زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

هنگام ریمل زدن در آرایش چشم چه مواردی را رعایت کنیم؟

هنگام ریمل زدن در آرایش چشم چه مواردی را رعایت کنیم؟

هنگام ریمل زدن در آرایش چشم چه مواردی را رعایت کنیم؟

ریمل زدن همیشه یکی از محبوب ترین بخش ها هنگام آرایش کردن بوده است. اما حتما شما هم دیده اید که نتیجه ریمل زدن بسیاری از افراد خوب نبوده و ظاهر چشم های آنها را زیباتر نکرده است. بنابراین به نکات زیر توجه کنید تا نتیجه آرایش شما زیبا، حرفه ای و قوی به نظر بیاید.

چگونه ریمل بزنیم

ریمل دوسر

این ریمل ها برای اینکه چشمان شما حالتی زیباتر به خود بگیرد استفاده می شوند. یک سر این ریمل ها مایع سفید رنگ دارد که هم محافظت کننده مژه ها از خشک شدن و شکننده شدن است و هم تقویت کننده. سر دیگر حاوی مایع ریمل است که ریمل زدن را راحت تر می کند.

مژه های کوتاه

باید ریملی انتخاب کنید که رنگ تیره ای داشته باشد و بلند کننده مژه باشد. هنگام انتخاب ریمل دقت داشته باشید که چه نوعی را انتخاب می کنید. برای شروع ریمل بزنید و صبر کنید تا خشک شود، سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید.اگر هم مژه های تان کوتاه است و نازک به دنبال ریمل بلند کننده و حجم دهنده باشید. ابتدا یک لایه ریمل بزنید، اجازه دهید خشک شود و دوباره سر مژه ها و مژه های انتهای چشم را دوباره ریمل بزنید.

چرا از حجم دهنده ها استفاده کنیم

آنهایی که مژه های بلند دارند نیازی به استفاده از ریمل های بلند کننده ندارند؛ برعکس هنگام ریمل زدن باید نوعی را انتخاب کنند که حجم دهنده باشد. این دسته از خانم ها هم باید صبر کنند لایه اولی ریمل خشک شده و سپس مژه ها را از ریشه ریمل بزنند تا پرتر به نظر برسد.

چه کسانی نباید حجم دهنده استفاده کنند

مژه های سیخکی هیچ حالتی ندارند؛ بلکه به صورت یک خط مستقیم رشد می کنند. در این حالت باید هم از فرمژه استفاده کنید و هم از ریمل حالت دهنده و بلند. این دسته از خانم ها حتی با داشتن سایه چشم نیز نباید ریمل حجم دهنده استفاده کنند چون مژه های شان سنگین و بسیار مصنوعی به نظر می رسد.

ریمل ضدآب، چروک چشم می آورد!

توصیه می کنیم برای استفاده روزانه از ریمل های ضدآب استفاده نکنید، چراکه برای پاک کردن یک ریمل ضد آب باید حسابی تلاش کنید و از مواد پاک کننده استفاده کنید و همین مالیدن مواد پاک کننده و کشیدن دستمال و پنبه اطراف چشم، پوست لطیف این قسمت را می آزارد و نتیجه چیزی نخواهد بود به جز از بین رفتن تدریجی انعطاف پذیری پوست و ایجاد چروک های زودرس. پس فقط در مواقع ضروری برای ریمل زدن از ضدآب ها استفاده کنید.

همچنین این تقلا ها برای پاک کردن می تواند به مژه ها هم آسیب بزند و گاهی موجب کنده شدن آنها شود. هرچند شاید به دلیل پایداری بیشتر اکثر خانم ها این ریمل های ضدآب را ترجیح دهند اما توصیه می کنیم برای استفاده روزانه وسواس بیشتری به خرج دهید.

ریمل

ریمل روغنی بزنیم یا آبکی؟

ریمل ها از نظر شکل ساختارى به دو نوع پودرى ومایع در بازار ایران عرضه مى شوند. پایه اصلى ریمل هاى مایع به صورت آب و روغن است، ریمل هایى که پایه اصلى آنها روغن است واصطلاحا به نام ضدآب یا واترپروف شناخته می شوند در برابر عرق کردن و ریزش اشک مقاوم هستند ولى متأسفانه خشک شدن آنها روى مژه ها به مدت طولانى صورت مى گیرد، ولى ریمل هایى که پایه اصلى آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل هاى مزبور هستند و راحت تر پاک می شوند. در واقع براى پاک کردن انواع ریمل هاى پودرى و مایع مى توان از آب استفاده کرد اما براى پاک کردن ریمل هاى روغنى (واترپروف) باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ریمل خوب وسیله ای است که استفاده از آن راحت باشد و نسبت به عرق، شست وشو و ریزش اشک مقاوم باشد.

کدام ریمل بهداشتی تر است؟

ریمل هاى مایع به خصوص آنهایى که پایه اصلى آنها آبکى است محیط مناسبى براى رشد و نمو میکروب ها هستند و با تکثیر این میکروب ها و حضور مداوم آنها در نزدیک چشم مى توانند عفونت هاى چشمى، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتى پوسته ریزى لبه پلک را ایجاد کنند. همچنین در موارد شدیدتر این ریمل ها به قرنیه چشم آسیب مى رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایى را به وجود مى آورند و این علائم با ادامه مصرف افزایش مى یابد، بنابراین به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم، بهتر است از این ریمل ها کمتر استفاده شود.

ریمل حساسیت زا

وجود مواد رنگى، عطرى و نگهدارنده موجود در داخل ریمل ها نیز مى تواند حساسیت هاى پوستى را افزایش دهد، وجود این مواد به دلیل جلوگیرى از خراب شدن ترکیبات موجود است و حتى بعضى از اوقات براى مقابله با میکروب ها از آنتى بیوتیک هاى پیشگیرى کننده استفاده مى کنند تا حتى المقدور احتمال عفونت ها هنگام مصرف کاهش یابد. افرادى که با استفاده مکرر از ریمل ها دچار التهاب و حساسیت مى شوند، ریزش مژه ها در آنها به مراتب بیشتر از سایرین خواهد بود.

کدام ریمل ها سبب ریزش مژه ها می شوند؟

ریمل هایى که پایه اصلى آنها از روغن تشکیل شده است به دلیل این که به سختى پاک مى شوند، موجب افزایش ریزش مژه ها و چسبندگى آنها مى شوند. خرید ریمل یا هرگونه لوازم آرایشى ممنوعیت خاصى ندارد، حتى افرادى که به دلیل بیمارى هاى مختلف مژه های شان کم پشت شده یا اثر تصادف مژه هاى خود را از دست داده اند، مى توانند با استفاده از ریمل ظاهر چهره خود را تا حدى به صورت طبیعى برگردانند، ولى باید از مصرف زیاد و دائمى ریمل که شانس ابتلا به عفونت و حساسیت را افزایش مى دهد خوددارى کنند.

نکته مهم

حتماً باید بعد از استفاده از ریمل ها آنها را پاک کنید و حتى الامکان سعى کنید با ریمل نخوابید، زیرا تمام فولیکول هاى مژه که روى پلک قرار دارند مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست وشو بیشتر مى شود.
برای پاک کردن آرایش چشم، از مواد پاک کننده آرایش که ویژه چشم است، استفاده کنید. چشمان شما بسیار حساسند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند. برای پاک کردن آرایش چشمان تان، از حرکات ملایم تردست تان روی پوست اطراف چشم استفاده کنید چون پوست این نواحی بسیار حساس است و امکان آسیب دیدن و چروک خوردن آن زیاد است.

اول ریمل زدن یا خط چشم

اگر قبل از سایه و خط چشم ریمل بزنید احتمالا آرایش تمیزی نخواهید داشت چراکه تیرگی ریمل ممکن است روی پلک پخش شود. اگر ریمل زدن را در آخرین مرحله آرایش بگذارید نه تنها بهتر می توانید میزان ریمل و رنگ مژه ها را تنظیم کنید، بلکه برای خط چشم و سایه هم کمتر مشکل خواهید داشت.

پاک کردن ریمل از روی پوست

بسیار مهم است که مواد ریمل پوست پلک یا جاهای دیگر صورت را تیره نکند. اگر بعد از ریمل زدن دیدید که نقطه ای از پوست تیره شده، وقتی هنوز خیس است اقدام به پاک کردن آن نکنید. بلکه صبر کنید تا خشک شود و بعد خیلی آرام با یک گوش پاک کن تیرگی را پاک کنید و در نهایت اگر لازم بود با انگشت آرایش را یک دست کنید.

ریمل مژه های پایین

برای پلک پایین برس ریمل را به حالت عمود به چشم ها نگه دارید و با حرکات جلو و عقب به مژه ها حالت دهید. در نهایت می توانید با یک برس ریمل تمیز به مژه ها حالت بهتری دهید. اگر می خواهید زیر چشم اصلا کثیف نشود می توانید از یک قاشق یکبار مصرف استفاده کنید، به این طریق که قسمت محدب قاشق را زیرچشم بگذارید و بعد ریمل بزنید تا مبادا برس با پوست تماس پیدا کند.

شانه کردن مژه ها

وقتی به طور سهوی بیش از اندازه ریمل روی مژه ها زده باشید یا مژه ها به خاطر ریمل به هم چسبیده باشند می توانید با این برس حالت یکنواخت تری به آرایش مژه هایتان بدهید.همچنین می توانید از این برس برای شانه کردن و مرتب کردن ابروهایتان نیز استفاده کنید.

منبع: www.safirstores.com

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود