زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

قیمت و هزینه ی مشاوره تلفنی خانواده

قیمت و هزینه ی مشاوره تلفنی خانواده

قیمت و هزینه ی مشاوره تلفنی خانواده

مشاوره‌ ی تلفنی خانواده   

در زندگی همه‌ ی ما مشکلاتی وجود دارد که ریشه ی بسیاری از آن ها افراد خانواده ی ما و اطرافیان ما هستند. چه بسا که اطرافیان ما هم ریشه ناراحتی و مشکلات خود را در رابطه با ما ببینند.

مشکلات خانوادگی در تمام خانواده ها هست اما در زوج هایی که به تازگی ازدواج کرده اند و خانواده هایی که فرزند نوجوان و جوان دارند این مشکلات بیشتر دیده می شوند.

ریشه مشکلات خانوادگی

ریشه ی بیشتر تمام این مشکلاتی که افراد خانواده با هم پیدا می کنند، به عدم درک زوجین و عدم درک والدین از فرزند باز می گردد.

حل کردن برخی اختلافات بدون‌ کمک گرفتن، آسان نیست و اگر مشکلات کوچک برطرف نشوند باعث بوجود آمدن مشکلات بزرگ که حل کردن آن ها سخت تر است، می شوند.

اینجاست که لزوم مشاوره و صحبت با کسی که بتواند به شما کمک کند تا اختلافات زندگی زناشویی و خانوادگی را حل کنید، مشخص می شود.

توجه به ضرورت مشاوره خانواده:

در زندگی امروزه ی انسان ها که مشکلات و اتفاقات متعدد وجود دارد، کمک گرفتن از یک مشاور و تعیین یک مشاور خانواده بسیار کار درست و به جایی است. هرچند که ممکن است هنوز عده ی زیادی باشند که اعتقادی به مراجعه به مشاور نداشته باشند اما خوشبختانه در کشور ما این فرهنگ روز به روز گسترش می یابد.

به طور کلی عدم توجه به تاثیر و ضرورت مشاوره خانواده می‌تواند آسیب‌‌های جبران ناپذیری را به افراد وارد کند و برای حل آن مشکلات باید مدت زمان بسیار بیشتری را صرف کرد. همچنین ممکن است برخی مشکلات از یک زمانی به بعد دیگر قابل حل نباشند.

مشاوره تلفنی و کمک گرفتن از مشاورانی که از راه دور تلاش می کنند تا صحبت های شما را بشنوند و مشکلات شما را حل کنند نیز امروزه بسیار رایج است و زندگی بسیاری از افراد را بهتر کرده است.

مشاوره‌ی تلفنی خانواده(هم اندیشان)

قیمت و هزینه ی مشاوره تلفنی خانواده

مهمترین مزیت جلسات مشاوره ی تلفنی این است که هزینه کمتری نسبت به جلسه ی حضوری دارد به خصوص این که ممکن است جلسات شما نیاز به ادامه و استمرار داشته باشد تا مشکلات حل بشود.

هزینه و قیمت جلسات حضوری دقیقا یکی از دلایلی است که مردم به مشاوره ی تلفنی روی می آورند.

هزینه مشاوره ی تلفنی خانواده دقیقه ای حساب می شود و هرچند که نرخ 138 هزارتومان برای برای 45 دقیقه تا یک ساعت مشاوره تلفنی تعیین شده است اما به دلیل این که نظارتی بر مراکز مشاوره نیست گاهی ممکن است بعضی از مراکز هزینه ی بیشتری دریافت کنند. لازم به ذکر است که هزینه های دریافتی توسط مراکز مشاوره در شهرها و مکان های مختلف و مراکز مختلف با سابقه ی کار متفاوت، مختلف خواهد بود و این امر طبیعی است.

یک نکته را در نظر بگیرید مراکزی که هزینه ی خیلی کمی دریافت می کنند، ممکن است اصلا صلاحیت و توانایی برای مشاور بودن و مشاوره دادن را نداشته و حتی مدرک تحصیلی متناسبی هم نداشته باشند. البته همان طور که گول افراد شیادی که مشاور نیستند را نمی خورید به افرادی که بخاطر 45 دقیقه مشاوره قصد دریافت هزینه های گزاف را دارند هم اطمینان نکنید.

فواید مشاوره خانواده

خوبی مشاوره ی تلفنی علاوه بر هزینه ی کم این است که از هر جایی که باشید می توانید تماس بگیرید و صحبت های خود را بگویید و راهنمایی دریافت کنید و همین ‌طور در وقت شما نیز صرفه جویی می شود و نیازی به رفت و آمد ندارید.

رفع مشکلات قبل از ازدواج و بعد از ازدواج، پیدا کردن دید گسترده و بهتر به مسائل و مشکلات، درک افراد دیگر خانواده، آموزش افراد برای درک و هم دلی با هم ، آموزش برای رفع و حل اختلافاتی که در بین زوجین، خانواده ها و فرزندان بوجود می آید، همه و همه از مزایای گرفتن مشاوره است. جدای از این که صحبت کردن شما را آرام می کند و به تفکرات شما نظم می دهد.

فواید مشاوره خانواده

علل مراجعه به مشاوره

دلایلی که به خاطر آن باید با یک مشاور ارتباط بگیرید. دقت کنید که اگر در این جایگاه ها هستید و مشکلاتی دارید می توانید خیلی راحت با تماس‌های مکرر و گرفتن مشاوره های تلفنی همراه با خانواده و یا به صورت تکی راهنمایی دریافت کنید.

 • اختلالات فردی که امروزه بیشتر افراد به یکی از این اختلالات گرفتار هستند.
 • داشتن خانواده ی تلفیقی (ناتنی)
 • مسائل و مشکلات زندگی زناشویی
 • تنهایی و حالات افسردگی
 • مشکلات نوجوانان و جوانان در خانواده
 • شیوه های تربیت فرزند و پدر و مادر خوبی بودن
 • عصبانیت در افراد
 • دخالت های افراد دیگر در زندگی
 • مشکلات روحی ناشی از اتفاقات ناگوار و شکست
 • ابراز احساسات بیش از حد
 • اعتیاد
 • بی میلی جنسی در زوجین
 • صمیمیت به عنوان مجازات
 • فاصله گرفتن تدریجی
 • نگه داشتن کینه ها

مشاوره خانواده، مهم و موثر:

همانطور که متوجه شدید مشاوره خانواده از اهمیت زیادی برخوردار است و شما برای حفظ و تثبیت کانون گرم خانواده و همچنین داشتن ارتباط موثر و صحیح با افراد خانواده خود، باید از مشاوره تخصصی خانواده بهره مند شوید. در صورت تمایل به دریافت مشاوره در موضوعات و زمینه‌های مختلف، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده با مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول

1. هزینه مشاوره ی تلفنی خانواده چقدر است؟

این قیمت ها از اعداد مختلفی شروع می شوند اما حتما باید هزینه ی مشاوره ی تلفنی از جلسه مشاوره ی حضوری کمتر باشد. هزینه ی دریافتی برای یک جلسه ی 45 دقیقه ای مشاورهاز حدود 68 هزار تومان تا 138 هزار تومان است.

2. هزینه ی مشاوره را چه کسی تعیین می کند؟

شورای مرکزی سازمان نظام روان شناسی و مشاوره

3. برای مشاوره تلفنی با چه شماره ای تماس بگیریم؟

می توانید به مراکز مشاوره ای که اطمینان دارید مراجعه کرده و شماره تماس های مشاوره ی تلفنی را دریافت کنید. می توانید در اینترنت و شبکه های اجتماعی جستجو کنید. (به هرکسی اعتماد نکنید ابتدا اطمینان لازم را بدست آورید)

منبع: هم اندیشان

  کانال تلگرام زوم لایف
  ارسال نظر
  عکس خوانده نمی شود