زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

ایمپلنت دندان چیست و چند جلسه طول میکشد؟

ایمپلنت دندان چیست و چند جلسه طول میکشد؟

ایمپلنت دندان چیست و چند جلسه طول میکشد؟

امروزه به لطف پیشرفت روش های دندانپزشکی، راه حل های بسیاری پیش روی مراجعه کنندگان وجود دارد. حتی در مواردی که دندان ها تا حدی یا به طور کامل از بین رفته اند، می توان خدمات دائمی فوق العاده ای مثل ایمپلنت دندان را به بیماران ارائه کرد. واقع بینانه ترین روشی که می تواند نه تنها در از دست دادن دندان ، بلکه پس از آسیب به استخوان فک پس از هر رویدادی یا به دلیل تغییر در ساختار استخوان فک به دلیل کهولت سن، اعمال شود، ایمپلنت است.

ایمپلنت دندان با قرار دادن پروتز مصنوعی بر روی استخوان فک آغاز می شود. سپس با مشخص شدن متغیرهایی مثل مدت زمان وارد کردن، عرض دهان بیمار و وضعیت کاربرد دندان در دهان، روند قرارگیری آغاز می شود. با این وجود ، در افرادی با ساختار چانه باریک، کار کمی پیچیده تر و زمان بر خواهد بود.

ایمپلنت دندان چیست و چند جلسه طول میکشد؟

دانستن این موضوع که چقدر طول می کشد تا از دندان کاشته شده استفاده کنید، بسیار مهم است، چرا که کیفیت و روند زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. پس از اتمام فرایند درمان، به مدت 3 تا تقریبا 8 ماه زمان لازم است تا شما بتوانید به راحتی از دندان های کاشته شده ی خود بدون هیچ مشکلی استفاده کنید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

در هر مریضی که شرایط خاص و حادی ندارد ، مراحل درمان ایمپلنت دندان یا درون‌کاشت دندانی به یک شکل انجام میشود. به این صورت که در مرحله نخست درمان ، اشعه ایکس بر روی دندان اعمال می شود تا دندانپزشک شما بتواند تشخیص درست و دقیقی از شرایط دندان و استخوان فک داشته باشد. سپس دندانپزشک مراحل درمان را با بررسی طول دندان، شکل استخوان فک ، ضخامت و مناسب بودن ناحیه ای که دندان در آن قرار می گیرد، آغاز می کند. اگر استخوان فک برای ایمپلنت دندان مناسب نباشد ، لازم است که بیمار مدتی نسبتا طولانی منتظر بماند تا استخوان برای درمان مناسب باشد. از آنجایی که این دوره ممکن است تا 6 ماه طول بکشد، نمی توان تاریخ دقیقی برای مدت زمان لازم برای انجام ایمپلنت در چنین مواردی ذکر کرد.

با گذراندن مرحله دوم، ایمپلنت هایی که مطابق با دهان، دندان و ساختار فک بیمار آماده شده اند با عمل جراحی قرار می گیرند. با اینکه معمولاً از بی حسی موضعی در عمل های جراحی استفاده می شود ، اما بسته به شرایط بیمار می توان از بیهوشی عمومی نیز استفاده کرد. پس از بیهوشی بیمار ، زمان قرار دادن دندان ها فرا می رسد. آیا کاشت دندان درد دارد؟ پاسخ به این سوال "خیر" است. زیرا از بیهوشی استفاده می شود.

روند بهبودی پس از درمان ایمپلنت بسته به عوامل زیادی از جمله وضعیت جسمانی بیمار بین 6 هفته تا 6 ماه به طول می انجامد. در این فرایند، از دندان مصنوعی که در استخوان فک قرار می گیرد انتظار می رود که یک ریشه تشکیل دهد، با استخوان جوش بخورد و رفته رفته نقش یک دندان واقعی را ایفا کند. در این مدت، که تقریبا طولانی هم هست و به صبر نیاز دارد ، می توانید به طور مکرر به معاینات دندانپزشکی خود ادامه دهید و وضعیت دندان های تان را از نزدیک زیر نظر بگیرید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان

نکاتی که بیمار باید در طول درمان ایمپلنت دندان به آنها توجه کند! نکات مهمی وجود دارد که بیمارانی که تحت درمان ایمپلنت قرار می گیرند بایستی به آنها توجه کنند. قیمت ساخت دندان ایمپلنت در نگاه اول می تواند گران باشد و روند درمان آن بسیار طولانی و خسته کننده به نظر برسد. این دوره، که ممکن است تا 9 ماه به طول بیانجامد، می تواند برای بیماران بسیار دشوار باشد، اما باید توجه داشته باشید که این یک سرمایه گذاری تقریبا دائمی و مادام العمر بر روی زیبایی و سلامت دندان هایتان است، پس راه دوری نمی رود کمی برای آن هزینه و وقت بگذارید. به منظور کوتاه شدن دوره درمان، بایستی از انواع عوامل آسیب رسان و مضر برای دندان خود دوری کنید. مثلا مراقب باشید که غذاهای خیلی سفت، غذاهای بسیار گرم یا سرد نخورید، تا به دندان ها آسیبی وارد نشود و ایمپلنت سریعتر به استخوان فک جوش بخورد.

نکته دیگر اینکه ، اگر قرار است ایمپلنت دندان انجام شود، دندانهای مجاور نیز قطعا باید اجازه این درمان را بدهند و سالم و بدون پوسیدگی باشند. درمان ایمپلنت برای دندانهای تا حدودی پوسیده یا شکسته انجام نمی شود. دندان مورد کاشت باید در شرایطی باشد که به طور کامل از بین رفته یا به هیچ وجه نمی توان آن را به روش های دیگر حفظ کرد. نکاتی که بیمار باید در طول درمان ایمپلنت دندان به آنها توجه کند!

مدت زمان ساخت ایمپلنت دندان

مدت زمان ساخت ایمپلنت دندان تا حد زیادی به استخوان فک فرد و مناسب بودن تیتانیوم مورد استفاده در آن بستگی دارد. در صورت سازگاری این دو عامل در مدت زمان کوتاه، ساخت دندان مصنوعی در مدت کوتاهی انجام می شود. زمان لازم برای مشخص شدن این هماهنگی تقریبا 3 ماه است. کسانی که می خواهند دندان از دست رفته خود را با ایمپلنت جایگزین کنند، حتماً باید به دندانپزشک مجرب و حاذقی مراجعه کنند. به این ترتیب ، مشکلاتی که ممکن است در طول مراحل درمان ایجاد شود به حداقل می رسد.

درمان ایمپلنت در واقع به عنوان یک عمل جراحی تعریف می شود. اگر فرد یک دندان خود را تحت عمل ایمپلنت قرار دهد ، زمان عمل میتواند بین 10 دقیقه تا 30 دقیقه متغیر باشد. در حالی که ، هرچه تعداد ایمپلنت ها بیشتر باشد ، دوره درمان و مدت زمان عمل طولانی تر خواهد بود.

پس از 3 ماه انتظار برای انجام ایمپلنت، چند جلسه پروتز پس از ادغام ایمپلنت با استخوان فک نیز اعمال می شود. در نتیجه درمان ایمپلنت دندان ، به طور کلی حداکثر 4 ماه طول خواهد کشید. به این ترتیب فرد می تواند دندان هایی را که بسیار نزدیک به دندانهای طبیعی خود هستند، با همان میزان مقاومت و کارایی و چه بسا بیشتر و بهتر بدست آورد. ماندگاری این دندانها حداقل به اندازه دندانهای طبیعی است و به عبارت بهتر یک عمل مادام العمر می باشد. کلینیک ایمپلنت دکتر اختری با بروزترین تجهیزات و کادر مجرب خود آماده خدمات رسانی به بیماران عزیز می باشد.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود