زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

چرا کاشت ایمپلنت دندان برای شما بهتر است؟

چرا کاشت ایمپلنت دندان برای شما بهتر است؟

چرا کاشت ایمپلنت دندان برای شما بهتر است؟

برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته، کاشت ایمپلنت دندانی بهترین گزینه است. اما چرا کاشت دندان با ایمپلنت انتخاب بهتری است؟ چرا باید ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟ آیا ایمپلنت کردن دندان برای همه مناسب است؟ در ادامه این مطلب از سایت زوم لایف درباره دلایل انتخاب ایمپلنت دندان توضیح داده‌ایم.

جایگزین کردن دندان های از دست رفته

جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته

گزینه‌های زیادی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد مانند:

 • ایمپلنت دندان: بهترین جایگزین دندان کشیده شده و از دست رفته، کاشت ایمپلنت دندان است.
 • بریج دندان یا پل دندانپزشکی: اگر یک یا دو دندان که کنار هم هستند را از دست داده اید انتخاب بریج دندان بهترین گزینه برای پر کردن جای خالیشان است.
 • پروتز موقت: پروتزهای موقت دندانپزشکی یک روش جایگزین دندان به صورت موقت و در کوتاه مدت هستند.
 • پروتز متحرک کامل و ناکامل دندان: پروتزهای متحرک و کامل، پروتزهایی با قابلت جابجایی هستند که از انواع روش جایگزین دندان کشیده شده محسوب می‌شوند.

انجام ایمپلنت دندان

چرا انجام ایمپلنت دندان گزینه بهتری است؟

ایمپلنت‌ به طرز عجیبی قوی، متسحکم و شبیه به دندان طبیعی عمل می‌کنند. با توجه به طبیعی بودن ایمپلنت دندان، فرقی نمی‌کند یک دندان را از دست داده باشید یا همه آن‌ها را، ایمپلنت مانند یک دندان واقعی به استخوان فک متصل می‌شوند و از این نظر شبیه ریشه دندان عمل می‌کنند.

هرچند در برخی از بیماران اینکه ایمپلنت دقیقا مانند دندان طبیعی به نظر برسد ممکن است کاری سخت باشد. چراکه در برخی موارد به دلیل میزان استخوانی که دارید (تراکم استخوان) و مقداری که نیاز است تا ایمپلنت کار گذاشته شود و به طور صحیح کار کند، ممکن است ایمپلنت شما به صورت مستقیم قرار نگیرد و زاویه دار کار گذاشته شود.

تاج دندان می‌تواند پهن‌تر ساخته شود تا فاصله بین دندان‌ها را بپوشاند. مطالعات انجام شده تاکنون نشان داده‌اند که دوام و عمر مفید این ایمپلنت دندان می‌تواند تا 25 سال باشد.

چرا ایمپلنت خوب است

چرا باید ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

همانطور که گفتیم ایمپلنت بسیار شبیه دندان واقعی عمل می‌کند و همین طبیعی بودن آن باعث می‌شود کارکرد قابل قبولی داشته باشد. در ادامه به برخی از مزایای کاشت ایمپلنت پرداخته‌ایم.

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

از فواید ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ظاهر بهتر: ایمپلنت دندان نسبت به دندان مصنوعی راحت‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. از آنجایی که ایمپلنت‌ها به استخوان فک وصل می‌شود، دائمی هستند و در نهایت هیچ کس متوجه ایمپلنت دندان شما نخواهد شد.
 • حرف‌زدن بهتر: دندان مصنوعی ممکن است در دهان شما جابه جا شود، گشاد شود و حتی گفتار شما را با مشکل مواجه کند. در عوض ایمپلنت دندان جایگزین دندان واقعی شما می شود و در طول روز نیاز به هیچ گونه تنظیمی ندارد.
 • راحتی بیش‌تر: زمانی که به دندان‌های ایمپلنت شده عادت کنید، جزئی از خودتان به نظر خواهند رسید.
 • غذا خوردن راحت‌تر: دیگر نگران خوردن غذاهای مورد علاقه خود نباشید. از آنجایی که دندان‌های ایمپلنت شده به فک شما متصل می شود، مثل دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند.
 • سایر دندان‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند: برای حمایت از سایر دندان‌ها، باید در کنار آنها یک بریج دندان یا همان پل حفاظتی (bridge) دندان کار گذاشت. با این حال دندان‌های ایمپلنت شده تاثیری روی دندان‌های طبیعی نمی‌‌گذارد و سلامت کلی دهان و دندان شما را بهبود می‌بخشد. به علاوه مسواک کردن دندان‌های ایمپلنت شده خیلی راحت‌تر است.
 • دوام زیادی خواهند داشت: اگر از آن‌ها به خوبی مراقبت کنیم، ایمپلنت دوام زیادی خواهند داشت و برای چندین سال می‌توانید از آن استفاده کنید.

در کنار فواید کاشت دندان با روش ایمپلنت که در بالا خواندیم، ایمپلنت دندان ممکن است عوارضی نیز داشته باشد. به همین دلیل در یک مطلب جداگانه درباره عوارض ایمپلنت دندان در کوتاه‌مدت و بلندمدت توضیح داده‌ایم. برای خواندن این مطلب، اینجا کلیک کنید.

ایملپنت دندان

ایملپنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که شرایط زیر را دارند، می‌توانند برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته خودشان از ایمپلنت دندانی استفاده کنند:

 • داشتن بیش از یک دندان ازدست رفته؛
 • داشتن استخوان فکی که به رشد کامل رسیده است؛
 • داشتن مقدار زیادی استخوان برای ایمن‌سازی ایمپلنت؛
 • داشتن بافت‌های دهانی سالم؛
 • عدم تمایل یا ناتوانی در استفاده از دندان‌های مصنوعی.

برای اینکه مطمئن شوید ایمپلنت دندان برای شما مناسب است یا خیر، بهترین روش مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و معاینه شدن توسط متخصص ایمپلنت است.

چه افرادی نباید ایمپلنت دندانی انجام دهند!

ایمپلنت دندان شاید گزینه مناسبی باشد اما برای همه اینطور نیست! در ادامه کسانی که نباید ایمپلنت دندان انجام دهند، را بشناسید:

 • افراد بسیار جوانی که فک آنها به حد کافی رشد نکرده است.
 • بانوانی که باردار هستند.
 • افراد سیگاری (کشیدن سیگار باترمیم طبیعی بافت‌های بدن تداخل می‌کند و احتمال موفق بودن ایمپلنت دندان را کاهش می‌دهد)
 • افرادی که الکلی یا معتاد هستند.
 • افرادی که پرتو درمانی در ناحیه سر و گردن داشته‌اند.
 • افرادی که بیماری‌های مزمن مثل فشار خون بالا، دیابت، هموفیلی و بیماری‌های بافت همبند داشته‌اند.
 • افرادی که داروهای خاصی مثل استروئید و کورتن استفاده می‌کنند.
 • افرادی که دندان قروچه دارند، می‌باشند که احتمال شکست ایمپلنت دندان در این افراد زیاد است.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دندانی به مراتب بیشتر از روش‌های دیگر است اما باید در نظر داشته باشید که کارکرد ایمپلنت قابل مقایسه با بریج یا پروتز نیست و می‌تواند ارزش هزینه کردن داشته باشد. اگر درباره هزینه ایمپلنت دندان و عوامل موثر بر قیمت آن به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، روی این لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

اگر قانع نشدید که ایمپلنت دندان بهترین روش برای جایگزین کردن دندان است، پیشنهاد می‌کنیم اگر افرادی که تجربه کاشت ایمپلنت دندانی را داشته‌اند مشورت بگیرید. البته این را هم در نظر داشته باشید که جنس ایمپلنت و دندانپزشک در میزان رضایت استفاده کنندگان از ایمپلنت بسیار تاثیرگذار است.

کانال تلگرام زوم لایف

شعار ما در مجله اینترنتی زوم لایف، کمک به زندگی بهتر با ارائه محتوای مفید درباره سلامتی است. برای این منظور از منابع معتبر خارجی که در حوزه سلامت و سبک زندگی است فعال هستند برای تولید محتوا و ارائه آن به شما کاربران محترم استفاده می‌کنیم.

ارسال نظر
عکس خوانده نمی‌شود