زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تاثیرات شگرف دوچرخه سواری بر سلامت انسان

تاثیرات شگرف دوچرخه سواری بر سلامت انسان

تاثیرات شگرف دوچرخه سواری بر سلامت انسان

همه ما به ورزش کردن و دوچرخه سواری علاقه داریم اما به علت فراهم نبودن شرایط و نداشتن زمان کافی از ورزش کردن و دوچرخه سواری سرباز می‌زنیم. در ادامه سعی داریم تا فواید ورزش کردن و به خصوص دوچرخه سواری را برای شرح دهیم تا علاقه شما به ورزش کردن بیش از پیش شود پس شما می توانید برای لذت بردن از دوچرخه سواری و تهیه یک دوچرخه مناسب با فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ همراه باشید.

ورزش چیست؟

نوعی فعالیت رقابتی بین افراد است که تاثیرات بیرونی و درونی را در پی‌دارد.از تاثیرات درونی ورزش کردن می‌توان به سلامتی و تندرسی و از تاثیرات برونی ورزش کردن می‌توان به پیروزی در مسابقات کشوری و بین المللی اشاره کرد.

تاثیر دوچرخه سواری بر سلامت

دوچرخه سواری بهترین ورزش هوازی دنیا:

ورزش هوازی به ورزشی گفته می‌شود که در آن سطح اکسیژن در خون به بالاترین حد ممکن می‌رسد. دوچرخه سواری از جمله ورزش های هوازی پرطرفدار در نیا است.

1. فواید دوچرخه سواری:

 1. ساخت ماهیچه: دوچرخه سواری با در گیرکردن عضلات چهار سر و عضلات پشت ران باعث تقویت آنها می‌شود.البته به این نکته باید توجه کنید که ورزش بیش از باعث عضله سوزی می‌شود.
 2. کاهش وزن: از جمله ورزش هایی که برای کاهش وزن پیشنهاد می‌شود دوچرخه سواری است.زمانی که شما به دوچرخه سواری می‌پردازید حدود 20-30 درصد انرژی شما از چربی سوزی تامین می‌شود.پس برای کاهش وزن، دوچرخه سواری را فراموش نکنید.
 3. دوچرخه سواری برای کاهش استرس: دوچرخه سواری با افزایش تمرکز و افزایش گردنش خون در بدن، سطح آمادگی مغز و قلب را بالا می‌برد و باعث می‌شود شما در برابر پیشامدها بهترین تصمیم را بگیرید و استرس خود را کاهش دهید.
 4. آسیب کمتر به نسبت دویدن و پیاده روی: پیاده روی و دیدن عضلات کمتری را نسبت به دوچرخه سواری درگیر می‌کند و از طرف دیگر دوچرخه سواری آسیب های کمتری را به همراه دارد.
 5. کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی: دوچرخه سواری با کاهش وزن و افزایش اکسیژن موجود در سطح خون خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می‌دهد.

2. تاثیر دوچرخه سواری در جلوگیر از ابتلا به بیماری کرونا:

دوچرخه سواری با افزایش سطح ایمنی بدن شما مانع از ابتلا شما به بیماری کرونا می‌شود.از طرفی دیگر دوچرخه سواری به صورت مستمر باعث افزایش ظرفیت ریه‌های شما می‌شود و در صورت ابتلا به کرونا شما به آسانی این بیماری را پشت‌سر خواهید گذاشت.

3. اصول انتخاب دوچرخه مناسب:

 1. انتخاب دوچرخه مناسب برای مسیر های مختلف: اولین بحث در خرید دوچرخه مناسب، انتخاب دوچرخه مناسب با سبک سواری شما است.اگر مسیر دوچرخه سواری شما مسیر های شهری است، بهترین انتخاب برای شما خرید دوچرخه شهری است.اگر گاهی در مسیر های کوهستانی پدال می‌زنید و گاهی در مسیر های شهری، خرید دوچرخه دومنظوره برای شما مناسب است.برای سواری کوهستانی، بی شک خرید دوچرخه کوهستان به شما پیشنهاد می‌شود.
 2. انتخاب دوچرخه متناسب با قد: نکته دوم در خرید بهترین دوچرخه، انتخاب دوچرخه متناسب با قد شماست.اگر در خرید سایز مناسب دوچرخه دقت کافی را نداشته باشید، شما لذتی از دوچرخه سواری نخواهید برد و استفاده از این دوچرخه برای شما آسیب رسان خواهد بود.

انتخاب دوچرخه مناسب

نکات کلیدی در استفاده از دوچرخه:

نکته اول در استفاده از دوچرخه، استفاده لوازم دوچرخه و لوازم ایمنی دوچرخه است.لوازم جانبی دوچرخه مانند کلاه دوچرخه سواری، کفش دوچرخه سواری و پوشاک دوچرخه جزوء مهم ترین لوازم ایمنی دوچرخه است و استفاده از آنها ضرورت محسوب می‌شود.نکته دوم در استفاده از دوچرخه، تنظیم مرتب دوچرخه و تعمیر آن است.نکته سوم در استفاده از دوچرخه نوشیدن آب است.به هنگام دوچرخه سواری سطح الکترولیک بدن شما به شدت کاهش پیدا می‌کند از این رو به همراه داشتن قمقمه دوچرخه و نوشیدن آب بسیار ضروری است.

اهمیت تغذیه در دوچرخه سواری:

دوچرخه سواری مانند تمام ورزش های دیگر نیازمند تغذیه مناسب است.رساندن کربوهیدرات و پروتئین به بدن برای دوچرخه سواران بسیار مهم است.اگر تغذیه شما مناسب نباشد به هنگام دوچرخه سواری احساس ضعف می‌کنید و رفته رفته نسبت به دوچرخه سواری بی‌میل می‌شوید.

مزایا استفاده از دوچرخه ثابت:

دوچرخه ثابت برای استفاده در منزل بسیار مناسب هستند.دوچرخه ثابت با قابلیت تنظیم سختی، تنظیم ارتفاع زین و ارتفاع فرمان وسیله‌ای بسیار کاربری برای ورزش کردن و دوچرخه سواری در منزل است.اگر زمان کافی برای بیرون رفتن از منزل و ورزش کردن ندارید پیشنهاد ما به شما خرید دوچرخه ثابت است.

ترینر دوچرخه چیست؟

ترینر دوچرخه وسیله‌ای برای شبیه سازی شرایط دوچرخه سواری در خانه است.با استفاده از ترینر دوچرخه شما می‌توانید دوچرخه خود را برروی ترینر فیکس کنید و شرایط خارج از خانه را برای خود شبیه سایز کنید.

مقایسه دوچرخه ثابت و استفاده از ترینر دوچرخه:

در مقایسه استفاده از دوچرخه ثابت و استفاده از ترینر به همراه دوچرخه باید گفت که استفاده از دوچرخه به همراه ترینر بسیار اصولی تر و بهتر نسبت به استفاده از دوچرخه ثابت است.در تولید دوچرخه، تمام زوایا دوچرخه دقیق طراحی می‌شوند در صورتی که در تولید دوچرخه ثابت به این نکات توجهی نمی‌شود.

از دیگر مزایا استفاده از ترینر به همراه دوچرخه این است که شما علاوه بر تنظیم سختی می‌توانید شیب مسیر را شبیه سازی کنید.

در آخر باید به این نکته اشاره کرد که خرید ترینر دوچرخه و دوچرخه هزینه کمتر و خدمات پس از فروش بهتری نسبت به  دوچرخه ثابت دارد.پس اگر به فکر سلامتی خود هستید همین لحظه اقدام به خرید ترینر و دوچرخه کنید.

ترینر دوچرخه

نتیجه:

دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه جایگزین مناسبی به جای خودرو و موتور سیکلت است علاوه بر آن دوچرخه سواری مزایای بیشماری را برای شما دارد.اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید و حفظ ایمنی بدنتان برایتان مهم است، دوچرخه سواری، ورزش پیشنهادی ما به شماست. برای مشاهده دیگر مقالات سلامتی مرتبت با دوچرخه با فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ همراه باشید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود