زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 روش ساده از بین بردن مورچه ها

10 روش ساده از بین بردن مورچه ها

10 روش ساده از بین بردن مورچه ها

برای از بین بردن مورچه ها همیشه نیاز به استفاده از مواد سمی نیست. روش های سالمی هم وجود دارد تا از شر مورچه ها خلاص شوید. در این مطلب از سایت زوم لایف می خواهیم 10 روش برای خلاص شدن از مورچه ها را توضیح دهیم که براحتی و بدون استفاده از مواد سمی بتوانید مورچه ها را از بین ببرید.

در طول فصل مرطوب و یا آب و هوای بسیار گرم، مورچه ها زیاد می شوند و وجود آنها در همسایگی خانه شما، رایج خواهد شد. این حقیقت که مورچه ها در گروه های تا یک میلیونی با هم زندگی می کنند، خلاص شدن از دست آنها را سخت می کند.

علاوه بر این، زمانیکه حشرات به خانه شما راه پیدا کنند، خطر گزش آنها و همچنین صدماتی که به وسایل شما وارد می شوند نیز وجود دارد. البته مقدار غذایی که به خاطر آلودگی ناشی از مورچه، باید دور بریزید را نباید فراموش کرد. در ادامه، 10 روش برای خلاص شدن از دست مورچه ها را با هم بخوانیم.

1. سرکه سفید

اولین روش برای از بین بردن مورچه ها استفاده از سرکه سفید است. سرکه سفید بویی بسیار قوی دارد که مورچه ها نمی توانند آن را تحمل کنند. سرکه همچنین باعث می شود که بوی رد مورچه ها مخفی شده و  مورچه ها مسیر خود را گم کنند.

مراحل آماده کردن این روش آسان است: ابتدا، آب و سرکه را به نسبت 1 به 1 مخلوط کنید. پس از اینکه محلول خوب مخلوط شد، آن را درون بطری اسپری بریزید. شما همچنین می توانید چند قطره روغن نیز درون بطری بریزید که کاملاً اختیاری است.

سپس، این محلول را دور تا دور پایین دیوارهای خانه خود بریزید، زیرا این محل محتمل ترین نقطه خانه برای پیدا کردن رد مورچه است. بعد از حدود یک ساعت، شما مورچه های مرده را در محل هایی که اسپری کردید، پیدا خواهید کرد. با یک پارچه مرطوب آنها را تمیز کرده و دور بیاندازید. هر روز این کار را تکرار کنید تا زمانیکه دیگر مورچه ای باقی نماند.

2. دارچین

دارچین یکی دیگر از موادی است که بوی تندی برای مورچه ها دارد. از نظر علمی ثابت شده است که روغن دارچین اثرات مثبتی هم در حشره کشی و هم در دفع حشرات دارد. حدود نصف قاشق دارچین را با یک فنجان آب مخلوط کنید.

یک گلوله کتان را داخل محلول خود بخیسانید و سپس نواحی که معمولاً رد مورچه در آن است را دستمال بکشید. این کار را یک بار در روز و تا زمانیکه اثری از مورچه ها نباشد، انجام دهید.

3. نعناع

نعناع می تواند به از بین بردن مورچه ها کمک بسیار خوبی باشد. نعناع یک دفع کننده طبیعی مورچه ها است. بویی بسیار قوی دارد که توانای بویای مورچه ها را مختل می کند و بنابراین پیدا کردن منابع غذا برای آنها سخت می شود. حدود 5 قطره از این ماده را به نصف استکان آب اضافه کنید.

سپس محلول را درون یک بطری اسپری بریزید و در ناحیه زباله ها و در ورودی اسپری کنید تا حشرات را دور کند. بهترین نکته این راه حل این است که شما می توانید نعناع را در حیاط پشتی خود هم بکارید و در هزینه ها صرفه‌جویی کنید.

4. بوراکس

بوراکس پودر سفید رنگ طبیعی و معدنی که کاربرد های زیادی در تغذیه، صنعت و پزشکی دارد. این ماده برای مورچه ها سمی است و اگرچه در ابتدا جذب آن می شوند، اما پس از مصرف آن، می میرند. ژلاتین خوراکی و بوراکس را با نسبت 1 به 1 مخلوط کنید. آن را درون یک بشقاب قرار دهید و سپس در هر محلی که قبلاً ردی از مورچه مشاهده کرده اید قرار دهید.

5. خاک دیاتومه

خاک دیاتومه نوعی خاک است که از بقایای فسیلی جلبک های تک سلولی پوسته سخت دیاتوم بوجود آمده است. این ماده، پودر باقیمانده از فیتوپلانکتون های دریایی فسیل شده است. لبه های آن بسیار تیز هستند و زمانیکه حشرات روی پودر راه می روند، پوشش آنها بریده شده و بنابراین خشک می شود و در نهایت می میرند.

لایه های نازکی از پودر را دور تا دور پایین دیوارهای خانه، زیر یخچال، روی طاقچه، زیر کابینت ها و یا هر محل دیگری که ممکن است ردی از مورچه ها دیده باشید، بریزید.

6. لیمو

بوی لیمو برای از بین بردن مورچه ها مفید است و به عنوان دورکننده مورچه عمل می کند. لیمو همچنین خاصیت اسیدی دارد که بوی رد مورچه‌ را مخفی می کند. کمی از آب این میوه را روی طاقچه ها و یا ورودی درها بمالید تا مورچه ها را دور کند. روش دیگر خیساندن پارچه در روغن لیمو و گذاشتن آن در کابینت هایی است که قبلاً در آنها مورچه دیده شده است.

7. مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی باعث خفگی و از بین رفتن مورچه ها می شود. یک قاشق جوش شیرین و مایع ظرفشویی را مخلوط کنید و محلول را روی آن نواحی که مورچه ها از آن طریق به خانه شما می آیند، پخش کنید. شما همچنین می توانید مایع ظرفشویی و آب را با نسبت 2 به 1 مخلوط کنید و مخلوط را روی محل های آلوده، اسپری کنید.

8. پوست خیار

به طور طبیعی مورچه ها نمی توانند طعم خیار را تحمل کنند. یک خیار را پوست بگیرید و پوست آن را در محل هایی که مورچه ها فعالیت دارند قرار دهید. مهم است که هر روز پوست خیارها را عوض کنید تا نتیجه دلخواه را برای دفع حشرات داشته باشد. این کار را هر روز تکرار کنید تا زمانیکه اثری از حشرات نباشد.

9. فلفل هندی

مورچه ها به سیگنال های شیمیایی که برای دستیابی به منابع خاص غذایی به آنها تکیه دارند، وابسته هستند. فلفل هندی این سیگنال ها را نابود می کند و بنابراین نجات مورچه ها افت شدیدی پیدا می کند. پودر فلفل را در محل هایی که مورچه ها هستند بریزید. شما همچنین می توانید آن را با پودر زردچوبه مخلوط کنید تا یک محدوده نامناسب برای حشرات ایجاد کنید.

10. تمیز نگه داشتن خانه

مورچه ها به محل های کثیف جذب می شوند، برای مثال اگر شما مقداری آبمیوه روی اپن آشپزخانه بریزید و آن را تمیز نکنید، به دلیل اینکه مورچه ها حس بویایی قوی ای دارند، با یک لشگر از آنها مواجه خواهید شد که روی اُپن هستند. همیشه روی اپن، کابینت ها و کف زمین را تمیز نگه دارید. هر لکه را به محض ایجاد شدن، پاک کنید.

کلام آخر ...

همانطور که در بالا بیان شد، بهترین راه برای داشتن یک خانه بدون مورچه، تمیزی کامل است. از رها کردن ظروف کثیف در سینک ظرفشویی دوری کنید و مطمئن شوید که روی اپن آشپزخانه رطوبت جمع نشود. شما همچنین باید مطمئن شوید که هیچ درز و شکافی در اطراف پنجره ها و یا درها وجود ندارد. اگر وجود داشت، با استفاده از گچ و یا ژله نفتی آن را بپوشانید تا از ورود مورچه ها به داخل خانه جلوگیری کنید.

همچنین بهترین روش برای جلوگیری از وجود مورچه ها، تمیز نگه داشتن خانه است. اگر مورچه ها غذایی برای جمع آوری پیدا نکنند، قطعاً در جای دیگری به دنبال غذا می گردند.

اگر برای از بین بردن مورچه ها روش های دیگری استفاده می کنید که در این مطلب به آن اشاره نشده است. لطفاً از طریق بخش ارسال نظرات برای ما و سایر کاربران بنویسید.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود
  تعداد نظرات (140)
  1. سیدمهدی در 18 مرداد 1402
   بهترین کار اینه که خونه رو خراب کنی و از اول بسازی!
   پاسخ
  2. شمين در 4 فروردین 1402
   خونه ي ما مورچه بال دار اومده 🙃🥲 نظري داريد چيكار كنم ؟
   پاسخ
  3. خاتون چشم عسلی در 27 اسفند 1401
   سلام دو سه هفته است تمام مورچه های ما ناپدید شدن. خدا شاهده نگرانشونم. کسی میدونه علت چیه
   آخه قبلا هر سمی میزدیم دو سه روز کم میشدن دوباره روز از نو. الان حتی یه دونه نیست!!!!!!؟ خیلی عجیبههههه حتی طعمه میذاریم که بیان نیستن ولی
   پاسخ
  4. وحید در 14 بهمن 1401
   پود حشره کش کنسل
   من امتحان کردم و واقعا جواب داد.زیر فرش و در مسیر حرکت.نمردن ولی مسیره حرکت رو به جای دیگه تغییر دادن
   پاسخ
  5. مهمان مصطفی در 20 دی 1401
   من توی خونه آکواریوم دارم با ماهی های گیاه خوار !
   یه مدت با مورچه ها سر و کله زدم دیدم فایده نداره .
   جدیدا ته مونده غذا ، مثلا استخوان های مرغ رو توی چند تا ظرف توی مسیر رفت و آمدشون میزارم و چند ساعت بعد هزاران مورچه توی ظرف هستن .
   بعد البته برخلاف میلم که دوست ندارم آزارم بهشون برسه ولی چاره ای ندارم چون خیلی جدیدا زیاد شدن و همه جا هستن ( خانوادگی داریم فوبیای مورچه میگیریم ! 😖 ) میریزم شون توی آکواریوم 😤 تا چرخه طبیعت رو کامل کنم !!!
   ماهی ها هم راضین ماهم هم .
   👍👍👍
   پاسخ
  6. مهمان فرید در 9 آذر 1401
   دوستان کسی مورچه خوار سراغ داره یه چنتا بخرم بندازم خونه باهامون زندگی کنن بهتر از یه لشگر مورچه موذی هستش، همه روش ها امتحان کردم جواب نداد
   پاسخ
  7. آرمان در 17 آبان 1401
   سلام دوستان بنده از شامپو سیر پرژک و مقداری آب استفاده کردم و هر دو رو مخلوط کردم و با اسپری پاشیدم روی مورچه ها در صدم ثانیه از بین رفتن ضمنا لانه رو پیدا کردم و اونجا هم کلا اسپری کردم و جواب داد...فکر کنم اگر مایع سفید کننده هم کمی اضاف بشه سریعتر عمل کنه
   پاسخ
  8. مهمان علی در 9 آبان 1401
   مورچه ما لیمو میخوره شما میگی لیمو بزارید
   پاسخ
  9. پایداری در 27 مهر 1401
   استفاده از آب در یک وان در داخل حمام
   که چند روز بماند
   پاسخ
  10. محمدعلی در 3 شهریور 1401
   مقداری لیموترش آب بگیرین و با مقداری نعنا تازه داخل مخلوط کن بریزین و کمی شکر به آن اضافه کنین
   برای مورچه نمیدونم خاصیتی داره یا نه ولی خیلیییی خوشمزه میشه حتما تست کنیدا
   پاسخ
   1. خودم در 19 مهر 1401
    آخه کی میاد شربت آبلیمو نعناع اون هم با شکر برای مورچه ها درست میکنه . حتما بخاطر اینه که بعد از خوردن شکرها بادگلو بزنند تا یه وقت معده درد نشن . عزیزم افشانک آبلیمو جدا ، افشانک سرکه سفید جدا و افشانک اسانس نعناع جدا تا 20 روز و هر روز یکی رو آبفشان کن به محل رویت موچه ها خودشون میرن
    پاسخ
   2. سیما در 18 دی 1401
    لوس بی مزه داریم ازچی حرف می‌زنیم
    پاسخ
  11. مورچه زرد ریز در 31 مرداد 1401
   سلام. برای از بین بردن مورچه های زرد ریز که معلوم نیست از کجا میان و لونشون کجاست چه روش خونگی وجود داره وباید چکار کنیم.معمولا رو و داخل کابینت هستن جنس کابینتهامون هم ام دی اف طرح چوب هستش.
   ممنون میشم اگه راهنمایی کنین دیگه کلافه شدم
   پاسخ
  12. مهمان شقایق در 29 مرداد 1401
   جمع شدن مورچه درسته نمیشه گفت ربطی به کثیف بودن خونه نداره وقتی خرده نون یا قند میریزه قطعا جمع میشن اما ما توی حموم که دیگه تمیز ترین جاست از بالاس سقف کاذب میان تا روی زمین کف حموم ما طبقه سوم اپارتمان هستیم واقعا هیچجااز دستشون اسایش نداریم
   پاسخ
  13. سحر در 15 مرداد 1401

   سوزاندن مورچه ها تاثیر داره آخه یکی تو کامنتا گفت. من یه چیزی میخوام به کسایی که میگن مورچه نسوزونید بگم حاجی شما تاحالا توی خونت انگار مورچه نداشتی که میای اینجوری حرف میزنی


   مورچه یه نوع حشرست نه حیوان چرا متوجه نمیشید اگر ناراحتی برو خودت با مورچه هات حال کن اسمم روشون بزار به تو ربتی نداره که ما میخوایم با مورچه هامون چیکار کنیم تو نگران مورچه ما نباش برو با مورچه های خودت حال کن فامیلی خودتم روشون بزار و اینکه یادت تره بری واسشون شناسنامه بگیری. اخه یعنی چی به شما ربتی ندارههههههههه آقا اثلا من میخوام مورچه هامو بهشون نارنجک بزنم میخوام بسوزونمشون به تو ربتی نداره و اینکه من از دست مورچه ها اسایش ندارم نمیدونم جیکار کنم اگر کسی میدونه چیکار کنم بگه مرسی .

   پاسخ
   1. محمد در 23 مرداد 1401
    ما هم با مورچه ها مشکل داریم اثلا امسال ایقدر زیاد شدن جرات نمیکنم رو زمین داراز بکشم هرکاری هم بگی انجام دادم ولی دوباره اونطرف تر پیداشون میشه .خلاصه بیخیال شدم.هرچی سم بزنیم، بسوزونیمشون ، لونشونو نف بریزی، بمب بزاری بترکونی ،نارنجک بندازی اونتو ،،:!ازشون گروگان بگیری !🤭😂 هرکار کنی فایده نداررره...خونتو عوض کن یا منفجرش کن بادینامیت.ولی اونارو سعی کن نکشی خودش اومدن خودشونم میرن...
    پاسخ
  14. مهمان سایه در 18 خرداد 1401
   سلام‌خسته نباشین خواستم بگم‌ اتاقم پر مورچه شده چیکارکنم؟؟
   پاسخ
   1. مهمان علی در 22 تیر 1401
    قلم بِکِش بُکُشو دور تا دور اتاق بکش دیگه پیداشون نمیشه فقط آب نخوره دیگه از داروخانه ها میتونی بگیری
    پاسخ
  15. مهمان مریم در 2 خرداد 1401
   خونه ما دو مدل مورچه داره یه سری قرمز و ریز که من کاری باهاشون ندارم چون اصلا دیده هم نمیشن واسه خودشون میرن و میان تازه پیش بیاد بهشون غذا هم میدم 😁. یه سری هم هستن سیاه و بزرگ که بوی گند اسید فورمیک میدن فقطم تو آشپزخونه هستن وقتی تعدادشون زیاد میشه کلا آشپزخونه بوی مورچه میده🤢. مشکل من اینا هستن دور تا دور آشپزخونه یه سم پودری پاشیدم حالا از دیوار پشت کابینت سینک میان بیرون موندم چیکارشون کنم تمام سینک آشپزخونه شده پر مورچه سیاه. امروز سرکه و آب اسپری کردم روشون بعد چند ثانیه میمیرن امیدوارم اثر کنه کلا شرشون کم بشه خسته م کردن😭
   پاسخ
   1. محمد در 19 تیر 1401
    اون مورچه کوچیک قرمز بیگناه ها که میگین به مرور انقدر زیاد میشن و تو مواد غذاییتون میرن که خلقتون و تنگ میکنن مخصوص وقتی جا نونی یا سفره تون و باز کنین و ببینین توش هزار تا از این مورچه ها لعنتی ان
    پاسخ
    1. مهرانا در 5 مرداد 1401
     دقیقا منم همین مشکل رو دارم
     پاسخ
   2. ابراهیم در 20 شهریور 1401
    سلام فقط کامن مشکی که برا تمام حشرات خوبه بریزین عالیه فقط وفقط بو میده ولی موقعی که خواستین بروین بیرون ازخانه
    پاسخ
   3. رهگذر در 17 مهر 1401
    این مورچه ریزا که میگین بد گاز میگیرن. دارن مارو از خونه بیرون میکنن.یهو خییلی زیاد میشن.اول فقط تو آشپزخونه بودن ولی الان همه‌جا،همه جا،تاکید میکنم همه حای خونه هستن .حتی تو لباسا
    پاسخ
  16. بیتا در 10 اردیبهشت 1401
   خاک بر سر هر چی مورچس باید نسلشون منقرض شه آخه مورچه چیهه
   پاسخ
   1. مهمان علی در 11 اسفند 1401
    مخلوق خدا🙄
    هرچیزی رو خدا واسه یه کاری آفریده دخترم
    پاسخ
  17. عالی در 10 اردیبهشت 1401
   قلم بِکِش بُکُش بکشید کنج دیوارهای خونه دیگه پیداشون نمیشه
   پاسخ
  18. صدف در 26 فروردین 1401
   سلام شما میتوانید باپاشیدن ۵۰سی سی یا میلی به داخل لانه مورچه ها ودهانه لانه از شر مورچه ها راحت بشین اگه نتونستین لونه شونو پیداکنین بایستی باسرنگ دورتادورتمام خونه ویاهرمحلی که مورچه میبینیدنفت اسپری کنین دورتادورخونه (اتاق ها-سرویس بهداشتی-آشپزخانه-حتی دورتادورحیاط)اگه داشتین واسلام
   پاسخ
  19. جلال باقری در 17 فروردین 1401
   من هرچی دم دستم اومد(نفت،الکل صنعتی،الکل طبی،سرکه،پودردارچین،فلفل)با هم مخلوط کردم و باسرنگ پر کردم توی لونه هاشون ، الان 5 روزی هست که خبری ازشون نیست!
   پاسخ
  20. صابری در 14 فروردین 1401
   بهترین راه استفاده داعم از دمپایی هست چه برای مورچه چه سوسک چه آدم مزاحم فقط دمپایی صد درصد کاربردی و بصرفه هستش
   پاسخ
  21. مهمان مهدی در 20 بهمن 1400
   سلام
   از الکل هم میشه استفاده کرد. مخصوصا اونایی که خیلی بوی تند دارن
   پاسخ
  22. حسین در 22 دی 1400
   همش کشکه همشونو استفاده کردم فایده نداشت
   پاسخ
  23. یاس در 22 دی 1400
   سلام دوستان خونه ماهیچ وقت مورچه نداشته ولی امسال زمستون خونمون غرق مورچه لونشونم پشت کاببنت کابینتم نمیشه دربیاریم هرچی سم میزنم کاری نیس هرچقدردنبال میکنم نمیرسم به لونشون هرجا بازمیکنم یا میرم مورچه هس راهکاربدین لونه بشه پیداکنیم رو دردیواراشپزخونه راه میرن مورچه قرمزا
   پاسخ
  24. .... در 8 دی 1400
   سلام
   به جای کشتنشون با هاشون همزیستی کنید
   اگه اضافه غذاتون رو جلوشون بذارید شما هم اذیت نمیشید اونا هم راحتن
   پاسخ
   1. M.a در 9 اسفند 1400
    به همین راحتی به سهمی که براشون کنارگذاشتیم قانع میشن و تموم😂😂😂🙏
    پاسخ
   2. مهمان ناشناس در 14 شهریور 1401
    منم همین فکرو میکردم تا اینکه یکیشون رفت توگوشم وتا صبح نیشم میزد
    پاسخ
   3. مهمان Fariba در 17 مرداد 1402
    دوست عزیزی که میگی نکشید باهاشون همزیستی کنید هرچی خارو بار و خوراکی داریم به چوخ رفتن از دست این دوستان ریز و موذی
    در هر خوراکی رو باز میکنیم اونجا تشریف دارن منم میبرم میگیرم زیر اب هم خوراکی هم مورچه ها رو باهم خفه میکنم دلم خنک شه والا تو این گرونی و بدبختی اینام دهن ما رو سرویس کردن
    پاسخ
  25. موذی در 30 آذر 1400
   میازار انسانی که زحمت کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است
   مورچه های ما آدمخوارند چجوری بکشیمشون؟
   الان یکی از پاهای منو کندن بردن توی لونه اشون
   چجوری پام رو ازشون پس بگیرم؟میترسم دستم رو هم بکنن ببرن
   پاسخ
   1. سمیه در 14 دی 1401
    وای مردم ازخنده کم کم همین میشه که گفتی والا میچسبه همچین گازمیگیره اخه یکی نیست بگی تو مگه میتونی بکنی ببری همچین زور میزنی اینجاست که میگن فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه
    پاسخ
  26. مورچه مظلومی که موذی است در 30 آذر 1400
   یکی گفت که مورچه ها رو نباید کشت😐
   مورچه ها 100 درصد اگه توی خونه باشن موذی ان و خونشون حلاله😂
   تازه جدیدا خیلی پرو شدن به جای اینکه فرار کنن لشکر میشن نیش میزنن
   پاسخ
  27. علیرضا در 18 آذر 1400
   سلام
   این مورچه هایی که تو زمین و دیوار راه میرن مورچه های کارگر هستن..بنظرم‌وقتی دیدین صف کشیدن دنبال شون کنیم‌که به کجا میرن چون اونا دارن به ملکه غذا میبرن و تا ملکه نمیره کشتن مورچه های کارگر بی فایدس چون ملکه تولید مثل میکنه هم چنان
   پاسخ
   1. ونداد در 14 فروردین 1401
    خوبه باز یه نفر این وسط یه چیز درست گفت بقیه که فقط دری وری نوشتن یکی میگه اینا ادمخارند اون یکی میگه الان پامو کندن بردن اون یکی میگه بهشون غذا بدید
    باز دمت گرم شما یه کلمه مربوط به مقاله نوشتی مرسی
    پاسخ
    1. علي در 11 اسفند 1401
     آره خیلی کاربردیه تو دنبال مورچه ها برو کل خونه رو خراب کن چون مسلما ملکشون نمیاد بیرون تا به ملکه برسی و بکشیش بعد مثل فیلم پت ومت میبینی خونه ات کلا ویران شد😅
     پاسخ
  28. محمدپور در 30 شهریور 1400
   والا من خونمون خیلی مورچه زده و دو تا لونه شون هم گچ گرفین تا دیگه نتونن بیان بیرون و خفنه شن
   ولی امروز صبح پا شدم دیدم نزدیک ده هزار تا مورچه به ترتیب دارن راه میرن بعد رفتم دنبالشون لونشون دقیق کنار در بیرونه یعنی امکان داره سه تا لونه داشته باشن
   فلفل پاشیدم ولی انگار نه انگار سم هم خیلی پاشیدم ولی هیچ تاثیری نداشت
   پاسخ
  29. ن.ف در 10 شهریور 1400
   سلام.من خیلی رو تمیزی خونم حساسم ولی خونمون مورچه داره و جالب بدونید که روی سقف راه میرن و رو زمین نیستن.من باید چی کار کنم؟
   پاسخ
  30. مهمان مصطفی در 17 مرداد 1400
   من الان ساعت یک شب برق قطع کردن. گرسنه ام شد رفتم نون از تو سفره برداشتم بخورم هی می‌خوردم میگفتم خدایا چرا رو دستم مورچه میاد شکمم درد گرفت انقد مورچه خوردم.الان هرجا از خونه میرم مورچه ها منو میبینن فرار میکنن.واقعا حس بدی هست 🤮
   پاسخ
   1. مهمان Fariba در 17 مرداد 1402
    دهنت سرویس منم دقیقا همچین چیزی برام پیش اومد نون رو برداشتم حسابی خوردم بعدش دیدم چی به سرم اومده حتی بربری رو تیکع میکردم کلی تو خمیرش رفته بودن
    پاسخ