زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید + چک لیست مهاجرت 1402

پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید + چک لیست مهاجرت [1402]

پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید + چک لیست مهاجرت [1402]

محال است که به آینده و مسیر پیش رویتان فکر کنید و کورسویی از امید به مهاجرت در عمق قلبتان دیده نشود. این روزها بسیاری از افراد با وجود علاقه‌ای که به سرزمین مادری خود دارند، به سبب فراهم نشدن بستر پیشرفت و مشکلات موجود، مهاجرت به کشورهای صنعتی و پیشرفته را راهی برای تضمین آینده ی خود می‌دانند.

اگر چه مهاجرت به خودی خود مسئله آسان و راحتی نیست؛ اما به نظر می‌رسد تحمل سختی‌های این سفر، نتیجه مطلوبی خواهد داشت. حال اگر شما نیز سودای مهاجرت را در ذهن می‌پرورید، باید بدانید که این مسیر طولانی بدون برنامه‌ریزی و پیش بردن منطقی کارها، نتیجه مناسبی نخواهد داشت؛ بنابراین بهتر است پیش از آن که برای مهاجرت اقدام کنید، اطلاعات خود را درباره جنبه‌های مختلف مهاجرت کامل کنید.

موسسه مهاجرتی مهاجرت با ما، در این مقاله شما را با چک لیست مهاجرت و کارهای لازم برای مهاجرت آشنا خواهد کرد. برای آغاز مسیری سرنوشت‌ساز با مهاجرت با ما همراه شوید.

برای مهاجرت از کجا باید شروع کرد؟

اگر فکر می‌کنید مهاجرت کردن فرآیند آسان و راحتی است، در همین ابتدای کار باید بگوییم که سخت در اشتباهید. می‌توانید از تمام آن‌هایی که سال‌ها در آرزوی مهاجرت بودند سوال کنید؛ همه آن‌ها شادی آمیخته به غم را در لحظه ترک دیار مادری‌شان تجربه کرده‌اند؛ بنابراین بهتر است کفش‌های پولادین به پا کرده و خودتان را برای هجوم احساسات مختلف به قلبتان آماده کنید.

در ادامه مهم‌ترین نکات در پاسخ به سوال «برای مهاجرت از کجا باید شروع کرد» قید شده و یک چک لیست مهاجرت برای نظم دادن به افکار شما ارائه شده است.

چک لیست مهاجرت

یک تصمیم جدی بگیرید

نخستین قدمی که باید در جهت اقدام برای مهاجرت بردارید، این است که تصمیم خود را نهایی کنید. مهاجرت کردن از نقطه‌ای آغاز می‌شود که تصمیم راسخی برای آن گرفته باشید و بدانید که با وجود تمام مسائلی که در طول مسیر پیش خواهد آمد، از تصمیمتان عقب نمی‌کشید. برای این منظور لازم است که هدف از مهاجرت را به صورت کاملا شفاف برای خودتان تفسیر کنید. تمام جزئیات لازم را روی یک برگه کاغذ بنویسید و مطمئن شوید که خواسته‌تان از مهاجرت را به خوبی می‌دانید.

با ترس‌ها و استرس‌ها روبه‌رو شوید

مهاجرت به هر شکلی که باشد، ترس‌هایی را با خود به همراه خواهد داشت که از قبل، باید خودتان را برای مواجهه با آن‌ها آماده کنید. قرار است از یک محیط کاملا آشنا که در آن بزرگ شده‌اید، به محیطی مهاجرت کنید که حتی زبان مردمان آن برایتان چندان ملموس و قابل درک نیست؛ بنابراین باید توجه ویژه‌ای به موارد این چنینی داشته باشید. ترک کردن خانواده، از دست دادن شغل، غربت و تنهایی در حالی که دوستی ندارید و مواردی از این دست نیازمند تقویت روحیه و آمادگی روحی بالا هستند؛ بنابراین، آمادگی روحی نیز می‌تواند یکی از مهم‌ترین موارد در چک لیست مهاجرت باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت

مقصد نهایی را انتخاب کنید

پس از آن که از نظر روحی برای مهاجرت آماده شدید، مورد بعدی از چک لیست مهاجرت، انتخاب مقصد است. یکی از مهم‌ترین انتخاب‌هایی که در طول مسیر مهاجرت خواهید داشت، انتخاب کشوری است که می‌خواهید در آن ساکن شوید. برای آن که انتخاب درستی داشته باشید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 • پیش از هرچیز باید به وضعیت بهداشت و درمان کشور مورد نظر توجه کنید تا در صورت بروز مشکل، سلامتی‌تان در خطر نباشد.

 • مورد بعدی طبیعتا وضعیت اقتصادی خواهد بود. هیچ یک از ما دوست نداریم به کشوری مهاجرت کنیم که با بحران مالی و اقتصادی مواجه است و هر آن، احتمال مواجهه با مشکلات معیشتی وجود دارد. حتما میزان مالیات، تورم و وضعیت اقتصادی کشور مقصد را بسنجید.

 • حتما هزینه زندگی در کشور مقصد را به طور دقیق محاسبه کنید. مسائل مربوط به اقتصاد و معیشت از مهم‌ترین نکاتی هستند که لازم است پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید.

 • مورد بعدی که اتفاقا اهمیت زیادی هم دارد، توجه به آداب و رسوم جامعه مقصد است. در بسیاری از مواقع انتخاب غلط مقصد به دلیل عدم تناسب فرهنگ‌، شرایط بسیار نامناسب و بغرنجی را برای مهاجرین ایجاد می‌کند؛ به نحوی که گرفتار مشکلات روحی شدیدی خواهند شد.

 • اگر به منظور کار کردن مهاجرت می‌کنید یا قصد دارید پس از اتمام تحصیل، در همان کشور بمانید، بهتر است از پیش درباره وضعیت کار و مشاغل مورد نظرتان در کشور مقصد به خوبی تحقیق کنید. به این ترتیب چک لیست مهاجرت خود را تا حد مطلوبی پیش می‌برید.

بودجه مورد نیاز برای مهاجرت را ذخیره کنید

حال نوبت آن رسیده که میزان بودجه مورد نیاز برای مهاجرت را تخمین بزنید و از نزدیک‌ترین زمان ممکن، ذخیره پول و سرمایه را آغاز کنید.

یک مشاور خوب انتخاب کنید

توجه داشته باشید که مهاجرت مسیر آشنایی نیست که بتوانید بدون کمک یک کارشناس آن را پیش ببرید. اگر سال‌ها در این زمینه تجربه دارید، می‌توانید خودتان به تنهایی این مسیر را طی کنید؛ در غیر این صورت، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از افراد کاردان و حرفه‌ای کمک بگیرید. موسسه «مهاجرت باما» یکی از باسابقه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین‌هاست که هر ساله عده زیادی از متقاضیان را راهی کشور مدنظرشان می‌کند. کارشناسان این مجموعه می‌توانند شما را در انجام کارهای لازم برای مهاجرت یاری کنند.

شرایط اخذ اقامت در کشور مورد نظر را بررسی کنید

در این مرحله می‌توانید با کمک مشاورین مجموعه مهاجرت باما، شرایط اخذ اقامت در کشور مورد نظر را بررسی کرده و نهایتا بهترین روش را برای این کار انتخاب کنید. آگاهی از شرایط اخذ اقامت یکی از گزینه‌های چک لیست مهاجرت است که می‌تواند تأثیر به‌سزایی بر مسیر شما داشته باشد.

برای تکمیل مدارک و فراهم کردن شرایط اقدام کنید

یکی از مواردی که به وقت، حوصله و انرژی زیادی نیاز دارد، تکمیل مدارک برای مهاجرت است. این کار ممکن است به چندین ماه زمان نیاز داشته باشد؛ به همین خاطر مدتی پیش از مهاجرت به اینها هم فکر کنید. اگر مهاجرت را در برنامه چند سال آینده خود دارید، شاید نیاز باشد برای تکمیل مدارک تحصیلی و آزادسازی مدرک، از همین حالا اقدام کنید.

مهم‌ترین مواردی که پیش از مهاجرت باید به آن‌ها توجه کنیم کدام‌اند؟

بهترین موسسه مهاجرتی

حقیقت این است که تمام مواردی که در چک لیست مهاجرت شرح دادیم، به نحوی می‌توانند اثری قابل توجه بر فرایند مهاجرت شما داشته باشند. حتی چیزهایی که فکر می‌کنید اهمیت زیادی ندارند، ممکن است در حساس‌ترین شرایط، مشکلاتی را برایتان ایجاد کنند. با این حال یکی از مهم‌ترین موارد در پاسخ به پرسش «برای مهاجرت از کجا باید شروع کرد»، هم‌مسیر شدن یک کارشناس حرفه‌ای با شماست.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم از موسسه های مهاجرتی مانند پارسی کانادا، ملک پور، رجبی، مهاجرت با ما، هرمس اپلای و صبا ویزا کمک بگیرید. توجه داشته باشید که داغ بودن بازار مهاجرت سبب شده که بسیاری از افراد بدون داشتن تخصص و تجربه، برای سودجویی از متقاضیان، ادعایی بی‌پایه و اساس داشته باشند. تحقیق و بررسی کامل در مورد موسسه های مهاجرتی یکی از مهم‌ترین کارهایی است که نباید آن را فراموش کنید.

نتیجه‌گیری ‌

در این مقاله به کارهای لازم برای مهاجرت پرداختیم و حالا با اطلاعات نسبی که از چک لیست مهاجرت دارید، می‌دانید که برای مهاجرت چه باید کرد. پیشنهاد می‌کنیم که پیش از هر چیز اطلاعات خود را در زمینه‌های مختلف مرتبط با مهاجرت تکمیل کنید و در نهایت با اتکا به منابع موثق، این مسیر هیجان‌انگیز را آغاز کنید.

منبع: https://mohajeratbama.ir/

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود