد کاهش وزنی را که انتظار دارند تجربه نخواهند کرد.

همچنین ممکن است در صورت عملکرد نامناسب پزشک سلامت معده به خطر افتاده و با باز شدن منگنه‌ ها اختلالات زیادی در سلامت فرد به وجود آید.

ناگفته نماند که کاهش وزن سریع در کنار عدم رعایت مراقبت‌ های گفته شده باعث میشود تا وضعیت جسمانی افراد کمی تضعیف شده و نیاز به زمان دارند تا به وضعیت متعادل برسند.

روش انجام عمل اسلیو معده چگونه است؟

امروزه متخصصان برای انجام عمل اسلیو روش بسته را انتخاب می‌ کنند، در این فرایند تخصصی ۴ الی ۵ برش کوچک در سطح شکم اعمال شده و با انتقال دستگاه‌ های مخصوص پزشک می‌ تواند از طریق تصاویر دریافتی عمل اسلیو را انجام دهد.

قطعاً مزایای عمل اسلیو به صورت بسته بسیار بیشتر از زمانی است که جراحی به صورت باز انجام می‌ شد و دوره نقاهت بسیار محدودی را در پی دارد.

عمل بسته معده به منظور کوچک‌ تر کردن آن با روش‌ های تخصصی و به کارگیری دستگاه‌ های پیشرفته باعث شده تا افراد ترسی از این بابت نداشته و فرایند عمل و نتیجه‌ ای که حاصل میشود دقیقاً مطابق با انتظارات پزشک و مراجعین است.

چه مراقبت هایی را باید بعد از عمل اسلیو معده رعایت کنیم؟

مهمترین مراقبت‌ هایی که بعد از عمل اسلیو باید رعایت شود تغییراتی است که در رژیم غذایی اعمال مشود، بهتر است خوراکی‌ هایی که پزشک توصیه می‌ کند را در زمان بندی مناسب و در مقادیر معین مصرف کنید.

همچنین مهم است که فعالیت‌ های ورزشی خود را برای پیشگیری از آمبلی در طی روز انجام داده و تا حد ممکن استراحت کنید و از انجام فعالیت‌ های شدید خودداری نمایید.

توجه کنید که مصرف درست و پیوسته انواع مکمل به کاهش وزن شما کمک کرده و در این روند اختلالاتی همچون ریزش مو و افتادگی پوست را تجربه نخواهید کرد و همواره قوای جسمانی شما مانند حالت قبل حفظ میشود.

هزینه و قیمت عمل اسلیو معده

قطعاً پرداخت هزینه برای رهایی از اضافه وزن و چاقی مفرط کاری عاقلانه است اما باید بدانید که عمل اسلیو در تمامی مراکز خصوصی و دولتی انجام میشود، اگر تمایل به دریافت مراقبت‌ های ویژه دارید باید به مراکز خصوصی مراجعه کرده که قطعاً هزینه‌ های بیشتری را در پی دارد.

اما اغلب متخصصان برای آنکه افراد بتوانند از خدمات بیمه خود استفاده کنند این عمل را در مراکز دولتی و عمومی نیز انجام خواهند داد.

توجه کنید که اگر bmi بدن بیش از ۴۰ باشد فرد می‌ تواند از بیمه استفاده کرده و در غیر این صورت بیماران موظفند تمامی هزینه‌ های مراکز درمانی، دستمزد پزشک و تجهیزاتی را که استفاده می‌ کنند به صورت آزاد پرداخت نمایند.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود