زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

لیست غذاهای مناسب سفر که نیاز به گرم شدن ندارند

لیست غذاهای مناسب سفر که نیاز به گرم شدن ندارند

لیست غذاهای مناسب سفر که نیاز به گرم شدن ندارند

وقتی در حال برنامه‌ریزی برای سفر هستیم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ما، تهیه‌ی غذای مناسب در طول سفر است. این دغدغه درصورتی که در حال برنامه‌ریزی برای سفر جاده‌ای و کمپینگ باشیم، بیشتر نیز خواهدشد، زیرا در این سفرها ما از امکانات کمتری برخورداریم. با این وجود این مساله نیز بسیار مهم است که در طول سفر بتوانیم غذاهای مغذی‌ای بخوریم که نیازهای ما به موادغذایی مختلف را تامین کند تا دچار مشکل نشویم و بتوانیم با سلامت و انرژی کافی از سفر خود نهایت لذت را ببریم.

در این نوشته، یک لیست از غذاهایی که نیازی به گرم کردن ندارند و اغلب فسادنشدنی هستند ارائه خواهیم کرد؛ غذاهایی که ویژگی‌های غذایی متنوعی دارند و پاسخگوی دغدغه‌های ما درباره‌ی کمبود امکانات پخت‌وپز و همچنین دریافت مواد مغذی موردنیاز بدن، در طول سفر هستند.

سالاد الویه و سالاد ماکارونی

سالاد الویه یک غذای بسیار محبوب است که با توجه به مواد تشکیل‌دهنده‌اش، یک غذای کامل به شمار می‌آید. سیب‌زمینی موجود در آن باعث میشود تا شما در طول سفر برای مدت زمان زیادی سیر بمانید. تخم‌مرغ نیز مانند یک غذای کامل است! با افزودن مرغ یا ژامبون می‌توانیم پروتئین کافی هم به این غذا اضافه کنیم. همچنین می‌توانیم انواع سبزیجات مقوی مانند نخودفرنگی، هویج و ذرت را هم به این غذا بیافزاییم تا ارزش غذایی آن را بالاتر هم ببریم. نکته‌ی مثبت دیگر این غذا این است که نیازی به گرم کردن ندارد اما به دلیل وجود سس مایونز در سالاد الویه، این غذا فاسدشدنی محسوب می‌شود و بهتر است در طی سفر زودتر مصرف شود.

سالاد ماکارونی نیز وضعیتی مشابه به سالاد الویه دارد با این تفاوت که در این غذا تامین نشاسته‌ی کافی به جای سیب‌زمینی به عهده‌ی ماکارونی است. این غذای خوش‌طعم را می‌توانیم به سبک‌های مختلف، منطبق بر ذائقه‌ی خودمان تهیه کنیم تا هم مواد غذایی متنوع موردنیاز بدنمان را تامین کنیم و هم از تجربه‌ی نوش جان کردن یک وعده‌ی غذایی خوش‌مزه در طول سفر لذت ببریم. این غذا ها برای سفر با قطار هم مناسب اند اما اگر بليط هواپيما رزرو کرده اید نیاز به همراه داشتن غذا نیست چون در طول سفر با هواپیما غذا سرو می شود.

غذاهای سرد مناسب سفر

ساندویچ‌ها

از مهم‌ترین نکات استفاده از ساندویچ‌ها به عنوان وعده‌ی غذایی در طول سفر، راحتی جابه‌جایی و حمل و نقل آن‌هاست. همچنین می‌توانیم با مواد غذایی مختلف ساندویچ‌های مختلفی تهیه کنیم و از وعده‌های غذایی متنوعی استفاده کنیم.

یکی از این ساندویچ‌ها، ساندویچ تخم‌مرغ است. همان‌طور که گفتیم از آنجایی که تخم‌مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین‌های ضروری برای بدن است، خود یک غذای کامل محسوب می‌شود. همراه کردن این غذا با نان و سبزیجات دیگر مانند گوجه و کاهو و ... باعث می‌شود تا این غذا غنی‌تر و خوشمزه‌تر هم بشود.

ساندویچ ژامبون نیز یک گزینه‌ی مناسب است که هم به آسانی آماده می‌شود و هم دارای پروتئین کافی است و خوش‌بختانه به راحتی و بدون گرم کردن می‌توان آن را مصرف کرد و همچنین با افزودن گوجه و خیارشور و کاهو به این ساندویچ می‌توانیم آن را به یک غذای کامل تبدیل کنیم. ساندویچ تن ماهی نیز یک گزینه‌ی سالم‌تر و مقوی‌تر نسبت به ساندویچ ژامبون است که می‌توانیم در سفر از آن لذت ببریم. به علت اینکه تن ماهی به صورت کنسروی وجود دارد، ماندگاری بالایی دارد و در طول سفر فاسد نمی‌شود.

ساندویچ پنیر یک غذای کامل و ساده و سبک است که برای مصرف در طول سفر بسیار مناسب است. این غذای ساده و سرشار از ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی می‌تواند بسته به اینکه با چه چیزهایی همراه شود طعم‌های بسیار متنوعی داشته‌باشد و تمام ذائقه‌ها را راضی نگه‌دارد. شما می‌توانید این ساندویچ را با میوه‌هایی مانند هندوانه و انگور، مغزهایی مانند گردو و پسته و سبزیجات متنوعی میل کنید و مهم‌ترین مواد موردنیاز بدنتان را تامین ‌کنید. ساندویچ مرغ نیز از غذاهایی که به شکل‌های مختلفی تهیه می‌شود و بسیاری از انواع آن را می‌توانید در طول سفر و بدون گرم کردن، میل کنید. هنگام آماده کردن این ساندویچ باید توجه داشته‌باشیم که مواد فاسدشدنی‌ کمتری در آن استفاده کنیم و از آنجایی که مرغ نیز گوشت فاسدشدنی محسوب می‌شود، در صورتی که در تابستان سفر می‌کنیم، پیش از خراب شدن آن را مصرف کنیم.

ساندویچ غذایی مناسب سفر

سالادها

ترکیب کاهو، گوجه و خیار به همراه کمی آبلیمو، نمک، فلفل و روغن زیتون، یک ترکیب خوشمزه و مقوی را تشکیل می‌دهد که بسیاری آن را به عنوان یک وعده‌ی غذایی، به خصوص به عنوان شام، مصرف می‌کنند. از نکات مثبت استفاده از این غذا در طول سفر این است که ساده و سبک است و نیازی به امکانات مختلف برای گرم کردن ندارد. همچنین این امکان راداریم که مواد غذایی متنوع دیگری مانند انواع سبزیجات، زیتون، ذرت، پنیر و غیره به آن بیافزاییم. با افزودن اندکی مرغ از پیش آماده شده نیز می‌توانیم این سالاد را به یک غذای کامل، مقوی و خوش‌طعم تبدیل کنیم.

انواع کوکو

کوکوها از غذاهای محبوب ما ایرانیان هستند که پخت آن‌ها ساده و سریع صورت می‌گیرد. این غذا را می‌توانیم پیش از سفر آماده کرده و به راحتی در طول سفر با نان و مخلفات دیگر مصرف کنیم. گرچه اغلب کوکوها به صورت گرم مصرف می‌شوند اما می‌توانید آن‌ها را سرد نیز میل کنید. کوکوها نیز انواع مختلفی دارند و می‌توانند به شکل کوکو سبزی، سیب‌زمینی و یا حتی اشکال متنوع‌تری از کوکو مانند کوکوی کدو و هویج و ... باشند. این غذاهای لذیذ و نوستالژیک می‌توانند با مواد غذایی متنوعی مثل گردو و زرشک نیز همراه شوند. با این وجود به علت وجود تخم‌مرغ در کوکوها بهتر است مواظب فساد آن‌ها در طول سفر باشیم و در آن‌ها از تخم‌مرغ کمتر و آرد بیشتری استفاده کنیم.

کلام آخر

غذاهای بسیار متنوع و خوش‌طعمی برای استفاده در طول سفر وجود دارند که ما به بخشی از بهترین و غنی‌ترین آن‌ها اشاره کردیم. مواد غذایی دیگری مانند برخی کنسروهای آماده نیز وجود دارند که می‌توانیم در طول سفر و بدون نیاز به گرم کردن از آن‌ها استفاده کنیم. میان‌وعده‌های سالم و خوش‌طعمی مانند میوه، شیرینی، کیک، آجیل و ... را نیز نباید فراموش کنیم.

یک نکته‌ی مهم برای انتخاب وعده‌ها و میان‌وعده‌های غذایی در سفر این است که این غذاها باید تنوع مواد مغذی و تنوع طعم کافی داشته‌باشند تا هم مواد موردنیاز را به بدن ما برساند و ما را در طول سفر سالم و شاداب و پرانرژی نگه دارند و همچنین ما با خوردن وعده‌های غذایی خوش‌طعم، بیش از پیش از سفر خود لذت ببریم!

    کانال تلگرام زوم لایف

    شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی‌شود