زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مسواک برقی یا معمولی، مسئله این است

مسواک برقی یا معمولی، مسئله این است

مسواک برقی یا معمولی، مسئله این است

مسواک زدن یکی از مهم ترین فعالیت هایی است که هر فرد به صورت روزانه و برای حفظ سلامت دهان و دندان های خود انجام می دهد. این عمل به ظاهر ساده می تواند تضمین کننده زیبایی لبخند ما باشد و در صورتی که به درستی انجام نشده و باکتری های را از بین نبرد، می تواند عامل دردسر سازی بودی و موجب بروز انواع پوسیدگی در دندان ها شود.

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است در هنگام خرید مسواک برای شما پیش بیاید، این است که برای حفظ سلامت دندان های خود، باید از مسواک برقی استفاده کنم یا مسواک دستی. اجازه بدهید قبل از توضیح این مسئله، ابتدا چند نکته را خاطر نشان کنیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

هدف پاکیزگی دندان هاست، فقط مسواک بزنید

مهم این است که شما روزی دو مرتبه و هر مرتبه به مدت 2 دقیقه مسواک بزنید. هر نوع مسواکی که می خواهد باشد، خیلی تفاوتی نخواهد داشت. تنها چیزی که اهمیت دارد این است که این عمل را به طور مرتب و درست انجام دهید. تحقیقات نشان می دهد، اگر نحوه صحیح مسواک زدن را بلد باشید و به طور منظم روزی 2 بار، صبح و شب این کار را تکرار کنید، دیگر نیازی به دندان پزشک پیدا نخواهید کرد. علاوه بر مسواک زدن، که اصل ماجرا ست، استفاده از نخ دندان و دهان شویه به عنوان مکمل می تواند شما را تا حد بسیار زیادی در حفظ سلامت و زیبایی دهان و دندان خود یاری نماید. پس بدون توجه به اینکه از چه نوع مسواکی استفاده می کنید، این عمل را روزی 2 مرتبه تکرار نمایید.

مسواک برقی، یار و یاور بیماران حرکتی

جدای از بحث برتری نسبت به مسواک های دستی، خرید مسواک برقی می تواند افراد دچار بیماری های خاص حرکتی، آرتروز و مانند این بسیار مناسب هستند. مسواک برقی، با فشار و سرعت معینی حرکت کرده و خود بخش بسیاری از عمل پاک سازی دندان ها را انجام می دهد. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی آن خمیر دندان قرار داده و مسواک را بر روی دندان های خود بگذارید. مسواک خودش کارش را بلد است. این دسته از مسواک ها برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند کاربرد بسیاری زیادی داشته و عمل مسواک زدن را برای آن ها راحت تر نموده است.

مسواک دستی

مسواک دستی، دوست ارزان قیمت ما

ممکن است فکر کنید مسواک های برقی چون گران تر هستند و تقریبا به صورت خودکار عمل می کنند جایگزین کامل مسواک های دستی هستند؛ اما باید بگویم که سخت در اشتباهید. مسواک های دستی همیشه در دسترس اند. شما می توانید حتی با مراجعه به سوپر مارکت محله خودتان به یکی از آن ها دست پیدا کنید و با پرداخت مقدار کمی پول، یک مسواک نو داشته باشید. پس نیازی نیست نگران باشید که مسواکتان به زمین بیفتد، بشکند یا گم شود. مسواک دستی همیشه در دسترس شماست و نیازی به شارژ شدن و یا تعویض باتری ندارد. همیشه و همه جا و در هر زمانی می توانید با کمک دستان خود از مسواک های معمولی استفاده کنید و هر سه ماه یکبار بدون نگرانی از قیمت، آن را تعویض نمایید.

مسواک دستی ممکن است معایبی را نیز به همراه خود داشته باشد. بزرگ ترین عیب یک مسواک دستی، این است که اگر طریقه صحیح مسواک زدن را بلد نباشید و یا به وسیله آن به دندان هایتان بیشتر یا کم تر از حد ممکن فشار وارد نمایید می تواند به آن ها آسیب وارد کرده و یا میکروب ها را از بین نبرد. اگر سری مسواک دستی شما بزرگ باشد، به نواحی عقب تر دندان ها و لثه ها دسترسی نخواهد داشت و آن نقاط را پاک نشده باقی می گذارد. عیب دیگر این دسته از مسواک ها در این است که اگر مسواک با فرچه سفت را انتخاب نمایید می تواند لثه های شما را زخم کند. پس پیش از انتخاب و خرید مسواک پیشنهاد می کنیم ابتدا نحوه صحیح مسواک زدن را بیاموزید.

مسواک برقی، انتخاب همه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، نمی توان گفت که مسواک های برقی به طور کامل می توانند مسواک های دستی و معمولی را از میدان به در کنند اما این واقعیت غیر قابل انکار است که مسواک برقی توانایی بیشتری در پاک سازی دهان و دندان های ما دارد. مسواک برقی می تواند با هشدارها خود به خودی، فرد را از پایان زمان کافی مسواک زدن مطلع کند. سری این دسته مسواک ها به گونه ای طراحی شده تا به همه نقاط دهان و دندان، حتی نواحی دورتر، دسترسی داشته و آن را ها پاک کند. با حرکت سریع و ایجاد ضربه و فشار یکنواخت بر روی دندان و لثه ها، در عین پاک کردن آن ها از تمامی آلودگی ها، به هیچ عنوان موجب بروز آسیب در دندان ها و لثه شما نخواهد شد.

مهم ترین ایرادی که می توان به مسواک برقی وارد کرد این است که گران قیمت بوده و برای استفاده از آن حتما باید از شارژر یا باتری استفاده کرد. البته می توان گفت نمونه های جدید تر، پس از هر بار شارژ می توانند به مدت 1 هفته مورد استفاده قرار گیرند. مسواک های برقی امکان آسیب بیشتری داشته و در صورت ورود ضربه، امکان شکستن آن ها بسیار بالاتر است. برای تعویض سری این دست مسواک ها باید هزینه بیشتری متحمل شده و دسترسی راحتی ندارند و ممکن است نیاز داشته باشید تا برای پیدا کردن سری مدت زمان زیادی را به جستجو بپردازید. اما همه این معایب سبب نشده تا افراد از استفاده و خرید مسواک برقی سر باز زنند چرا که به طور کاملاً واضحی تاثیر شگرفی در پاکسازی و سفید کردن دهان و دندان های شما خواهد گذاشت.

میس و مستر، شامل همه انواع مسواک های برقی و دستی

میس و مستر، یک فروشگاه اینترنتی است که به طور تخصصی به فروش لوازم آرایشی و بهداشتی می پردازد. با مراجعه به سایت فروشگاه لوازم آرایشی میس و مستر با بخش بندی محصولات مواجه می شوید و در بخش بهداشت شخصی و پس از آن بهداشت دهان و دندان می توانید انواع متنوع مسواک دستی، مسواک برقی، خمیر دندان، دهان شویه و ... را مشاهده نمایید. این فروشگاه، به طور کامل در مورد هریک از محصولات توضیحاتی ارائه داده است و شما با مقایسه آن ها با یکدیگر می توانید بهترین گزینه مناسب خود را انتخاب نمایید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود