زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مشاوره خانواده - مشاوره خانواده چه کمکی می‌کند؟

مشاوره خانواده - مشاوره خانواده چه کمکی می‌کند؟

مشاوره خانواده - مشاوره خانواده چه کمکی می‌کند؟

مشاوره خانواده به بررسی طیف وسیعی از مسائل و چالش‌های موجود در خانواده‌ها می‌پردازد. در گذشته خانواده‌ها برای حل کردن مشکلاتشان، با افراد با تجربه و سن بالای خانواده خود و به اصطلاح با افراد ریش سفید خانواده مشورت می‌کردند. اما امروزه با توجه به تغییر سبک زندگی و نیازهایی که زندگی امروزه می‌طلبد، خانواده‌ها با مشکلات پیچیده‌‌تری مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به مشاوره با یک متخصص دارند. مشاوره خانواده تلفنی یا حضوری، هر دو می‌توانند به شما برای رفع این مشکلات کمک کنند. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

مباحث مورد بحث در مشاوره خانواده

مشاوره خانواده و مشاوره تلفنی خانواده طیف وسیعی از مسائل را در برمی گیرد که علاوه بر کمک در حل مشکلات خانوادگی می‌تواند در بالا بردن مهارت شما در زندگی به عنوان عضوی از خانواده بسیار مؤثر باشد. در کنار مشاوره خانواده، تمامی موضوعات و مشکلات خود را می‌توانید در مشاوره روانشناسی نیز مطرح کنید.

از جمله مباحث مطرح در زمینه خانواده می‌توان به مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره دوستی بین دختر و پسر، مشاوره دوستی‌های پیش از ازدواج، مشاوره دوران نامزدی، مشاوره همسرگزینی، مشاوره همسریابی، مشاوره ازدواج، مشاوره عقد و مهریه، مشاوره زندگی مشترک، مشاوره جنسی، مشاوره روابط زناشویی، مشاوره دوران بارداری، مشاوره نوزاد و نوباوه، مشاوره کودک، مشاوره مشکلات یادگیری کودک، مشاوره بازی کودک، مشاوره تربیت کودک، مشاوره نوجوان، مشاوره بلوغ و رشد، مشاوره جوان ، مشاوره طلاق، مشاوره خیانت، مشاوره چندهمسری و .... اشاره داشت. برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید.

چه زمانی نیازمند درخواست کمک از مشاور خانواده هستیم؟ 

همانطور که گفته شد، مشاوره خانواده در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند به شما کمک کند؛ اما در برخی زمینه‌ها نیاز به مشاوره ضروری‌تر بوده و چه بسا بدون کمک متخصص پیچیدگی مسائل بیشتر می‌شود. از جمله مهم‌ترین شرایطی که باید در آن از یک متخصص کمک بگیرید، به شرح زیر است:

1. ارتباط با همسر

زندگی زناشویی دارای چالش‌های زیادی است؛ زمانی که به جای آرامش در کنار همسرتان، مدام تنش و استرس را تجربه می‌کنید، باید سریعا برای برطرف کردن این مشکل اقدام کنید. بهبود رابطه زن و شوهر آن هم زمانی که حرمت‌ها از بین رفته و دعواها شدید شده‌اند، دیگر کار آسانی نخواهد بود. عدم آگاهی از مهارت ارتباط صحیح با همسر موجب سردی، بی علاقی نسبت به یکدیگر، بی‌اعتنایی، عدم علاقه به گفتگو با همسر، بی‌میلی جنسی و... می‌گردد. تا جایی که نادیده گرفتن احساسات همسر در این دعواها، در طولانی مدت به سوء استفاده‌های عاطفی و جسمی تبدیل می‌گردد.

2. طلاق عاطفی

زمانی که رابطه زن و شوهر تنها مانند رابطه دو هم خانه باشد، به طوری که هیچ احساسی به یکدیگر نداشته‌باشند، دریافت مشاوره خانواده ضرورت می‌یابد. نشان ندادن احساسات در زندگی زناشویی به مرور سبب سرد شدن رابطه زناشویی و از بین رفتن صمیمیت زوجین می‌گردد. در بسیاری از جلسات مشاوره روانشناسی شاهد بوده‌ایم که دلیل برداشت‌های اشتباه و دور شدن زوجین از یکدیگر، عدم ابراز محبت و عشق بوده‌است. در نهایت چیزی که اتفاق می‌افتد طلاق عاطفی و دور شدن بیش از حد زوجین از یکدیگر است.

3. رفتار‌های منفی همسر

در زندگی‌های امروزی همه افراد در طول روز تنش‌ها، اضطراب و استرس‌های زیادی را متحمل می‌شوند. هر چقدر هم این تنش‌ها را برای مدتی در خود پنهان کنند، در نهایت در یک موقعیت این ناراحتی‌ها بروز پیدا می‌کنند. احساسات منفی مانند ناراحتی، احساس ناامیدی و ناامنی سبب بروز رفتارهای مضر و گاهی آسیب زا در زندگی مشترک می‌شود.

برخی از رفتارهای بد همسر ریشه در اختلالات شخصیت و یا ناشی از تربیت والدین او است که در شخصیت فرد تثبیت شده‌است. یک فرد متخصص در زمینه خانواده به زوجین کمک می‌کند تا بتوانند احساسات منفی خود را شناسایی کرده و نحوه برخورد با این احساسات را بیاموزند.

4. رفع چالش‌های زندگی زناشویی

عدم تفاهم زوجین به مشکلات زناشویی آن‌ها دامن می‌زند. در جلسات مشاوره شاهد بودیم که بسیاری از زوج‌ها بیان می‌کردند که «ما می‌دانیم که چه مشکلاتی داریم ولی نمی‌دانیم که چگونه این مشکلات را برطرف کنیم». دلیل این عدم توانایی برای حل مشکل، نبود تفاهم در بین زوجین است. در چنین شرایطی حضور یک شخص سوم متخصص و بی‌طرف برای کمک به حل اختلافات زناشویی بسیار تأثیرگذار است.

5. زمانی که فکر می‌کنید طلاق آخرین گزینه است

در زمان‌های اختلاف و دعوا کمی فاصله میان زن و شوهر می‌تواند مفید باشد. با این حال، وقتی مدت این دوری زوجین از یکدیگر به صورت طولانی و مداوم می‌شود، حتما از یک مشاوره خانواده کمک بگیرید.

دور از هم زندگی کردن و به خانه نرفتن اختلافات زوجین را حل نمی‌کند؛ این طرز برخورد برای حل مشکلات خانوادگی تنها سبب تقویت این فکر می‌شود که دور بودن از همسر مفید است و سبب سوق زوجین به سمت طلاق می‌شود. اما این موضوع معمولا نادیده گرفته می‌شود.

6. ادامه زندگی به خاطر فرزندان، آبرو و...

زمانی که احساس می‌کنید تنها به خاطر فرزندان، آبرو، حرف‌های خانواده، همسایه‌ها و... به زندگی مشترک خود با همسرتان ادامه می‌دهید، حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید. چرا که ادامۀ چنین زندگی تنها به سلامت روانی شما و فرزندتان آسیب می‌رساند. زن و شوهر باید به زندگی مشترکشان به عنوان یک رابطه سالم و مثبت نگاه کنند تا بتوانند یک بستر مناسب برای تربیت فرزند فراهم سازند.

فرزندان بسیار باهوش هستند، مهم نیست والدین چقدر و چگونه اختلافات میان خود را در حضور فرزند کتمان کنند؛ همه فرزندان رابطه سرد میان والدینشان را متوجه می‌شوند. در بالا مهم‌ترین شرایطی که افراد نیاز به مراجعه به یک متخصص در زمینه مشاوره خانواده را دارند، بیان شده است. لازم به ذکر است که همه زندگی‌های مشترک قابل نجات نیستند.

برتری مشاوره خانواده تلفنی نسبت به مشاوره خانواده حضوری

امروزه بسیاری از افراد برای مشاوره حضوری به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه می‌کنند، ولی چند مشکل برای مراجعه به مراکز مشاوره روانشناسی وجود دارد. برای مراجعه حضوری مخاطبان باید از قبل به مراکز مراجعه کنند، وقت قبلی بگیرند و در لیست انتظار بمانند تا زمانی که نوبتشان بشود. در این چرخه در بسیاری از موارد، شاهد بوده‌ایم زمانی که نوبت بعضی از مخاطبان می‌رسید کار از کار گذشته و مشکلاتشان به مرحله بحرانی رسیده‌است.

دسترسی به مشاوره خانواده از تمامی نقاط کشور

یکی از بزرگترین مزیت‌های دریافت مشاوره تلفنی، دسترسی آن برای تمام مردم کشور است. در بسیاری از شهرهای کوچک و روستاها یک متخصص خانواده خوب وجود ندارد و دسترسی به یک مرکز مشاوره مناسب برای آن‌ها بسیار مشکل است؛ لذا بسیاری از مردم نمی‌توانند از خدمات مشاوره روانشناسی خوب بهرمند شوند.

همچنین در شهرهای بزرگ بسیاری از افراد به دلیل مشغله زیاد خود نمی‌توانند به راحتی از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شوند. به همین دلیل مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی با فراهم سازی بستر تلفنی و حضوری سعی در برطرف نمودن این مشکلات در قالب مشاوره‌های مختلف نموده‌است. مشاوره ازدواج در کنار مشاوره خانواده راهنمایی‌های مفیدی را در اختیارتان قرار می‌دهد.

چرا مشاوره تلفنی خانواده؟

در دنیای تخصص طلب امروزی دسترسی به مشاوران خوب بسیار مشکل است. چرا که جمع آوری مشاوران متخصص در یک مرکز برای مشاوره حضوری فضای بسیار زیادی را نیازمند است، در حالی که این امر از توان بسیاری از مراکز مشاوره روانشناسی خارج می‌باشد (به همین دلیل برای مشاوره حضوری نوبت دهی می‌شود). در حالی که مشاوران تلفنی به فضای بسیار زیادی برای مشاوره نیاز ندارند و این امکان وجود دارد تا تمامی متخصصان در زمینه‌های مختلف در یک مرکز حضور یابند.

چرا مشاوره تلفنی خانواده هنر زندگی

هنر زندگی تنها مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی و حضوری مورد تأیید خانه روانشناسان می‌باشد که با بهره‌مندی از کادری مجرب و متخصص در زمینه‌های مختلف آماده پاسخگویی به تمامی سؤالات شما می‌باشند. درمانگران حاضر در مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های تهران و روانشناسان برتر تهران می‌باشند.

برای دریافت مشاوره خانواده می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود