زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تاثیر پرورش گل و گیاه در مبارزه با افسردگی دوران کرونا

تاثیر پرورش گل و گیاه در مبارزه با افسردگی دوران کرونا

تاثیر پرورش گل و گیاه در مبارزه با افسردگی دوران کرونا

افسردگی دوران کرونا آرام آرام به تمام خانواده‌ها رسوخ کرده و آسیب‌های شدید روحی و روانی را به همراه داشته است. طبیعتاً در این روزهای قرنطینه خانگی که تمامی افراد خانواده ساعات اوقات فراغت خود را مجبور به ماندن در منزل هستند، می‌بایست از راهکارهای مناسب برای سرگرم شدن استفاده کنند تا افسردگی به افراد خانواده غلبه نکند. تماشای فیلم و سریال‌های جذاب، بازی و ورزش در خانه نوعی سرگرمی و راهکار برای مبارزه با افسردگی دوران کرونا محسوب می‌شود، اما کافی نخواهد بود. کرونا، ویروس منحوسی که حتی با واکسینه شدن کل هم‌وطنان هم به راحتی از بین نخواهد رفت.

بنابراین بهتر است یک راهکار مناسب و عالی برای سرگرم شدن و افزایش نشاط کلی خانواده‌ها انتخاب شود تا برای مقابله با این اپیدمی بزرگ روحیه‌ای قوی و عالی به کمک افراد خانواده بیاید. بر اساس تحقیقیات به عمل آمده، بسیاری از بیماری‌های سخت و صعب العلاج هم با روحیه و نشاط از بین خواهد رفت. پس برای درمان یا پیشگیری افسردگی دوران کرونا به دنبال راهکاری نشاط آور و روحیه بخش باشید که برای تمامی افراد خانواده مفید واقع شود.

افسردگی دوران کرونا کشنده‌تر از کووید 19 است!

با پیدایش ویروس کووید 19 در ایران، ستاد مبارزه با کرونا تشخیص داد که ماندن در منازل، دوری از مجامع، استفاده از ماسک و دستکش تا زمان اتمام واکسیناسیون و فروکش کردن اپیدمی بهترین راه مقابله با بیماری است. اگر چه این توصیه‌ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا بسیار مؤثر واقع شد، اما در برخی از خانواده‌های ترس، اضراب و استرس بیماری را به وجود آورد. افزون بر این برخی از افراد بر اثر از دست دادن تفریحات و سرگرمی‌های عادی خود دچار افسردگی در زمان کرونا شده‌اند. در این وانفسای ترس از کووید 19 و رعایت اصول بهداشتی برای حفظ سلامت جسمی، افسردگی دوران کرونا موجب آسیب رسیدن به افراد و از دست رفتن برخی از اعضاء خانواده شده است. بنابراین با قاطعیت می‌توان گفت افسردگی بیشتر از کرونا می‌تواند انسان‌ها را از بین ببرد، پس با یک تصمیم گیری درست از این اتفاق جلوگیری کنید.

مبارزه با افسردگی دوران کرونا

راهکارهای مبارزه با افسردگی دوران کرونا

متأسفانه علاوه بر قرنطینه‌های خانگی دوران کرونایی کشور، خود بیماری هم می‌تواند موجب بروز افسردگی‌های خفیف یا شدید شود. به عبارت دیگر از جمله عوارض کرونا افسردگی خفیف یا شدید است که می‌بایست به دنبال روشی مناسب برای مقابله با آن بگردید. برای افراد با روحیات مختلف پیشنهادات ویژه‌ای وجود دارد، اما از بهترین راهکارهایی که عموماً افراد با سلایق مختلف از آن استقبال می‌کنند، پرورش گل و گیاه می‌باشد.

پرورش گل و گیاه‌های آپارتمانی و ویلایی که امروزه رواج بسیار زیادی گرفته است، از بهترین انتخاب‌ها برای مبارزه کردن با افسردگی دوران کرونا خواهد بود. باور نمی‌کنید؟ ادامه‌ی مطلب را دنبال نمائید تا به یقین برسید که این انتخاب بهترین راهکار است.

برجسته‌ترین آثار پرورش گل و گیاه برای مقابله با افسردگی

ورود به حوزه گل و گلخانه داری برای افراد در سنین مختلف در شهرها و استان‌های متفاوت یک امکان ویژه است که متأسفانه درصد بالایی از ایشان به پرورش گیاهان توجهی نمی‌کنند. همان طور که گفته شد، راه‌اندازی یک گلخانه برای پرورش گل‌ها و گیاهان یک انتخاب دقیق و هوشمندانه برای مبارزه با افسردگی به شمار می‌رود. این راهکار مزیت‌های فوق العاده‌ای دارد که از جمله‌ی آن کم هزینه بودن آن است.

بنابراین خانواده‌ها با توان مالی پایین هم می‌توانند از راهکار پرورش گل و گیاه برای مقابله با افسردگی دوران کرونا استفاده کنند. افزون بر این آثار بسیار مهم دیگری هم وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از:

 1. به طور کلی گل‌ها و گیاهان دارای انرژی‌های مثبتی هستند که با قراردادن حتی یک گلدان در فضای منزل می‌توان این آثار را دریافت کرد. بنابراین دریافت انرژی مثبت و از بین بردن انرژی‌های منفی فضا روشن‌ترین اثر انتخاب پرورش دادن گل و گیاه می‌باشد.
 2. از دیگر آثار انتخاب پرورش گیاهان و گل‌ها به عنوان یک راهکار مبارزه‌ای با کووید 19 می‌توان به از بین بردن استرس و اضطراب، زدودن خستگی‌های روزمره و شغلی اشاره کرد.
 3. بر اساس تحقیقات به عمل آمده باغبانی و ورود به این حوزه شغلی که موجب ارتباط هر روزه با گیاهان می‌شود، شادی و نشاط را در خون و رگ انسان افزایش می‌دهد. به گفته‌ی پزشکان این کار به اندازه‌ی ورزش کردن می‌تواند هورمون‌های شادی آور را در انسان تشدید کند.
 4. از گل‌ها و گیاهان درس‌های مختلفی به انسان می‌رسد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به مقاومت داشتن، رشد و نمو و چرخه‌ی زندگی تا مرگ اشاره کرد. جالب است بدانید بسیاری از مادران برای انتقال مفهوم مرگ و زندگی چرخه‌ی رشد و مرگ کیاه را به فرزندانشان توضیح می‌دهند.

افزون بر آثار فوق که همگی در جهت مبارزه‌ی اصولی با افسردگی دوران کرونا بسیار بسیار تاثیرگذار به شمار می‌رود، انتخاب پرورش گل و گیاه به عنوان یک شغل خانوادگی هم می‌تواند مزایای فوق العاده‌ای داشته باشد که دانستن آن خالی از لطف نیست.

پرورش گیاه و گل، یک شغل خانوادگی عالی

شروع کار روی پرورش دادن گیاهان و گل‌های مختلف در روزهای سخت قرنطینه‌ی کرونایی، می‌تواند موجب به وجود آمدن شغل‌هایی باشد که به صورت دائمی در خانواده باقی بماند. نگاه کردن به این راهکار به عنوان یک شغل هم می‌تواند نشاط و سرزندگی را به خانواده‌ها بازگرداند؛ چراکه تکاپو و لذت کار را در تک تک افراد خانواده زیاد می‌کند. به علاوه این شغل خاص و روح نواز مزایای جالب دیگری هم دارد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از:

تاثیر پرورش گل و گیاه در مبارزه با افسردگی

 • راه‌اندازی یک پرورشگاه گل و گیاه برای جلوگیری از بروز افسردگی دوران کرونا سرمایه‌ی زیادی نیاز ندارد و با کمترین سرمایه هم می‌توان این شغل را آغاز کرد.
 • کم ریسک بودن این شغل هم بخش دیگری از مزیت آن محسوب می‌شود که عموماً مورد توجه خانواده‌ها قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر اگر افراد درباره پرورش مدل‌های مختلف گیاه و گل اطلاعات کافی داشته باشند، به هیچ وجه متضرر نخواهند شد.
 • این شغل خستگی و فشار کاری کمتری نسبت به سایر مشاغل دارد و حتی افراد کوچک‌تر در خانواده هم می‌توانند در این حوزه شغلی به فعالیت بپردازند.
 • در مقابل سرمایه‌ی کمی که برای اغاز پرورش گل و گیاه نیاز است، سوددهی آن بسیار زیاد می‌باشد. مسلماً با پرورش انواع گل و گیاه می‌توانید آن‌ها را به صورت گلدانی، بوته‌ای یا نهالی به فروش برسانید و درآمد بالایی به دست بیاورید.

در یک بیان ساده این روش کاری کم ریسک و پرسود محسوب شده و در اقصی نقاط کشور هم قابل راه‌اندازی خواهد بود. برای بخش‌هایی از کشور می‌توان به سمت پرورش گیاهان دارویی، گیاهان و گل‌های زینتی، نهال میوه و... رفت و به صورت تخصصی به پرورش پرداخت، تنها کافی است انتخابی متناسب با خاط و شرایط آب و هوایی منطقه‌ی محل زندگی خود داشته باشید.

مهم‌ترین اصل برای موفقیت در زمینه پرورش گل یا گیاه کدام است؟

لازم است بدانید که حتی افراد بدون اطلاعات کافی هم می‌توانند با یک آموزش ساده درباره نحوه پرورش گیاه به صورت تخصصی آغاز به کار کنند، اما موضوع مهم دیگری برای موفقیت در این حوزه وجود دارد. درمان یا جلوگیری از افسردگی دوران کرونا آسان است، اگر از بذر و خاک مناسب برای پرورش گیاهان و گل‌ها استفاده شود. بنابراین می‌بایست برای خرید بذر و دیگر تجهیزات مورد نیاز راه‌اندازی گلخانه و پرورشگاه یک مرجع مطمئن انتخاب کنید تا بهترین بذر را در اختیار داشته باشید.

برای موفقیت در این حوزه شغلی مواد مختلفی مثل بذر، خاک، آب، کود و داروهای مقابله با سموم مورد نیاز است که می‌بایست از یک مرکز فروشنده و مطمئن در این زمینه تهیه کنید. بنابراین در اولین اقدام به دنبال یافتن بهترین مرکز فروش بذر و تجهیزات گل و گیاه باشید.

با سپاهان کشت، یک باغبان موفق شوید!

فاصله تا موفقیت در حوزه باغبانی کوتاه است، اگر از مرجعی مناسب برای خرید و شروع به کار کمک بگیرید. اصلی‌ترین نیازهای پرورش دادن گل و گیاه و یک مبارزه‌ی جانانه با افسردگی دوران کرونا در اختیار داشت ادوات باغبانی و متریال مرغوب است. امروزه حتی می‌توانید برای خرید بذر، کود، خاک و... حتی می‌توانید به صورت اینترنتی و آنلاین هم اقدام کنید. خرید اینترنتی ملزومات پرورشگاه از مجموعه‌ی تولید کننده‌ای با نام سپاهان کشت می‌تواند با سرعت بالا موجب موفقیت شما در ئوران کرونایی شود. این اقدام هوشمندانه موجب می‌شود که سرگرم کار و پرورش گل‌ها شده از کسالت و بی‌حوصلگی ماندن در خانه دور شوید. به مجموعه‌ی سپاهان کشت که متشکل از کارشناسان خبره است با تلفیق دانش و تجربه تبدیل به بهترین مرجع خرید انواع بذر و ادوات کشاورزی به شمار می‌رود که حتی به صورت آنلاین هم امکان فروش دارد.

سپاهان کشت

مزایای خرید از سپاهان کشت کدامند؟

خرید کردن از این مجموعه به صورت اینترنتی یا حضوری فائده‌های بسیاری برای مشتریان دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشره کرد:

 • ارائه مشاوره تخصصی برای خرید به صورت آنلاین
 • فروش محصولات و لوازم با کیفیت بالا
 • ارسال سریع و به موقع محصولات خریداری شده
 • پشتیبانی دقیق و اصولی از وبسایت
 • ارائه تخفیفات ویژه روی محصولات برای رفاه حال مشتریان

وبسایت تخصصی سپاهان کشت دارای نماد اعتماد الکترونیک بوده و هیچ جای نگرانی برای خرید آنلاین از این وبسایت وجود ندارد. پس همین حالا برای کنار زدن افسردگی دوران کرونا اقدام کنید و با کلیک بر روی لینک http://sepahankesht.com/ در این وبسایت از برندهای معتبر و مطمئن بهترین محصولات را خریداری کنید. فاصله تا ایجاد یک شادی و نشاط خانوادگی به اندازه چند کلیک ساده است....

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود