زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

بودن پرستار سالمند شبانه روزی در منزل چه اهمیتی دارد؟

بودن پرستار سالمند شبانه روزی در منزل چه اهمیتی دارد؟

بودن پرستار سالمند شبانه روزی در منزل چه اهمیتی دارد؟

مزایای پرستار سالمند شبانه روزی در منزل

از آنجایی که سالمند تمایل بیشتری دارد که در منزل خود بماند و زندگی کند، پس ترجیح وی این است که در منزل خودش به نگهداری از آن بپردازند، پس استخدام یک پرستار سالمند شبانه روزی برای نگهداری و رسیدگی به امور سالمند بهتر است و در این مقاله سؤال این است که بودن پرستار سالمند شبانه روزی در منزل چه اهمیتی دارد؟

از مزایای استخدام پرستار شبانه روزی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. کیفیت زندگی سالمند افزایش می یابد
 2. از بستری های غیر ضروری جلوگیری می شود
 3. تعداد و مدت زمان بستری کمتر می شود
 4. ایمنی و آسایش سالمند افزایش می یابد
 5. احتمال ابتلا به بیماری به خصوص بیماری های عفونی کاهش می یابد
 6. دیگر نیازی به جابه جایی فرد نمی باشد
 7. برخورد نکردن با ترافیک های شهری

وظایف یک پرستار سالمند شبانه روزی چیست؟

یک پرستار سالمند تمام وقت در انجام استحمام و بهداشت شخصی سالمند کمک می کند، زمان خوردن قرص ها و داروهای سالمند را یاد آوری می کند و انجام می دهد، غذای متناسب با شرایط و سلامتی سالمند را می پزد و تهیه می کند، با صحبت کردن، کتاب خواندن، شعر خواندن و... سرگرمی سالمند را تأمین می کند، حتی به دستور کارفرما سالمند را برای هواخوری و پیاده روی به بیرون می برد و خریدهای کوچک را انجام می دهد، در صورت بروز حادثه ناگهانی حواسش کاملاً جمع است و فوری با اورژانس تماس می گیرد، اگر سالمند به تازگی عمل کرده باشد با دقت بالا از سالمند مراقبت کامل می کند و به سالمند در انجام ورزش های روزانه متناسب با شرایط وی، کمک می کند.

پرستار سالمند شبانه روزی

از آنجایی که مراقبت از سالمند کار چندان راحتی نمی باشد پس پرستار سالمند باید روحیه و شخصیت متناسب با این کار را داشته باشد مانند ویژگی های نام برده شده زیر:

 • دارای روحیه همدلی و همراهی باشد که بتواند به افراد سالمند و ضعیف کمک کند
 • از صبر و توان ذهنی بالایی برخوردار باشد تا آمادگی مواجه با شرایط بحرانی و خاص را داشته باشد
 • دستورالعمل های بهداشتی، مراقبتی و ایمنی را رعایت کند
 • ساعت های طولانی مراقبت از سالمند را بتواند به راحتی سپری کند
 • از نظر جسمی و روحی کاملاً سالم و سلامت باشد
 • آگاهی های کامل درباره ی ضرورت پرستار سالمند به طور تمام وقت در منزل و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را داشته باشد.

چرا باید برای سالمند پرستار تمام وقت بگیریم؟

 • به سلامت بدنی و فیزیکی سالمند به طور شبانه روزی و در زمان مشخص و دقیق کمک می کند.
 • در نبود افراد خانواده، به سلامت روانی سالمند کمک می کند و احساس تنهایی و افسردگی در سالمند را از بین می برد.
 • به تغذیه صحیح سالمند اهمیت دهد و سبزیجات و لبنیات را در برنامه غذایی جای می دهد و از دادن مواد غذایی مضر قندی و پر نمک و چرب اجتناب می کند.
 • برخلاف خانه سالمندان، دایره ارتباطات سالمند کمتر نمی شود و با استخدام پرستار سالمند تمام وقت می تواند با تمام اعضای خانواده، فرزندان، نوه ها و... دیدار کند.

استخدام پرستار سالمند شبانه روزی

چه سالمندانی به پرستار سالمند شبانه روزی نیاز دارند؟

سالمندانی که به تنهایی زندگی می کنند و یا افراد خانواده به دلیل مشغله های کاری خود شرایط نگهداری از سالمند خود را ندارند و سالمندانی که دچار بیماری و جراحت شده اند و باید دوره نقاهت خود را بگذرانند، سالمندانی که دچار آلزایمر، ام اس، پارکینسون و سکته مغزی شده اند و ناتوانی در حرکت کردن را دارند و با ولیچر جابه جا می شوند و یا به طور کامل روی تخت می باشند از کسانی هستند که بیشتر از دیگر افراد به پرستار شبانه روزی نیاز دارند.

استخدام پرستار سالمند از مزایای بیشتری از جمله هزینه کمتر در مقابل خانه سالمندان برخوردار است و آرامش خاطر بیشتری را به افراد خانواده سالمند می دهد، پیشنهاد ما این است که شما می توانید برای اطمینان بیشتر و دریافت خدمات عالی، با شرکت خدمات پرستاری سپید گستر تماس بگیرید و پرستار سالمند خود را از آن جا استخدام کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود