زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

6 معجون خانگی روشن کننده رنگ پوست چرب

6 روش خانگی روشن کننده رنگ پوست چرب

6 روش خانگی روشن کننده رنگ پوست چرب

در این مطلب 6 روش خانگی روشن کننده رنگ پوست چرب معرفی می شود زیرا بهترین روش ها برای روشن کردن رنگ پوست استفاده از روش ها و معجون هایی است که در داخل آشپزخانه براحتی یافت می شود.اگر دارای پوست چرب و تیره هستید و مایلید رنگ پوستتان روشن شود از این معجون های ساده خانگی استفاده کنید.

1. آبلیمو و روغن بادام

یک قاشق پودر شیر را با یک قاشق آبلیمو و یک قاشق روغن بادام مخلوط کرده و به مدت 15 دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس پوست را با آب سرد شستشو دهید. این معجون در روشن ساختن رنگ پوست کارائی چشمگیری دارد.

2. عسل و دارچین

به مقدار ربع قاشق چایخوری عسل را با کمی دارچین مخلوط کنید و به پوست خود بمالید. 15 دقیق صبر کنید و سپس پوست را شستشو دهید. این نسخه در روشن کردن رنگ پوست های چرب استفاده می شود.

3. استفاده از لیمو

روزانه نصف لیمو را به پوست خود بمالید. لیمو در روشن کردن رنگ پوست و از بین بردن معایب پوست، تاثیر بسزائی دارد.

4. گلاب و نشاسته

دو قاشق گلاب را با یک قاشق نشاسته و نصف فنجان آب مخلوط کنید. معجون را به پوست بمالید و 30 دقیقه صبر کنید. آنگاه پوست را ابتدا با آب گرم و سپس آب سرد شستشو دهید.

5. سیب زمینی

آب سیب زمینی را به پوست مالیده و 15 دقیقه بعد پوست را بشوئید. عصاره سیب زمینی باعث تغییر رنگ تدریجی پوست می شود.

6. آب نارکیل

برای آنکه پوستی روشن و خالی از عیوب داشته باشید، پوست را با آب نارگیل ماساژ دهید.

امیدواریم که مطلب 6 روش خانگی روشن کننده رنگ پوست چرب برای شما مفید بوده باشد. لطفاً نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: اطلاعات موجود در مجله اینترنتی زوم لایف، از منابع معتبر خارجی تهیه و ترجمه شده است اما جایگزین هیچ‌یک از نسخه‌هایی که پزشکان می‌نویسند، نیست. اگر فکر می‌کنید مشکل پزشکی دارید، لطفاً برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.
ارسال نظر
عکس خوانده نمی شود