زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

نکاتی که قبل از ازدواج با همسر سابق باید بدانید!

نکاتی که قبل از ازدواج با همسر سابق باید بدانید!

نکاتی که قبل از ازدواج با همسر سابق باید بدانید!

ایده ازدواج مجدد با همسر سابق احتمالاً دور از ذهن به نظر می رسد. به هر حال شما به دلایلی از او طلاق گرفته اید اما آمار ازدواج با همسر سابق ممکن است بیشتر از آن چیزی باشد که شما تصور می کنید. طبق یک مطالعه، بین 10 تا 15 درصد تمام زوج‌ های مطلقه آشتی می‌ کنند. بنابراین اگر به فکر ازدواج مجدد با همسر سابق خود هستید، مقاله زیر را برای موفقیت در ازدواج دوم بخوانید.

چرا زوج های طلاق گرفته دوباره با هم ازدواج می کنند؟

دلایل ازدواج با همسر سابق از زوجی به زوج دیگر متفاوت است. بسیاری افراد پس از، از بین رفتن عصبانیت و ناامیدی از طلاق، متوجه می شوند که در واقع دلتنگ همسر سابق خود هستند، به خصوص اگر برای مدت طولانی ازدواج کرده باشند.

در بعضی موارد، زوج‌ها ممکن است متوجه شده باشند که دور از هم ناخشنودتر از آن چیزی هستند که فکر می‌کردند. یا شاید زمان همه زخم ها را التیام بخشیده است. به هر دلیلی، ازدواج مجدد بین زوج های مطلقه در مواردی اتفاق می افتد.

یک مطالعه روی زوج‌ هایی که پس از طلاق دوباره ازدواج کرده‌، انجام گرفته و دلایل زیر برای برگشت آن ها به دست آمده است:

 • دو طرف رشد شخصی را تجربه کرده که آنها را به رابطه بر می گرداند
 • کارهای اشتباه همسر سابق خود را بخشیده یا فراموش کردند
 • زوجین به طور ناگهانی یا به دلایل ناکافی طلاق گرفته اند
 • دلتنگ همسر سابق خود شده اند

در ازدواج با همسر سابق به چه مواردی باید دقت کرد؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که ازدواج مجدد با همسر سابق خود بهترین گزینه است، مطمئن شوید که هر دو شما برای برگشت به زندگی مشترک آماده هستید.

اگر شما و همسر سابقتان متعهد هستید که دوباره با هم باشید کارها را به آرامی انجام دهید و مراجعه به درمانگر ازدواج و گذراندن جلسات مشاوره قبل از ازدواج را در اولویت قرار دهید.

اگر متعهد به ازدواج مجدد با همسر سابق خود هستید، قبل از اینکه دوباره ازدواج کنید، باید دلایل طلاق خود را در وهله اول بررسی کنید.

در حالی که ممکن است هر دو شما بعد از طلاق رشد شخصی را تجربه کرده باشید، هنوز هم چیزهایی در مورد همسر قبلی شما وجود دارد که شما را آزار می دهد. روی افزایش شانس خود برای داشتن یک ازدواج موفق با همسر سابق خود کار کنید.

وقتی طلاق اتفاق می افتد، هیچ کس بی تقصیر نیست. حتی اگر خیانت دلیل اصلی طلاق باشد، حتماً مسائل دیگری در زندگی مشترک وجود دارد. در حالی که آن مسائل بی وفایی را توجیه نمی کند باز هم باید به آن رسیدگی شود.

نقش و مسئولیت خود را در اشتباهی که در ازدواج اول شما رخ داده بپذیرید. هیچ ذهن خوانی و انتظارات ناگفته ای نباید بین شما وجود داشته باشد. امیدها، رویاها و احساسات خود را صادقانه با یکدیگر به اشتراک بگذارید.

نکته مهم این است که برگشت به یکدیگر، فقط به خاطر بچه ها ایده بدی است. به هم برگردید چون همدیگر را دوست دارید و می خواهید دوباره ازدواج کنید.

اگر فرزند دارید، برای مدتی اجازه ندهید که متوجه شوند شما دوباره با هم ملاقات می کنید. آنها می توانند امیدوار باشند که شما آشتی کنید. این امید می تواند شما را تحت فشار قرار دهد تا دوباره ازدواج کنید، حتی اگر همه چیز آنطور که می خواهید پیش نرود.

مشاوره ازدواج با همسر سابق

مشاوره ازدواج با همسر سابق

مشاوران ازدواج موافق هستند که باید از گذشته ازدواج خود درس بگیرید وگرنه شما و همسر سابقتان محکوم به تکرار همان اشتباهات هستید. هر دو، باید صادقانه به علت طلاق خود نگاه کنید. ساختن یک پایه جدید نیازمند زمان و تلاش است. شما باید قبل از ازدواج مجدد با مشکلات گذشته خود که باعث درگیری شده، روبرو شوید و راه های جدید تعامل را بیاموزید تا دوباره به همان مسائل در ازدواج مجدد دچار نشوید.

پرتو زندگی به عنوان مرجع تخصصی مشاوره قبل از ازدواج آماده ارائه خدمات مشاوره آنلاین به شما می باشد. برای دریافت مشاوره ازدواج با همسر سابق خود و بررسی همه جوانب این رابطه، می توانید به سایت پرتو زندگی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 09350628212 برای رزرو وقت مشاوره اقدام کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود