زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما چیست؟

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما چیست؟

تاثیر یادگیری زبان انگلیسی بر زندگی ما چیست؟

هماطور که آگاه هستیم یک زبان خارجی می‌تواند بر زندگی افراد تاثیرات مثبتی داشته باشد و بر سلامتی، فرصت شغلی، روابط و رشد، همچنین توسعه فردی تاثیر گذار است. عموم افراد در فراگیری زبانی جز زبان اصلی و زبان مادری خود تنبلی به خرج می‌دهند و از فراگیری آن فرار می‌کنند اما باید بدانیم که یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری در زندگی شما دارد؟

سلامتی ذهن

پژوهش‌های زیادی در این رابطه انجام شده است و محققین دریافتند که بدون در نظر گرفتن سن، یادگیری زبان دیگری می‌تواند بر حواس و حافظه، همچنین تمرکز و افزایش مهارت‌های شنیداری تاثیرات مثبتی داشته باشد. برای تعیین سطح زبان انگلیسی راهکاری‌های مختلفی وجود دارد که یکی ز آن‌ها تست‌های آنلاین است، که البته یافتن تست خوب بسیار مهم است که افراد باتوجه به تست‌ها می‌توانند تا حدودی به سطح زبان خود پی ببرند.

با فراگیری زبان دیگر افراد می‌توانند زمینه‌های شغلی بهتری را برای خود فراهم کنند و به مراتب کاری بالاتری دست پیدا کنند، باتوجه به اهمیت این موضوع شرکت‌های بزرگ همیشه راجع به مسئله حساس هستند و در گزینش‌های کاری امتیاز مثبتی محسوب می‌شود و افراد را می‌تواند از سایر رقیبان متمایز کند.

دوستی و ایجاد رابطه

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان امکان ارتباط با افراد دیگر است که این مر باعث می‌شود روابط عمومی افراد با دیگران گسترش یابد و دایره ارتباطی بیشتر را داشته باشند، همچننی باعث می‌شود تا با فرهنگ کشوری دیگر آشنایی پیدا کرد و از آداب و رسوم‌ها نیز آگاه شد، و در موارد مختلفی همچون بررسی و نقد از آن ها صاحب نظر شد.

افراد با یادگیری زبان دیگر می‌توانند از تفکرات کشورهای مختلف راجع به محیط و کشور خود اطلاع کسب کنند و نظرات دیگران را مورد تحلیل و بررسی خود قرار دهند که همین نظرها سبب دوستی و ارتباطات گسترده تری می‌شود.

امکان سفر به نقاط مختلف

سفر یکی از لذت‌های زندگی افراد محسوب می‌شود حال اگر این لذت همراه باشد با آشنا بودن با زبان آن کشور بسیار دلنشین تر می‌شود، اینکه  بتوانید با افراد یک کشور ارتباط برقرار کنید بسیار هیجان انگیز است و برای به راحتی می‌توانید سفر خود را با آسودگی سپری کنید و به تمامی مناطق دلخواه دسترسی داشته باشید چرا که نیاز به راهنما نخواهید داشته و به راحتی با مردم بومی می‌توان ارتباط برقرار کرد.

مهم ترین نکته در یادگیری یک زبان این باشد که آن زبان در کشورهای دیگر نیز مورد استفاده قرا گرفته می‌شود به طور مثال: اسپانیایی در کشورهای اسپانیا، مکزیک، کلمبیا، آرژانتین، شیلی و کوبا مورد استفاده قرار گرفته می شود.

همچنین با فراگیری زبان دیگر می توان به نقاط مختلف یک کشور سفر داشت و از بهترین خدمات و امکانات آن کشورها استفاده کرد.

افزایش قدرت یادگیری

هنگامی که زبانی جدید فرا گرفته می‌شود، مغز فعالیت بیشتری را از خود نشان می‌دهد و مغز بر موضوعات تمرکز بیشتری را از خود نشان می‌دهد و آن‌ها مورد تحلیل و بررسی بیشتری قرار می‌دهد که باعث افزایش اطلاعات و آگاهی در افراد می‌شود و همین امر سبب می‌شود که فرد فراگیر علاقه بیشتری از خود نشان دهد و دائم در حال آموختن باشد تا قدرت ذهن خود را ارتقا بخشد، همچنین سبب می‌شود تا گنجایش مغز بیشتر شود و حافظه بتوانند چیزهای بیشتری را در خود جای دهد، یادگیری زبان برای افرادی که نمی‌توانند چیزهای مختلفی را حفظ کنند بسیار می‌تواند مفید باشد چرا که کلمات بیشتری را در مغز دسته بندی می‌کننند و این دسته بندی‌ها را هر زمان که بخواد استفاده می‌کنند، که باعث می‌شود به مرور زمان این عادت در کل زندگی شکل گیرد و تسلط بر حفظیات خود پیدا  کنند.

آگاهی از سبک های مختلف زندگی افراد

آشنایی و یادگیری زبانی دیگر سبب می‌شود با هنرمندان آن کشور و آثارشان آشنا شد و برای استفاده از آن‌ها سراغ دوبله و یا زیر و همچنین مترجم نروید چرا که خود در درک مفاهیم و گفته‌ها تسلط دارید و می‌توانید تمامی گفته ها و شنیده‌ها را نقد و بررسی کنید و زیبایی‌های هنر را خود به سلیقه خود درک و مشاهده کنید.

عزت نفس

یکی از مهم ترین نکاتی که در یادگیری یک زبان می‌توان به آن اشاره داشت افزایش اعتماد بنفس است، چرا که فرد حس شایستگی و متمایز بودن نسبت به دیگران را در خود احساس می‌کند و همین امر سبب می‌شود در سایر زمینه‌هایی که در آن‌ها فعالیت می‌کند از اعتماد بنفس بالاتری  برخوردار شود، روان شناسان به افرادی که اعتماد بنفس پایینی دارند توصیه می‌کنند تا به فراگیری زبانی دیگر بپردازند چرا که سبب می‌شود تا فرد بتواند در اجتماع حضور پررنگ تری را داشته باشد و احساس مفید بودن را تجربه کند.

تاثیر زبان  بر شغل و ارتقا شغلی افراد

همان طور که می‌دانیم افراد همیشه برای آینده شغلی خود ارزش قائل می‌شوند و برای آینده شغلی خود برنامه ریزی می‌کنند، یادگیری زبان می‌تواند در این امر بسیار کمک کننده باشد چرا که در هر مصاحبه کاری، کارفرما توجه بیشتر به آن فرد می‌کند و همین علت سبب می‌شود شانس افراد بالاتر روند، همچنین افراد با فراگیری زبان می‌توانند به توریست‌ها در شرکت‌های خارجی کمک کنند و راهنمای توریست ها شوند، صنعت توریستی بسیار برای کشورهای مختلف با اهمیت است و برای شناساندن فرهنگ و آداب و رسوم خود به کشورهای دیگر و به افرادی که به کشورشان سفر می‌کنند هزینه‌های بسیاری پرداخته می‌شود.

جمع بندی

همان طور که بیان شد افراد می‌توانند با یادگیری یک زبان دیگر بجز زبان مادری، علاوه بر جنبه‌های مادی به جنبه‌های درونی نیز دست پیدا کنند که این سبب می‌شود در زندگی افراد بسیار تاثیر گذار باشد، همچنین با یادگیری زبانی دیگر فرد احساس ارزمندی را در خود و در جامعه احساس می‌کند و می‌تواند در محیط‌های کاری نیز ارتقا درجه داشته باشد چرا که برای اکثر کارفرمایان این موضوع بسیار با اهمیت است و شرکت‌های بزرگ نیز بلد بودن زبان دیگر را جزو آپشن‌ها می‌دانند که سبب می‌شود شانس فرد بالاتر رود، در این مقاله به سوال یادگیری زبان چه تاثیری می‌تواند در زندگی شما دارد؟ پاسخگو بودیم . امیدواریم بتوانید با استفاده از مطالب بیان شده به یادگیری زبان دیگر بپردازید و در تمامی جنبه‌های زندگی احساس ارزشمندی را در خود ایجاد کنید.

منبع: www.ravaan.co

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود