زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

مراحل و هزینه کاشت ایمپلنت دندان

مراحل و هزینه کاشت ایمپلنت دندان

مراحل و هزینه کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان به عنوان جایگزین دندان‌های از دست رفته، یکی از بهترین راه‌حل‌هاست. با کاشت ایمپلنت دندان، شما می‌توانید بازگشت به لبخند زیبا و فراموش شده خود را تجربه کنید. از آنجا که ایمپلنت دندان به‌صورت هم‌سطح با خط لثه قرار می‌گیرد، هیچ‌کس نمی‌تواند تفاوت آن را با دندان‌های طبیعی مشاهده کند. همچنین ایمپلنت دندان همانند دندان طبیعی، عملکردی کاملاً طبیعی دارد

مراحل کاشت دندان

مراحل کاشت دندان به طور کلی شامل چند مرحله می شود که در ادامه به تفصیل بررسی خواهیم کرد.

 1. بررسی اولیه:

در این مرحله، متخصص دندانپزشک با بررسی دقیق وضعیت دهان و جایگاه دندان‌های از دست رفته، تصمیم می‌گیرد که آیا باید دندان کاشته شود یا نه. در صورتی که برای کاشت کاندیدای مناسب باشید، پزشک برنامه ای برای کاشت به شما خواهد داد و تعداد جلسات درمان را مشخص می کند.

 1. آماده‌سازی محل کاشت:

در مراحل اولیه از روند کاشت دندان متخصص اقدام به  برش بافت‌های نرم موجود در محل کاشت، ساختن یک سوراخ در استخوان فک و ایجاد یک فضای خالی برای جایگزینی دندان می کند.

 1. کاشت ایمپلنت:

در این مرحله، ایمپلنت (یک پیچ بلند حدود 3 تا 6 سانتی‌متر) در محل کاشت قرار می‌گیرد. این پیچ در استخوان فک تثبیت می شود و موقعیتی برای جایگزینی دندان فراهم می‌کند.

 1. بخیه:

پس از کاشت ایمپلنت، بافت‌های نرم در محل کاشت بخیه زده می شوند و محل کاشت دندان با مواد خاصی پوشش داده می‌شود تا از عفونت و التهاب جلوگیری شود.

 1. نصب پروتز دندان:

در مرحله آخر، پروتز دندان (مانند پل، تاج یا دندان مصنوعی) بر روی ایمپلنت قرار داده می‌شود. این پروتز به شکل دندان طبیعی ساخته می‌شود.

 1. مرحله ترمیم:

پس از جراحی، دوران نقاهت درمان و فرآیند التیام آغاز می شود که باید در این مرحله صبور بود. پس از مدتی، در بعضی از موارد، ممکن است نیاز به برخی تنظیمات و تغییرات در ایمپلنت و دندان مصنوعی باشد.

در همه مراحل کاشت دندان، رعایت بهداشت و پی‌گیری از دستورالعمل‌های پزشک بسیار مهم است تا از خطر عفونت و مشکلات دیگر جلوگیری شود.

مراحل کاشت دندان

تعداد جلسات کاشت ایمپلنت دندان

تعداد جلسات کاشت ایمپلنت ممکن است بسته به وضعیت و شرایط بیمار، متفاوت باشد. اما در حالت کلی، روند کاشت ایمپلنت دندان شامل چندین مرحله است که هر مرحله نیاز به تعداد جلسات مختلف دارد.

مراحل کلی کاشت ایمپلنت دندان شامل مرحله آماده سازی، جراحی و در پایان، جایگذاری دندان مصنوعی می باشد. برای هر یک از این مراحل، ممکن است نیاز به یک یا چند جلسه باشد.

در جلسات اولیه، بهترین متخصص ایمپلنت به بررسی وضعیت دهان بیمار و تهیه عکس از فک از قبیل اسکن سه بعدی فک، پانورامیک و دیگر تصاویر رادیوگرافی می پردازد و در چندین جلسه بعدی اقدام به نصب ایمپلنت و دندان مصنوعی می کند.

به طور کلی، در مجموع، تعداد جلسات کاشت ایمپلنت دندان ممکن است از یک تا چندین جلسه بسته به شرایط بیمار و روش های مورد استفاده برای جایگزینی دندان ها متفاوت باشد.

قیمت کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان

هزینه کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان، مانند هر شهر دیگر، بستگی به مواد و تجهیزات استفاده شده، تکنولوژی و دستگاه های جراحی، کیفیت و محیط مطب، تجربه و تخصص دندانپزشک، حجم کار و نیازهای بیمار و هزینه‌های جانبی مانند تصویربرداری و هزینه های پس از درمان دارد.

با توجه به این موارد، قیمت کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان ممکن است متفاوت باشد و هیچ کس نمی تواند به طور دقیق کلیه هزینه های مربوط به کاشت ایمپلنت دندان را پیش بینی کند. با این حال، میانگین هزینه کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان، عموما بین 4 تا 15 میلیون تومان است.

قیمت کاشت ایمپلنت دندان

لازم به ذکر است که برای تعیین هزینه نهایی، نیاز به بررسی شرایط بیمار و مشاوره با یک دندانپزشک تخصصی دارید. به علاوه، هزینه های جانبی مانند تصویر برداری و داروهای دوره ای پس از درمان نیز هزینه های اضافی می باشد که به هزینه نهایی افزوده می شود.

چندین عامل بر قیمت کاشت ایمپلنت دندان در اصفهان تأثیر می‌گذارد، به طور کلی، این عوامل عبارتند از:

 • برند ایمپلنت
 • نوع ایمپلنت
 • تجربه و تخصص دندانپزشک
 • مکان کلینیک دندانپزشکی:
 • هزینه‌های مرتبط با دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی
 • نوع مواد مصرفی در فرآیند درمان
 • هزینه‌های جانبی

در نهایت، تعیین هزینه کاشت ایمپلنت دندان به عهده دندانپزشک متخصص است که با توجه به شرایط و نیاز بیمار و با توجه به عوامل فوق، تعرفه نهایی را تعیین می‌کند.

قیمت ایمپلنت فوری

هزینه کاشت ایمپلنت فوری در اصفهان ممکن است متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی دارد. با این حال، عموماً هزینه کاشت ایمپلنت فوری، به دلیل خدمات فوریت و پاسخگویی سریع، از هزینه کاشت ایمپلنت دندان معمولی بیشتر است.

با توجه به میانگین هزینه کاشت ایمپلنت در اصفهان که بین 4 تا 15 میلیون تومان است، احتمالاً هزینه کاشت ایمپلنت فوری بین 5 تا 16 میلیون تومان است. با این حال، برای دقیق‌تر تعیین هزینه کاشت ایمپلنت فوری، می‌توانید با متخصص دندانپزشک خود در اصفهان مشورت کنید. لازم به ذکر است که برای درک بهتر هزینه های مرتبط با این نوع ایمپلنت، باید با دندانپزشک خود در مورد انتظارات خود برای درمان فوری صحبت کنید.

انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت در اصفهان

برای انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت اصفهان باید به چندین معیار توجه کنید. این معیارها شامل تجربه و تخصص، استفاده از تکنولوژی های جدید، مکان مطب، رعایت مسائل بهداشتی، ارائه خدمات متنوع و با کیفیت، به روز بودن روش های درمانی و غیره می‌شوند.

به عنوان مثال، بهترین دندانپزشک ایمپلنت در اصفهان باید دارای مدارک و استانداردهای مربوط به تخصص خود باشد و در بیمارستان و یا کلینیک معتبری مشغول به کار باشد. او باید دارای تجربه کافی در این زمینه باشد و به روز با جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی باشد.

همچنین، یک دندانپزشک قوی در زمینه کاشت ایمپلنت، باید توانایی تشخیص درستی از نیازهای بیماران خود داشته باشد و بتواند روش مناسب و دقیقی را برای ایشان طراحی کند. علاوه بر این، رعایت اصول اخلاق حرفه ای، همواره باید در انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت در اصفهان، در نظر گرفته شود.

با توجه به اهمیت استفاده از تخصص و تجربه کافی در انتخاب یک دندانپزشک خوب، بهتر است از مراجعان گذشته و موجود و از سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی برای مطالعه تجربه های بیماران و نظرات شان، در راستای انتخاب متخصص استفاده کنید.

دکتر حمیدرضا حامدی بهترین متخصص کاشت دندان

دکتر حمیدرضا حامدی یکی از دندانپزشکان متخصص ایمپلنت در اصفهان است. وی دارای تجربه زیادی در  زمینه جراحی دندان ها و ایمپلنت دندان است و در حوزه های آموزشی، پژوهشی و بالینی فعالیت دارد. همچنین، به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مشغول به تدریس درس های مرتبط با تخصص خود است.

متخصص ایمپلنت در اصفهان

دکتر حمیدرضا حامدی برای انجام ایمپلنت دندان با توجه به تجربه و دقت مناسب، ایمپلنت دندان را با کیفیت عالی برای بیماران انجام می‌دهد. او همچنین برای رعایت بهداشت و ایمنی بیماران، از تجهیزات پیشرفته و ضدعفونی استفاده می‌کند و در ارائه خدمات پس از جراحی برای بیماران خود کاملا اخلاقی و محترمانه برخورد می‌کند.

دکتر حمیدرضا حامدی یک دندانپزشک متخصص و با تجربه در زمینه ایمپلنت دندان است که می‌تواند به بهترین شکل ممکن کارهای پیشرفته دندانپزشکی را برای بیماران انجام دهد.

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود