زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تشخیص نوع هواپیما از شماره پرواز

تشخیص نوع هواپیما از شماره پرواز

تشخیص نوع هواپیما از شماره پرواز

روی بلیط پرواز داخلی اطلاعات زیادی نوشته شده است که مسافران می‌توانند با استفاده از آن، درباره نوع و امکانات سفر خود بیشتر بدانند. همچنین با استفاده از شماره پرواز در بلیط، می‌توانید اطلاعاتی مانند نام شرکت و نوع هواپیما، ساعت پرواز و مسیر را به‌‌دست آورید. این روش به شما کمک می‌کند تا قبل از سفر، بتوانید به‌طور دقیق‌تری برنامه‌ریزی کنید و از خدمات هواپیمایی بهتری بهره‌ ببرید.

در بلیط پرواز داخلی چه اطلاعاتی نوشته شده است؟

همان‌طور که می‌دانید بلیط سفر یک مجوز قانونی است که بدون آن، نمی‌توانید از دروازه ورودی (گیت) فرودگاه عبور کنید. همچنین روی بلیط پرواز داخلی علاوه‌بر اطلاعات پایه، اعداد و کدهای مختلفی نوشته شده است. درواقع این اعداد به‌صورت منحصربه‌فرد برای هر بلیط تولید می‌شود و اطلاعات مهمی را درباره پرواز و سفر شما ارائه می‌دهند.

اما بسیاری از افراد به این اعداد و کدها توجهی نشان نمی‌دهند و نمی‌دانند چطور از آن‌ها استفاده کنند. این می‌تواند باعث مشکل در انتخاب بهترین پرواز برای نیازها و شرایط شخصی شود. بنابراین، آشنایی با این اطلاعات که در بلیط قرار دارد، به شما امکان می‌دهد تا براساس آن‌ پرواز مناسب‌تری را انتخاب کرده و از همه خدمات و مزایایی که هر پرواز می‌تواند ارائه دهد، بهره‌برداری کنید.

همچنین به‌طور کلی اطلاعات دیگری که روی بلیط پرواز داخلی نوشته شده عبارت‌اند از:

 • نام مسافر
 • رفرنس (Booking ref)
 • کوپن پرواز
 • بار مجاز
 • ایرلاین
 • شماره پرواز
 • ساعت پرواز

شناخت شماره پرواز و کاربرد آن در صنعت هواپیمایی

شماره پرواز، یک کد یکتا است که شرکت هواپیمایی برای هویت دادن به هر پرواز از آن استفاده می‌کند. درواقع این شماره روی بلیط پرواز داخلی نمایش داده می‌شود و همراه با لوگوی شرکت هواپیمایی است. همچنین اکثراً شماره پرواز شامل یک عدد 3 رقمی است، اما گاهی اوقات شماره پرواز با 4 رقم هم وجود دارد.

وقتی شماره پرواز 4 رقم داشته باشد، یعنی 2 شرکت هواپیمایی به توافق رسیده‌اند که هر دوی آن‌ها بلیط یک پرواز یکسان را به‌فروش برسانند، اگرچه در واقعیت تنها یکی از آن‌ها پرواز را انجام خواهد داد. این توافقات معمولاً بین شرکت‌های هواپیمایی بزرگ و قدرتمند امضا می‌شود.

همچنین این عمل به 2 شرکت هواپیمایی اجازه می‌دهد که همزمان با یکدیگر، مسافران را به مقصد مشترکی برسانند. به‌طور معمول، هر 2 شرکت هواپیمایی بلیط‌های خود را با شماره پرواز مشترک به فروش می‌رسانند و خدماتشان را برای مسافران فراهم می‌کنند.

اطلاعات بلیط هواپیما روی بلیط

خرید بلیط پرواز داخلی از اسنپ تریپ

خرید بلیط پرواز داخلی از طریق وبسایت اسنپ تریپ به شما یک تجربه‌ی ساده و راحت ارائه می‌دهد. همچنین فرآیند خرید بسیار ساده است و شما با مراحل زیر به‌راحتی می‌توانید بلیط خود را رزرو کنید و دیگر نیازی نیست صف‌های طولانی را تحمل کنید.

 • نوع پرواز: ابتدا باید وارد وبسایت اسنپ تریپ شوید و نوع پرواز مد نظر خود را از بین یک‌طرفه و 2 طرفه انتخاب کنید.
 • تاریخ و مبدأ و مقصد: در مرحله بعد، لازم است مبدأ و مقصد خود را مشخص کنید. سپس با وارد کردن اطلاعات درست و کامل، اسنپ تریپ به شما لیستی از پروازهای متناسب با مسیرتان را نشان خواهد داد.
 • تعداد مسافران: تعداد مسافرانی که قصد سفر با آن‌ها را دارید مشخص کنید، لذا این امر به اسنپ تریپ کمک می‌کند تا بلیط‌های متناسب با تعداد افراد را برای شما پیدا کند.
 • نتایج جستجوی بلیط: با کلیک بر روی دکمه "جستجو"، اسنپ تریپ به‌سرعت نتایج را براساس فیلترهای شما نمایش می‌دهد. می‌توانید بین انواع مختلف پروازها و گزینه‌های موجود، بلیط خود را انتخاب کنید.
 • قیمت بلیط: شما می‌توانید قیمت‌ بلیط پرواز داخلی را مقایسه کنید و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. همچنین با فیلترکردن نتایج براساس کم‌ترین قیمت، زمان پرواز، شرکت‌های هواپیمایی، می‌توانید بلیطی را پیدا کنید که بهترین ترکیب قیمت و زمان را برایتان دارد.
 • خرید بلیط: در آخر پس از انتخاب بلیط مد نظر تنها با چند کلیک ساده، می‌توانید بلیط پرواز داخلی را رزرو کنید.

درنهایت با انجام این مراحل ساده، به‌راحتی می‌توانید بلیط خود را از اسنپ تریپ خریداری کرده و ارزانترین بلیط هواپیما را انتخاب کنید.

قیمت بلیط پرواز داخلی به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت بلیط پرواز داخلی به‌ عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها، شرکت هواپیمایی است. درواقع هر شرکت قیمت و خدمات خاص خود را به مسافران ارائه می‌دهد که ممکن است قیمت‌ شرکت‌های هواپیمایی با یک‌دیگر متفاوت باشند. بنابراین، می‌توانید قیمت‌ و خدمات مختلف شرکت هواپیمایی‌ها را مقایسه کنید تا بهترین انتخاب را برای رزرو بلیط داشته باشید.

علاوه‌بر این، نوسانات اقتصادی و تقاضا نیز تأثیر قابل‌توجهی در قیمت بلیط‌های داخلی دارند. به همین خاطر ممکن است قیمت‌ها افزایش یا کاهش یابند. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت اسنپ تریپ از قیمت بلیط هواپیما مطلع شوید و در صورت تمایل بلیط خود را تهیه کنید.

جمع‌بندی

می‌توانید از طریق رزرو آنلاین بلیط پرواز داخلی خود را به‌راحتی تهیه کنید. این روش ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای خرید بلیط پرواز است و در هرجای دنیا که باشید، می‌توانید بلیط هواپیما را رزرو کنید.

همچنین با استفاده از پلتفرم‌های معتبری مانند اسنپ تریپ، می‌توانید میزان قیمت، زمان پرواز، شرکت‌های هواپیمایی و گزینه‌های مختلف را مقایسه کرده و بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید. با استفاده از رزرو آنلاین دیگر نیازی به صف‌های طولانی و انتظارهای بی‌مورد نخواهید داشت.

سوالات متداول

آیا اگر از طریق اینترنت بلیط خریداری کردم، باید آن را چاپ و با خود داشته باشم؟

بعد از رزرو، یک نسخه الکترونیکی از بلیط هواپیما به آدرس ایمیلتان ارسال خواهد شد. در صورت تمایل، می‌توانید آن را چاپ کنید، اما برای سفر با هواپیما، بیشتر از کارت ملی یا پاسپورت استفاده می‌شود و نیازی به نسخه چاپی بلیط نیست.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟

برای خرید بلیط هواپیما به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 1. شماره ملی
 2. نام و نام خانوادگی خود که باید با پاسپورتتان مطابقت داشته باشد
 3. رمز دوم کارت بانکی خود برای پرداخت وجه
 4. شماره تماس و ایمیل خود

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخرم؟

برای خرید ارزانترین بلیط هواپیما، لازم است اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید و لیست بلیط‌های پرواز را مشاهده کنید. سپس با استفاده از گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت، می‌توانید بلیط پرواز داخلی را رزرو کنید.

  کانال تلگرام زوم لایف

  شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی‌شود