زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چگونه آرامش را به خود هدیه کنیم

چگونه آرامش را به خود هدیه کنیم

چگونه آرامش را به خود هدیه کنیم

علم روانشناسی به عنوان موثر ترین ابزار مدیریت روح و روان توانسته است ما را در کنار زندگی همراه با تکنولوژی کمک کند تا از سلامت روح و روان برخوردار شویم. همچنین روانشناس فردی است که بدون استفاده از دارو و درمان شیمیایی با تشخیص انواع اختلات روانی، روی فایل های ذهنی افراد تاثیر گذاشته و طرح واره وجودی آدم ها را تغییر می دهد. اختلالات زیادی وجود دارند که برای برطرف کردن آنها نیاز به مراجعه به روانشناس است.

علم روانشناسی

بهبود کیفیت زندگی به کمک علم روانشناسی

عوامل بسیاری وجود دارند که با پیشرفت تکنولوژی سبب بر هم خوردن آرامش و ریتم زندگی ما می شوند و زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می دهند. این عوامل به گونه ای است که می تواند موجب بیماری های روحی و روانی افراد گردد. علم روانشناسی به عنوان موثر ترین ابزار مدیریت روح و روان توانسته است ما را در کنار زندگی همراه با تکنولوژی، کمک کند تا از سلامت روح و روان برخوردار شویم.

یکی از تصورات کاملا غلط این است که افرادی به روانشناس مراجعه می کنند که دچار مشکلات روحی  و روانی هستند! باید این نکته را متذکر شد که افراد برای جلوگیری از دچار شدن به مشکلات روحی و روانی نیز باید با روانشناس در ارتباط باشند. چرا که فرد در صورت برخورد با چنین مشکلاتی می تواند بهترین راهکارها را از روانشناس بگیرد.

مراجعه به روانشناس

روانشناس کیست و چرا باید به آن مراجعه کنیم؟

روانشناس فردی است که بدون استفاده از دارو و درمان شیمیایی با تشخیص انواع اختلالات روانی، روی فایل های ذهنی افراد تاثیر گذاشته و طرح واره وجودی آدم ها را تغییر می دهد. این درمان بدون دارو عموما از طریق گفت و گو درمانی و انجام مهارت های گوناگون در موقعیت های مختلف صورت خواهد گرفت. روانشناس تعلیم دیده است تا شنونده خوبی باشد و این نکته سبب بهتر راهنمایی کردن افراد خواهد شد.

چرا و چه زمانی افراد باید به روانشناس مراجعه کنند؟

در کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس امری بسیار مهم، ضروری و بدیهی است و همه افراد جامعه آن را پذیرفته و به آن علاقه دارند. تقریبا همه افراد برای امور مختلف زندگی خود، حداقل سالی یک بار برای مشاوره و مدیریت روح و روان خود به روانشناس مراجعه می کنند.

یکی از بیشترین مراجعه افراد به مشاور و روانشناس در زمینه گرفتن تصمیمات مهم برای زندگی شخصی خود است، تصمیماتی چون تصمیم ازدواج، مهاجرت یا انتخاب شغل و یا مشاوره تحصیلی و ... که این کار یک امر بسیار معمولی و بدیهی تلقی می شود. با توجه به گفته های بالا، ما به طور قطع نمی توانیم راجع به زمان درست برای مراجعه به روانشناس نظر دهیم چرا که باتوجه به زندگی پیشرفته و مدرن امروزی افراد، این مراجعه می تواند در هر زمانی و با هر بهانه ای اتفاق بیفتد.

وقتی که رفتارهای فرد با حالت عادی چیزی که در جامعه وجود دارد و همه از آن تبعیت می کنند، متفاوت است و همه متوجه این تفاوت شده اند، در این صورت باید به روانشناس مراجعه کرد.

شما می توانید برای رفع و درمان مشکلات زیر به یک روانشناس خوب مراجعه کنید.

  • استرس و اضطراب: زندگی دارای موقعیت های استرس زای زیادی است که می تواند سبب استرسی شدن افراد شود. استرس و اضطراب، اگر درمان نشود می تواند موجب انزوای اجتماعی، افسردگی و مشکلات دیگر گردد. روانشناس به شما کمک می کند که منشاء استرس خود و راه های مناسب جهت غلبه بر آنها را پیدا کنید.
  • افسردگی: احساس شدید نا امیدی و تنهایی نشانه های افسردگی است. افسردگی یک اختلال بسیار رایج و شایع است که در آن افراد اشتیاق خود را نسبت به همه چیز از دست می دهند. در این حالت فرد دچار خستگی و بی حوصلگی می شود و معمولا توانایی کنترل احساسات خود را از دست می دهد. فرد احساس می کند که خلق افسرده برای او مشکل ساز شده است و افکاری در ذهنش وجود دارد که به شدت منفی و خطرناک است در این صورت است که باید به روانشناس مراجعه کند.
  • درمان وسواس
  • درمان پانیک
  • اتیسم
  • درمان پرخاشگری و لجبازی
  • درمان و رفع اختلال شخصیت
  • درمان اختلالات بیش فعالی و نقص توجه و تمرکز
  • بهبود روابط
  • و ...

بهترین روانشناس کیست؟

شاید برای بسیاری از شما این سوال پیش آید که ((بهترین روانشناس در تهران یا حتی ایران کیست؟)). از آنجایی که حوزه های روانشناسی بسیار گسترده بوده و روانشناس نمی تواند در همه زمینه ها تخصص داشته باشد، در نتیجه، در ابتدا برای تشخیص روانشناس خوب باید به حوزه های تخصص و تحصیلی روانشناس توجه کنیم. در ادامه می توانیم رزومه کاری و همچنین بازخوردها و نظرات مراجعین به این روانشناس را جویا شده و ارزیابی کنیم تا بتوانیم بهترین روانشناس را برای مشاوره و درمان انتخاب کنیم. دانستن این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است که اگر با بهترین روانشناس هم در ارتباط باشید ولی شما به عنوان مراجعه کننده با وی صادق، همدل و روراست نباشید، این روانشناس نمی تواند هیچ کمکی به بهبود شما کند.

کمک هایی که یک روانشناس به حل مشکلات روانی می کند بسیار درست و اصولی است و یک روانشناس به خوبی می تواند فرد مراجعه کننده را راهنمایی کند.

مراجعه به مشاور و روانشناس

اگر احساس می کنید که برای بهبود کیفیت زندگی خود برنامه دارید و می خواهید به یک روانشناس خوب در تهران و یا دیگر شهر های ایران مراجعه کنید می توانید از موتور جستجوی دکتریاب که پوشش سراسری پزشکان است استفاده کنید. در سایت دکتریاب می توانید به مشاور و روانشناسان سراسر کشور دسترسی داشته و بر اساس میزان محبوبیت، روانشناس مناسبی برای خود پیدا کنید.

منبع: ویرلن

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود