زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 شهر اروپایی که مردمانی دوست داشتنی دارند

8 شهر اروپایی که مردمانی دوست داشتنی دارند

8 شهر اروپایی که مردمانی دوست داشتنی دارند

آیا می‌خواهید به اروپا سفر کنید و با یک مسافرت چند روزه، انرژی مثبت دریافت کنید؟ در برخی از شهرهای اروپا، فقط جذابیت و دوست داشتن موج می‌زند، که افرادی که در این شهرها ساکن هستند، صرف نظر از موقعیت اجتماعی‌شان، مهربان و فهمیده رفتار می‌کنند. در ادامه می‌خواهیم 8 شهر اروپایی با مردمان دوست داشتنی را به شما معرفی کنیم.

گوتنبورگ، سوئد

گوتنبورگ، سوئد

بسیاری از مردم این شهر سوئدی، در میان روشن فکرترین و خوش مشرب‌ترین مردم دنیا قرار دارند. مردم شهر گوتنبورگ، مردمی مهمان نواز، خوش مشرب و روشنفکر هستند. چه در مسافرتی که به تنهایی یا مسافرت کاری به این شهر سفر کنید، می‌توانید آرامش ساکنین را حتی در محل اقامت خود نیز حس کنید.

استکهلم، سوئد

استکهلم، سوئد

در بسیاری از تحقیقات از شهر استکهلم، به عنوان شهری با مردم مهربان یاد شده است. استکهلم شهری است که از نظر سیاست‌های سازگار با محیط زیست، شهری پیشتاز است. این گفته برای بسیاری از مردم این شهر، صدق می‌کند. در نگاه اول، مهمان‌نوازی مردم استکهلم، بطور خاصی مورد توجه قرار می‌گیرد.

شاید بتوان این واقعیت را اینگونه توضیح داد که مردم این شهر در زمستان، کمتر نور خورشید را میبینند و به همین دلیل است که می‌توان انرژی و اشتیاق زیادی در تابستان در مردم این شهر، مشاهده کرد.

پورتو، پرتغال

پورتو، پرتغال

اکثر شهرهای پرتغال، دارای مردمی مهمان نواز و مهربان است. حتی پایتخت پرتغال یعنی لیسبون، نیز پر از چنب و جوش و شلوغ است. معمولا افرادی که به این کشور سفر می‌کنند در هنگام ترک این کشور، از طریق فیس بوک با دوستانی که در این کشور پیدا کرده اند، تا زمانی که متوجه شوند هرگز دیگر این افراد را نخواهند دید، ارتباط خواهند داشت.

اما واقعیتی در مورد پورتو وجود دارد که پورتو را به بهترین مقصد گردشگری در این کشور تبدیل کرده است و این واقعیت، آب و هوای دلپذیر، اجتماع پر جنب و جوش و شاید فقط فهم عمومی نسبت به گردشگران باشد که این شهر را از سایر شهرهای این کشور مجزا کرده است، اما تقریبا غیر ممکن است که مهمان نوازی را در این شهر زیبا مشاهده نکنید.

دوبلین، ایرلند

دوبلین، ایرلند

هیچ شکی در مهمان نوازی و خونگرمی ایرلندی‌ها وجود ندارد. مطمئنا در طی سفر به این کشور، با این دو ویژگی خوب آنها برخورد خواهید داشت،حتی اگر واقعا دشوار باشد که مهمان نوازی آنها را به رفتار مهربانانه شان تعیبر کنید. دوبلین با تاریخ جذاب خود به شهری مهمان‌نواز برای گردشگران، تبدیل شده است.

برلین، آلمان

برلین، آلمان

زمان خود را در برلین سپری کنید، آنگاه به زودی متوجه خواهید شد که اغلب کلیشه‌های آلمانی، واقعا درست نیستند. این پایتخت بین‌المللی، مرکزی برای انواع فرهنگ‌ها و ملیت‌هاست و به همین دلیل نمی‌توانید مهمان نوازی مردم این شهر را حس نکنید. چه قهوه‌ی خود را در کافه‌ بخورید، یا شب را در یکی از کلوب‌های بی‌نظیر این شهر جشن بگیرید، همیشه اینطور احساس می‌کنید که تعامل معناداری با مردم این شهر دارید که نمی‌توان از آن فاصله گرفت.

کراکوف، لهستان

کراکوف، لهستان

کراکوف شهری تاریخی است. ده‌ها بار و کلوب شلوغ در این شهر وجود دارد که پاسخگوی تمام سلیقه‌هاست، این کلوب‌ها، پر از افراد جالب، خوشمزه و محلی است که آماده‌اند یک مکالمه‌ی دوستانه را با شما داشته باشند.

اسلو، نروژ

اسلو، نروژ

نروژ، بصورت منظم در گزارش‌های سالیانه در صدر شادترین کشورهای جهان قرار دارد. زمانی که کیفیت زندگی در پایتخت نروژ، یعنی اسلو را مشاهده کنید، براحتی می‌توانید درک کنید که چرا این شهر جزو شهرهای دوست داشتنی اروپاست. قیمت‌ها و آب‌وهوا، تا حدودی دلهره‌آور است اما با وجود این همه چیز، تقریبا غیر ممکن است که از طبیعت آزاد و آرام این شهر که بسیاری، درگیر آن هستند، صرف نظر کنید.

کپنهاگ، دانمارک

کپنهاگ، دانمارک

پایتخت دانمارک، یکی دیگر از گوهرهای اسکاندیناوی است که به نظر می‌رسد که همه‌ی امکانات را در هنگام سفر یک گردشگر به این شهر، در اختیار او قرار می‌دهد. کشور دانمارک به لطف سیاست‌های سازگار با محیط زیست، آگاهی اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی، در صدر شادترین شهرهای جهان قرار دارد.

این کشور دارای یکی از پیشرفته‌ترین سیاست‌های محرک در جهان است، یعنی اگر یک عابرپیاده یا دوچرخه سوار باشید، براحتی می‌توانید در کنار سایر مردم به راه خود ادامه دهید.

سخن پایایی

اکثر اروپاییان، افرادی مهربان، مداراکننده و مهمان نواز هستند، این ویژگی آنها به ویژه نسبت به اروپاییانی که به کل این قاره سفر می‌کنند، بیشتر دیده می‌شود. اما برخی از کشورها و شهرها، راهی پیدا کرده‌اند که حتی مهربان تر به نظر برسند. اگر در سفر به اروپا، به دنبال مهمان نوازی و خونگرمی هستید، مطمئن باشید که با انتخاب یکی از مقاصد فوق، هرگر اشتباه نخواهید کرد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود