زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چطور بلیط هواپیما را ارزان بخریم؟ (4 ترفند کاربردی)

چطور بلیط هواپیما را ارزان بخریم؟ (4 ترفند کاربردی)

چطور بلیط هواپیما را ارزان بخریم؟ (4 ترفند کاربردی)

هواپیما همیشه به عنوان یک وسیله حمل‌ونقل با قیمت بالا نسبت به قطار و اتوبوس شناخته می‌شود که به همین دلیل افراد زیادی آن را برای سفرهای اقتصادی مناسب نمی‌دانند.

اما برای خرید بلیط هواپیما نیز ترفندهایی وجود دارد که باعث کاهش قیمت آن به طرز قابل توجهی می‌شود. پس اگر برای سفر برنامه‌ریزی می‌کنید در کنار سفر زمینی و بررسی گزینه‌های موجود، سفر هوایی را نیز بررسی کنید و با چند نکته‌ای که در اختیار شما قرار می‌دهیم، به سادگی بلیط را تهیه کرده و به سفر بروید.

ترفندهای کاربردی برای خرید ارزان تر بلیط هواپیما

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که سفر همیشه هزینه زیادی برای آن‌ها دارد و به همین دلیل نیز رفتن به مقاصد مختلف به‌ویژه با هواپیما را از دست می‌دهند. این در حالی ا‌ست که سفر هوایی برای سفرهای کوتاه و همچنین مواقعی که فاصله مبدا و مقصد شما زیاد باشد، بهترین گزینه به‌شمار می‌رود.

اگر شما هم تصور می‌کنید که سفر هوایی همیشه گران‌تر از سفر زمینی برای شما تمام می‌شود و گزینه مقرون به‌صرفه‌ای نیست، می‌توانید از چند ترفند زیر برای خرید بلیط استفاده کنید.

خرید بلیط چارتی یا لحظه آخری

اولین نکته‌ای که در خرید بلیط هواپیما ارزان به شما کمک می‌کند، شناخت انواع بلیط‌هاست که شامل بلیط چارتری و سیستمی می‌شود. بلیط‌های سیستمی، انواعی هستند که توسط ایرلاین‌ها ارائه می‌شوند، قیمت ثابتی دارند و می‌توانید از چند ماه قبل از سفر آن را خریداری کنید.

اگر قصد خرید بلیط هواپیما سیستمی را دارید، بهتر است قبل از خرید، هزینه بلیط دوطرفه یا دو بلیط یک طرفه را بررسی کنید. برای مثال برای خرید بلیط اصفهان مشهد، یک بار قیمت بلیط هواپیما اصفهان مشهد رفت و برگشت و یک بار قیمت بلیط‎ها را به‌صورت مجزا بررسی کنید و هر کدام به‌صرفه‌تر بود، آن را خریداری کنید.

بلیط‌های چارتری نوع دوم بلیط‌ها هستند که معمولا در روزهای نزدیک به پرواز ارائه می‌شوند و هدف از آن‌ها معمولا پر شدن ظرفیت‌های خالی در یک پرواز است. اگر بلیط چارتری در روز یا ساعت‌های نزدیک به پرواز به فروش برسد، به نام لحظه آخری شناخته می‌شود که گاهی قیمت آن‌ها تا یک سوم بلیط‌های سیستمی کاهش پیدا کرده و با خرید بلیط هواپیما لحظه آخری می‌توانید بسیار به‌صرفه‌تر سفر کنید.

خرید بلیط چارتی یا لحظه آخری

توجه به کلاس پروازی

کلاس پروازی نیز در قیمت نهایی بلیط هواپیما تاثیرگذار است. پروازهای اکونومی، اقتصادی‌تر هستند و به همین دلیل قیمت کمتری نسبت به پروازهای بیزینس کلاس دارند. البته خدمات ارائه شده در هر یک نیز متفاوت است. اگر قصد دارید هزینه‌های سفرتان را کاهش دهید، در زمان خرید بلیط، در بخش فیلترها، بلیط‌های اکونومی را علامت بزنید.

زمان خرید بلیط

نکته کاربردی دیگری که در کاهش هزینه بلیط پرواز به شما کمک می‌کند، زمان خرید بلیط هواپیماست. با این توضیح که اگر در های سیزن یک مقصد به آنجا سفر کنید، قیمت بلیط‌ها به دلیل افزایش تقاضا، بیشتر می‌شود. این در صورتی ا‌ست که در فصل کم مسافر امکان خرید بلیط با قیمت کمتر را خواهید داشت.

برای مثال بسیاری از مسافران، بهار و به‌ویژه اردیبهشت ماه را برای سفر به شیراز انتخاب می‌کنند، اما در این زمان پیدا کردن ارزان ترین بلیط هواپیما شیراز تهران چندان ساده نیست. در حالی که می‌توانید با سفر در سایر فصل‌ها مثل پاییز با هزینه کمتر و بلیط ارزان‌تر به این مقصد سفر کنید.

خرید بلیط در روزهای وسط هفته و غیرتعطیل نیز امکان یافتن بلیط با قیمت مناسب را افزایش می‌دهد.

استفاده از کدهای تخفیف

یک ترفند کاربردی دیگر برای خرید بلیط، استفاده از کد تخفیف‌هایی ا‌ست که برخی از شرکت‌ها برای خرید بلیط پرواز ارائه می‌دهند. با استفاده از این تخفیف‌ها می‌توانید بلیط را ارزان‌تر خریده و هزینه‌های خود را کاهش دهید.

نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما

علاوه‌بر ترفندهایی که می‌توانید برای خرید بلیط ارزان هواپیما از آن‌ها استفاده کنید، توجه به برخی از نکات می‌تواند خرید بلیط را برای شما ساده‌تر کند.

خرید آنلاین بلیط

اولین نکته روش خرید بلیط است. در حال حاضر با وجود ابزارهای آنلاین تمام برنامه‌ریزی سفر از جمله خرید بلیط را می‌توانید به‌صورت آنلاین انجام دهید. استفاده از پلتفرم‌های آنلاین برای خرید بلیط هواپیما علاوه‌بر اینکه محدودیت کمتری نسبت به خرید حضوری دارد، امکان جستجو و مقایسه انواع بلیط‌ها در هر روز و همچنین روزهای مختلف را به شما می‌دهد.

یعنی می‌توانید با جستجو مقصد و وارد کردن تاریخ سفر خود لیستی از بلیط‌های موجود از ایرلاین‌های مختلف را مشاهده کنید و مواردی مانند قیمت بلیط، نوع آن (سیستمی و چارتری)، کلاس پروازی، فرودگاه مبدا و مقصد و سایر موارد را بررسی کرده و سپس گزینه مورد نظرتان را رزرو کنید.

یک ویژگی مهم در خرید آنلاین، امکان فیلتر کردن گزینه‌های مختلف است. برای مثال اگر قصد خرید بلیط چارتری را دارید، می‌توانید از بخش فیلترها آن را علامت بزنید تا فقط این موارد به شما نمایش داده شوند. این امکان برای سایر موارد مثل نام ایرلاین، کلاس پروازی، فرودگاه مبدا و مقصد و حتی بازه قیمتی نیز وجود دارد.

نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما

توجه به فرودگاه مقصد

برخی از مقاصد دارای چند فرودگاه هستند که در زمان خرید بلیط حتما توجه داشته باشید که بلیط خود را به مقصد فرودگاهی خریداری کنید که فاصله کمتری تا مقصد شما دارد و با این کار در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

بررسی وجود بلیط در یک بازه زمانی

نکته دیگر در زمان خرید بلیط هواپیما چک کردن بلیط‌ها در چند روز مختلف است. یعنی اگر قصد دارید در یک بازه زمانی خاصی سفر کنید و بلیط مورد نظر شما در آن تاریخ موجود نباشد، می‌توانید از روی تقویم روزهای قبل و بعد را جستجو کنید تا نزدیک‌ترین تاریخ به سفرتان را خریداری نمایید.

مقایسه ایرلاین‌ها

گاهی قیمت بلیط‌ها در ایرلاین‌های مختلف کمی با هم متفاوت است. در نتیجه در زمان خرید بلیط می‌توانید با جستجوی نام ایرلاین‌های مختلف آن‌ها را با هم مقایسه کرده و بر اساس قیمت و امکانات ارائه شده در هر یک بلیط را خریداری کنید.

آمادگی قبل از خرید بلیط لحظه آخری

اگر بلیط لحظه آخری خریداری می‌کنید و چند ساعت تا زمان پرواز شما باقی مانده، حتما بررسی کنید که در زمان تعیین شده به فرودگاه می‌رسید یا خیر. به دلیل اینکه بسیاری از فرودگاه‌ها در خارج از مرکز شهر قرار دارند و زمانی را باید برای رسیدن به فرودگاه در نظر بگیرید.

در نهایت این نکته را هم به خاطر داشته باشید پس از خرید آنلاین بلیط و صدور نسخه الکترونیکی، می‌توانید آن را دانلود کنید و نیازی به نسخه کاغذی در فرودگاه نخواهید داشت. همچنین در پروازهای داخلی حتما یک ساعت و در پروازهای داخلی یک و نیم الی سه ساعت قبل در فرودگاه حاضر شوید. چرا که گاهی به دلیل شلوغ بودن فرودگاه، مدت زمان زیادی را باید در صف صدور کارت پرواز صرف کنید.

تفاوت اصلی کسانی که زیاد سفر می‌کنند با کسانی که سفر در اولویت آخر آن‌ها قرار دارد، در ثروتمندتر بودن آن‌ها نیست بلکه این افراد روش‌های برنامه‌ریزی برای سفر را به خوبی می‌دانند و می‌توانند بر همین اساس هم سفر باکیفیتی داشته و هم هزینه‌های خود را کاهش دهند.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود