زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

10 نکته مهم قبل از کاشت ایمپلنت دندان

10 نکته مهم قبل از کاشت ایمپلنت دندان

10 نکته مهم قبل از کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت بهترین روش‌ کاشت دندان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته است. کاشت ایمپلنت دندانی به دلیل مزیت‌های زیادی که دارد توسط دندانپزشکان توصیه می‌شود. اگر تصمیم دارید که از ایمپلنت دندانی استفاده کنید، این مطلب از سایت زوم لایف را تا پایان بخوانید.

کاشت ایمپلنت دندان

نکات مهم قبل از کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان (Dental implant) در طی دهه‌ی گذشته، پیشرفت زیادی داشته و امروزه کاشت دندان بسیار ساده تر و سریع‌تر شده است. اما قبل از ایمپلنت کردن دندان چند نکته وجود دارد که خوب است بدانید.

1. انتخاب دندانپزشک

اگر از دندانپزشکی قبلاً خدمات گرفته‌اید و از نحوه خدمات رسانی رضایت دارید، می‌توانید ایمپلنت دندان را نیز پیش همان دندانپزشک انجام دهید. اما اگر برای کاشت دندان بدنبال دندانپزشک هستید، باید با حوصله و بدون عجله به چند دندانپزشک مراجعه کنید تا قبل از انجام ایمپلنت از سوالات خودتان را بپرسید.

خوب است که نمونه کارهای ایمپلنت دندانپزشک را ببینید و در مورد نحوه انجام ایمپلنت، قیمت، مراقبت‌های بعد از ایمپلنت، خدمات بعد از کاشت دندان سوال بپرسد. دندانپزشک باید با حوصله به سوال‌های شما پاسخ دهد و احساس کنید که برایتان زمان می‌گذارد.

2. اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت هیچ وقت جای دندان اصلی را نمی‌گیرد! و نباید احساس کنید که با هر قیمتی که ایمپلنت کنید، دیگر راحت شده‌اید. جنس ایمپلنت دندان هرچقدر بهتر باشد، قیمت بیشتری هم دارد. اگر برایتان قیمت ایمپلنت دندان بسیار مهم است، از چند دندانپزشک مختلف جنس و قیمت هر واحد ایمپلنت را بپرسید.

3. دانستن مدت زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان انجام ایمپلنت دندان نسبتا کم است و اکثر افراد می‌توانند در طی یک روز دندان‌های خود را ایمپلنت کنند. این مدت زمان کم به این دلیل است که فقط کمی زنجیر به دندان‌های شما اضافه می‌شود و هیچکدام از دندان‌های شما جابجا نمی‌شوند.

هنگامی که ایمپلنت دندان انجام می‌شود، استخوان فک بصورت طبیعی شروع به پوشاندن ایمپلنت با فسفات کلسیم می‌کند و این ماده‌ی سازنده‌ی استخوان‌ها و دندان‌های شماست. و در مدت زمان حدود چهار ماه به اندازه‌ی کافی به فک شما چسبانده می‌شود. سرعت این فرآیند می‌تواند با توجه به سرعت رشد استخوان‌های شما افزایش پیدا کند.
معمولا بعد از قرار دادن پیچ ایمپلنت با توجه به شرایط بین 2 تا 4 ماه (و در برخی شرایط تا 6 ماه) باید صبر کرد تا استخوان اطراف ایمپلنت کاملا شکل بگیرد. با این حال در برخی شرایط امکان دارد که در صورت مناسب بودن استخوان فک "به‌خصوص در مورد دندان‌های قدامی که در ناحیه زیبایی هستند" همزمان با قرار دادن ایمپلنت بتوان روکش موقت یا دائم را روی آن قرار داد.

4. ایمپلنت به استخوان فک آسیب نمی‌زند

ایمپلنت‌ها از جنس تیتانیوم هستند که در محیط بدن کاملا خنثی است و در شرایط طبیعی نه‌تنها هیچ واکنش مضری برای بدن انسان ایجاد نمی‌کند بلکه با تغییرات سطحی ایجاد شده روی آنها، به شدت تمایل دارند جذب استخوان فک شوند. همچنین ایمپلنت مانع ادامه تحلیل استخوان فک می‌شود. قرار دادن ایمپلنت‌ها مگر در شرایط بسیار نادر باعث هیچ واکنشی در استخوان نمی‌شود.

5. مراحل کاشت ایمپلنت درد و ناراحتی ایجاد نمی‌کند

قرار دادن ایمپلنت در علم دندان‌پزشکی جراحی محسوب می‌شود که باید در محیطی استریل انجام شود. در مقایسه با سایر جراحی‌های محیط دهان، میزان درد و ناراحتی جراحی ایمپلنت بسیار کمتر است و با رعایت دستورات دندان‌پزشک اغلب بدون ناراحتی تمام می‌شود.

6. بعضی از بیماران نباید ایمپلنت دندان بگذارند

ایمپلنت موارد عدم تجویز محدودی دارد، بیماران مبتلا به دیابت کنترل‌نشده، بیماران تحت‌ رادیوتراپی به‌خصوص در ناحیه فک و صورت و بیمارانی که طولانی‌مدت تحت‌درمان بیس‌فسفونات بوده‌اند، نباید ایمپلنت بگذارند. تجویز کردن یا نکردن ایمپلنت به تشخیص دندان‌پزشک بستگی دارد.

7. ایمپلنت در چند مرحله انجام می‌شود!

درمان ایمپلنت را می‌توان به چهار مرحله برنامه‌ریزی درمان، جای‌گذاری ایمپلنت، جای‌گذاری روکش و نگهداری و مراقبت‌های بهداشتی، تقسیم کرد.

8. قبل از انجام ایمپلنت درباره تاریخچه پزشکی خود، با دندانپزشک صحبت کنید

توجه داشته باشید که برخی مشکلات پزشکی کنترل نشده ممکن است شانس درمانی ایمپلنت‌های دندانی را کاهش دهند. بنابراین قبل از شروع درمان باید تاریخچه پزشکی خود را با جراح خود به طور کامل در میان بگذارید. نتیجه درمان، رابطه مستقیم با وضعیت فیزیکی هر متقاضی دارد و ممکن است نتیجه متفاوتی برای دو شخص متقاضی داشته باشد. تنها دندانپزشک متخصص می‌تواند بهترین برنامه درمانی را به شما پیشنهاد دهد.

9. قبل و بعد از ایمپلنت دندان، رعایت بهداشت الزامی است!

مهمترین نقش افراد در صورت انجام ایمپلنت، رعایت بهداشت است که در نتیجه کار بسیار موثر است. بهداشت دهان و دندان در دوره کار گذاری ایمپلنت بسیارمهم می‌باشد. مراقبت صحیح و توصیه‌های دندانپزشک بعد از درمان دررابطه با نحوه استفاده از مسواک و نخ دندان در ناحیه ایمپلنت می‌توانند رضایت افراد را به صورت مادام العمر فراهم نماید.

10. حتماً قبل از تصمیم نهایی، با دندانپزشک خود مشورت کنید

در صورت نیازبه انجام ایمپلنت دندانی حتما از دندانپزشک خود بخواهید که مزایا و اثرات آن را بطور کامل برایتان توضیح دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که ایمپلنت، درمانی راه‌حل مناسبی برای جایگزینی دندان از دست رفته شما است یا خیر.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

کاشت ایمپلنت دندانی

مراحل و مدت زمان ایمپلنت دندان

از زمانیکه تصمیم به کاشت ایمپلنت دندان بگیرید و به دندانپزشک مراجعه کنید، در 3 مرحله کاشت ایمپلنت انجام خواهد. البته در بعضی مواقع ممکن است برای انجام ایمپلنت نباز باشد که 3 الی 4 جلسه به دندانپزشک مراجعه کنید.

مراحل کاشت ایمپلنت عبارتند از:

 • مراجعه به دندانپزشک جهت معاینه پیش از جراحی؛
 • جراحی و کاشت ایمپلنت؛
 • قرار دادن پروتز.

لازم به ذکر است که مرحله آخر از مراحل ایمپلنت دندان، قرار دادن پروتز و سرتاج می‌باشد. وقتی قطعه ایمپلنت در استخوان قرار داده شد، بسته به فرد باید 3 تا 5 ماه تاخیر زمانی رعایت شود و بعد از آن پروتز و سر تاج روی قطعه قرار خواهد گرفت. در این مرحله لازم است تا جراح دهان و دندان شما را بررسی کند. ممکن است در طول 3 تا 5 ماه نیاز به مراجعات محدودی برای چکاپ وضعیت ایمپلنت و لثه داشته باشید. پس از اتصال سر تاج، بافت لثه بسته می شود. همچنین در این مرحله توجه شود تا بعد از گذاشتن پروتز، باید به لثه حدود 2 هفته زمان برای بهبود فرصت دهید.

چرا ایمپلنت دندان

مراقب‌های قبل از ایمپلنت دندان

 • بیمارانی که داروهای رقیق کننده خون (مانند: آسپرین یا وارفارین) استفاده می‌کنند بایستی 3 الی 5 روز قبل از عمل جراحی تحت نظر پزشک معالج خود دارو را قطع کنند. یک ساعت قبل از جراحی باید مسکن قوی(مثل دو عدد قرص ژلوفن 400 میلی‌گرم) استفاده شود.
 • استفاده از دهانشویه کلرهگزیدین سه بار در روز از سه روز قبل از کاشت ایمپلنت دندان (روش استفاده: پس از میل کردن هر وعده غذایی مسواک بزنید و پس‌ازآن به‌اندازه یک درب دهان‌شویه بدون رقیق کردن به مدت یک دقیقه دردهان بچرخانید و تا یک ساعت پس‌ازآن دهانتان را آب نزنید و غذایی میل نکنید.)
 • استفاده از آنتی‌بیوتیک در صورت تجویز توسط دندان‌پزشکان
 • در نظر گرفتن تورم احتمالی ناحیه ایمپلنت دندان از روز بعد از کاشت ایمپلنت به مدت 5 روز (البته این تورم بدون درد است.)

قبل از جراحی به چه نکاتی باید توجه کنم؟

 • در صورتیکه استرس دارید می‌توانید شب قبل از جراحی ایمپلنت دندان و یا یک ساعت قبل از جراحی ایمپلنت دندانی قرص آرام بخش مصرف کنید. اما حتما در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.
 • در صورتی که بیماری گوارشی ندارید می‌توانید یک ساعت قبل از انجام جراحی ایمپلنت دندان از قرص ژلوفن 400 میلی گرم استفاده نمایید.
 • در صورت نبود هیچگونه بیماری گوارشی یک ساعت قبل از انجام جراحی ایمپلنت چهار کپسول آموکسی سیلین 500 میلی گرم استفاده نمایید.
 • در هنگام مراجعه برای کاشت ایمپلنت دندان حتما آزمایشات و رادیوگرافی حود را همراه داشته باشید.
 • در صورتی که از داروی خاصی استفاده می‌کنید قبل از جراحی و کاشت دندان داروها را به همراه خود ببرید.
 • اگر مشاوره پزشکی انجام داده‌اید و بیماری خاصی دارید قبل از انجام کاشت ایمپلنت این موضوع را با پزشکتان درمیان بگذارید.
 • قبل از مراجعه به دندانپزشک جهت انجام ایمپلنت دندان حتما مسواک بزنید و موارد بهداشتی را رعایت نمایید.

مراقبت بعد از ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان گاهی اوقات نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد و گاهی اوقات هم نیاز به مراقبت بعد از عمل ندارد. در حین ایمپلنت کردن دندان، به بیمار بیهوشی موضعی تزریق می‌شود تا بیمار در هنگام ایمپلنت دندان احساس درد یا احساس بدی نکند.

پس از ایمپلنت دندان، بسیاری از بیماران نیاز به تجویز داروی ضد درد برای کنترل درد پس از جراحی دهان ندارند، زیرا درد بسیار کمی دارد یا اصلا درد ندارد. در مواردی نادر، بیمار ممکن است حساسیت‌های مرتبط با درد داشته باشد، اما این حساسیت طی یکی دو روز از بین می‌رود.

مراقبت ایمپلنت دندان – دوره‌ای

 • معمولاً دو ماه پس از کاشت ایمپلنت دندان جهت قالب‌گیری روکش اصلی وقت گذاشته می‌شود که حدود سه جلسه به طول می‌انجامد.
 • سه ماه پس از تحویل روکش، جهت مراقبت ایمپلنت به‌منظور عدم گیر غذایی و همچنین عدم اعمال فشارهای نابجا روی ایمپلنت دندان به کلینیک مراجعه فرمایید.
 • مراجعات بعدی هر 6 ماه یا هر یک سال (همانند چکاپ سالیانه دندان‌های طبیعی)می‌باشد.

سوالات متداول درباره ایمپلنت دندان

در کنار نکاتی که در بالا گفته شد، برخی سوالات درباره ایمپلنت دندان به دفعات پرسیده شده است که در ادامه آن‌ها را بررسی کرده‌ایم:

هزینه ایمپلنت چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان به نوع برندی که استفاده می‌شود ارتباط دارد. دندانپزشکان ایرانی معمولا از انواع ایمپلنت‌های کره‌ای، اروپایی و آمریکایی استفاده می‌شود. اما کشور سازنده ایمپلنت تنها فاکتور مداخله کننده در کیفیت آن محسوب نمی‌شود. ایمپلنت‌های کره‌ای خود به چندین گروه تقسیم می‌شوند. همین طور بسیاری از ایمپلنت‌های اروپایی هم در بازار وجود دارند که قیمت و کیفیت آن‌ها حتی کمتر از محصولات کره‌ای می‌باشد. تشخیص ایمپلنت مناسب و آگاهی از کیفیت برندهای مختلف برای مریض امری دشوار است و لازم است حتما از نوع برند و معتبر بودن آن آگاهی حاصل گردد.

برای انجام ایمپلنت دندان بیشتر روی انتخاب دندانپزشک وسواس بخرج دهید و سپس این دندانپزشک است که با توجه به میزان تجربه خود و همچنین بودجه شما ایمپلنت مناسب را با رعایت انصاف به شما معرفی خواهد کرد.

اگر ایمپلنت گذاشته شده ضمانت گردد و در صورت Fail شدن یک ایمپلنت دیگر بدون هزینه برای شما گذاشته شود و هزینه‌های جانبی ایمپلنت مانند پودر استخوان و … نیز برای بار دوم از شما دریافت نگردد بر قیمت ایمپلنت موثر است. در صورتی که بهترین برند ایمپلنت هم توسط فردی غیر متخصص برای شما مورد استفاده قرار گیرد ممکن است عواقب ناخوشایندی را برای شما به همراه داشته باشد.

آیا ایمپلنت دندان همیشه خوب است؟

درصد موفقیت ایمپلنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد که در بیماران مختلف متفاوت است. حتی این مسئله در مورد ایمپلنت فک بالا و پایین نیز تفاوت دارد. به طور متوسط میزان موفقیت ایمپلنت دندان 95% گزارش شده است. بهترین حالت قرار دادن ایمپلنت قرار دادن ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان است.

در صورتی که دندان از دست رفته، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد، شانس زیادی برای برای جایگزینی همزمان ایمپلنت دندان وجود دارد. در مورد دندان‌هایی خلفی که معمولاً چند ریشه هستند و مخصوصاً اولین دندان‌های خلفی بزرگ که دو یا سه ریشه است، جایگزین همزمان دندان کشیده و ایمپلنت معمولاً مقدور نیست و بهتر است حدود 6 هفته صبر کرد.

معمولاً پس از کشیدن دندان، مقداری تحلیل استخوان اتفاق می‌افتد، دندانپزشک تا حد امکان سعی می‌کند بلافاصله پس از کشیدن دندان اگر شرایط فراهم باشد، ایمپلنت را در حفره ی دندان کشیده شده جایگزین کند.

ارتودنسی قبل یا پس از ایمپلنت دندان؟

گاهی ارتودنسی لازمه کاشت ایمپلنت است، بریس یا پلاک و دیگر وسایل ارتودنسی بسته به نیازهای بیمار قبل یا بعد از ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد.  تشخیص این امر که ارتودنسی قبل یا پس از ایمپلنت دندان باید انجام شود بر عهده دندان پزشک متخصص می باشد.

آیا ایمپلنت مانند دندان واقعی است؟

دندان‌های جدید شما نه‌تنها ظاهراً شبیه دندان است و طبیعی به نظر می‌رسد بلکه ازنظر عملکرد هم مانند دندان طبیعی قوی است. پس شما قادرید که گاز بگیرید هر نوع غذایی را که دوست دارید!

بهترین برند ایمپلنت دندان کدام است؟

انواع برندهای ایمپلنت دندان ایرانی و خارجی در بازار موجود است که دندانپزشک با تشخیص خود یکی با یک یا چند برند کار می‌کند. اما همانطور که قبلاً گفتیم بهتر است قبل از توجه به برند ایمپلنت، حاذق بودن پزشک مورد اعتماد در اولویت قرار گیرد. ظرافت در کار جراحی ایمپلنت خیلی مهم است. روکش ایمپلنت باید طوری طراحی گردد که در کنار آن غذا گیر نکند و چند سال بعد شاهد پوسیدگی دندان مجاور ایمپلنت نباشیم.

اگر جراحی ایمپلنت و قالب‌گیری روکش آن توسط فقط یک پزشک انجام گیرد و تجربه این پزشک بخصوص در بخش جراحی بالا باشد، کافی است که به او اعتماد کنیم. حال برند ایمپلنت اولویت دوم می‌باشد که از دیدگاه مردم برمبنای کشور سازنده طبقه‌بندی می‌شوند ولی از دیدگاه پزشکان بر مبنای تکنولوژی ساخت سطح ایمپلنت و شکل ایمپلنت و اورجینال بودن آن تقسیم‌بندی می‌شوند.

آیا ایمپلنت عوارضی هم دارد؟

درست است که ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین خوبی برای دندان‌های طبیعی باشد ولی اگر فرایند کاشت ایمپلنت بدرستی انجام نشود، ممکن است عوارضی ایجاد شود. برای اطلاع از عوارض ایمپلنت پیشنهاد می‌کنیم مطلب عوارض ایمپلنت دندان در کوتاه‌مدت و بلندمدت را بخوانید (اینجا کلیک کنید).

در صورتیکه قبل از کاشت ایمپلنت بررسی‌های دقیق از لحاظ وجود استخوان کافی، فضای مزیو دیستالی و اکلوزالی کافی (از لحاظ عرضی و همینطور با دندان‌های فک مقابل)، وجود یا عدم وجود لثه چسبنده انجام شود و توسط شخص متخصص در محل صحیح انجام شود، عوارضی نخواهد داشت.

آیا ایمپلنت دندان، درد دارد؟

با بی‌حسی، موضع عمل بی‌حس می‌شود و چون در اغلب موارد لثه باز نمی‌شود و بدون جراحی ایمپلنت دندان در استخوان قرار می‌گیرد، بیمار احساس درد نمی‌کند. بعد از عمل اغلب بیماران ما اظهار می‌کنند که درد عمل خیلی کمتر از چیزی بوده که تصور می‌کردند.

چه مدت دوره ترمیم طول می‌کشد؟

همان‌طور که می‌توان تصور کرد، بین افراد مختلف این زمان متفاوت است. اغلب بیماران دوره تورم و ناراحتی زیادی را تجربه نمی‌کنند و حتی خیلی از آن‌ها مسکن هم مصرف نمی‌کنند. بعد از جراحی شما باید برای چند هفته غذای نرم میل کنید و اجازه دهید ایمپلنت‌ها جوش بخورند بعدازآن هر نوع غذایی را می‌توانید میل نمایید.

آیا دندان‌های مصنوعی را می‌توان به ایمپلنت تبدیل کرد؟

دندان‌های مصنوعی را نمی‌توان به ایمپلنت تبدیل کرد. ایمپلنت‌ها پیچ‌های فلزی هستند که در استخوان قرار می‌گیرند تا به پشتیبانی از دندان کاشته شده کمک کنند. ممکن است ایمپلنت‌هایی زیر دندان‌های مصنوعی موجود برای کمک به ثُبات و حمایت از این دندان‌های مصنوعی کار گذاشته شود. این امر می‌تواند تنها در صورتی انجام شود که دندان‌های مصنوعی فعلی در شرایط خوبی باشند. شما باید با متخصص پروتز خود مشورت کنید تا دندان‌های مصنوعی موجود شما را با دقت بررسی کند.

آیا می‌توان ایمپلنت دندانی را تعویض کرد؟

اگر شما فقط یک دندان را از دست داده باشید، یک ایمپلنت و یک روکش را می‌توان تعویض کرد. یک ایمپلنت دندانی جایگزین ریشه و دندان طبیعی می‌شود.

آیا در صورت استعمال دخانیات می‌توان اقدام به کاشت ایمپلنت‌های دندانی کرد؟

سیگار کشیدن از یکی از علل ابتلا به بیماری‌های دهان و دندان مانند بیماری‌های لثه، تحلیل استخوان، افتادن دندان‌ها، ادنتولیسم، پری ایمپلنتیت و شکست کاشت ایمپلنت است. سیگار کشیدن علاوه بر این که باعث آسیب‌دیدگی ایمپلنت‌ها می‌شود بلکه برای دندان مصنوعی‌های معمولی نیز مشکل ایجاد می‌کند.

آیا افراد مبتلا به دیابت می‌توانند ایمپلنت بکارند؟

استخوان بیماران مبتلا به پریودنتیت دیابتیک ضعیف شده و باعث ریختن دندان‌های آنها می‌شود. بیماران مبتلا به دیابت تا زمانی که علائم ابتلا به بیماری‌های لثه را دارند نباید ایمپلنت بکارند همچنین ابتلا به دیابت ممکن است احتمال بروز عفونت‌های پس از انجام عمل جراحی را افزایش دهد.

آیا ایمپلنت دندان به بیمارانی که دندان قروچه می‌کنند، توصیه می‌شود؟

بله، دندانپزشک باید (وضعیت روی هم قرار گرفتن دندان‌ها) را کنترل می‌کند تا فشار شدیدی به ایمپلنت وارد نشود. دندان قروچه یا براکسیسم عاملی است که قبل از شروع درمان در نظر گرفته و درمان می‌شود، اما مانعی برای کاشت دندان نیست.

آیا ایمپلنت به دندان‌های کناری آسیب می‌زند؟

خیر، ایمپلنت برخلاف بریج به آماده‌سازی و تراش دادن دندان‌های کناری نیاز ندارد.

آیا کاشت ایمپلنت برای خانم‌های باردار بی‌خطر است؟

با این که کاشت ایمپلنت‌های دندانی یک روش مستقیم و نسبتاً مطمئن و بی‌خطر است اما بهتر است پس از زایمان انجام شود. قبل از انجام این عمل و در حین آن باید عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس انجام شود. از آنجا که جنین در حال رشد است بهتر است کمتر در معرض این اشعه قرار گیرد. همچنین بیشتر دندانپزشکان داروهایی برای کنترل درد، اضطراب و ... تجویز می‌کنند. بعضی از این داروها ممکن است برای جنین خطرناک باشند. از دوران بارداری خود لذت ببرید و پس از زایمان تحت عمل‌های کاشت ایمپلنت قرار گیرید.

حرف پایانی

در این مطلب با ایملپنت دندان و همچنین مهم‌ترین نکاتی که باید قبل و بعد از کاشت ایمپلنت دندانی بدانید، آشنا شده‌اید. اگر ایمپلنت دندان انجام داده‌اید و احساس می‌کنید نکته‌ای وجود دارد که در این مطلب به آن اشاره نشده، لطفاً از طریق نظرات با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

کانال تلگرام زوم لایف
ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود
تعداد نظرات (22)
 1. مینا شاهدلی در 1 آبان 1402
  سلام وقتتون بخیر، ببخشید من میخواستم 4 تا از دندون هامو ایمپلنت کنم، ولی توی مجله اقتصاد آفرین یه مطلب خوندم نوشته بود ایملپنت دندان برای خانم های باردار انجام نمیشه، خواستم بدونم دلیلش چیه و اینکه من تازه 1 ماه و نیممه بازم نمیتونم انجام بدم؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 1 آبان 1402

   سلام، ایمپلنت دندان به علت اینکه نیاز به جراحی و مراحلی که دارد می‌تواند سطح استرس شما را بالا ببرد و به همین علت تا حد امکان ایمپلنت در دوران بارداری نباید انجام شود. همچنین چند ماه بعد از انجام ایمپلنت ممکن نیاز باشد به دندانپزشک مراجعه کنید که با وجود بارداری احتمال پیگیری سخت خواهد شد. 

   پاسخ
 2. عباس در 10 اردیبهشت 1402
  "... شما بصورت طبیعی شروع به پوشاندن ایمپلنت با فسفات کلسیم می‌کند." جای خالی را حدس بزنید!!!!!
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 10 اردیبهشت 1402

   متشکریم از دقت نظر شما.
   منظور استخوان فک بود که بعد از کاشت، به‌مرور به پوشاندن ایمپلنت کمک می‌کند.

   پاسخ
 3. سینا در 31 شهریور 1399
  ایمپلنت خیلی گزینه بهتریه و هرکسی که میخواد از بریج یا روش های دیگه استفاده کنه بهتره بیشتر هزینه کنه و از ایمپلنت استفاده کنه
  پاسخ
 4. علی در 30 مرداد 1399
  سلام،بنده ایمپلنت فک بالا و پایین انجام دادم،منتهی امرو طبق وقتی که مطب داده بود برای انجام باز کردن پیچ ایمپلنتها و جایگزین کردن یک پیچ دیگر بهدمطب رفتم منتهی شخصی که برای انجام این کار بالای سره بنده آمد همان دکتری که کار جراحی را انجام داده بود نبود در نتیجه از دوازده ایمپلنتی که انجام داده بودم یکیش به مشکل خورد و باعث شد از یازده صبح تا نه شب درد و خونریزی شدیدی تجربه کنم و در انتها هم با ورم شدید قسمت راست صورتم به خانه برگشتم،میخواستم لطف کنید راهنمایی کنید که باید چه کنم،البته بعد از این همه ساعت موفق به در آوردن ایمپلنت شدن منتها به طرزه وحشتناکی صورته بنده ورم کرده،ممنون میشم راهنمایی کنید
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 31 مرداد 1399

   سلام، اگر ورم بدون درد باشد بعد از چند روز از بین خواهد رفت اما اگر همراه ورم، درد دارید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

   برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، باید تمام مراحل توسط یک پزشک انجام شود به همین دلیل در مراجعات بعدی حتماً با پزشک خود صحبت کنید تا دیگر چنین اتفاقی نیافتد و خودشان کارهای مربوط به ایمپلنت شما را انجام دهند.

   پاسخ
  2. علی در 31 مرداد 1399
   سلام،ممنون از راهنمایی شما منتهی آقای دکتر سوال بنده این هست که مسئولیت این بلایی که سره بنده آمده است با مطب دندانپزشکی که آنجا تا به حال سی و پنج میلیون پول دادم و پرونده ام آنجا تشکیل شده است یا با دکتری که این بلا را سره بنده آورده،آیا مطب اجازه داشته که به غیر از دکتری که در اول کار بنده را جراحی کرده بوده دکتر دیگری را که اصلا دکتر نبوده بالای سره من بفرستد تا شرایط این بلای که سره من آمده است را فراهم کند،و در حال حاضر بنده چگونه می‌توانم شکایت کنم،لطف میکنید راهنمایی کنید،و از اینکه جواب پاسخ قبلی بنده رو دادید سپاسگذارم
   پاسخ
   1. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 1 شهریور 1399

    خواهش می‌کنم اما دکتر نیستم :)

    تغییر پزشک در کلینیک‌های دندانپزشکی اتفاق غیرعادی نیست اما اگر تمام کارها توسط یک پزشک انجام شود، ریسک اشتباه کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر مراکز دندانپزشکی وجود دارد که پزشکان با نحوه کار همدیگر آشنایی کامل دارند و این چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید.

    درباره مسائل حقوقی و شکایت اطلاعات کافی ندارم که خدمتتون ارائه بدم اما بنظرم با پزشک صحبت کنید و پیگیر رفع مشکلات باشید.

    پاسخ
   2. مجله زوم لایف
    مجله زوم لایف در 1 شهریور 1399

    خواهش می‌کنم اما دکتر نیستم :)

    تغییر پزشک در کلینیک‌های دندانپزشکی اتفاق غیرعادی نیست اما اگر تمام کارها توسط یک پزشک انجام شود، ریسک اشتباه کاهش پیدا می‌کند. در حال حاضر مراکز دندانپزشکی وجود دارد که پزشکان با نحوه کار همدیگر آشنایی کامل دارند و این چنین مشکلاتی پیش نمی‌آید.

    درباره مسائل حقوقی و شکایت اطلاعات کافی ندارم که خدمتتون ارائه بدم اما بنظرم با پزشک صحبت کنید و پیگیر رفع مشکلات باشید.

    پاسخ
 5. مونا حق شناسش در 7 مرداد 1399
  <p>مطلب مفیدی بود . منتها من ی سری دلایل خوندم تو سایت ها که نباید به هر دکتری برای ایمپلنت مراجعه کرد. آیا واقعا امکان داره ایمپلنت تقلبی یا اباتمن تقلبی کار کنن بعضی از دکتر ها ؟ از کجا باید بفهمیم ؟</p>
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 7 مرداد 1399

   سلام، جنس ایمپلنت دندان هم مانند سایر لوازم پزشکی، کیفیت‌های مختلفی وجود دارد. ممکن است شما به چند دندانپزشک مراجعه کنید و جنس ایمپلنت که استفاده می‌شود متفاوت باشد. تشخیص ایملپنت با کیفیت از بی‌کیفیت توسط اشخاص عادی امکانپذیر نیست فقط باید به پزشک و رزومه‌ای که دارد، اعتماد کنید.

   همچنین می‌توانید قبل از انجام ایمپلنت از پزشک درباره کیفیت و برند ایمپلنت سوال بپرسید سپس از مراجعه کنندگان قبلی درباره کیفیت ایمپلنت و نحوه کاشت ایمپلنت سوال بپرسید تا مطمئن شوید. معمولاً کلینیک‌هایی که از کار خود اطمینان دارند، مشکلی برای برقراری ارتباط شما با مراجعه کنندگان قبلی ندارند.

   پاسخ
 6. کیارش در 2 مرداد 1399
  توضیحات خوبی در مورد ایمپلنت دادید. خودم دو تا اکاشت یمپلنت دندانی انجام دادم و بسیار راضی ام. فقط روزهای اول یکم سخته
  پاسخ
 7. سجاد در 27 تیر 1399
  ایمپلنت گرونه ولی فکر کنم ارزشش رو داره
  پاسخ
 8. احمدی در 8 تیر 1399
  برای کاشت دندان بهترین روش چیست و چقدر هزینه دارد؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 8 تیر 1399

   شما باید به دندانپزشک مراجعه کنید تا بهترین روش برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته را به شما پیشنهاد دهد. برای برخی افراد کاشت دندان به وسیله ایمپلنت دندان توصیه می‌شود و برخی دیگر می‌توانند از بریج دندان استفاده کنید. انتخاب هر کدام از این روش‌ها نیازمند معاینه توسط دندانپزشک است.

   پاسخ
 9. محسن در 25 دی 1398
  سلام، بین ایمپلنت و بریج دندان شما کدام را توصیه می‌کنید؟
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 25 دی 1398

   سلام، محسن عزیز ایمپلنت دندان به مراتب بهتر از بریج دندان است اما برای انجام هر کدام باید شرایط دهان و دندان شما توسط دندانپزشک معاینه شود. برای تفاوت این دو می‌توانید لینک زیر را بخوانید:

   https://zoomlife.ir/health/dental-public-health/479-implant-and-bridge-differences.html

   پاسخ
 10. مهدی در 22 شهریور 1398
  سلام، هزینه هر واحد ایمپلنت دندان را بفرمایید.
  پاسخ
  1. مجله زوم لایف
   مجله زوم لایف در 22 شهریور 1398

   سلام، برای مشخص شدن هزینه ایمپلنت باید به دندانپزشک مراجعه کنید. اما فکر می‌کنم هزینه هر واحد ایمپلنت از حدود ۳.۵ میلیون شروع شود.

   پاسخ