زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

8 نکته برای سلامتی افراد تنبل

8 نکته برای سلامتی افراد تنبل

8 نکته برای سلامتی افراد تنبل

احتمالاً اگر خومان تنبل نباشیم، با افراد تنبل برخورد داشته ایم. افراد تنبل کمتر به فکر سلامتی خود هستند و معمولاً کارهایی که برای تندرستی باید انجام شود را پشت گوش می اندازند. در این مطلب 8 نکته برای سلامتی افراد تنبل گفته شده که مطالعه آن بسیار کمک کننده خواهد بود.

اگر این مطلب را برای مطالعه کردن انتخاب کرده اید، ممکن است فرد تنبلی باشید که دیگر می خواهید به فکر سلامتی خودش باشد. پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه کنید و در پایان تجربه خودتان را به اشتراک بگذارید.

ورزش افراد تنبل

1. تلویزیون نگاه کنید و ورزش کنید

استراحت در مقابل تلویزیون یکی از سرگرمی های محبوب افراد تنبل است، اما این بدان معنی نیست که نمیتوانید در هنگام تماشای برنامه مورد علاقه خود، فعال و سالم باشید. برای اینکه تناسب اندام خود را جلوی تلویزیون حفظ کنید، میتوانید در طی هر تبلیغ، تمرین کوتاهی انجام دهید.

میتوانید با استفاده از انتهای صندلی خود، دیپ پارالل انجام دهید، یا میتوانید با حداکثر سرعت از پله ها، بالا و پایین بروید. قاعده ی اصلی این است که به حرکت ادامه دهید، تحقیقات نشان میدهد که تکان خوردن در حین نشستن، میتواند در هر روز، 350 کالری بسوزاند.

2. غذای خود را، خودتان آماده کنید

خوردن یک غذای سالم و متعادل میتواند یک ایده ی عالی پس یک روز طولانی کاری باشد، و باعث میشود این انرژی خوب شما به دیگران نیز سرایت کند. اما بجای اینکه غذاهای آماده و پر از چربی، نمک و شکر را بخرید، میتوانید خودتان غذاهای خود را آماده کنید.

میتوانید روزهایی که بیکار هستید، غذاهای سالم زیادی بپزید و آنها را فریز کنید. این بهترین کار، برای روزهایی است که نمیخواهید به خود زحمت آشپزی بدهید.

افراد تنبل

3. ورزش را در تمرین روزانه خود قرار دهید

یکی از بهترین نکات برای سلامت و افزایش فعالیت بدنی، این است که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید. حال آنکه، ساعاتی که در باشگاه ورزش میکنید، میتوانید تناسب اندام خود را بهبود بخشید. تحقیقات نشان داده است که فعالیت روزانه منظم میتواند برای سلامت شما، مفید باشد.

بجای آنکه زمان مشخصی از وقت خود را صرف ورزش کردن کنید، میتوانید در طی روز، فعالیت مختصری داشته باشید. میتوانید از اتوبوس زودتر پیاده شوید، تا سطح فعالیت خود را افزایش دهید و میتوانید قبل از صرف نهار، کمی پیاده روی کنید. این تغییرات ساده، میزان فعالیت شما را افزایش میدهد و تاثیر زیادی بر تناسب اندام شما، میگذارد.

4. مغز خود را ورزش دهید

اگر واقعا نمیتوانید تمرینات فیزیکی انجام دهید، زمانی که برای تمرین یک عضله ی ضروری در بدن، یعنی مغز بگذارید. سلامتی روحی به همان اندازه ای اهمیت دارد که سلامت جسمی اهمیت دارد. خبر خوب این است که میتوانید هنگامی که روی صندلی نشسته اید، نیز میتوانید با این عضله کار کنید.

تحقیقات نشان میدهد که تمرینات کامل و مکرر ذهنی میتواند خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد. بجای آنکه تلویزیون نگاه کنید، میتوانید کتاب بخوانید، سودوکو را کامل کنید، یا جدول معمایی را حل کنید.

5. آرام غذا بخورید

هنگامی که زمان خوردن وعده ی غذایی میرسد، تنبل بودن به نفع شماست. آرام غذاخوردن برای سیستم گوارشی شما مفید است و میتواند به کاهش وزن کمک کند. آرام غذاخوردن این امکان را به شما میدهد که روی غذای خود تمرکز کنید و لقمه ی خود را مزه کنید.

حدوداً 20 دقیقه طول میکشد تا احساس سیری کنید، بنابراین طولانی شدن زمان جویدن غذا میتواند، از پرخوری جلوگیری کند. قبل از اینکه لقمه خود را قورت دهید، باید هر لقمه را 30 بار بجویید، تا هضم غذا بدرستی انجام شود و مواد مغذی بصورت مناسب، جذب بدن شوند.

6. برقصید

برای بسیاری از افراد، فکر درمورد تمرین شدید در باشگاه، میتواند بدترین کابوس آنها باشد. اگر به دنبال یک فعالیت مرتبط با تناسب اندام هستید که شما را جذب کند، پس سعی کنید یک شب برقصید. انجام برخی از حرکات در طی رقص، بهترین راه برای تناسب اندام است و میتوانید بدن خود را به حرکت در آورید و کالری بسوزانید. و بهترین قسمت آن چیست؟ رقص در شب، بی شباهت به ورزش کردن نیست.

7. غذاهای سالم سفارش دهید

اگر برای خرید به فروشگاه میروید و فکر میکنید که نمیتوانید غذاهای سالمی را انتخاب کنید، پس اجازه دهید، شخص دیگری اینکار را برایتان انجام دهد. بسیاری از فروشگاه ها سفارش آنلاین یا تلفنی دارند و لوازم مورد نیاز را به درب منزل شما ارسال میکنند. بدین ترتیب میتوانید از خوردن غذاهای سالم متفاوت در خانه ی خود، لذت ببرید.

خواب کافی

8. به اندازه کافی بخوابید

وقتی به اندازه کافی بخوابید، تنبلی تان، کاملا از بین میرود. تحقیقات نشان میدهد که خواب کافی، استرس را کاهش میدهد، حافظه را تقویت میکند و به شما کمک میکند که زندگی طولانی داشته باشید. در حالی که اگر کمتر از 5 ساعت در شب بخوابید، وزنتان افزایش پیدا میکند، دچار مشکل میشوید و خطر ابتلا به بیماری های قلبی افزایش می یابد.

اگر در شبانه روز 8 ساعت بخوانید، به افزایش سطح سلامت خود کمک کرده اید. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که فقط 8 ساعت خوابیدن مهم نیست، زمان خوابیدن در شب و صبح زود بیدار شدن بسیار مهم است.

کانال تلگرام زوم لایف
توجه: مطالب موجود در مجله زوم لایف، جایگزین نسخه پزشکان نیست. اگر مشکل پزشکی دارید، برای تشخیص و درمان به پزشک مراجعه کنید.

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود