زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

راهنمای سفر، مزایا و معایب چمدان‎های سخت و نرم

راهنمای سفر، مزایا و معایب چمدان‎های سخت و نرم

راهنمای سفر، مزایا و معایب چمدان‎های سخت و نرم

ریل چمدان: برای شما کدام است، یک بازی اعصاب خورد کن یا یک سوژه مطالعاتی سفر؟ اگر این سوال را از ما بپرسید می‌گوییم کمی از هر دو. بله ما نگران این هستیم که شاید چمدانمان گم شده باشد اما کنجکاو هم هستیم. آن چمدان گل‌دار مال چه کسی است؟ چمدانی به این کوچکی را چطور در قسمت بار گذاشته‌اند؟ و ...

چه چمدانی بهتر است؟ چمدان‌های دارای بدنه سخت یا نرم؟

بله این اولین سوال است که باید قبل از خرید چمدان به آن پاسخ دهید. به نظر ما یک چمدان خوب، چمدانی است که دوام بالایی داشته باشد، حرکت دادن آن راحت باشد و بتواند تا جای ممکن وسایل بیشتری را در خود جای دهد، این هم مهم است که ظاهر متمایزی و خاصی داشته باشد تا در ریل چمدان‌ها پیدا کردنش ساده باشد.

چمدان‌های سبک هم امتیاز خود را دارند، شستشوی ساده و ظاهر زیبا هم جزء مواردی است که همه دوست دارند. ما به چمدانی نیاز داریم که طراحی هوشمندانه داشته باشد و برای کفش و کیسه لباس جا داشته باشد اما همه این خصوصیات به سختی در یک چمدان جمع می شود. امروزه چمدان‌های زیادی این ویژگی‌ها را ارائه می‌دهند اما ما روی چمدانی سرمایه گذاری می‌کنیم که مطمئن باشیم در شهر پاریس هم شیک به نظر برسد و در شلوغ ترین فرودگاه ها هم بتوان آن را پیدا کرد.

کدام چمدان دوام بیشتری دارد؟

کدام چمدان دوام بیشتری دارد؟ چمدان نرم یا سخت؟

چمدان‌های سخت

چمدان‌های سخت برنده این میدان هستند. فریم محکم آن در هنگام جابجایی و افتادن در قسمت بار هواپیما، از شکستن شیشه‌های درون چمدان جلوگیری می‌کند. این چمدان‌ها در برابر آب و هوای مختلف مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهند، یعنی اگر در حین سفر هوا بارانی شد نگران نم خوردن لباس‌هایتان نخواهید بود.

چمدان‌های نرم

ده سال قبل شاید می‌گفتیم که چمدان‌های نرم هرگز ما را ترک نخواهند کرد اما اکنون اکثر چمدان‌های دارای بدنه سخت به قدری توسعه یافته‌اند که نمی‌شکنند. بادوام بودن چمدان یعنی هیچ خراشی برندارد. هر بار که می‌بینیم یکی از چمدان‌های سختمان یک شکستگی عمیق پیدا کرده، عمیقا ناراحت می‌شویم. با این حال چمدان‌هان نرم این عیب را دارند که وقتی سعی دارید آن را زیادی پر یا سنگین کنید پاره می‌شوند.

حمل کدام چمدان راحت‌تر است؟

حمل کدام چمدان راحت‌تر است؟ سخت یا نرم؟

چمدان‌های سخت

اکثر چمدان‌های سخت دارای چهار چرخ هستند، این باعث می‌شود کشیدن آن در کنار یا پشت سرتان راحت باشد و بتوانید آن را در جهات مختلف هدایت کنید و به راحتی قبلیت چرخش 360 درجه را داشته باشند. سر خوردن چمدان سخت در قسمت بار هم ساده‌تر است.

چمدان‌های نرم

به چند دلیل این نوع چمدان سنگین است. حتی موارد سبک آن به یازده پوند وزن می‌رسند. اکثر چمدان‌های نرم دو چرخ دارند این موضوع از سر خوردن آنها در کف فرودگاه جلوگیری می‌کند. البته بسته بندی وسایل هم در آنها آسان است و می‎توانند یک کمد شلوغ را در خود جای بدهند.

کدام چمدان فضای بیشتری در اختیارمان قرار می‌دهد؟

کدام چمدان فضای بیشتری در اختیارمان قرار می‌دهد؟ سخت یا نرم؟

چمدان‌های سخت

ما هر دو جواب آری و نه را درباره چمدان سخت می‌توانیم بگوییم. برخی از افراد قسم می‌خورند که می‌توانند به لطف گوشه‌های تعریف شده این چمدان‌ها چیزهای بیشتری در آن بگنجانند. برخی نیز معتقدند این نوع چمدان جادهی کمتری دارد، اما می‌توان بسته‌بندی فشرده‌ای در آن داشت. ما بی‌طرف هستیم، در عین حال همیشه طرفدار موردی هستیم که کمی جای اضافی داشته باشد تا در یک کشور خارجی بتواند خریدهایمان را هم در خود جا بدهد.

چمدان‌های نرم

این چمدان‌ها به طرز دیوانه واری وسعت پیدا می‌کنند! نه تنها محفظه داخلی بزرگی دارند، بلکه جیب‌های خارجی آن هم به سمت بیرون کشیده می‌شوند و چیزهای بیشتری در خود جای می‌دهند. پنل‌های دارای زیپی هم دارد که با باز کردن آن چمدان، حجم بیشتری از وسایل را می‌تواند در خود جای بدهد.

اساسا اگر فکر می‌کنید به فضای زیادی نیاز دارید بهترین گزینه برای شما چمدان‌های نرم هستند. فقط این هشدار را در نظر داشته باشید: اگر بار زیادی را در آن جای بدهید ممکن است چمدانی که قرار است با خود به داخل هواپیما ببرید به بخش بار منتقل شود.

چمدان شیک

کدام نوع چمدان باعث می‌شود شیک‌تر به نظر برسید؟

چمدان سخت

وقتی به دنبال یک همراه صیقلی هستید همیشه چمدان سخت گزینه خوبی خواهد بود چمدان فایبرگلاس MONZA برای مسافران کسب و کاری عالی است، و این پیشنهاد به خاطر قیمت بالای این نوع چمدان نیست. چمدانی ساده و تک‌رنگ است و کشیدن آن در پشت سرتان حس خوبی به شما می‌دهد. تنها مشکل آن این است که شناسایی آن در ریل چمدان‌ها زیاد ساده نیست.

چمدان نرم

واقعا به شرایط بستگی دارد. ما طرفدار یک چمدان معمولی سیاه نیستیم که مانند سفارش پستی به نظر می‌رسد که از یک فروشگاه ارسال شده است. ما موارد فوق‌العاده‌ای مانند چمدان Lahermosa را نیز دیده‌ایم.

چمدان با عمر طولانی

کدام چمدان عمر طولانی‌تری دارد؟ سخت یا نرم؟

چمدان سخت

چمدان‌های سخت به راحتی شسته می‌شوند. اگر حتی مجبور باشید چمدانتان را زیر صندلی قطار روی زمین بگذارید قدردان این مزیت خواهید بود.

چمدان نرم

در این بخش چمدان‌های نرم شما را ناامید می‌کنند. مهم نیست که چقدر ادعا می‎شود بادوام هستند، این چمدان‌ها مستعد پاره شدن و انفجار درزها هستند.

قضاوت ما: ما فقط عاشق چمدان‌های سخت هستیم

با اینکه انتخاب این نوع چمدان شاید به معنای قربانی کردن کمی فضای اضافی در کمد یا جاده باشد، باز هم ما دوام، حمل و نظافت راحت این چمدان‌ها را دوست داریم، البته زیبایی آن را هم نباید نادیده گرفت. بله ما طرفدار چمدان‌های دارای بدنه سخت هستیم.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود