زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت امکان پذیر است؟

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت امکان پذیر است؟

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت امکان پذیر است؟

این روزها مهاجرت و دریافت اقامت کشورهای دیگر به یک مسئله بسیار مهم تبدیل‌شده است و بسیاری از افراد به دنبال حضور در کشورهای دیگر هستند تا بتوانند از مزایای اقامت بهره‌مند شوند.

دبی شهری است که با توجه به پیشرفت‌هایی که در سال‌های اخیر تجربه کرده است به یک مقصد بسیار مهم، برای دریافت اقامت تبدیل‌شده است. به همین دلیل، همواره سؤالاتی در مورد خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت پرسیده می‌شود. بهتر است بدانید اقامت دبی با خرید ملک امکان‌پذیر است، اما این کار طی قوانین و شرایط خاصی انجام می‌شود که در ادامه، به آن‌ها می‌پردازیم.

آیا اقامت دبی با خرید ملک اقامت دائمی است؟

همواره تبلیغاتی دیده می‌شود که به خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت اشاره می‌کنند. اما باید بدانید شما با خرید خانه در دبی تنها کارت اقامت 6 ماهه تا 2 ساله دریافت می‌کنید و پس از اتمام دوره، دوباره باید آن را شارژ نمایید. در نتیجه، اقامت امارات با خرید ملک در دبی، اقامت دائمی نیست و شما باید به خوبی به این امر واقف باشید. البته باید بدانید بیشتر کیس‌هایی که در دبی خانه می‌خرند، می‌توانند پس از گذراندن مراحل مختلف کارت اقامت خود را دریافت کنند. در نتیجه، می‌توان اقامت امارات با خرید ملک در دبی را به‌عنوان یک گزینه کاربردی در نظر گرفت.

قیمت ملک چقدر باید باشد؟

زمانی که صحبت از خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت می‌شود، ممکن است هر فردی با هر بودجه‌ای که دارد بخواهد برای خرید خانه اقدام کند. اما باید بدانید خرید هر خانه منجر به دریافت کارت اقامت نمی‌شود. بر اساس قوانینی که امارات در این زمینه مشخص کرده است، قیمت ملک باید حداقل یک‌میلیون درهم باشد که فرد بتواند پس‌ازآن درخواست کارت اقامت بدهد.

در نتیجه، درصورتی‌که هدف شما از خرید ملک در دبی، دریافت کارت اقامت است، ارزانترین خانه در دبی باید یک‌میلیون درهم باشد. همچنین، در اینجا باید به این مسئله اشاره‌کنیم خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت با ملکی که قبلاً خریداری‌شده است و اکنون قیمت آن بالا رفته است، امکان‌پذیر نیست. مبلغ ارزانترین خانه در دبی که حداقل یک‌میلیون درهم است باید در زمان خرید در سند ذکر شود و اداره اقامت این موضوع را به‌طور کامل موردتوجه قرار می‌دهد.

اقامت دبی با خرید ملک

آیا سند را می‌توانم در رهن قرار دهم؟

یکی دیگر از مواردی که در زمان یافتن ارزانترین خانه در دبی به‌منظور خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت باید به آن توجه داشته باشید، آزاد بودن سند در زمان درخواست برای کارت اقامت است. درصورتی‌که دولت امارات متوجه شود این سند در گرو بانک یا هر نهاد مالی و اعتباری دیگری قرار دارد، هرگز به درخواست شما رسیدگی نمی‌کند. بنابراین، اگر در نظر دارید پس از خرید خانه یا ملک آن را برای دریافت وام یا اعتبار در گرو بانک قرار دهید، باید بدانید با این روش نمی‌توانید به کارت اقامت برسید.

آیا پس از خرید ملک در دبی اجازه کار دارم؟

یکی دیگر از مواردی که در مورد خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت باید به آن توجه کنید، عدم دریافت اجازه کار به دلیل خرید ملک است. ممکن است شما تصمیم بگیرید که ارزانترین خانه در دبی را خریداری کنید که پس‌ازآن بتوانید کار خود را آغاز کنید. اما باید بدانید هرگز دولت امارات ویزای کاری را پس از خرید ملک به شما ارائه نمی‌دهد و شما نباید با این خیال که می‌توانید کار کنید، ملک خریداری کنید. اجازه کار و خرید ملک دو مقوله جدا از یکدیگر هستند و باید اطلاعات خود را در هر یک از این زمینه‌ها بالا ببرید.

دریافت شارژ ساختمان در دبی چگونه است؟

یکی دیگر از مواردی که با خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت باید به آن دقت کنید، شارژ ساختمان است. با توجه به این موضوع که ارزانترین خانه در دبی که حداقل یک‌میلیون درهم است در محله‌های لوکس دبی قرار دارد، هزینه شارژ معمولاً بالاست و این هزینه به‌صورت سالیانه دریافت می‌شود. با توجه به این موضوع، شما باید بودجه مناسب را پس از خرید ملک کنار بگذارید تا بتوانید شارژ ساختمان را پرداخت کنید.

آیا می‌توانیم خانه را شریکی خریداری کنیم و درخواست کارت اقامت داشته باشیم؟

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت، کار پیچیده و دشواری نیست. اما گاهی قوانین کوچکی در این میان وجود دارند که ممکن است دست‌وپای شمارا ببندد. ممکن است شما تصمیم بگیرید با فرد دیگری شریک شوید و برای خرید ملک اقدام کنید. سپس، هر دو درخواست اقامت خود را ارسال کنید. اما پس از مدتی، متوجه می‌شوید که با درخواست شما مخالفت شده است. زیرا اگر حتی شما یک ملک را به‌صورت شریکی خریداری کنید، میزان سهم هر فردی که درخواست اقامت دارد، باید حداقل یک‌میلیون درهم باشد.

مزایای دریافت اقامت دبی چیست؟

خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت مزایای زیادی را می‌تواند برای شما به همراه داشته باشد. امارات یکی از کشورهایی است که در مسیر رشد و ترقی اقتصادی قرارگرفته است و بسیاری از افراد بر این باور هستند که به‌زودی دبی به نیویورک خاورمیانه تبدیل می‌شود. این مسئله باعث می‌شود شما با خرید خانه در دبی، سرمایه‌گذاری مناسبی داشته باشید و سرمایه خود را رشد دهید. مسئله دیگر این است که با خرید خانه در دبی، می‌توانید به جدیدترین تکنولوژی‌ها و زندگی مدرن دسترسی داشته باشید که این امر مزیت دیگری است که باید به آن توجه کنید.

راهنمای  خرید ملک در دبی

برای خرید ملک در دبی به کجا مراجعه کنم؟

تا به اینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد خرید خانه در دبی و گرفتن اقامت در اختیار شما قرار دهیم. همان‌طور که متوجه شده‌اید با خرید خانه می‌توانید به کارت اقامت 6 ماهه یا 2 ساله دست پیدا کنید و زندگی در یکی از مدرن‌ترین شهرهای دنیا را آغاز کنید. اگر به دنبال سایت معتبری برای جستجوی خانه در دبی هستید، می‌توانید به سایت dxboffplan.com مراجعه کنید. این سایت پرتابل جامعی برای یافتن ملک در دبی است که خدمات گسترده‌ای را به ایرانیان و سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود