زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ویژگی های بارز پرستار در منزل حرفه ای

ویژگی های بارز پرستار در منزل حرفه ای

ویژگی های بارز پرستار در منزل حرفه ای

یکی از دغدغه های زندگی امروزی نگهداری صحیح و اصولی از سالمندان، بیماران و حتی کودکان می باشد، چون در حال حاضر زندگی بشری در حال پیشروی به سمت صنعتی شدن می باشد و اعضای خانواده وقت کافی برای نگهداری و رسیدگی از عزیزان خود را ندارند و به همین علت بهره گیری از یک پرستار حرفه ای در منزل امروزه حرف اول را می زند.

یک پرستار خوب با رسیدگی دقیق و به موقع می تواند تمامی نیازهای عزیزان شما را برطرف کند و همچنین بهترین عملکرد را از خود در هر موقعیتی نشان می دهد، تا هیچ خطری جان عزیزان شما را تهدید نکند، برای حفظ سلامت جسمی عزیزان خود شما مستلزم بهره گیری از یک پرستار خوب و دوره دیده در منزل هستید.

ویژگی یک پرستار سالمند خوب:

از قشرهای آسیب پذیر جامعه که نیازمند به مراقبت اصولی و خاص تحت نظر روش های پزشکی را دارند سالمندان هستند، قطعا نگهداری از یک سالمند سالخورده نیازمند تدارکات خاص و یک فرد حرفه ای می باشد، چون در غیر این صورت سالمند شما از نظر روحی و جسمی وضعیت مناسبی نخواهد داشت.

پرستار سالمند در منزل می تواند با بهترین عملکرد در هر موقعیتی نیازهای اولیه و روزمره سالمند شما را مهیا کند و یک محیط کاملا پر از آرامش را برای او فراهم کرده و هرگونه اضطراب و استرس را از او دور کند.

 • یک پرستار سالمند خوب در منزل فعالیت های خود را نظم می بخشد و همچنین در ساعات معین داروهای سالمند شما را در اختیار او قرار دهد.
 • از ویژگی های بارز پرستار سالمند در منزل می توان به دقت بالای این افراد و همچنین نگهداری دقیق مطابق با اصول پزشکی اشاره کرد.
 • پرستار سالمند در منزل با ایجاد یک محیط گرم و صمیمی از نظر روانی زمینه بروز هرگونه بیماری روحی و جسمی را نیز به حداقل می رساند.
 • سالمند شما با پرستاری دقیق و اصولی می تواند زندگی بهتری داشته باشد و کمتر در معرض بیماری های مختلف قرار می گیرد.
 • پرستار شبانه روزی سالمند با دقت تمام به طور دوره ای وضعیت او را بررسی می کند، که احتمال بروز هرگونه عامل خطرناکی را به حداقل برساند.

پرستار شبانه روزی سالمند

ویژگی یک پرستار خوب برای استخدام:

اگر شما نیز دغدغه استخدام یک پرستار خوب و دوره دیده را دارید، باید این نکته را به خاطر داشته باشید، که یک پرستار حرفه ای دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی می باشد و در سایه این ویژگی ها به یک فرد ماهر و با مهارت های بالا تبدیل می شود. از ویژگی های بارز یک پرستار خوب برای استخدام می توان به نکات ذیل اشاره کرد:

 • یک پرستار خوب دارای تجربه کاری موفق و درخشانی است، که همین نکته زمینه ساز اعتماد شما به او می شود. ویژگی پرستار خوب حرفه ای و باتجربه قطعا بیشتر می باشد.
 • یک پرستار خوب کاملا آگاه به زمان و موقعیت است، می تواند حتی در خطرناک ترین موقعیت ها نیز بهترین عملکرد را از خود نشان دهد، تا هیچ خطری سلامت جسمی فرد را تهدید نکند.
 • از دیگر ویژگی یک پرستار خوب جهت استخدام تسلط به علم روانشناسی می باشد، چون در سایه این علم از نظر روانی نیز می تواند ارتباط صحیح و مناسبی را با افراد برقرار کند.
 • یک پرستار خوب علاوه بر تجربه تئوری باید دارنده مدارک معتبر نیز باشد، تا بتواند از نظر علمی نیز پدیده های مختلف را در طول مدت زمانی که در یک مکان حضور دارد، از خود نشان دهد.
 • یک پرستار خوب باید دارای روحیه قوی باشد و در گام اول از نظر روانی روی فرد تاثیر بگذارد، تا یک ارتباط قوی و موثر بین او و فرد ایجاد شود.

انواع پرستار در منزل:

در حال حاضر خدمات پرستاری در منزل به سبب محبوبیت بالا بسیار گسترده تر شده است و در ابعاد مختلف صورت می گیرد و شما مطابق با نیاز خود می توانید هر پرستاری را که دوست دارید، در منزل استخدام کنید.

پرستار بیمار در منزل:

این نوع از پرستاران رسیدگی دقیق و اصولی به بیمار را مطابق با اصول پزشکی انجام می دهند و همچنین نرخ هزینه های پرستاری از بیمار در منزل کاملا مناسب و به صرفه می باشد.

پرستاری از سالمند در منزل:

سالمندان به کمک یک پرستار حرفه ای و دلسوز می توانند زندگی بهتری داشته باشند و همچنین پرستار سالمند در منزل در گام اول از نظر روانی با بیمار ارتباط برقرار می کند و سپس در گام بعدی سلامت جسمی او را در تمامی ابعاد بررسی می کند. پرستار شبانه روزی سالمند برای افرادی که دارای کهولت سن و وضعیت جسمی نامناسبی هستند، بهترین گزینه می باشد.

مربی کودک در منزل

مربی کودک در منزل:

در حال حاضر طبق آمار جدید اغلب والدین مشغول به فعالیت های روزانه مختلفی هستند که به همین علت وقت کمتری را می توانند جهت تربیت و نگهداری از کودک خود اختصاص دهند البته مراکز عمومی مختلفی تحت عنوان مهدکودک نیز وجود دارند.

در صورتی که کودک در سنین پایین تر محیط منزل را بیشتر ترجیح می دهد می توانید از مربی کودک در منزل استفاده کنید تا احساس اضطراب و استرس ناشی از قرار گرفتن در یک محیط جدید را در کودک خود به کمک این روش به حداقل می رسانید.

به همین علت تربیت تکمیلی و مطابق با روش و متدهای جدید روز در منزل قطعا بیشتر به نفع کودک و والدین او می باشد و همچنین نرخ این نوع از خدمات کاملا اقتصادی و مناسب می باشد ویژگی های پرستار کودک در منزل با توجه به تجربه کاری و میزان دانش او می تواند بیشتر شود.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود