زوم لایف؛ کمک به زندگی بهتر

آیا استفاده از قرص خواب برای بهبود اختلالات خواب گزینه خوبی است؟

آیا استفاده از قرص خواب برای بهبود اختلالات خواب گزینه خوبی است؟

آیا استفاده از قرص خواب برای بهبود اختلالات خواب گزینه خوبی است؟

قرص خواب یکی از مکمل هایی است که این روزها استفاده از آن مد نظر قرار گرفته است. زندگی پر استرس امروزی سبب شده است تا افراد سخت تر به خواب بروند و همین امر چالش های زیادی را برای آنها به وجود آورده است. از طرف دیگر، کم خوابی می تواند آسیب های جدی به سلامتی وارد کند و حتی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش می دهد. به همین دلیل، استفاده از مکمل خواب زیر نظر پزشک می تواند به درمان این اختلالات کمک کند و سلامتی را ارتقا دهد.

استفاده از قرص خواب

کم خوابی چه آسیب هایی به بدن وارد می کند؟

کم خوابی می تواند سلامتی بدن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. ضعف سیستم ایمنی بدن، نوسانات خلقی و کاهش طاقت انسان از جمله مواردی هستند که در اثر کم خوابی رخ می دهند. اما مطالعات جدید نشان می دهند کم خوابی می تواند احتمال بروز اسکیزوفرنی را افزایش دهد و این امر می تواند تهدیدی برای سلامت روان باشد. بنابراین، استفاده از قرص خواب بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز این مشکلات است.

انواع قرص خواب کدامند؟

با توجه به این موضوع که مشکلات خواب به یکی از معضلات اصلی در قرن بیست و یکم تبدیل شده است، تولید کنندگان محصولات دارویی تلاش کرده اند تا با تولید محصولات خواب آور به رفع این مشکل در افراد کمک کنند. قرص هایی که امروزه در بازار وجود دارند عبارتند از دیازپام، اگزازپام، لورازپام، فلورازپام و کلرودیازپوکساید.

بهتر است بدانید که مصرف این قرص ها بدون نسخه پزشک ممنوع است. اما برخی از قرص ها نیز وجود دارند که شما می توانید بدون نسخه پزشک آنها را تهیه کنید. به طور مثال، قرص خواب ملاتونین یکی از این مکملهاست که می تواند به رفع اختلالات خواب کمک کند.

قرص خواب

قرص ملاتونین چیست؟

ملاتونین هورمونی است که با تاریک شدن هوا در بدن ترشح می شود و ترشح این هورمون در شب به اوج خود می رسد. همین امر سبب می شود تا افراد در شب احساس خواب آلودگی داشته باشند. ترشح این هورمون در صبح کاهش پیدا می کند و باعث می شود که بدن احساس سرحالی داشته باشد. قرص خواب ملاتونین حاوی مقداری از این هورمون است و می تواند با افزایش هورمون ملاتونین در افراد به افراد کمک کند خواب بی دغدغه ای را تجربه کنند.

آیا محصولات گیاهی برای درمان اختلال خواب مناسب هستند؟

امروزه محصولات متنوع گیاهی به عنوان قرص خواب در بازار موجود است که خرید آنها بدون نسخه پزشک امکان پذیر است. گیاه اسطوخودوس از جمله گیاهانی است که می تواند برای درمان اختلال خواب مناسب باشد. اگر این مکمل ها به درستی مورد استفاده قرار گیرند، به افراد کمک می کنند تا اختلالات خواب خود را درمان کنند.

چقدر باید از قرص خواب استفاده کرد؟

یکی از مهمترین مواردی که افراد در زمان استفاده از مکمل های خواب آور باید به آن توجه داشته باشند مدت زمانی است که از این مکمل ها استفاده می کنند. البته مدت زمان هر قرص خواب با قرص دیگر متفاوت است، اما باید بدانید به طور کلی  این قرص ها نباید بیشتر از سه ماه به طو مداوم مورد استفاده قرار گیرند ( مگر با دستور مستقیم پزشک!). به همین دلیل، کسانی که می خواهند از این قرص ها به بهترین شکل بهره ببرند بهتر است دوره درمان را کامل کنند.

عوارض قرص خواب

آیا این قرص ها عوارض دارند؟

عوارض جانبی بخشی از هویت هر قرص و دارویی است و هرگز نمی توان آنها را نادیده گرفت. مصرف این قرص ها می تواند باعث افزایش حس خواب آلودگی در طول روز شود. گاهی برخی از افراد پس از مصرف این قرص ها احساس تهوع می کنند و یا دستگاه گوارش آنها تحت تاثیر قرار می گیرد. پزشکان به این موضوع اشاره می کنند اگر این علائم بیش از یک هفته ادامه داشتند، بهتر است مصرف آنها قطع شود و به پزشک مراجعه شود.

قرص خواب را از کجا بخریم؟

تا بدینجا تلاش کردیم اطلاعات کاملی را در مورد قرص خواب در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید امروزه قرص های متعددی در بازار موجود هستند که می توانند به رفع اختلالات خواب کمک کنند. دوره درمان این قرص ها معمولا 3 ماهه است و نباید بیشتر از این زمان مورد استفاده قرار گیرند.

اگر به دنبال مرکز معتبری برای خرید قرص خواب هستید، می توانید به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید. کارشناسانی که در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، به شما کمک می کنند بهترین قرص و مکمل را برای ارتقا سلامتی خود انتخاب کنید.

    کانال تلگرام زوم لایف
    ارسال نظر
    عکس خوانده نمی شود